Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć 🙂
Agach oszczędzaj się jak możesz, leż i odpoczywaj, trzymam kciuki by wszystko się ułożyło!
Marta i Doti dziękuję za odpowiedź, coraz bardziej się przekonuje, jeżeli tylko 23.10 na wizycie wszystko będzie dobrze to jedźiemy do malutkiej.
Balbinka, Doti pięknie wszystko napisała. Ja miałam 29 lat i wierz mi bałam się nie mniej od Ciebie. Dodam tylko może nie w kwestii porodu, a jeśli chodzi o opiekę i wychowanie dziecka. Warto słuchać siebie i swojej intuicji. Robić to co uważa się za najlepsze dla dziecka i dla nas. Jest cała armia ludzi, którzy będą wiedzieli lepiej, absolutnie nie ma co się tym przejmować, robić swoje i ewentualnie doradzać się osób na które prócz gadania można liczyć w codzienności i od których porada jest mile widziana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti fajnie to napisałaś, a Ty Balbinka się nie przejmuj - ja mam 28 lat i też pewnie boje sie nie mniej niż Ty. O porodzie jeszcze nie myślę, ale codziennie zastanawiam się jak to wszystko będzie i jak dziecko pewnie przewartościuje nasz świat. Jeszcze się nie urodziło, a ja już zauważam , ze pewne rzeczy i sprawy stały sie mniej ważne.

Agach86 Ty faktycznie leż i się nie przemeczaj- napewno jak trochę odpoczniesz wszystko bedziesz dobrze.

Dziś walczę z bólem głowy. Byłam chwile na spacerku, bo pogoda jest cudowna , chyba z 20C, a ja już kilka dni temu wyjęłam cieplejsza kurtkę;/

Zaczynam się trochę denerwować , bo w tym tygodniu mają przyjść moje wyniki krwi z badan prenatalnych,ale dowiem się o nich dopiero 18.10 na wizycie i usg genetycznym - Ale musi byc wszystko dobrze i nie wyobrażam sobie inaczej.

Wiem, ze jeszcze jest wcześnie ale kiedy poznalyscie płeć swojego dziecka na usg? Ja już sie doczekać nie moge... 😎 Wszyscy wróżą mi chłopczyka i powiem szczerze ,ze po cichu tez na to liczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja płeć synka poznałam na 100% koło 24tyg. a z córą do samego końca nie było pewności. Zasłaniała się tak skutecznie że było tylko "chyba dziewczynka". Zdecydowaną różnicę widziałam po swojej cerze. Z synem miałam całą twarz i plecy w pryszczach a z córką buzia była gładziutka jak pupka niemowlęcia. Teraz znów mnie wysypało więc pewnie będzie drugi synek 😉

MagdaC to całkiem normalne, że jedynym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki i rosnący brzuszek. Nic tylko pozazdrościć 😉 Później jak dzidzia będzie duża to może pojawić sie zgaga, częstsze oddawanie moczu, a nawet bezsenność na koniec ciąży 😉 U mnie w poprzednich ciążach koło 35 tygodnia pojawiał się delikatny wypływ mleczka z piersi więc pod koniec ciąży często spałam w staniku i wkładkach laktacyjnych.

Ania masz w 100% rację. Zawsze znajdzie się jakaś "babcia dobra rada" która wie lepiej jak powinnyśmy wychowywać nasze dziecko. Czasem będzie to mama, teściowa, ciotka a czasem zupełnie obca baba w sklepie czy parku, która stwierdzi że nie umiemy ubrać dziecka do panującej pogody.

Balbinka dasz radę na pewno. Kobiety od tysięcy lat muszą dawać sobie z tym radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ja tak samo sobie wyszukiwałam. Strasznie sie wystraszyłam jak mi nudnosci i wymioty nagle ustały, bo okropnie sie czułam pomiędzy 5-7tyg i nagle koniec. Prawie codziennie miałam nerwy dopóki nie poszłam do lekarza i powiedział,ze wszystko jest w jak najlepszym porządku i pierwszy raz usłyszeliśmy bicie serca! Teraz czuje sie w miarę dobrze, oprocz tego ze o 21 już śpię jak zabita,nie znoszę mięsa, lekko bolą mnie piersi , a w nocy z 4 razy wstaje siku i dzięki Bogu nie rzygam! Muli mnie czasem wieczorami, ale bez wymiotów-także ciesz się i myśl pozytywnie! Na pewno wszystko jest ok, a każda ciaza jest inna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałam Was pytać czy macie jakieś przeczucie co do płci? Ja w ciąży z Kubą od początku czułam że będzie chłopczyk potwierdziło się to w 20 tyg. Teraz myśle że dziewczynka, ale w sumie wszystko mi jedno, zobaczymy 🙂
Magda ja też nie wymiotuje, nie mdli mnie, miałam taki epizod pare dni temu i dziękuje bardzo :/ szczerze współczuje m.in. Doti. Piersi mi urosły dość konkretnie i chyba będę musiała kupić nowy biustonosz szybciej niż myślałam, niestety dość często głowa mnie boli co zdarza mi się tylko w ciąży i zauważyłam, że pękają mi naczyńka w nosie, przy Kubie zdarzało mi się ni stąd ni z owąd, że szła mi krew z nosa więc i teraz mnie to nie zdziwi no i te huśtawki nastrojów 😉
Jeśli chodzi o doszukiwanie się to mój M twierdzi, że zawsze znajde sobie coś do stresowania się 🥴 teraz na tapecie jest to usg genetyczne, a tu jeszcze caaale dwa tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie nowe mamusie!
Dziewczyny- moja Hania przyniosła ze żłobka rotawirusa. Beidna męczy się z wymiotam juz drugi dzieńi i praktycznie nie schodzi mi z rąk. Mnie tez dziś jakoś tak wyjątkowo muli i meczy i tak się zastanawiam czy mnie przypadkiem tez nie chwyciło? Zobaczymy...

Jesli chodzi o płeć to ja dowiedziałam sie że bedzie córeczka juz w 18 tyg. Zalezy jak dziecko sie ułoży- ale własnie okolice 20 tyg to czas kiedy widać płec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to faktycznie z tymi chorobami nie za fajnie 😞 ja tez zalapalam jakies zapalenie krtanii i niestety dostalam antybiotyk :/ co do brzucha, to pytam bo wlasnie mam wrazenie,mze juz troche widac, nie bylam jakas bardzo plaska przed ciaza, ale jak czasem mniej zjadlam, to rano brzuch byl niewidoczny, a teraz jest widoczny zawsze 😞 pewnie to tez troche przez wzmozony apetyt, ktory na poczatku mi dzielnie towarzyszyl 🙂 probuje sie teraz troche ograniczac, bo niedlugo stane sie pulpetem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Byłam na wizycie, widziałam i słyszałam serduszko i łzy napłynęły mi do oczu. Na szczęście serduszko tylko jedno Mała torbielka na jajniku, ale tylko do obserwacji. Dostałam skierowanie na pierwsze badania i już zostanę u tego lekarza, bo wydaje się być świetnym specjalistą. W kazdym razie pierwsze wrażenie całkiem niezłe. Zaraz będę czytać opinie na necie.
Zdjęcia nie mam bo zostało w karcie ale za 2 tyg kolejna wizyta więc zrobie fotkę choćby telefonem. Wg lekarza termin na 25 maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, a czemu za 2 tygodnie na usg? To trzeba tak często? Powiedz jak to wygląda, bo ja miałam pierwsze usg w czwartek 26 wrzesnia - bylo juz widac serduszko 🙂 i sie zastanawiam, czy teraz nie powinnam znowu. Mam wizytę u ginekologa w piątek, ale nawet nie wiem czy oni tam mają usg również. Pewnie mnie skieruje, ale może powinnam iść wcześniej gdzieś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaC napisał(a):
Doti, a czemu za 2 tygodnie na usg? To trzeba tak często? Powiedz jak to wygląda, bo ja miałam pierwsze usg w czwartek 26 wrzesnia - bylo juz widac serduszko 🙂 i sie zastanawiam, czy teraz nie powinnam znowu. Mam wizytę u ginekologa w piątek, ale nawet nie wiem czy oni tam mają usg również. Pewnie mnie skieruje, ale może powinnam iść wcześniej gdzieś?


Ja mam wizyty u lekarza co 3 tygodnie i wtedy jest usg robione. Podobnie miały moje koleżanki. Myślę że nie masz się czym martwić Twój lekarz na pewno wie kiedy jest to potrzebne 🙂 moim zdaniem co 2 tygodnie to bardzo często 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam wizytę za 2 tygodnie, bo teraz dostałam skierowanie na mocz, morfologię i glukozę na czczo (miałam cukrzycę ciążową w poprzedniej ciąży i trzeba szybko sprawdzić czy teraz też jest), a za 2 tygodnie mam dostać skierowanie na odczyn Coombsa bo z mężem mamy konflikt serologiczny i trzeba sprawdzić przeciwciała czy aby dziecko nie odziedziczyły krwi po tatusiu. Do 12 tygodnia można podać immunoglobuliny.
Nie wiem czy zrobi mi wtedy usg ale jesli nie to zrobie zdjęcie zdjięcia z dzisiaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...