Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agach86 napisał(a):
Własnie wyczytałam w necie że można podsłuchać maluszka przez stetoskop. Słyszałyście coś o tym sposobie? Zastanawiam się nad kupnem jeśli to prawda 🙂


Jakoś nie wydaje mi sie ,by mozna było usłyszeć tętno maluszka , ale spróbuje jak będę u mamy , chociaż podejrzewam,ze jesli już miałabym usłyszeć to chyba w późniejszej ciazy...
Interesowałam sie za to detektorami płodu,ale wyczytałam w książce, ze nie zawsze da sie usłyszeć bicie serca,bo to zależy od ułożenia dziecka itd. I ze kobieta moze sie bardziej zestresowac,ze nie słyszy bicia serca i niepotrzebnie panikować, wiec odpuscilam- szkoda kasy, dołożę sobie te pieniądze do wózka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja dzisiaj mam napady głodu: jest 13 a ja już zjadłam śniadanie , talerz łazanek, fasolkę , w miedzy czasie banana ,i jogurt. Nie minęło 20 minut a mnie znowu ściska z głodu. Przesada! Podejrzewam ze w takim tempie to bede ważyła + 50 kg, ale mnie aż ściska z głodu, ze aż mi słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie 🙂
Co dziś jemy 😁 ?
Marta współczuję z tą infekcją 🤢 pewnie Ci jutro coś przepisze bo ten krem czy tam masc bo jest i to i to jest przeciwgrzybiczy, skoro nie pomaga to może to nie jest infekcja grzybicza, hmm tak czy siak infekcje grzybicze i bakteryjne dopadają kobiety w ciąży bardzo często niestety 😞 ja miałam kiedyś, kiedyś przez cholerny basen na studiach i wiem jakie to nieprzyjemne.
Czy Wam Wasz lekarz też kazał zrobić cytologie? Mi kazał i czekam ma wynik nie robiłam już 3 lata mam nadz że wyjdzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja cytologię robiłam 2 miesiące przed zajściem w ciaze, wiec nie musiałam jej powtarzać,ale moje koleżanki musiały, bo miały robiona tez już dawno i kazał im zrobic.
Ja sie tylko boje ,czy od wczoraj przez tą infekcje nie zaszkodze dziecku, bo od czasu do czasu kłuje mnie w brzuchu, a czytałam ze takie klucia mogą byc spowodowane infekcja. Z tego co opisywalam Mu objawy jest to jednak infekcja grzybiczna a maść nie bardzo mi i tak pomoże bo smaruje nią na zewnątrz,a swędzi mnie wewnątrz i na pewno bede potrzebowała globulki Dzis kupie ta tantum rosa, mam nadzieje,ze choć trochę pomoże, a jutro u lekarza nie dowiem sie niczego złego przez to:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. W poprzedniej ciąży rozmawiałam o tym z moim gin bo mówiłam mu, że się dość długo na studiach leczylam z tego. Powiedział, że niestety kobiety w ciąży łapią to jak katar i bardzo mozliwe, że mnie nie ominie. Także nic wyjątkowego niestety, do lekarza po leki i będzie dobrze 🙂 Też musze sobie kupić to clo-cos tam, niech leży w razie czego, a krem bodajże jest bez recepty. Przez to branie luteiny na okrągło zaczynam czuć dyskomfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosia torbiel pewnie się zmniejszył po tym duphastonie, daj jutro znać
Doti może listerin Ci pomoże chociaż na chwile, ja lubie najbardziej ten różowy i zero
Z tą cytologią to się strasznie zaniedbalam, miałam 3 lata temu jedynke to jakoś tak mi się nie śpieszyło z robieniem kolejnej
Podesłano mi filmik nie jest o tematyce ciążowej ale przyznam, że się rozkleiłam, macie ochotę to zobaczcie
http://www.youtube.com/watch?v=SUjBF3FSZpU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Babka w aptece nie chciała mi sprzedać tantum rosa jak zapytałam czy w ciazy moge to używać, ale tylko do płukania. W końcu przekonałam Ja ze kupuje na własne ryzyko,ale jednak tego nie wezmę.Do jutra wytrzymam, już trochę lepiej, chyba maść pomaga.

Siedzę teraz , pilnuje Idy, która i tak już śpi ,ale Jej tata ma byc do godziny- cudownie, bo zasnę na stojąco:/ Za oknem tak leje ,ze aż strach o tej porze wyjść 🤪 Mają duży dom,ale cały w antykach, co mnie przeraża, dodatkowo co pół godziny biją stare zegary w całym domu... Za duzo horrorów oglądam. Dobranoc dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Z infekcja trochę lepiej, wiec nie płukam, nic nie robię. Wizyta wieczorem wiec już sprzątam , bo jak sie denerwuje to muszę cos robić,zeby nie myślec.
Wczoraj miałm takie wzdecia ,ze mój maż tak sie wystraszył, ze chciał mnie do szpitala zabrać miałam takie skurcze i poddałam się-wzięłam nospe ,bo nie dałabym rady. Nie mogłam wstać, położyć sie- nic. Dziś na wizycie spytam doktorka o jakaś pomoc 🤢 pewnie dieta dieta dieta, ale nie odżywiam sie zle, wczoraj zjadłam gołąbka i po nim mnie skręcilo, ale jak czegoś nie zjem to sie nie dowiem! Chętnie zamienie sie z kimś na zyganie , a oddam wzdecia!

Dziewczyny trzymajcie kciuki, o 18 mam wizytę 🙂 mam nadzieje,ze wyjdę z niej szczesliwa 😆 buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamuśki,
jak tam wasze samopoczucie? U mnie dzis jakos tak słabo, cały dzień chce mi się spać, nie mam siły na nic, jakby ktoś spuścił ze mnie powietrze. Nawet nie miałam mocy żeby z małą się troche pobawić- masakra jakaś. Jeszcze do tego złapała mnie zgaga- pierwsze raz w tej ciąży. Pamietam że poprzednio miewałam często zgagę ale coś mi się tak wydaje że to było na późniejszym etapie 😞

Martag- czekamy na wieści jak tam po wizycie i co tam u maluszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Stres minął , dziecko pomachalo reka-mam nawet zdjęcie gdzie widać rękę i 5palcow, a dziecko przecież ma dopiero ok 6cm- SZOK 🙂
Jesli chodzi o przeziernosc i o badania krwi wszystko jest jak najbardziej w normie.
Widziałam nawet zoladek.Wy mamy to już wiecie co i jak,a ja jestem laik to nie miałam pojęcia,ze tak wszystko mozna zobaczyć.
Co do infekcji no to niestety dostałam globulki i tez już wiem,ze na wzdecia moge brać esspumisan,ale czy on pomoże to zobaczymy.
Ide spokojnie sie położyć. Buziaki i miłej nocy. Dzięki za trzymanie kciukow- pomogły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór brzuszki!
Kukam co jakiś czas czy Małosia i Marta coś napisały...
U mnie dziś kiepski dzień, jutro pogrzeb tej mojej sąsiadki z naprzeciwka, koszmar najchętniej bym nie poszła: 🤨 W dodatku mój synek obudził się dziś z popołudniowej drzemki z takim płaczem że przez ponad pół godziny nie mogłam go uspokoić tak strasznie płakał że jeszcze nie widziałam mojego dziecka w takim stanie, nie wiem może to te piątki mu idą okropna jest taka bezradność jak nie wiadomo o co dziecku chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Marta że wszystko OK u Twojego bobaska. Nie ma to jak zacząć weekend od dobrych informacji 🙂 🙂

Trzymajcie sie dziewczyny i do jutra. Ja juz pakuję się do łóżka- obejrzę coś (może- jak nie zasnę 🙂) a potem lulu- bo jakas taka dzis jestem nie do zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...