Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry 🙂
Czy Wy też macie na każdą wizytę mieć świeże wyniki z morfologi i moczu?
I czy idziecie na morfologie na czczo, czy jecie lekkie śniadanie? Pytałam babki w laboratorium kiedyś i mówiła że małą kanapeczke można zjeść, tesciowa zaś twierdzi że jej lekarz powiedział, że nie wolno. Ja tam trzymam się tej pierwszej wersji i jem maleńka kanapkę bo po prostu nie potrafię wyjść z domu bez śniadania no chyba że jest glukoza do zrobienia to już wtedy wiem że nie ma mowy.. Zapomnialam zrobić tych badań, dziś mam jak na złość na później do pracy, lekarz mi nic ostatnio nie mówił żeby zrobić a zawsze przypomina więc chyba zapomniał albo już sama nie wiem.. Zjadłam pietke chleba, a nie spie od 6 stej i chyba zaraz dostanę skrętu kiszek 😉
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Czy Wy też macie na każdą wizytę mieć świeże wyniki z morfologi i moczu?
I czy idziecie na morfologie na czczo, czy jecie lekkie śniadanie? Pytałam babki w laboratorium kiedyś i mówiła że małą kanapeczke można zjeść, tesciowa zaś twierdzi że jej lekarz powiedział, że nie wolno. Ja tam trzymam się tej pierwszej wersji i jem maleńka kanapkę bo po prostu nie potrafię wyjść z domu bez śniadania no chyba że jest glukoza do zrobienia to już wtedy wiem że nie ma mowy.. Zapomnialam zrobić tych badań, dziś mam jak na złość na później do pracy, lekarz mi nic ostatnio nie mówił żeby zrobić a zawsze przypomina więc chyba zapomniał albo już sama nie wiem.. Zjadłam pietke chleba, a nie spie od 6 stej i chyba zaraz dostanę skrętu kiszek 😉
Miłego dnia


Pierwszy raz się spotykam z czymś takim żeby na każdą wizytę mieć świeże badania. Ja na ostatniej wizycie dostałam dopiero skierowanie na pierwsze badania krwi i moczu. A dostajesz od tego lekarza skierowania czy robisz odpłatnie? Moja przyjacióka któa jest po dwóch ciążach też nie musiała mieć na każdą wizytę badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki.
Jestem po wizycie. Z fasolką wszystko ok, na moje bóle dostałam Spasmolinę i Luteinę pod język.
Jeśli chodzi o badania, to w poprzednich ciążach jak miałam wizyty co 4 tygodnie to miałam zawsze mocz i morfologię do zrobienia. Teraz dał mi na odczyn Coombsa, Różyczkę IgG, Toxoplazmozę IgG i IgM i cytologię. I za 3 tygodnie kontrola.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Czy Wy też macie na każdą wizytę mieć świeże wyniki z morfologi i moczu?
I czy idziecie na morfologie na czczo, czy jecie lekkie śniadanie? Pytałam babki w laboratorium kiedyś i mówiła że małą kanapeczke można zjeść, tesciowa zaś twierdzi że jej lekarz powiedział, że nie wolno. Ja tam trzymam się tej pierwszej wersji i jem maleńka kanapkę bo po prostu nie potrafię wyjść z domu bez śniadania no chyba że jest glukoza do zrobienia to już wtedy wiem że nie ma mowy.. Zapomnialam zrobić tych badań, dziś mam jak na złość na później do pracy, lekarz mi nic ostatnio nie mówił żeby zrobić a zawsze przypomina więc chyba zapomniał albo już sama nie wiem.. Zjadłam pietke chleba, a nie spie od 6 stej i chyba zaraz dostanę skrętu kiszek 😉
Miłego dnia


Mi lekarka ostatnio mówiła że badania moczu na każdą wizytę a morfologia, co 2-3 wizytę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti napisał(a):
Cześć Brzuchatki.
Jestem po wizycie. Z fasolką wszystko ok, na moje bóle dostałam Spasmolinę i Luteinę pod język.
Jeśli chodzi o badania, to w poprzednich ciążach jak miałam wizyty co 4 tygodnie to miałam zawsze mocz i morfologię do zrobienia. Teraz dał mi na odczyn Coombsa, Różyczkę IgG, Toxoplazmozę IgG i IgM i cytologię. I za 3 tygodnie kontrola.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/gl9h.jpg/][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/7854/gl9h.jpg[/IMG][/URL]


Doti- Super że wszystko OK u maluszka i zdrowo rośnie. Mam nadzieję że te leki Ci pomoga i bedziesz się czuła duzo lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti napisał(a):
Cześć Brzuchatki.
Jestem po wizycie. Z fasolką wszystko ok, na moje bóle dostałam Spasmolinę i Luteinę pod język.
Jeśli chodzi o badania, to w poprzednich ciążach jak miałam wizyty co 4 tygodnie to miałam zawsze mocz i morfologię do zrobienia. Teraz dał mi na odczyn Coombsa, Różyczkę IgG, Toxoplazmozę IgG i IgM i cytologię. I za 3 tygodnie kontrola.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/gl9h.jpg/][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/7854/gl9h.jpg[/IMG][/URL]


Doti- Super że wszystko OK u maluszka i zdrowo rośnie. Mam nadzieję że te leki Ci pomoga i bedziesz się czuła duzo lepiej.
A zdjęcie maluszka zawodowe. Jak fajnie sie ułożył. Ja za każdym razem jak chodziłam z Hania to widziałam malą z profila- tak boczkiem 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, fajnie ,ze wszystko ok z maluszkiem 🙂

A co do wyników moczu i morfologi, to póki co miałam je robione raz ,za tydzien mam wizytę i nie mówił o jakichkolwiek wynikach.

Powiem Wam,ze ten mój antybiotyk na infekcje nie pomaga. Zostały mi jeszcze 2 globulki,wiec zobaczymy,ale lekarz mówił ,ze po jednej już powinnam odczuć ulgę. Mam wrażenie ,ze już bardziej pomagała mi maść. Zła jestem i trochę sie tym martwię, nie mówiąc o tym,ze w nocy wstaje co chwila do toalety. Badał mi PH i wszystko inne i stwierdził,ze to na pewno drożdże , wiec myśle ,ze chyba raczej nic innego, ale czytałam na forach ,ze pimafucin tez wielu dziewczynom nie pomagał:/ Do następnego czwartku muszę wytrzymać.

Wczoraj bardzo zle sie czułam, wieczorem nawet wymiotowalam, ale nie miałam za bardzo czym wiec tylko mnie mulilo. Myślałam ,ze 12 tydzien to tydzien wielkiej poprawy, a ja czuje sie kiepsko... No ale takie uroki ciazy.
Dziś choćby nie wiem co muszę sie wziąć za sprzątanie i to generalne, bo już patrzeć nie moge, a mój mąż bałaganiarz mi tego nie ułatwia...
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag musisz wrzucić zdjęcie na jakiś zewnętrzny serwer np. imageshack i stamtąd dopiero dać linka.
Mnie z kolei dziwi że widziałyście fotkę choć mam w opcjach zaznaczone że widzą tylko znajomi.
Hmmm widzę że brzuszek.net znów świruje, bo nie widziałam kilku postów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że różnie macie z tymi badaniami. Pytałam dziś w diagnostyce i pani powiedziała, że mocz i morfologie najczęściej raz w miesiącu, a przynajmniej mocz więc ok, bo to u mnie właśnie tak raz na miesiąc wychodza te badania.
Marta może popros męża by nam wrzucił Twoje machajace malenstwo chętnie bym zobaczyła.. 🙂
Doti Twoja fasoleczka super 🙂
Jejku a ja już tuptam z nerwów, gdzie tam do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny podpowiedzcie bo zgłupiałam... Rozmawiałam dzis z ginem, miał mi przepisać luteinę pod język, za tydzień miałam iść na cytologię. Popołudniu mąż wykupił mi tabletki i okazało się że to luteina dopochwowa. Ja nawet nie patrzyłam dokładnie na receptę ale M mówi że tak było napisane na pewno więc farmaceutka sie nie pomyliła. Prawdopodobnie lekarz źle klinął w spisie leków... Mnie wszystko jedno gdzie będę tabletkę wkładała ale co z tą cytologią? A poczekać mam tydzień, bo dziś robił mi USG dopochwowo i że szyjka zapaprana żelem do USG to trzeba jej chwilę żeby się oczyściła. Nie brać luteiny i poczekać? Brać i nie robić cytologii? Help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti, a może udałoby Ci się pójść do niego dzisiaj jeszcze raz, albo chociaż zadzwonic i zapytać?
Ja jakbym miała podjąć decyzję czy luteina czy cytologia to chyba bardziej skłaniałabym sie do wzięcia tej luteiny i zrobienia cytologii 1 czy 2 tyg poźniej. Ale to oczywiście tylko moje zdanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję monic- u mnie juz ten okres mdłości i wymiotów juz praktycznie minął. Czasami na moment mnie zmuli ale generalnie jest OK.
Jakoś tak cichutko tu dzisiaj- chyba wszystkie delektujecie sie "letnią" pogodą 🙂 🙂
Ania- Ty chyba masz dziś genetyczne o ile dobrze pamiętam??? Napisz jak tam sie ma Twój bobasek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! 🙂
Kangoor, Marta dzieki za zainteresowanie, miło 😘
U nas wszystko w porządku. Maleństwo ma 6,4 cm wszystkie narządy na swoim miejscu i genetycznie też ok. Cały czas to moje dziecie pracuje 😁 wierci się, odbija, rączki i nóżki bez przerwy w ruchu. W pewnym momencie odwróciło się do nas dupinką jakby chciało powiedzieć '' dobra, tyle podglądania'' 😉 Jestem taka szczęśliwa, M też cały w skowronkach i uśmiech nam nie schodził z twarzy. Powiem Wam, że byłam pewna ( nie pamiętam jak to było z Kubusiem ) że to usg będzie jeszcze dopochwowe a tu wszystko ładnie było widać przez brzuch. Poprosze M, by jak będzie miał chwile wrzucił mi tu jakieś foto z dzisiejszej wizyty bo ja jestem kiepska w te klocki.

Doti pewnie Ci to w niczym nie pomoże, ale ja cały czas jestem na luteinie dopochwowej. Przed pobraniem cytologi nie aplikowałam jej przez dobe tylko. Cytologia wyszła prawidłowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Ania,ze wszystko u Was dobrze, a maluszek rośnie. Jesteśmy w podobnym czasie, moje dziecko w tamtym tyg miało 5,6 wiec teraz tez już ma pewnie z 6cm - szok- jak rośnie. Jaka to ulga jak już usłyszysz ,ze wszystko jest dobrze i dziecko jest zdrowe! Ja czekam teraz do czwartku.
Moze jutro wrzuce moje zdjęcie, tylko muszę włączyć komputer, którego nie używałam już sporo czasu, bo na tablecie linka nie chce skopiować, wiec tylko na komputerze to zrobię.
Póki co u mnie lenia cd. Ale dziś zrobiłam dobra zapiekankę ziemniaczaną, wiec jutro leżę cały dzien, bo obiad na 2 dni, posprzątane w domu, wiec nie mam co robić...
Dobrej nocy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...