Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Aha pytałam mojego lekarza o poród po cc i jeśli
- Od ostatniego porodu minelo ponad 2 lata
- Blizna po cc nie jest mniejsza jak 2 mm
- Dzidzius nie waży więcej jak 3.5 kg to można spróbować rodzić naturalnie. Z tym że takiego porodu nie przeciągają tylko jak coś to od razu cc, a nie tak jak przy pierwszym porodzie że próbują wszelkimi sposobami by się skończył sn
Nie wiem jak u mnie będzie ale 3,5 kg to mój Kuba miał więc całkiem mozliwe że mnie czeka cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pojechałam do tej przychodni, bo juz częste były te skurcze i sie wystraszyłam! Pojechałam, położna zbadała mi tętno małej i powiedziała,ze jest słabe mam natychmiast jechac do szpitala!!!! Zryczalam się jak nie wiem. W szpitalu zrobili mi usg i ktg okazało sie,ze wszystko jest ok, mam brać 3x dziennie nospe przez 7dni(duzo trochę i tak jakoś sie boje,ale chyba wiedza co mówią) , mój Piotrek strasznie sie zdenerwował ale jakoś o dziwo cała drogę do szpitala ja ryczalam a On mnie pocieszał,ale nadal stwierdzam,ze na poród to On sie nie nadaje!
Napisałam juz do mojego lekarza co i jak,bo tez sie zdenerwował jak usłyszał,ze ktoś stawia diagnozę nie będąc pewnym 🙃
Szyjka mi się troszkę skróciła,ale jest zamknięta wiec nie ma powodu do obaw.Brzuch nadal mnie trochę boli,ale nikt nie umiał mi powiedziec dlaczego co i jak. Ahhh stresu i nerwow co nie miara, jutro leżę i nawet palca spod kołdry nie wystawiam. Ja naprawdę chciałabym by juz był maj 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpoczywaj Marta. Mam nadzieje że Twój lekarz się szybko odezwie. A z tą no-spą to na pewno wiedzą co robią, chociaż mój twierdzi że na naszym etapie lepiej magnez. To tak z tymi lekarzami że każdy co innego, komuś trzeba zaufać więc najlepiej swojemu bo zna nas i wie co i jak. Dlatego myślę że najspokojsza będziesz jak Cie Twój wybada wytłumaczy co i jak i przepisze coś jeśli będzie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, trzymaj się dzielnie i dużo leż! Ja tez miałam taki twardy brzuch prawie non stop. Kazali mi brac magnez 3 x dziennie. Musisz dużo odpoczywać. Ja już też zaczęłam więcej leżec i odpoczywać. Chciałam robić różne rzeczy, byc aktywna ...no ale cóż, nie przeskoczy się ciąży! To jednak wyczerpujący stan!

Kovchane spokojnej nocy dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Widzę, że dużo u Was się dzieje. Trzymajcie się ciepło i duuużo odpoczywajcie. Mnie brzuch zaczął w szpitalu, wtedy dostałam luteinę na podtrzymanie i na wypisie teź dostałam. Też mam małą anemię.
Doti dzięki za podpowiedzenie tego zastępmika do laktulozy. Jest rewelacyjny.
Wracając do porodów, to miałam na myśli ostatnią fazę, a nie ten sam początek.
M mnie goni do spania. Dobranoc brzuchatki. Trzymajcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuszki 🙂
Za mną znowu koszmarna ( dosłownie) noc świra można dostać po takich snach 😞

Szysza to Małgosia pisała Ci o tym duphalacu. Ja też znów muszę brać luteine, mi kazal do 30 tyg., a Ty jak długo będziesz musiała brać?

Marta jak się czujesz? Przestał się stawiać i twardniec?

Kangoor jak wizyta i cukier?

Miłego dnia..

Marta to już kg prawie 😁 mój mojego Maluszka wczoraj sprawdził ale tak tylko szybko ciekawy był jak tam serduszko bije ile wód i coś tam jeszcze. Za 3 tyg mam to usg z przepływami to zobacze ile waży, bo mama już aż.. 10 na plusie, tylko 1,5 kg mniej jak przy Kubie na tym etapie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Aniu brzuch się nie stawia-na szczęście, także na własną rękę nie biorę tej nospy, wezmę jak skurcze nie daj Boże powrócą. Z tego wszystkiego od 4 nie śpię, z M raniutko zjedliśmy śniadanie, gardło mnie boli wiec herbaty,soki, owoce i łóżko zeby mnie nie rozłożyło, bo koniecznie w sobotę chcę juz jechac zrobic tą glukozę i miec to za sobą.
Mimo odstawienia słodyczy tez mam 10kg na plusie,ale juz się nawet nie ważę, bo nie chce się denerwować. Powiem Wam,ze wczoraj to wszystko tak mnie wyhamowalo, ze mam juz w D...czy przytyje 30kg czy 15kg 🤢 🤢 Mowię do Piotrka, że az narazie odechcialo mi się myślenia i kupowania wyprawki dla małej, tak się tego wszystkiego wystraszyłam...narazie odpoczywam. Mała pływa i kopie od 4 wiec miód na moje serce 🤔 🙃
Miłego dnia,ja moze jeszcze przysne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta jeśli mogę Ci coś podpowiedziec to nie odstawiaj tej nospy. Rób tak jak Ci kazali w szpitalu, znają się na bank. Nie bój się jej i łykaj przynajmniej do czasu rozmowy chociażby telefonicznej ze swoim lekarzem
I polecam tantum verde może wyslij męża do apteki. Najlepiej ten w sprayu. Mi pomaga a w ciąży możnat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynyki,
Wczoraj nie mialam mocy zeby cos napisac. U maluszka OK, rosnie sobie zdrowo, ostatnio byl wiekszy niz t.c w ktorym bylam (tak o 5-6 dni) a wczoraj juz tak raczej w normie wiec nie wiem jak ona go mierzy... albo tak rosnie raz wiecej raz mniej, w kazdym razie wymiar na 25 +1d - 800g wiec OK. Szyjka tez w porzadku- 4,7cm. A z tym cukrem no to powiedziala ze to jest cukrzyca ciazowa, trzustka sie zbuntowala I nie daje rady 🤢. Odrazu zapytalam czy to moja wina- wiecie jakies zle odzywianie czy co ale powiedziala ze nie, wiec sie troche uspokoilam. Mam teraz na szybciutko umowic sie do diabetologa I bede musiala zrobic profil na po jakich produktach skacze mi cukier. To oznacza ze bede sie kluc 3 razy dziennie + w nocy (co druga noc). Cholera jakbym miala malo teg klucia... coz taki los.

Marta- trzmaj sie dzielnie I wypoczywaj a brzusio na pewno sie uspokoi. Trzymam kciuki.
Milego dnia brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie kangoor,ze i Was ok. Widzę,że moja mała to taki wielkoludek,bo ja 25t4dz.a Ona 927kg, najważniejsze, że zdrowo rośnie.
Popołudniu zadzwonię do gin, nie bede czekać na maila.
Zobaczymy jak u mnie po badaniu glukozy,chyba jestem gotowa na wszystko, będzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ale miałaś ciężki dzień, dobrze że już jest ok.
Ja mam wizytę za tydzień ale lekarz nie robi mi usg więc pewnie ok 30 tygodnia dowiem się ile młody waży. Ale mróz dzisiaj, a ja musze na zakupy się wybrać...brrr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta jeśli dobrze pamiętam to chyba Ty pisałas kiedyś o bieliznie z lidla. Powiedz czy to jest w miare dobre gatunkowo? Bo widze ze od soboty beda w lidllu jakies "wielkie paki" bielizny dla całej rodziny za bardzo fajne pieniądze i się zastanawiam czy chłopakow nie wysłać by sobie pokupowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor ale masz długasnie piękną szyjke 😁 Mam nadzieje że po diecie będzie ok. A to klucie to chodzi o kontrole nie o insulinę prawda? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam

Aga, Tymon Teodor to tak dostojnie brzmi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy-to tak wiele daje 😆
Spałam i właśnie się obudziłam 🙂
Co do bielizny z Lidia polecam, tez widziałam właśnie gazetkę i miałam zamiar się wybrać po t-shirty dla M http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-0024E18D-95B88C9B/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=177 te na końcu z krótkim rękawkiem za 34,99 bo ostatnio kupiłam Jemu jeden i powiem Ci Ania ,ze bardzo fajnie się pierze 🙂 piter się śmieje, ze trochę gejowski,ale pod sweter czy koszule jest bardzo fajny.

Dzwoniłam do doktorka, jak zwykle musiałam zebrać op...za to ze jechałam do przychodni haha wiec ściemnilam,ze myślałam ze trzeba miec skierowanie (sobie pomyśli-co za głąb). Zamiast nospy polecił aspargin(magnez i potas)juz kiedyś mi o nim mówił,wiec go akurat wczoraj zakupiłam.ale mowi,ze nospa tez nie zaszkodzi,ale chyba zostanę przy magnezie. Na wizytę ustaliliśmy,ze idę normalnie 3.02to juz niedługo zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was kochane Brzuchatki 😉
Jak pisałam wcześniej byłam dziś na badaniu glukozy.... Wypiłam jednym duszkiem...i pomyślałam że puszczę p.....! Ale nie. Po 40 min zrobiło mi sie gorąco sennie i zaczęło mdlić , ale dzięki Bogu wytrzymałam 2godz. nA SŁODKIE TO CHYBA DO KOŃCA CIĄŻY NIE SPOJRZĘ... a TAK LUBIŁAM pTASIE MLECZKO ...Mmmnniiiaaa,mmm.

W poniedziałek miałam małą wywrotkę na tym paskudnym lodzie...upadłam na kolana...
A teraz wykorzystuję momenty ciszy i spokoju żeby wsłuchać się - wyczuć czy dzieciątko kopie... Boję się czy jest wszystko ok... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta- mi powiedziano ze nie wolno pic nic przez te 2 godziny. Jakby mi bylo slabo to cytuje "jednego lyczka a jak nie przejdzie to mam do nich (laborantek) przyjsc". Chodzic tez nie mozna wiec siedzisz w poczekalni I czekasz.
Aniu- tak chodzilo mi o klucie w celu kontrolowania a co do ewentualnej insuliny dowiem sie jutro bo mam juz umowionego diabetologa. Moja lekarka nie jest pewna czy nie dostane leku bo po 1h mam super wysoki poziom, po 2 juz troche spadl ale nadal powyzej normy.
Nina- wypoczywaj I sluchaj maluszka. Na bank nic sie stalo skoro upadlas "tylko" na kolana, ale zawsze lepiej troche sie zrelaksowac 🙂
Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...