Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Ania31 napisał(a):
Cześć dziewczyny!
Czy Wy też miewacie bóle głowy? Ja niestety męcze się gdzieś od dwóch tygodni średnio co dwa, trzy dni. Dziś mi naprawdę pęka 😞 Do tego okrutnie mnie dziś muli, coś tam mnie czasem \'\' nudziło\'\' ale dziś ... współczuje i chyle czoła przed wszystkimi dziewczynami które tak mają na co dzień
Agach też myśle, że nie masz co sie martwić, dziecko i tak wyciągnie z Ciebie co najlepsze 🙂 Ja wieprzywiny wołowiny cielęciny nie jem praktycznie w ogole bo nie lubie, tylko drób ale to też nie codziennie.
Marta owoce, nabiał, zupki samo zdrówko 🙂 nie dziwi mnie że masz dobre wyniki. Niby tez nie mam co narzekac ale często obiajm się o anemie. Teraz staram sie jak mogę jeść zdrowo tylko.. ta słabość do słodyczy. Coś kojarze z poprzednich postów że masz skłonności do martwienia się i najchętniej biegałabyś co tydzień na usg - mam dokładnie tak samo... Ty się długo starałaś, ja pierwszą ciąże poroniłam to nie dziwota.., grunt to sobie cały czas tłumaczyć że stres tylko szkodzi dziecku, tylko żeby to tak zawsze pomagało...
Pozdrawiam Was serdecznie i życze udanego weekendu


Marta & Ania- W sprawie panikowania to nie jestescie jedyne dziewczyny. Ja równiez najchetniej codziennie patrzyłabym przez USG na maluszka i upewniała się że wszystko jest OK. U mnie też nie obyło się bez niemiłych przygód jeśli chodzi o poprzednie ciąże. Dwie pierwsze straciłam w 9 tyg. Juz przy pierwszej ciąży dowiedziałam się że mam podwójna macice i że może to byc problem. Jak sie później okazało nie to było głównym powodem moich poronień. Wykryto zespół antyfosfolipidowy- głównego winowajcę. Trzecią ciążę miałam prowadzona na aspirynie i zastrzykach w brzuszek z heparyny. Ciąża wysokiego ryzyka ale udało się!. Urodziłam w 36 tyg zdrowa córeczkę. Niska waga urodzeniowa (1.8kg) ale poza tym wszystko OK. Teraz też szprycuję się codziennie heparynką i mam nadzieje że i tym razem uda mi sie dotrwać do konca.

Milego weekendu dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kangoor cudownie, ze po tym wszystkim udalo Ci sie urodzic zdrowa corcie i teraz tez sie uda 🙂
U mnie bylo tak; rok po slubie zaszlam w ciaze, wyszperalam na necie lekarza o niezlej opini, ktory pracowal w szpitalu niedaleko naszego owczesnego mieszkania. Wszystko bylo ok, tyle, ze ona nie miala u siebie w gabinecie usg. Mialam isc na to w okolicach 13 tyg. I poszlam. Okazalo sie, ze chodze z ciaza obumarla juz 6 tyg.. Bylam w szoku, nie mialam plamienia nic, czulam sie super, wyniki o dziwo tez mialam dobre, myslalam, ze taka moja uroda ze nie wymiotuje itd. Potem skierowanie na czyszczenie i znowu szok na wyniku z histopatologii zasniad groniasty czesciowy (dlatego bylo poronienie zarzymane) i skierowanie do poradni onkologicznej. Obserwacja hcg bo przy zasniadzie jest markerem. Wszystko dobrze sie skonczylo, ale dlugo nie moglam sie pozbierac i zdecydowac na kolejna ciaze. Mam juz swojego synka i babla w brzuchu i nadzieje ze wszystko bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci współczuje z powodu tego musiałaś przechodzić. Nie dość że sam fakt utraty ciąży jest szokiem i boli bardzo to jeszcze ta cała historia po. U mnie też to były ciąże obumarłe a nie poronienia, ktre kończyły się zabiegami oczyszczania więc po części wiem przez co musiałaś przechodzić. Najważniejsze jest to że w końcu udało się szczęśliwie donosic kolejna ciąże. Mam nadzieje że tym razem obejdzie się u Ciebie bez problemów. Życzę Ci tego bardzo!!!
U mnie w poprzedniej ciąży przykolegował się jeszcze stan przedrzucawkowy... jakby tego wszystkiego było malo! ale to podobno tak bywa przy pierwszym dziecku wiec jestrem dobrej mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Monika 🙂 Najwazniejsze, ze dalysmy rade i mamy zdrowe dzieci. Ja rowniez zycze Ci by ta ciaza odbyla sie bez problemow jak chociazby ta gestoza. Wspolczuje z ta heparyna, mialam kiedys przez 2 tyg. i wiem, ze to nic milego, a Ty tak przez cala ciaze, ale najwazniejsze bys zakrzepow nie miala i by wszysto poszlo dobrze, bede trzymac kciuki!
Witaj Joma 🙂 jesli sie nie myle jest tu pare mam dzieci z 2011 roku, w tym ja, za niecaly miesiac moj synek konczy 2 latka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😎 Super, ze jest nas coraz wiecej! Maj to chyba najfajniejszy okres na urodzenie dziecka, no chyba ze w maju bedzie jeszcze śnieg, co przecież w Polsce jest możliwe.
Dziewczyny czy Wy tez macie takiego lenia? Mi sie kompletnie nic nie chce, najchętniej przelezalabym pod kocem cały dzien. Dziś musiałam jechać na zakupy, bo prawie wszystko już sie pokończylo i jak kiedyś mogłam biegać po sklepach, oglądać, przymierzyac tak teraz biorę tylko to co z listy i uciekam do domu. Śmieje sie do męża , ze moze dzięki ciazy nauczę sie oszczędzać, bo prawie nic pieniędzy nie wydaje ,bo nigdzie mi sie nie chce wychodzić.

Chciałam sie Was zapytać czy używacie już jakiś kremów przeciw rozstępom , albo co mogłybyście polecić , bo wiele z Was jest poraz kolejny w ciazy i ma już jakieś doświadczenie. Chętnie sie dowiem co polecacie. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie BRzuchatki 😉
Dziewczyny współczuję Wam przejść w poprzednich ciążach.... nawet nie chcę sobie wyobrażać co czułyście...

Martag ja nie stosowałam nigdy nic na rozstępy, jestem po dwóch ciążach i rozstępów nie miałam. Prawda jest taka, że wiele zależy od właściwości skóry. Znam z poprzednich ciąż panie, które stosowały drogie i polecane specyfiki a i tak rozstępy miały.

Balbinka20, Joma witajcie 🙂

Ania Ja mam dzieciaczki 2010 i 2012 🙂 Teraz będzie 2014...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti fajowa różnica! Mi się taka marzyła 2 max 3 latka. Będziesz miała ekipe, że konie kraść 🙂
Marta ja mam suchą skórę i odkąd pamiętam nawilżam ją balsamami. W ciąży smarowałam się tak jak zwykle, może z 2 razy kupiłam ''perfecta mama''. Nie miałam w ogóle rozstępów ( o dziwo ciało wytrzymało te kg 🤪 ) Ja też myśle, że to zależy od skóry i sporo robi genetyka,u mnie to się trochę sprawdza moja mama nie miała ani po mnie ani po moim kolosie bracie. Podobno teraz bardzo dobry jest palmers balsam przeciw rozstępom tak mi mówiła znajoma farmaceutka, że mamy chwalą ale ja go nie miałam.
Balbinka20 witaj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałam kremu Mustela. Moze nie jest najtańszy ale byłam zadowolona- grunt że rostepów nie mam. Smarowałam się 2 razy dziennie + 2-3 razy w tyg oliwką taka zwykłą dla niemowląt.
Już słusznie dziewczyny wspomniały- przychylam sie również do opini że kwestia rostepów bardziej ma zwiazek z tym jaką mamy skórę (+ kwestia genów) niż to jakich kremów używamy. Wielokrotnie słyszalam o przypadkach kiedy kobietki nie smarowały się wcale lub tylko zwykłą oliwką- a rostepów nie mają a czasami najlepsze kremy nie sa w stanie uchronić przed rostępami.
Tak czy inaczej warto się smarować bo taki krem nie zaszkodzi a byc może pomoże 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej majóweczki 😉 Witam serdecznie wszystkie mamy 🙂 ja też do was dołącze 🙂 planowany termin to 21 maaj. Jestem w 7 tygodniu,ale lekarz powiedział, że dokładniejszy termin porodu poda na następnej wizycie.
To moja pierwsza ciąża, już od stycznia brałam kwas foliowy, teraz biorę pregnaplus-lekarz mi przepisał. Do tego duphaston-bo na początku miałam bolesne skurcze jak przed miesiączką.
Jeżeli chodzi o samopoczucie to tak jak u większości was 😉 czyli zmęczenie, ospałość i mdłości. Najgorsza jest ta wrażliwość na zapachy. Zachcianek nie mam -jak mam na cos ochotę to po nałożeniu na talerz przechodzi 😞.
Bardzo boję się rozstępów, bo moja mama ma, więc od razu smarowałam się bio oilem a teraz mustellą. Zamówiłam też palmersa masło kakaowe więc będę stosowała na zmianę. mam nadzieję, że im zapobiegnę ...

Pozdrawiam serdecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izza17 witaj 🙂
Doti polecam grzanki z czosnkiem. Chleb lekko posmarować masłem i zrobić grzanki, podsmażyć wyciśniety lub pokrojony czosnek i posmarować nim grzanki na to wszystko dać twarożek, jeżeli nie lubisz czosnku tradycyjne mleko z miodem i masłem, herbata z sokiem z malin. Na bolące gardło tantum verde. Na bóle i gorączke w ostateczności można brać paracetamol, najmniejszą dawke. Dużo zdrówka Ci życze!
Aż żal, że już się weekend kończy i jutro do pracy.Codziennie dojeżdżam do pracy 30 km. Bynajmniej nie samochodem tylko busami lub pociągiem więc wygodnie nie mam, ale to też moja wina bo się boje po Krakowie samochodem jeździć i nie potrafie się przełamać. Nie wiem ile jeszcze dam rade, w dodatku pracuje z ludźmi chorymi, niektórzy są bardzo chorzy, lubie swoją prace ale jest też momentami cholernie dołująca. A teraz przez te hormony rycze o byle co. Już 10 lat w zawodzie więc ciagne to dalej. Przepraszam że tak przynudzam coś kryzysowy dzień dziś mam. A Wy planujecie pracować do końca czy myślicie o zwolnieniu lekarskim?
Pozdrawiam mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow Ania 31 zapisze chyba sobie Twoje porady na przeziębienie w razie jakby dopadło i mnie.
Ja nie pracuje, zatrudniona jestem u taty w firmie wiec mam luzik póki co, jeżdzę czasami załatwiam jakieś sprawy w mieście,ale generalnie wypoczywam, bo i tak mam lenia. 🙂 najchętniej pojechalabym do mojej siostry, ale mieszka w Niemczech wiec mam 450km . Jeżdzę do Niej sama autem,ale teraz w ciazy trochę sie boje, a i mój lekarz mi odradzil. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grzanki sa z jakies ksiazki o domowych metodach i nam rzeczywiscie pomagaja, zapomnialam napisac by czosnek tez na masle podsmazyc.
We wrzesniu moja szwagierka urodzila corcie, moj maz z tesciowa chca bysmy do niej pojechali w listopadzie, ona mieszka wlasnie w Niemczech jakies 600 km od nas. I wlasnie jechac, nie jechac.. Mi tak jak Marcie lekarz pewnie bedzie odradzal z czystej ostroznosci. Moja szwagierka w ciazy obleciala Stany, Hiszpanie i lekarz jej na to pozwalal. Pewnie wyjde na cieniasa, ale to mam akurat za przeproszeniem, w powazaniu. Wiem, ze caly czas jest autostrada, a nie droga jak na Ukrainie, ale no sama nie wiem. Z jednej strony bardzo chce zobaczyc mala, z drugiej jest to kawalek, bedzie mi 4 m-c lecial, no i Kuba..Bylismy w tym roku w Chorwacji droge do zniosl super, powrot kooszmar. Pojechalybyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ale ja przed świętami jadę do siostry tylko, ze z mężem ,wiec drogą sie nie przejmuje, ale teraz jakbym miała jechać to całkiem sama,bo ,mąż ma za duzo pracy i nie moze sie urwać i dlatego sie boje , bo jak z kimś to mozna jechać, mimo iż mi lekarz powiedział, ze auto to najgorsza droga transportu dla kobiet w ciazy - najlepiej samolot albo pociąg. Ale ja przed świętami chce jechać, zrobic już jakieś zakupy dla maluszka i moja siostra.po swojej małej ma dla mnie duzo rzeczy, więc to bedzie najlepszy moment by Ją odwiedzić, pózniej bede coraz większa, wiec już moze nie pojadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Aniu ja bym pojechała. Ryzyko takie samo jak wymiana żarówki czy mycie schodów - bo przecież w podróży zawsze ryzykiem jest wypadek. Jeśli nie masz ciąży zagrożonej to nie ma przeciwwskazań raczej. W koncu to tylko podróż samochodem. Zawsze możecie zrobić postój żeby odpocząć.
Marta jechać sama nie powinna ale z tego względu że organizm różnie reaguje w ciąży. Może miec obniżoną koncentrację, może być bardziej senna, może nawet zasłabnąć. Jako kierowca jazde odradzam.
Ja zwolnienia nie potrzebuję bo na wychowawczym jestem...

Izza witaj 🙂

Dzięki dziewczyny za rady. Niestety przy moich mdłościach wszelkie eksperymenty kulinarne odpadaja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzień niestety nie rozpoczyna sie zbyt dobrze 😞 wczoraj wylądowałam na pogotowiu z krwawieniem, lekarz zalecił miesieczne L4 i leżenie. To prawdopodobnie odklejanie kosmówki. Czy któraś z Was przechodziła przez coś podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agacha mam nadzieje że wszystko się unormuje. Póki co leż i stosuj sie do zaleceń lekarza!

Balbinka ja przy pierwszym porodzie miałam prawie 23 lata. Jak będzie? Na pewno nie tak pięknie jak w filmach.... Ciąża sama w sobie minie bardzo szybko. Oby bezproblemowo. Do porodu chyba nie da się przygotować psychicznie. Jakość porodu w dużym stopniu zależy od tego jaką masz opiekę okołoporodową (głównie od położnej), od wsparcia jakie otrzymujesz. Ja rodziłam już dwa razy, bez znieczulenia bo bardziej bałam się bólu przy wkłuciu w plecy niż bólu porodowego.... A później...Życie wywróci się do góry nogami 😉 i to bez względu na wiek podczas porodu. Dziecko bardzo dużo weryfikuje, zwłaszcza w spojrzeniu na partnera. Im lepsza samoorganizacja tym łatwiej. Niestety bywa tak, że tatuś nie wstaje w nocy, nie ma ochoty wąchać kupek, nie chce umieć uspokoić płaczącego dziecka. Pojawia się chroniczne zmęczenie, dokucza brak snu, początkowo ograniczenia w diecie podczas karmienia piersią dla niektórych są nie do przejścia. Do tego dochodzą jeszcze ewentualne kolki lub problemy z jedzeniem, laktacją i dochodzeniem do siebie po porodzie. Bycie mamą to NAJTRUDNIEJSZY i NAJCIĘŻSZY "zawód" świata, zwłaszcza w presji jaką wywierają media i otoczenie. Ale dla pierwszego uśmiechu, dla pierwszego "mama" i pierwszego kroczku, pierwszego wierszyka z przedszkola...dla tych wszystkich "pierwszych" chwil WARTO.
Życzę Ci (i Wam wszystkim) aby Twój Partner był z tych tatusiów, którzy wstaną w nocy i dostawią płaczące maleństwo do piersi śpiącej mamy, usiłują na wszelkie sposoby uspokoić płaczące niemowlę i ugotują obiad kiedy Ty odsypiasz zarwaną nockę.
Życzę Nam wszystkim aby dzieci były zdrowe, ciąże przebiegały bez problemów i dolegliwości, porody były szybkie i jak najmniej bolały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...