Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Do tego usg genetycznego musi być dobry sprzęt i specjalista. Ja mam to u mojego lekarza, ale wiem , że często lekarze polecają konkretnych specjalistów.
Wątróbki nie jedzcie właśnie przez wit.A, w ogóle podroby mają dużo witaminy A więc lepiej unikać, tak samo nie powinno się jeść pasztetow i serów tych smierdziuszków dojrzewających, a takie typu turek, valbon, president spokojnie można bo to wszytko z mleka pasteryzowanego.
Kangoor bardzo lubie ogórkową i pomidorową więc jutro chyba zgapie od Ciebie i bedzie ogórkowa bo akurat mam jeszcze słoik kiszonych od mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
USG genetyczne http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne Wcale nie musi być 3d/4d bo na takim obrazie i tak lekarz nie sprawdzi np przezierności karkowej. Wystarczy zwykłe USG ale lekarz raczej musi się znać na tym co bada. Badania krwi nie mają nic di tego. Nie mylcie USG genetycznego ze specjalistycznymi badaniami prenatalnymi zalecanymi dla kobiet chyba po 35rż typu testy PAPP-A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
USG genetyczne http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne Wcale nie musi być 3d/4d bo na takim obrazie i tak lekarz nie sprawdzi np przezierności karkowej. Wystarczy zwykłe USG ale lekarz raczej musi się znać na tym co bada. Badania krwi nie mają nic di tego. Nie mylcie USG genetycznego ze specjalistycznymi badaniami prenatalnymi zalecanymi dla kobiet chyba po 35rż typu testy PAPP-A.


Chyba jednak sprawdzi przeziernosc na 3d "...Technologia 3D jest szczególnie przydatna do oceny przezierności karkowej NT u płodu w tzw. USG "genetycznym"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Martag nie spotkałam sie jeszcze zbadaniem przezierności w 3d, zawsze obraz był w 2d do pomiarów wszelkich. Wiem, że w 3d można zobaczyć różne przekroje, ale nawet w googlach przeziernosc pokazana jest na zdjeciach 2d 😉


W piątek bede miała to badanie wiec zobaczę co i jak i zapytam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usg genetyczne jest robione w 2d by wszystko dokladnie pomierzyć, tyle że z reguły jest wykonywane na lepszym sprzęcie z możliwością przełączenia na 3d. Lekarze po badaniu często przełączają by pokazać mamie dziecko w tym wymiarze, fajowo to wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda19883004 napisał(a):
to jeszcze któraś z Was mogłaby zrobić bigos i mi przesłać 😜
ja nie mam zbytnio czasu, córcia chora i mąż też. moj mąż jak ma stan podgorączkowy zachowuje sie jak na łożu śmierci. wiec rozumiecie musze cały dzień trzymać go za rękę. 😁


Haha- u mnie to samo. Jak mężus ma gorączkę to jęczy... 🤪
Faceci to jednak słaba płeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Jak tam dziewczyny przechodzą już mdłości? Ja tylko z rana jeszcze trochę się męczę a w ciągu dnia już lepiej 🙂
Jutro mam wizytę i od wczoraj o niczym innym nie myśle tylko czy wszystko w porządku po tym moim krwawieniu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Brzuszkowe mamusie i przyszła mamusie Jestem majóweczka 2013 i mam do Was ogromna prosbe
Bardzo proszę o oddanie 3 głosów, bardzo mi zależy na tym bo pierwszy raz biorę udział w konkursie i chciałabym coś wygrać. Po prawej stronie jest "zagłosuj" i trzeba przepisać wyraz z obrazka z góry bardzo dziękuję !!! Można oddać 3 głosy jednoxześnie, wystarczy wejś jeszcze raz w link albo odświerzyć strone, z góry bardzo dziękuję

https://ww...stes/galeria/porada/6980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
Ja się dalej męczę z goryczą w ustach i chyba to najbardziej mi przeszkadza. Zauważyłam że tak mam po czymkolwiek słodkim, więc odstawiam cukier chyba zupełnie. Dziś byłam na pobraniu krwi bo z poniedziałku nie zdążyłyby dojść wyniki na wtorek rano a jutro nie mam z kim dzieci zostawić.
Żeby mi się tak chciało cokolwiek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy stosowalyscie w czasie ciazy Tantum rosa do płukania okolic intymnych? Pytam ,bo cos mi sie przyplątało ,a mój doktor poradził clotrimazolum -maść ,ale niestety nie pomaga. Koleżanka, która jest w ciazy mówi ze zastosowała tantum rosa i przyniosło jej to natychmiastowa ulgę,ale czytam na internecie,ze podobno lekarze odradzają. Zapytam tez pani w aptece, ale chciałam zapytać Was... Jutro ide do lekarza i pewnie dostanę jakieś globulki na receptę ale do jutra do wieczora to chyba skonam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag napisał(a):
Dziewczyny czy stosowalyscie w czasie ciazy Tantum rosa do płukania okolic intymnych? Pytam ,bo cos mi sie przyplątało ,a mój doktor poradził clotrimazolum -maść ,ale niestety nie pomaga. Koleżanka, która jest w ciazy mówi ze zastosowała tantum rosa i przyniosło jej to natychmiastowa ulgę,ale czytam na internecie,ze podobno lekarze odradzają. Zapytam tez pani w aptece, ale chciałam zapytać Was... Jutro ide do lekarza i pewnie dostanę jakieś globulki na receptę ale do jutra do wieczora to chyba skonam...

ja stosuję tantum rosa od bardzo dawna (bo mam często zaburzone ph i mój lekarz o tym wie) i nawet mi do głowy nie przyszło że w ciąży nie można 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag napisał(a):
Dziewczyny czy stosowalyscie w czasie ciazy Tantum rosa do płukania okolic intymnych? Pytam ,bo cos mi sie przyplątało ,a mój doktor poradził clotrimazolum -maść ,ale niestety nie pomaga. Koleżanka, która jest w ciazy mówi ze zastosowała tantum rosa i przyniosło jej to natychmiastowa ulgę,ale czytam na internecie,ze podobno lekarze odradzają. Zapytam tez pani w aptece, ale chciałam zapytać Was... Jutro ide do lekarza i pewnie dostanę jakieś globulki na receptę ale do jutra do wieczora to chyba skonam...


ja w pierwszej ciazy uzywalam

teraz mam przepisane globulki pimafucin 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...