Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Przed chwila złapał mnie taki bol z lewej strony pleców ze musiałam wstać i poruszać biodrami, nie wiem czy to bol nerki, czy bol z zasiedzenia,ale trzymał mnie pare minut.
Ja tez lubie czytać, teraz uparłam sie na książkę o Magdzie Prokopowicz- pewnie slyszalyscie o jej walce z choroba i fundacji rak and roll. Najcześciej czytam biografie.
Już sie nie moge doczekać czwartku,zeby zobaczyć maluszka jak urósł, a potem piątku,bo pojedziemy do rodziców,spotkamy sie z rodzina i bedą mamine pierogi z kapustą i grzybami 🙂) I w końcu mój maż bedzie te 3 dni w domu, bo ostatnio ma wolne tylko w niedziele, a w tygodniu jak wychodzi o 8 wraca o 19 i zaraz chwila i trzeba iść spać, ale moze dlatego wogole się nie kłócimy,bo sie rzadko widzimy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Piszecie o witaminach... powiedzcie mi czy macie jakiekolwiek wskazania i niedobory żeby je brać? Ja w poprzednich ciążach witaminy brałam okazjonalnie a kwasu foliowego prawie wcale. Dzieciaki urodziły się zdrowe i nic im nie dolegało... Nie mam głowy do łykania tabletek jakichkolwiek jak nie czuję objawów choroby, więc ciężko mi nawet jakikolwiek antybiotyk skończyć. Nie wiem czy te witaminy są takie konieczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga zaczęłam czytać "Dotyk Julii" Tahereh Mafi, myślę, że będzie fajna. A Ty co lubisz czytać? Mam wiele ubionych książek ale takie ukochane to " Tysiąc wspaniałych słońc" K. Hosseini i " Cień wiatru" Zafona" A czytałaś może Trylogie Millenium Larssona? Bardzo fajne, grube to to, ale czyta się migusiem. Zależy co lubisz? 🙂 Może coś będę umiała fajnego podpowiedzieć
Marta nie mam pojęcia mnie w poprzedniej ciąży biodra bolały, ale to już później jak się rozchodzily. I kręgosłup mnie bolał, ale to też w późniejszym czasie, mam nadzieje, że to tylko taki incydent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadal trochę boli i próbuje rozchodzić 😞
Książki Millenium kupiłam bardzo dawno temu i wszyscy moi znajomi ode mnie pożyczali i czytali,a ja nie moge sie do nich zmobilizować i tak stoją na półce,a obiecałam sobie,ze jak bede w ciazy to je przeczytam...i co ? I nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti co do witamin lekarz polecił mi brać od 14 tyg. Ja uważam,ze dobrze,bo mam wrażenie ,ze nie dostarczam mojemu dziecku wszystkich potrzebnych składników...nie wiem moze sie mylę,ale pewnie nie odzywiam się na tyle dobrze, prawie wogole nie jem mięsa, żelaza miałam w ostatnich wynikach niedobór. Teraz mam nadzieje,ze zleci mi morfologię,bo sama jestem ciekawa jak tam moje wyniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaminy warto brać. Tam są nie tylko witaminy ale też minerały, dziecko wyciąga co najlepsze więc warto z myślą i o dziecku i o sobie. A kwas foliowy to już w ogóle, pomijając rozszczepy kręgosłupa itd bo to na szczęście rzadkie przypadki, ale już ludzi z " zajęczą wargą" jest sporo a to też m.in. z niedoboru.
Marta może akurat się przekonasz do Millenium masz jeszcze 6 m-cy, ja tak nie mogłam do Jeźdźca Miedzianego a fajny w sumie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milenium pochłonełam kiedyś w tydzień jak byłam na chorobowym, Jeździeca Miedzianego podsuneła mi teściowa i przyznam szczerze pierwszej części nie mogłam przebrnąć a później tak mi się spodobało że aż kupiłam mamie pod choinkę boska książka 🙂 Ja ostatnio pochłaniam erotyki pod wpływem Greya, zdania są różne na temat tej książki ale polecam łatwa i przyjemna mi się bardzo podobała 🙂 Jeśli lubicie tego typu książki to Wyznanie Crossa też jest spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga poleć dobry kryminał 🙂 Do Greya podchodzę jak pies do jeża i chyba jej już nie przeczytam. Jak będziesz miała możliwość i ochotę polecam Ci ten " Cień wiatru" na początku się ciagnie ale potem super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aga 🙂 czytałam recenzje właśnie o to mi chodziło, więc sobie zakupie. Jak będzie za mocne przeczytam pozniej.
Dajcie znac jak tam Wasze maluchy po wizycie.
Czeka mnie dziś intensywny dzień. Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
Dzięki Aga 🙂 czytałam recenzje właśnie o to mi chodziło, więc sobie zakupie. Jak będzie za mocne przeczytam pozniej.
Dajcie znac jak tam Wasze maluchy po wizycie.
Czeka mnie dziś intensywny dzień. Miłego dnia


Ta druga jest mocniejsza więc spróbuj zacząc od pierwszej. Poszukaj w necie może będzie pdf do ściągnięcia nie będziesz musiała latać po księgarniach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey dziewczyny,
odebralam dzis wyniki moczu i widze ze mam podwyzszone Ph. Norma jest 7 a ja mam 8. Czy ktoras z Was ma tak albo miala? Moja poprzednia ciaza nie byla prowadzona w Polsce i owszem mialam czesto robione badanie moczu ale w sumie to nigdy nie widzialam wyniku na oczy. Badanie bylo robione na miejscu i slyszalam zawsze: "jest OK" dlatego nie wiem czy to normalne ze mam to ph podwyzszone czy nie? Bede dzis u lekarki ale to dopiero wieczorem a ja do tego czasu to chyba jajko zniose. Denerwuje sie juz od rana ta wizyta i jeszcze teraz ten wynik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kangoor myśle ze niepotrzebnie sie denerwujesz, spojrzałam na swoje wyniki i norma u mnie jest miedzy 5-7,5 ja mam pH 7, i mam w normie. Poza tym mój lekarz powiedział,ze te normy sa dla mężczyzny konia a nie kobiet w ciazy i zeby sie nimi za bardzo nie sugerować... Ja miałam lekko bialko podwyższone niż norma i sie denerwowałam bo bialko w moczu to nic dobrego, ale okazało sie ze tak podwyższone u kobiet w ciazy tez jest normalne ,wiec sie nie denerwuj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Marta,
troche poszperalam w necie i faktycznie kobiety miewaja tak w ciazy. Trzeba troszke wiecej kwasnych rzeczy podjadac... podobno dziala i obniza pH. Zobaczymy co powie moja lekarka.

Mam jeszcze jedno pytanko do mamusiek ktore maja juz dzieciaczki. Kiedy przenosilyscie smyka z lozeczka do lozka dzieciecego czy na jakis tapczanik? Moja mala ma 2 latka i narazie jeszcze spi w lozeczku ale tak juz sobie powoli mysle ze to lozeczko w maju zmieni wlasciciela i trzeba zorganizowac nowe spanko dla Hani. Tylko wydaje mi sie ze ona jeszcze potrzebuje chwile bo niby juz sypia fajnie i spokojnie ale czasami zdarzaja jej sie szalone noce i spi bokiem z nogami na szczebelkach 🙂 🙂 Z kolei nie chce tych przenosin zrobic zbyt pozno zeby nie bylo "efektu" zazdrosci i tekstow ze: "to moje lozeczko a nie dzidziusia"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kangoor mój Mati ma 3,5 roku a dopiero od niedawna śpi na rozkładanym fotelu. Ciągle spał w łóżeczku niemowlęcym 😁 Mieścił się, miał miejsca sporo więc nie widziałam potrzeby żeby go przenosić. Zamieniliśmy łóżeczko na fotel tylko dlatego że fotel zagracał nam korytarz i nie było co z nim zrobić. A łóżeczko rozkręciłam i wyniosłam na strych 😉
Lusię zamierzam przemeldować na początku roku - planujemy kupić im łóżko piętrowe choć trochę się boję, że Mati wędrowniczek spadnie jak będzie chciał w nocy do nas przyjść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paloma21 napisał(a):
hej,
u mnie dalej masakra:/ mdłości i wymiotów ciąg dalszy...


dziewczyny czy wy się orientujecie czy mogę brac w ciąży jakieś elektrolity?? bo czuję że został mi malutki kroczek do odwodnienia :/


Najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i powiedz mu o tych wymiotach może on Ci coś poradzi. Sama chyba bym nie decydowała żeby coś wziąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Brzuszki!
Aga super, że dzidziuś zdrowiutki i już tak urósł, a dopiero te nasze maleńtwa miały milimetry 🙂

Mojemu Kubusiowi coś się pokręiło i wstaje ostatnio o 5.00 Przyznam się że wymiekam 😞 Kładzie się później. Popołudniu by spał i spał, wybudzam go. No wszystko na opak 🥴
Dziś mi się zaczął dlugi weekend bo się wczoraj spiełam z pracą. Jutro jedziemy do Katowic na groby, a w niedziele mają przyjechać do nas na urodzinowy obiad Kubusia dziadzie i mój brat z narzeczoną, najbardziej się jednak cieszę, że M będzie z nami calutki weekend, bo tak to pracuje całymi dniami.

Kangoor czekam na wieści od Ciebie. Tapczanik chce kupić w grudniu, bo Mały dalej urzęduje w łóżeczku i też nie chce żeby się to zbiegło w czasie, chociaż nie wiem czy dzidziusia nie będę brała na początku do nas tak jak to robiliśmy z Kubą, zobaczymy
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny normalnie od wczoraj uśmiech nie schodzi mi z twarzy 🙂 Mogłabym na takie usg chodzić co tydzień 🙂 Wczoraj pierwszy raz mój mąż był ze mną na badaniu i polecam to Wam wszystkim jego wyraz twarzy był bezcenny dumny tatuś 🙂

Lekarz twierdzi że termin porodu wg usg zmieni mi się na 1 maja wiec 5 dni wcześniej. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ale Ci fajnie że zobaczysz dzidziusia ☺️ Mi to kazał przyjść dopiero za m-c więc jeszcze 3 tygodnie. Wieki całe 🤨
Powiedzcie czy po Was już widać ciąże? Mi to się tak w pracy przyglądają, że aż mnie to krępuje. Oby mnie tylko po brzuchu nie próbowali obmacywać bo nienawidze tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...