Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej to super dziewczyny ze u was i waszych maleństw wszystko fajnie 🙂 mnie tez za kazdym razem bada ginekologicznie, ale to chyba dobrze ze tak skrupulatnie nas badają, lepiej za często niż za rzadko 🙂 a ja mam wizyte jutro na 13;30 i juz sie tak nie moge doczekać!!!!!!!!!!!!!!!1 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Super Marta ze malutka rosnie zdrowo a buzke zobaczysz pewnie nastepnym razem. Jesli chodzi.o wizyte to u mnie podobnie jak u Was, co wizyta to badanie ginekologiczne i Usg dopochwowe zeby ocenic szyjke a dopiero pozniej ogladamy maluszka przez brzuch. Ja uwazam ze to dobrze ze te wizyty sa takie szczegolowe, bo przynajmniej mamy pewnosc ze wszystko jest sprawdzone i nic zlego sie nie dzieje. Pewnie ze to rozbieranie i badanie nie nalezy do najmilszych czesci.wizyty ale z drugiej strony to taka mala zaprawa przed porodem, kiedy to niejedne oczy beda spogladac miedzy nogi. 🙂
Monia, to jutro czekamy na dobre wiesci od Ciebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mnie tez od wczoraj brzuch pobolewa, wczoraj juz wzięłam nospe,chociaz staram sie naprawdę unikać jakichkolwiek leków, wiem,ze jest dozwolona,ale nie chce jej brać jak wiem,ze dam radę. Do tego jak sie położę, to tak mnie kuje ,ze az prądy mnie przechodzą.
Zrobiłaś mi dzis ochotę na naleśniki z serem,ze po wizycie pojechałam do sklepu i kupiłam co trzeba,ale jak wróciłam to juz mi sie odechcialo robic i zostawilam to na jutro. Ania a czy Ty teraźniejszą ciaze prowadzisz u tego samego lekarza co prowadziłas pierwsza?
Ja juz leże w sypialni, a M jak zawsze po pracy gra w PS ,ale w maju juz mu sie skończy ,wiec niech jeszcze korzysta 🙂 Twierdzi,ze mała bedzie grała z Nim-oby miała ciekawsze zainteresowania 🤢
Dobranoc dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy znacie to czy nie,ale ja sie dzis uśmiałam 🙂 tak na poprawę humoru 🙂

Co ma zrobić mężczyzna, aby zrozumieć ciężarną kobietę? Instrukcja - krok po kroku:

1-3 miesiąc

1. Każdego wieczora organizuj sobie zatrucie - na przykład zjedz przeterminowaną rybę i popij mlekiem. Później dowiesz się, po co.
2. Następ
nego ranka wstań, weź pigułkę nasenną i idź do pracy. Jeśli rzeczywiście bardzo źle się czujesz - zostań w domu, ale nie zapomnij posprzątać i ugotuj obiad.
3. Do kostek u nóg przywiąż woreczki z piaskiem - po półtora kilograma na każdą nogę.
4. Przed wyjściem włóż do kieszeni koszuli zdechłą mysz i nie wyjmuj jej!
5. Tego nie jedz, nie wolno ci. Tego też. I tego. Najlepiej zjedz jabłko.
6. Powaliło cię? Rzuć te papierosy! Coca-colę, piwo i inne napoje gazowane też!
7. Usiądź wygodnie i zjedz jogurt. Jeśli nie masz ochoty - to chociaż trochę.
8. Zwymiotowałeś? Posprzątaj po sobie. Nie wołaj żony - jest zajęta.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Muszą zrobić niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa.

3-6 miesiąc

1.Do brzucha przywiąż materac z wodą.
2. Gdy się ubierasz - nie odwiązuj go, nawet, gdy próbujesz wciągnąć buty.
3. Śpij również z materacem. Jak to, JAK? Na boku!
4. Nie zapomnij rano zażyć pigułki nasennej.
5. A przed wyjściem do pracy - wypij litr wody.
6. Przed pójściem spać również wypij litr wody i weź tabletkę moczopędną.
7. Do nosa włóż wacik, tak, aby powietrze przechodziło, ale odczuwało się lekką duszność. Wacik noś stale.
8. Masz duszności? Otwórz okno - niektórym pomaga.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, PO CO? Zrobić niezbędne badania. Co z tego, że już robiłeś?
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Materaca nie odwiązuj!

6-9 miesiąc

1. Każdego ranka siadaj na fotel obrotowy i kręć się przez 10 minut. Gdy już organizm odmówi Ci całkowicie współpracy - wstań i szykuj się do pracy. No co ty, kręci ci się w głowie? Współczuję, to na pewno minie.
2. Dolej wody do materaca.
3. Wypij coś moczopędnego, a w pracy wypijaj szklankę wody co godzinę.
4. Postaraj się nie opuszczać miejsca pracy zbyt często. Bądź czujny i dyspozycyjny przez cały dzień. Jeśli przychodzi ci to z łatwością - weź dodatkową pigułkę nasenną.
5. Zwiększ również wagę woreczków z piaskiem, które masz przywiązane do nóg - do 2 kilogramów każdy.
6. Wieczorem, nie odwiązując materaca, połóż się do łóżka i bądź perfekcyjnym, namiętnym kochankiem!
7. Jeśli wydaje ci się, że twoja żona interesuje się innymi mężczyznami - pozostań wspaniałomyślny i wybaczający.
8. Poświęcaj żonie więcej czasu i uwagi. Wyobraź sobie, że jej też jest ciężko!
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, po co? Po to samo, co zawsze - niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Oczywiście, że z materacem, co za pytanie?

The end
No, dobra, żartowaliśmy, wiemy, że jest to niemożliwe do wykonania. Po prostu odwiedź po raz dwudziesty znajomego proktologa, niech włoży Ci pomarańczę... już on wie, gdzie. Teraz oddychaj głęboko i mocno przyj. Udało się uwolnić od pomarańczy? Wyśmienicie! Możesz już pozbyć się zdechłej myszy i odwiązać materac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, jak tam nocka?
Doti, co tam u Ciebie? Dzieciaki juz lepiej?
Magda, fajnie ze maluch zdrowy. Na plec poczekamy jeszcze triche i wszystkie bedziemy juz wiedziec.
Monia, rozumiem Cie z tym stresem przed wizyta- ja mam tsk zawsze, z jednej strony fascynacja a z drugiej stres czy wdzystko ok. Bedziemy trzymac kciuki.
Marta, niezle wypracowanie. Ale sie usmialam 🙂 koniecznie musze podrzucic to mojemu meziwi. Moze bedzie bardziej wyrozumialy, haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Bruszki
U mnie dziś pobudka o 5 tej. Błagałm Kubę o jeszcze 5 minut i niby leżąl grzecznie ale a to siku a to mleko itd nie ma spania 😉 Korzystajcie mamusie póki możecie bo później to tak różnie, chociaż Kornelka mojej koleżanki śpi do 10.00 ale zasypia baaardzo późno więc ja już wolę moją opcję

Madzia bardzo się cieszę że u Was wszystko w porządku 🙂

Marta teraz mam tego samego doktorka co w ciąży z Kubą. Mam nadzieje że to ciśnienie u Ciebie to tylko wynik stresu. A naleśników w końcu teżnie zrobiłam dziś będę działać

Hoondi mam nadzieję że Ci ten rehabilitant bo z tego co pamiętam masz konsultację pomoże powie Ci jaki pas kupić czy pokaże Ci jakie przyjmować pozycje jeśli to rzeczywiscie to co jest w linku

Monia czekamy na relację 🙂

Macie rację dobrze że nas badaja ma fotelu, nie lubię tego badania ale uważam że to podstawa w ciąży. Nie jestem pruderyjna jednak są rzeczy które chyba zawsze mnie będą krępować ☺️
Jeśli potem dam radę to wejdę na kompa bo chciałabym Wam podać link do gościa na allegro u którego już parę razy zamawialam i nie mogę złego słowa powiedzieć. Kupowałam u niego butelki pieluchy tetrowe itd
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie jeszcze ani razu na fotelu nie zbadal... moze zrobi to w bardziej zaawansowanej ciazy,,, tutaj totalnie inne zasady,,, i jakos potrafi rozpoznac ze wszystko ok.. mysle zee jakby widzial cos albo bym mu powiedziala ze mnie boli itp to by sprawdzil...za to co wizyte sprawdza mi kosc lonowa bo mi sie rozchodzila...jak narazie nie brakuje mi sprawdzania na fotelu nigdy tego nie lubialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Okropny poranek za mną. Miałam koszmarnie realistyczny sen, że M mnie zdradził....Płakałam przez 2 godziny po przebudzeniu. Gorzej, bo jego już nie było bo wyszedł do pracy i to spotęgowało wrażenie, że to jawa a nie sen. Do tej pory o tym myślę i nie mogę się pozbierać....

Cieszę się, że z Waszymi maluchami wszystko w porządku :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti to tylko zły sen 😘
Miałam kiedyś zresztą całkiem niedawno podobny i też nie mogłam przestać płakać po przebudzeniu. Mój M był w domu bo to jakoś w weekend było, w zasadzie to się zdenerwował że co za głupoty. Przytulil mnie i powiedział że nigdy w życiu. Przypuszczam że u Ciebie byłoby podobnie 🙂
Jak dzieci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti ja kiedyś po takim śnie cały dzień chodziłam obrażona na męża a ten się ze mnie śmiał że głupotaki się przejmuje. Nic się nie martw wróci z pracy przytuli Cie i od razu humor Ci sie poprawi 🙂 ahh te sny w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheh tez mialam kiedys taki sen i też sie obudziłam zapłakana i mąż pyta co mi jest to mu mówie ze ma mnie natychmist przeprosic za dupka we śnie, to on z przerażeniem w oczach PRZEPRASZAM nie widząc za co:p dostał buziaka i po sprawie 🙂 wybaczone 🙂

A dzisiaj to juz takie durne sny ze ho ho miałam. Jestem na wizycie u lekarza robi mi usg i mówi: bardzo mi przykro pani moniko, nie moge z tym juz nic zrobić , na prawde mi przykro. i ja zaczynam płakac i wgl i pytam sie co sie stało? a on do mnie: to nie chłopiec, okłamałem pania, okazuje sie ze to dziewczynka.., a ja do niego ze TY debilu czemu mnie straszysz juz myslałam że po dziecku i wgl...ale sie darłam na niego 😁 i wgl w tym snie nie widziałam usg wgl on mi tylko mowił, i nie zmijerzył maleństwa ani nic i sie wkurzyłam , i do tego byłam bez męża.. 😞
Ale to tylko sen a ja sie pomału zaczynam szykować na prawdziwa wizyte uhuhuhuhuuu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
macie jakies sposoby na te bole glowy ? bo juz kilka dni pod rzad boli mnie glowa nie chce brac tabletek...slyszalam o zimnych okladach zrobilam je pomogly na godzine i na nowo bol wrocil...do spania stosuje masc ktora lagodzi bol ale zaraz potem bol ponownie wraca...a bola zwlaszcza skronie...jest to wkurzajace ale jakbym miala porownac to do nudnosci ktore przechodzilam to wybieram bol glowy... 🙂
dzisiaj nawet nie pracuje zrobilam sobie wolne bo nie umiem na niczym sie skupic.
poza tym juz od tygodnia dokucza mi moja pamiec... dzisiaj np chcialam powiedziec cos mezowi ale zapomnialam co i tak musialam sie skupic glebiej pomyslec az wkoncu przypomnialam sobie i mu powiedzialam ale czasem przypomne sobie gdy on juz jest w pracy... albo pralke wlacze i zapominam o wyjeciu ciuchow...wiele mam takich sytuacji gdzie musze "glebiej" pomyslec by mysl wrocila ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Majowamamo takie kłopoty z pamięcią są podobno normalne w ciąży. Na bóle glowy weź apap bo lepiej żeby ulżyło. Wiem że czasem jakieś olejki zapachowe pomagają czy okłady. U mnie to niestety nie działa. Sprawdź też jakie masz ciśnienie podczas bólu.

Ja to w ogóle biedna jestem z tym seksem, bo mężowi się chce w dzień a najlepiej to rano jak wyspany a ja w dzień nie umiem, bo przecież dzieciakami trzeba się zajmować i ja o nich myślę żeby mi któro nie wlazło na łóżko zaraz a nie o przyjemności...i tak się zgrać nie możemy...

Wstawiałam Wam kiedyś stronkę z Fisher Price wspólne odkrywanie. Właśnie doszła do mnie grzechotka http://allegro.pl/fisher-price-grzechotka-z-lusterkiem-lwiatko-i3713089729.html
🙂 Fajnie, będzie pierwszy drobiazg dla Groszka.
Dostałam też kupony rabatowe na zabawki (np. 60zł rabatu na bujaczek "odkrywam i rosnę", 20zł na szczeniaczka uczniaczka itp. Tyle tylko że te rabaty to chyba oddam komuś, bo w krakowie są tylko 4 sklepy które to przyjmą a nie chce mi się jeździć i szukać. Zwłaszcza, że i tak nie będziemy raczej kupowac nic z takich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti właśnie miałam zapytać na forum czy któraś z Was dostała juz grzechotkę? Nie sprawdzałam skrzynki z 5 dni wiec tez muszę zajrzeć 🙂
Ania u mnie właśnie to samo niestety, biedni sa nasi mężowie na ten czas 🙂
Moja siostra wczoraj dzwoniła ,ze w Hannoverze juz świątecznie,a ja tak fajnie wspominam Anglię jak byliśmy tez kiedyś na święta i juz sie tego wyjazdu nie moge doczekac,a mój doktor niezadowolony,ze jadę samochodem. Kazał robic przerwy półgodzinne ze spacerem itd.i tez zastanawiałam sie nad adapterem do pasów do auta, ale to jest strasznie drogie,wiec chyba raczej zrezygnuje...ja sie tylko boje korków, bo jak tam sa korki to 60km i na wiele godzin,a my wracamy stamtąd na same święta.Mam nadzieje ,ze jakoś ich unikniemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...