Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Ale się rozpisałyście!
Doti mocno trzymam kciuki! Oby wszystko dobrze się skończyło.
Co do zakupów, to ja jeszcze nic nie kupiłam 😞 muszę czekać na remont - teraz nie ma co robić dodatkowego tłoku. Także pewnie wszystko zostanie kupione w marcu, jak już pewnie przejdę na zwolnienie.
Mój M nawet ostatnio mi dziękował, że tak tym wszystkim się zajmuję. On nie ma czasu ani cierpliwości żeby to wszystko dokładnie wybadać.
Wiem, że po porodzie będą nie wyspane noce, ale jednak chęć zobaczenia i przytulenia tego bąbla jest silniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki,

byłam u lekarza wczoraj i wszystko jest ok natomiast mam łozysko mam przodujące i nie jest to fajna rzecz ( kwalifikuje się do cesarki na 100%), ale pani powiedziała, że jeszcze się może podnieść do 30 tyg natomiast bezwzględnie musze iśc na kontrolę i pamiętać o tym. Mam odpoczywać i jakby pojawiło się jakieś krwawienie to od razu do szpitala. A szyjka macicy jest ok pani nazwała ją nawet SZYJĄ bo ma 4cm więc walczyi jest mocna 🙂

Także trochę mi smutno, nie chcę cesarki. Boję się teraz, że jakiegoś krwawienia mogę dostać... Noi test glukozowy przede mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z majowąmamą? Doti daj znać jak po wizycie.
Hoondi ja tam też liczę się z tym że moge mieć cesarkę, bo co czuje że dziecko będzie duże. Lepiej żeby była cesarka niż miałoby się coś niedobrego stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga masz racje z tą cesarka. Ja też mam obawy że moje maleństwo będzie duże. Najważniejsze żeby było zdrowe. Dziewczyny trzymajcie się. Doti jak tam po wizycie? Mnie jeszcze czeka glukoza ale boje się tego badania bo już kiedyś miałam je robione tylko może w trochę gorszej formie niż wy teraz mówicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas w końcu śnieg! Jak zwykle trąbią, ze korki ma ulicach i nieodsniezone chodniki 🤪 A ja muszę dziś poruszać sie trochę po mieście 😠
Na glukozę jadę w sobotę, przy okazji M zrobi sobie podstawowe badania. Najbardziej jestem ciekawa jak tam moje zelazo sie wchłania... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 jestem po wizycie. Wszystko jest ok, szyjka zamknięta, mały bryka. Dostałam skierowanie na glokoze 75g i powtórkę coombsa. Pytałam gina o ZZO ale powiedział że jeszcze mam czas żeby o tym myśleć, a poza tym trzeci poród jest statystycznie najłatwiejszy i najmniej jest przy nim komplikacji, więc możliwe że ZZO w ogóle nie będzie potrzebne... no i zaprosił mnie do siebie do szpitala żebym zwiedziła sobie porodówkę i zastanowiła się gdzie chce rodzić tym razem.

Krakowianki wiecie coś o porodówce w szpitalu MSW??
Już wiem że tam nie pojade - poród rodzinny jest płatny.... bez sensu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas w mieście wszystko stoi mamy tyle lodu na ulicach i chodnikach ,że nie warto ryzykować .. najgorsze jest to ,że w takiej chwili jak nie mogę wyjść z domu najwięcej rzeczy mi się chce i mam różne zachcianki ;p i też powietrza człowiek potrzebuje ale chyba sobie dziś odpuszczę ;p
Doti fajnie ,że wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dzięki Gosiu i Doti 🙂

Ja na razie chcę rodzic w Narutowiczu, tam mam najbliżej i moja koleżanka miała tam poród - właśnie cesarkę i była bardzo zadowolnona. Moje lekarka ma tam tez jakąś znajomoą położną więc chyba tam sie zdecydujemmy. Najwazniejsze, żebym nie dostała żadnego krwawienia bo to jest bardzo niebezpieczne. Czytałam już dużo o łozyskach przodujących na necie. U mnie jeszcze jest szansa że to łożysko jeszcze się podniesie.. eh ... zobaczymy. Będe się teraz bardzo oszczędzać, żegnaj Pilates witaj łóżeczko!

Aha mam łykać magnez 3x dziennie na ten twardy brzuch.
A Ty Gosia gdzie miałaś cesarkę w Krakowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosiu ja po porodach sn wychodziłam w 3 dobie po porodzie. Rodziłam na ujastku i tam jest normą, że jak urodzisz do południa to wychodzisz w 2 dobie a jak po południu to w 3 dobie.
Wcale nie byłabym taka pewna że po CC szybciej do siebie dochodzisz, bo ja godzinę po drugim porodzie nie wiedziałam czym się zająć bo dziecko spało a ja sie nudziłam i czułam się świetnie. Pierwszy poród miałam ciężki i kiepsko mnie zszyli i to prawda dochodziłam do siebie długo w kwestii gojenia się rany i możliwości siedzenia. Ale to samo może być i po cc że rana będzie się kiepsko goiła, więc chyba nie ma reguły. 😉
A teraz jeszcze czytałam na stronie Ujastka, że jak nie ma przeciwwskazań to można wcześniej wyjść do domu z dzieciątkiem. Poza tym tam poród rodzinny i ZZO jest za darmo, poród w wodzie też... ja byłam zachwycona po 2 porodzie jak z córcią na piersi leżałyśmy sobie skóra do skóry prawie godzinę - w tym czasie urodziłam łożysko, małą tylko zważyli i od razu na mnie leżała. Potem tak nas przewieźli na poporodową i tak sobie leżałyśmy przytulone 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...