Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.
Dawno nie pisałam do Was, ale normalnie miałam urwanie głowy. No i mi wykrakałyście :P jutro kładą mnie na patologię żeby porobić szczegółowe badania. Na USG wyszło, że dziecko jest zdrowe, wymiarowe - ALE - lekarz coś przebąkuje o sterydach, na wypadek gdyby doszło do przedwczesnego porodu. Normalnie jestem przerażona!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szysza myślalam o Tobie.. Najważniejsze że z dzidzią ok i że będziesz pod opieką i wybadana na wszystkie strony 🙂 Trzymam kciuki cały czas! Jeszcze tydzień i się okaże czy i ja w szpitalu nie wyląduje ma ten szew..
Małgosia ja też miałam tylko 2 razy na czczo i po 2 h od wypicia glukozy. I też miałam tak jak piszesz że za szybko wypiłam i trochę mi się słabo zrobiło. Kazały w ciągu 5 min a ja na raz by mieć z głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysza tez o Tobie myślałam i jednak bardzo dobrze, ze się zbadałaś i Cię wysyłają na dokładniejsze badania!
Ania a Tobie mówili na ile miałabyś sie położyć do tego szpitala? To nie jest kwestia jakis 2,3dni?
Ja dzis dzwoniłam do szkoły rodzenia i babka powiedziała,ze mam dzwonić na poczatku marca... Chciałam teraz, jestem juz wielka, a co dopiero bedzie jak ona wymyśli na polowe marca! a ja rodzę z początkiem maja 🤔 Chyba nic z tego nie bedzie... Za to na pewno Umówie się,by pojechać i zwiedzić porodówke, bo tak podobno tez mozna, to moze tyle co chce wiedzieć uda mi się dowiedzieć przy tej wizycie. Pojadę z przyjaciółką od bliźniaków, moze i Ona bedzie chciała rodzic w tym szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta mówił o paru dniach to nie wiem co miał na myśli, oby tak jak mówisz.. bo Kuba. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze, chociaż ten strach przed przedwczesnym porodem jest. A z tą szkołą rodzenia uważam że to świetna sprawa i żałuje że nie miałam możliwości ale nie chodziłam i i tak dałam radę.. Jak nie wiedziałam czegoś to pytałam mamy czy koleżanek co mają dzieci. A Tobie np siostra pewnie też dużo doradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny trzymam za was kciuki ze szybko wyjdziecie z tych szpitali. Marta ty nadal planujesz rodzić w Policach? Ja byłam dzisiaj u lekarza i na UG z małym wszystko dobrze rośnie sobie i pływa. Lekarz potwierdził dzisiaj że będzie chłopiec, myślę wciąż nad imieniem. Uspokoiłam się trochę po tej wizycie bo jakoś się tak bałam iść na nią. Z tych nerwów aż mnie boli głowa cały dzień. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny. Nawet nie wiecie ile dla mnie znaczy Wasze wsparcie. Jesteście cudowne :* najbardziej mnie cieszy, że waga dziecka jest wymiarowa. Wyczytałam, że leki, które biorę mogą źle wpływać na jego rozwój, ale narazie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny,
ja mialam ostatnio 3 bardzo intensywne dni. Mam nadzieje ze dzis wypoczne I troche sie odstresuje 🙂
Wczoraj jakis baran wjechal mi w tyl bo nie zauwazyl ze sie swiatlo zmienilo! Wiecie jak sie zdenerwowalam? Na szczescie nie przywalil mocno wiec ani mi ani brzusiowi nic sie nie stalo. Z autem tez w miare- wiadomo jakies roboty beda ale na szczescie drobne.
A dzis z kolei mialam ta glukoze I wiecie co nie bylo tak zle. Z Hania nie mialam tego badania wiec to bylo moje pierwsze doswiadczenie. Wypilam malymi lyczkami ale w sumie raz za razem I nawet jakos specjalnie mnie nie zemdlilo. Potem jakos te 2h tez mi minely z gazetka w reku. Jutro wyniki wiec zobaczymy...
Aniu pamietam ze cos podpytywalas o wozek. My mamy Maclarena, model Techno Xlr. W powornaniu do Xlandera to wiesz- na poczatku mialam wrazenie ze jest mniej stabilny I taki bardziej rozjechany. Nic dziwnego bo Xlander to taki traktor przeciez. Ale jak juz sie przyzwyczailam do zmiany to jestem z niego bardzo zadowolona. Mala duzo lepiej w nim siedziala jak jeszcze byla taka mala- bo w xlanderze troche nam sie zsuwala. Ponadto jest mniejszy I duzo lepiej sie sklada. Co do kolek to wiadomo xlander ma pompowane, duze wiec tez jakby bardziej amortyzuja ale te spokojnie daja rade. Jesli nie masz zamiaru robic wycieczek po jakis wertepach czy do lasu to dasz rade. Ponadto dodam ze jak go kupilismy to Hania miala niecaly roczek. Do tej pory jeszcze w nim jezdzi- sporadycznie juz teraz ale owszem nadal wozek jest w uzyciu przy dluzszych spacerach. Natomiast jego stan oceniam na bardzo dobry I spokojnie przetrwa jeszcze jednego malucha. Koleczka daja rade a cala reszta jest w super stanie. Moim zdaniem to bardzo fajny wozek ale wiadomo ze musisz sobie go poogladac z bliska I zobaczysz czy Tobie rowniez by taki pasowal. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 znów dawno mnie nie było

Dziś pogoda usypia wszystkich pewnie na maksa...
Ja dzielnie ćwiczę 3x w tyg na pilatesie dla ciężarnych 🙂 czuję, że moje mięśnie pleców się wzmacniają i jestem dumna z siebie i polecam Wam jakieś ćwiczenia. Nie jest mi łatwo wytrzymać, są momenty,że muszę chwilę odpocząć bo mam wrażenie, że zemdleję- serce mi bije mocno i słabo mi się robi ale odpoczywam chwilę i jest dalej ok.
Ja coraz częściej zapominam o róznych rzeczach...co przysparza mi wiele śmiesznych sytuacji 🙂 taki gołąb ze mnie się zrobił sierotkowy 🙂
Brzuszek rośnie, ruchy tez czuję raczej wieczorem i tez nie kopie mocno tylko raczej daje o sobie znać 🙂 Ale jak byliśmy z M w kinie na Hobbicie to kopał baaarddzoo, myślę, że było za głośno dla niego i mógł się bać.
Kochane życzę Wam miłego dnia pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz. Trzymajcie się dzielnie, gdziekolwiek jesteście ! Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No całe szczescie kangoor ze nic Ci sie nie stało:*
Gratuluje poznania płci dziewczyny 🙂
A mi sie skóra powoli kończy na brzuchu 😁 haha
A mały tak słodko kopie 🙂 kopniaczki to chyba jedna z najpiekniejszych rzeczy na świecie 🙂
a wczoraj to wgl wariował po całym brzuchu, chyba tylko pod skóra na plecach go nie było 🙂 i pykaliśmy sobie, ja go pyk palcem a on mnie pyk od środka :* taaaak go kocham że jej!!

A wgl miałam dzisiaj taki durny sen że on juz niby był na świecie i bylismy u moich rodziców i patrze ze to pora karmienia i słysze ze on jest w lazience...wchodze a tam moja 12letnia siostra go kąpie tak ze mu woda leci do oczek i noska i wgl!! i TAK JEJ WPIERDOLIŁAM ZE AŻ SIE OBUDZIŁAM...na szczescie...durne te sny... a w piatek czyli pojutrze zaczynam 6 miesiac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaaaaa 🙂 🙂 no sny są w ciąży co najmniej durne 😲 mi nawet przed chwilą bo strzeliłam sobie małą drzemkę.. śniło się że zaliczylam glebę i podbiłam sobie oko jakoś najpierw jedno ale limo było takie że spłynelo na dwa 😜 cudownie wyglądalam

Hoondi a Ty już \"na swoim\" ?
Buziaki odzywajcie się częściej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też się śnią straszne sny prawie codziennie, np że juz urodziłam i szukam swojego syna a on ma już 2 lata taki duzy i mówi do mnie coś, a ja go nie rozoznaję i w ogóle okropne uczucie, że to nie moje dziecko...i tak co noc jakas zmora ciążowa, albo że odbieram sama swój poród na podłodze 🙂 ehhh 😞
My jeszcze czekamy na klucze do mieszkania pod koniec stycznia mają nam je dać 🙂 teraz codziennie szukamy mebli i w ogóle róznych inspiracji...już tez mam dość, idę się położyć, czuję, że znów zasnę i zgage mam fuuuuuu po pierogach ze szpinakiem fefefefefeffeeeeeeeeeeeeeee!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewuszki 🙂 ależ mam dzisiaj humor...nawet męzowi się obrywa chociaż w pracy jest, pewnie kolejnego telefonu nie odbierze 🙂 ech trzeba wziąć głęboki wdech i wyluzować 🙂
Kangor cale szczęscie że nic Ci się nie stało.
A kopniaczki w ciązy są boskie, niech nasi faceci nam tego zazdroszczą bo opisać się tego nie da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Ja dziś tez nie mam humoru jakoś... Wypralam przez przypadek dwie sukienki małej z czarnymi spodniami i zrobiły się szare, macie na to jakis sposob? Nie wybiele ich, bo jedna jest z pluszu a druga z takiej satyny 🤪 🤪 🤪!! W tej jednej to moja chrześnica była do chrztu podawana 😞 😉 zła jestem na siebie, bo nie wiem jak to zrobiłam!
Pozniej kupiłam w Tesco stanik- w końcu cudem taki jaki chciałam, wzięłam do przymierzalni i jeden był dobry,ale w domu spojrzałam ,ze wzięłam nie ten co mi pasowal 🤪 🤪 mam rachunek, metki nie zerwałam,ale watpię ze mi wymienią,bo bielizny pewnie nie wymieniają 🤪 🤪 wiec myśle ze 60zl przepadło 🤪 🤪
Niech ten dzien się konczy 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta myślę że jak jest metka i paragon to bez problemu powinni Ci przyjąć. Podobnie jak radzi Aga w takich sytuacjach korzystam z vanisha. Czasem pomoże czasem niestety nie 🤨 ale warto spróbowac i namoczyc
Aga własnie też na to zwrócilam uwagę 🙂 dopiero co przeżywałysmy usg genetyczne a tu lada moment to z przepływami a potem to już oj ... będzie się działo 🙂
Zamówilam dziś 2 rozki i ten biustonosz. Tak myślę początek maja to pogodowa loteria będę się zastanawiac co przygotować Malutkiemu do ubrania na wyjście.. jeszcze czas ale moje myśi dzidziusiowo porodowo szpitalne tak mnie bombardują, że sama za nimi nie nadążam 😉
Bardzo mnie swedzi brzuch.. też tak macie? Smaruje, dbam bardzo by nie zapominać a mimo wszystko 🤔 i pije jej pije pije ostatnio normalnie strasznie dużo, wieczne suchoty 🤢 a potem milion razy w łazience szczególnie przed snem 🤨 a i w nocy z 2 razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jak tak czytam co napisałaś to jakbyś w mojej głowie siedziała. Ja smaruje brzuch oliwką na wieczór i kremem rano i plecy też mnie swędzą:/ też myślałam co kupić na wyjście ze szpitala, mam jakieś 200m do przejscia ze szpitala do domu wiec autem jechać nie będziemy 🙂 Pomyśle chyba o cieplejszj bluzie i spodenkach, przykryję kocykiem i w nosidełku przeniesiemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że nam wszystkim chodzą podobne myśli po głowie. Ja też mam dylemat co przygotować do ubrania małemu bo ze szpitala mam spory kawałek. Cały czas w dzień mi się chce spać a wieczorem nie mogę zasnąć. Pije cały czas i dzisiaj wyjątkowo mi apetyt wrócił bo od początku ciąży nic mi nie smakowało. Przytyłam 3 kilo tylko jak na razie a maluch waży 475g. Zastanawiam się czy to dużo jak na ten czas. Byłam dzisiaj na zakupach oglądałam wózki i sama nie wiem jaki jest dobry. Ciągle chodzę zakręcona nigdy tak nie miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...