Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Doti super że wizyta udana 🙂

Magda C te nasze historie moja i Kangoor byly opowiedziane w kontekście rozmowy na pewno nie chciałyśmy nikogo straszyć 🙂 ile kobiet tyle historii grunt, że teraz jest dobrze i oby tak było dalej 🙂 Ja wizyte mam co 3 tyg, do tej pory za każdym razem miałam usg, lekarz chciał zobaczyć czy z dzidziusiem wszystko ok , poza tym miałam torbiel i trzeba ją było obserwować. W poprzedniej ciąży po tym usg w 13 tygodniu miałam dopiero w 20- tym, ale co lekarz to jest pewnie trochę inaczej. Ja pracuje. W poprzedniej ciąży pracowałam do 4go miesiąca potem byłam na zwolnieniu, teraz leci mi 3 m-c i lekarz juz dopytuje czy daje rade i się oszczędzam czy chce iść na zwolnienie. Wszystko zależy od pracy jaką się wykonuje, ja pracuje fizycznie jestem rehabilitantką, tyle że od jakiegoś czasu nie pracuje stacjonarnie a jeżdże po ludziach, którzy nie są w stanie dojść do przychodni, dlatego tak szybko na zwolnienie bo tu trzeba dźwigać itd., a niestety nie mają mnie gdzie przerzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dotiwięc nasze terminy nie mal się pokrywają bo ja 24 maja 😉 wiem że to rożnie bywa i wszystko się może przesunąć w czasie 🙂
A mój brzuch już mam wrażenie że go widać przez ostaniach kilka miesięcy przed zajściem nie był on płaski no i teraz widać go jeszcze bardziej 😉
A do gin idę jutro to druga wizyta i tez czekałam na nią dwa tyg więc nie wiem czy będę chodzić co dwa czy co trzy tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny!- dzieki za miłe słowa i życzenia zdrowia dla mnie i malutkiej. Hania ma sie juz dużo lepiej- 2 dni to trwało i właściwie juz wraca do formy. Natomiast mnie oczywiście nie ominęło i dzis w nocy wymęczyło masakrycznie ale teraz już coraz lepiej. Dobrze że mój mąż jest w tym tyg w domu i zajmuje sie calutki dzień małą bo ja dziś na pewno nie dałabym rady. poprostu nie mam mocy i leżę cały dzień w łóżku. Mam tylko nadzieje że z dzidzią wszystko OK. Jutro mam wizyte kontrolną i USG wieć podejrze maluszka.

Jeśli chodzi o widoczny brzuszek to u mnie również w pierwszej ciąży pojawił sie około 3 miesiąca, natoomiat teraz mam wrażenie że juz widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba w takim razie bardzo źle trafiłam, bo również chodziłam do prywatnej przychodni, gdzie konsultacja to coś oddzielnego niż usg. Musiałam płacic 150 za konsultacje i 150 za usg :/ na dłuższą metę to jednak troszkę dużo. W piątek idę do innej przychodni, w której mam abonament z pracy, ale też czarno to jakoś widzę, bo tam zapisanie się do ginekologa graniczy z cudem i właśnie nie wiem jak to jest z prowadzeniem ciąży ( czy będą możliwe tak częste wizyty, jak piszecie). Bardzo to wszystko skomplikowane, jestem przerażona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda popytaj wsrod znajomych, rodziny moze ktos Ci poleci dobrego lekarza. Ta cena jest rzeczywiscie bardzo wysoka. Moze poszperaj na necie, glowa do gory to 8 tydzien mozesz spokojnie zmienic lekarza, przeciez wszystko jest w porzadku z dzidzia a to najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda to bardzo duzo placilas! Ja chodzę prywatnie, mam jednego z lepszych doktorów w moim mieście, zawsze moje wizyta trwa ok.40 minut, bo wszystko mi dokładnie tłumaczy, pozwala zadawać pytania i odpowiada nawet na te najgłupsze i banalne. Jestem w 10 tc a miałam już 3USG dlatego,ze bardzo sie stresowalam i denerwowałam. Powiedział mi ze nie ma potrzeby robić ich tak często-wystarczy wizyta jedna na miesiąc, ale skoro płace i chce to nie ma problemu ,mimo iż ma bardzo duzo pacjentek i często przyjmuje mnie dopiero o 21. I za te wizyty płace 120zł. Za każdym razem mam wykonywane usg. Teraz za 2tyg.bede miała to takie ważne usg (genetyczne czy jakoś tak) i bedzie porównywalne z moimi wynikami krwi (bad.prenatalne) i za nie płace 320zl. Następna wizyta 31.10 czyli znow po 2tyg.Nie wiem czy nie za często chodzę do lekarza, ale przynajmniej jesteśmy spokojni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja chodziłam na NFZ obie ciąże i tym razem też. Nie mam potrzeby patrzeć na Fasolkę co 2 tygodnie. Wizyty co miesiąc w zupełności wystarczą. Częściej tylko w razie jaichś nieprawidłowości. USG 3 razy w czasie ciąży wystarczą, a na dodatkowe można iść w każdej chwili. Wiem że jak ktoś ma kasę to może chodzić prywatnie ale dla mnie to bez sensu... I niech mi nikt nie mówi, że jak nie mam 100zł miesięcznie na lekarza to jak się mogę na dziecko decydować. Wolę te 100zł przeznaczyć na coś dla dziecka. A do tego jeszcze badania płatne dochodzą. . Podziękował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każdy sam decyduje co dla niego dobre, ważne i potrzebne. Ja niestety z NFZ nie mam dobrych doswiadczen , nie chce generalizowac, ale poszłam do ginekologa do przychodni, to pani zle pobrała mi cytologię -2razy, zostałam skierowana na wycinki do szpitala, co okazało sie strata czasu, sporo dawką nerwów itd. Teraz tez poszłam zeby pani dała mi skierowania na badania,to dała mi z wielkim żalem, bo ona nic z tego nie ma, tłumaczyła mi ze lekarze zbierają jakieś punkty(nie wiem o co chodzi)i dała mi tylko na mocz i krew , co i tak musiałam powtórzyć ,bo dziwnie wszystko wyszło do dupy.Kolejne , powtórzone 3dni pózniej wyszły lepsze (ze aż sama sie śmiałam z koleżanka ,ze jak sie płaci to i lepsze wyniki wychodzą) , dodatkowo jak sie zapytałam o badania prenatlne, o poronienia itd. Dała mi wykład o wierze w Boga itd. Wiec stwierdziłam , ze dziękuje bardzo. Do tego lekarza rodzinnego na NFZ tez mam jakiegoś zboczeńca, bo zawsze jak mnie osluchuje to dziwnym trafem ściąga mi stanik i bada cycki!!wiec na pewno muszę wypisać sie z tej przychodni. Nie generalizuje oczywiście. Każdy ma inne podejście, ja lecze sie prywatnie,bo leczyliśmy sie na bezpłodność,a z tym na NFZ no niestety nie da rady i tak jak już zaszłam w ciaze to zostałam, bo mam pełne zaufanie do tego lekarza i nie mam ochoty już przenosić sie gdzie indziej,ale jesli miałabym okazje leczyć sie u Niego na NFZ to na 100% bym skorzystała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie myśle że nie ważne gdzie, ważne by być zadowolonym i mieć poczucie że zajmują się nami jak należy. Ginekologa mam zakręconego jak kilo gwoździ i ciągle sie zawiesza 😁 śmieszny taki ale świetny fachowiec i wiem że jestem w dobrych rękach. Za kase czy na kase o to chodzi o ten komfort, a to już zależy chyba w największym stopniu od tego na kogo się trafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No kurcze chyba musze pokazac to forum mężowi, bo jak wstaję ostatnio przed 10 (jestem na zwolnieniu przez chorobę), to mi mówi, że jestem leniem 🙂 a mi się po prostu tak chce spać 🙂 niestety trochę późno się kładę i się później okaże, że urodzę takiego nocnego marka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis też humorek doskonały.
Martag- czyzby pierwsza zachcianka? A za mna od rana chodzą gołąbki 🙂 🙂- więc juz zaplanowałam że w sobote zabieram się do roboty... Chyba sie wypościłam za bardzo przez ta chorobe.
MagdaC- wypoczywaj i wysypiaj sie póki możesz. Poźniej to będzie można tylko pomarzyć żeby pospać do 9.30 🙂 Jesteś na zwolnieniu własnie po to żeby nabrac sił i wypoczywać- dla dobra dzidziusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ale ja zasypiam o 21 a wstaje o 7,dlatego jestem taka dziś szczęśliwa ,bo dawno tyle nie posypałam, ale tez moze dlatego ze o 5sie przebudzilam i o 7dopiero znów zasnęłam.Ja zawsze byłam okropnym śpiochem,a teraz trochę mi sie poprzestawialo.

kangoor a z tym bigosem od rana bombarduje mamę telefonami,bo w piątek do mnie przyjeżdża,ale cos nie odbiera 😞

Byłam w Tesco zrobiłam zakupy i śmiałam sie,bo miałam tylko 50zl przy sobie i przy kasie wyciągając zakupy powiedziałam pani ,zeby kasowala tylko do 50zl. Nabrałam tego sporo ,ze ledwo wyniosłam do domu i zaplacilam 49 z groszami -normalnie mam liczyło w oczach.

Dziś zamierzam przetestować thermomixa, bo właśnie mama kupiła nam twierdząc,ze sie przyda jak dzidzius przyjdzie na świat, wiec zaraz zrobię jakaś zupę na początek.
Miłego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti to duzo zdrowka dla Twoich maluchów! Mnie dziś znowu głowa boli. Strasznie się dziś udenerwowalam, poszłam do pacjentki koło 10tej a ta nie otwiera coś mnie tknelo i bombardowalam ja domofonem i telefonem,w końcu doczolgala się do tele i odebrała.Babina przewróciła się o 5 rano i do mojego przyjscia leżała na podłodze. Okazalo sie ze sasiadka ma klucz, bo ta pani mieszka sama i razem z córka ja podniosły. Dlaczego sama nie zadzwoniła po pomoc to pojecia nie mam. Spokojnego popołudnia mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...