Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Marta ja też nic nie piłam, ale najlepiej się dopytac tam gdzie będziesz robila badanie. Kiedyś na necie czytałam że można pić mineralną niegazowaną, ale ja tam wolę pytać u źrodla Żałuję że nikt ze mną nie był, bo jakoś szybciej leci no i gdyby Ci się trochę słabo zrobiło to zawsze to raźniej. A do tego lidla chłopakow wyśle jak mówisz że się dobrze nosi

Kangoor to dobrze że kontrolnie. Trzymam kciuki by tylko na diecie się skończyło!

Nina uważaj na siebie. Wywrotki w ciąży są niebezpieczne, ale tylko na kolana to spoko 😉 Moze Maleństwo śpi. Zjedz sobie coś i polż się wygodnie to pewnie dostaniesz kopniaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny ja tu bylam zalogowana jako majowamama ..moze pamietacie.

troszke sie wydarzylo ostatnio... u mnie juz 23 tydzien. brzuch oczywiscie nie rosnie wszystko mi idzie w uda i tylek w brzuch totalnie nic...
siara z piersi leci mi jak szalona juz nie nadarzam z praniem stanikow... a wkladki kupie dopiero za 2 tyg bo wtedy wybieramy sie na zakupy... wy juz tez macie siare?

a co do dzieciatka sa dni ze kopie jak szalona caly dzien wlasciwie sa i takie kiedy odzywa sie tylko rano i wieczorem.. mam cos nie tak z pepowina u dziecka jest ulozona za nisko i ta krew nie przeplywa tak jak powinna tzn wolniej lekarz kazal sie nie martwic powiedzial ze powinna sie jeszcze podniesc.. wiec czekamy.
nastepna wizyta za tydzien w czwartek -polowkowe.

co do glukozy to oni tu nie robia tego badania ... jedynie co to za miesiac zrobie jeszcze raz krew i mocz moze od 3 trymestru zleca wkoncu jakeis normalne badania..

a i jak u was samopoczucia ? bo mi ciaza juz zaczyna doskwierac bola biodra, ciezko spac dluzej w jednej pozycji .
do tego malutka zaczyna dawac mi w kosc... jak sie nie wyproznie to sie wgl nie odzywa i musze na sile brac cos na wyproznienie by zaczela sie ruszac jak zas mam pelny pecherz to kopie mi w niego strasznie mocno az wkoncu sie nie zalatwie.. poza tym czasem tak kopnie w sam w brzuch ze naprawde boli... w takich momentach musze wstac pochodzic i ja "pokolysac"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witaj w końcu się odezwałaś, martwiłysmy się ostatnio że się nie odzywasz.
Mój też kopie mocno po pęcherzu więc nie jesteś z tym sama 🙂
To dobrze że z Twoim maleństwem wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki

Faktycznie Aniu masz rację. Także podziękowania kieruję do Małgosi 🙂 Małgosiu jeszcze raz Ci dziękuję.
U mnie z tą luteiną jest dość dziwnie, bo dzisiaj udałam się do mojego neurologa (który prowadzi mnie 20 lat) i powiedział żebym ją odstawiła. Bo przy moich atakach nie ma ryzyka zagrożenia ciąży. Podejrzewam, że wie co mówi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szysza to świetna wiadomość, pewnie się po tej wizycie bardzo uspokoiłas 🙂
Marta ale fajnie 🙂 mój mały jeszcze nie miał albo nie skojarzylam. Zaczynamy 3 trymestr .. Dobrze bo ja też chciałabym już maj..
Wyszłam na chwileczke na podwórko ależ jest przyjemnie, taki lekki mrozik.. Kurtke ledwo zapinam jak wsiadam do samochodu to muszę rozpiac tak mi brzuch urósł 😁
Ja tam siary jeszcze nie mam ani tej lini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to czkawka 🙂 moj maluch tez czesto ma 🙂
Co do siatry to jeszcze nie zaobserwowalam a lini nie mialam poprzednio wiec I pewnie w tej ciazy nie bede miala. Mam dosc jasna karnacje I to chyba dlatego 🤢 Przynajmniej tak kiedys wyczytalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki. Jestem padnięta... czytałam Was ale mam pustkę w glowie. Zakodowałam tylko, że któraś poczuła czkawkę dzieciątka - ja to czułam w poprzednich ciążach często... oj wkurzające to było jak miałam pełny pęcherz i nie miałam możliwości skorzystać z toalety 😉
Siara też się u mnie pojawiła ale w małych ilościach póki co... trzeba chyba kupić jakąś paczkę wkładek laktacyjnych żeby były na zaś.
Kreska jeszcze się nie pojawiła ale pewnie będzie... wcale za nią nie tęsknię zwłaszcza że strasznie długo sie po porodzie trzymała u mnie...

Dobrej nocy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki. Widzę źe nasze brzuszki coraz bardziej dają się we znaki. Ja po wizycie u lekarza prowadzącego ciąźę lekko się uspokoiłam. Wytłumaczył mi czym jest ta torbielka w główce mojego skarba i na 99% w 30tyg ma nie być po niej śladu. Strach oczywiscie jest, ale troszkę mi lepiej. Ustaliliśmy źe dla mojego spokoju mam udać się na takie nadprogramowe usg w 25tyg. Mam nadzieję źe juź wtedy nie będzie śladu torbielki albo przynajmniej będzie mniejsza. U mnie straszny apetyt, 23tydz a ja juź 10kg na plusie i kondycja juź nie ta 🙂. Szybciutko się męczę i ta niezdarność...oby do maja. Juź się nie mogę doczekać kiedy moje maleństwo wreszcie będę mogła zobaczyć i przytulić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, tyle napisałyście, że nie wiem, kto, co i komu odpisać 🙂 pogubiłam się 🙂 Ostatni często się w czymś gubię 🙂 wy pewnie też 🙂 Dzis bylism na pierwszycg zajęciach szkoły rodzenia i położna opowiadała kiedy jechac do porodu, do szpitala, o skurczach, kroczu i mam dość. Idę spać.!!!!!!
Odpoczywaććććććććććććććććććc papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti a z tesciem lepiej? Mam nadzieje, że tak..
Karos to najważniejsze że prognozy są takie dobre, przy 99% musi być dobrze 🙂
Ja też tej lini w poprzedniej ciąży nie miałam a siare miałam koło 8 m-ca ale to tak maleńko
Kuba mnie dziś pyta - mama Ty masz dzidziusia? Mówię że tak. To on pokaż i buch podkoszulek do góry i przyklada rękę ale przy jego cierpliwości to malutki palca jnie zdąży wyprostować 😉 ciągle myślę jak ten mój mały wielki człowiek sobie poradzi w tej nowej sytuacji. I martwie się jak to bedzie ze spaniem, bo ostatnio znów ma tak że budzi się w nocy i przychodzi do nas? Czy Wy będziecie brały maleństwa do łóżek czy od razu będziecie chcialy przyzwyczajac do swojego łóżeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja właśnie wróciłam z zajęc ze szkoły rodzenia, dzisiaj było o połogu. Więc jakby któraś o coś chciała zapytać to jestem na "świeżo" 🙂
Ja dzidziusia planuje od razu do łóżeczka przyzwyczaić i za bardzo nie brać go do nas do lóżka no chyba że nad ranem 🙂
A co do siary to ja mam już od 16 tygodnia ale nie jest jej dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Aniu, bardzo się uspokoiłam 🙂 wyjaśnił mi, że lekarze jak nie znają się na chorobie, to działają według ogólnych założeń (dlatego zostałam potraktowana jako zagrożona).
U mnie ani siary, ani linii nie ma.
Co do łóżeczka, to też mam zamiar od razu przyzwyczajać do spania oddzielnego. U mnie za duże ryzyko, że coś się stanie (nie daj Boże, któreś z nas by się na nim położyło, czy też pies - od samego początku śpi z nami, więc nie możemy jej nagle wyrzucić). Po za tym ta moja przeklęta choroba 😠 M ostatnio zebrał ode mnie po twarzy w trakcie ataku, a jak wpadnę na dziecko?
No nic, idę wyprowadzić sunię i kładę się spać. Jutro znowu do roboty 🤢 Dobranoc !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie siary też nie ma,ale linia jest-od pępka w gorę 🤢
W nosie mnie drapie,czuję,że przeziębienie mnie dopada,ale jutro dalej leżę,żeby na tą glukozę jakoś w sob.pojechać-powiem Wam,ze denerwuję się tym badaniem i juz myśle czy zdążę do toalety obok w razie wymiotów 😁 😁 😁 żeby wstydu nie było hehe!
A co do spania z małą to bardzo bym chciała by odrazu spała w swoim łóżeczku i obiecałam sobie,że smoczka bedzie ssala do pół roku,bo u mnie znajome zabrały po pół roku i mówią,ze było to o wiele łatwiejsze do przeżycia niż jak zabieraly po roku i pamietam,ze u naszej Nadii tez nie było z tym łatwo,no ale fajnie sie gada,a gorzej robi-także taki mam plan,a jak to wyjdzie to się okaże 🤨 😮
Dobranoc brzuszki ☺️ 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mamusie I dzidziusie,
Jak Wasz nastroj dzis? U mnie znowu brak sil. Najchetniej nie ruszalabym sie z lozka a do tego moja Hanusia sie rozchorowala I tez ma kiepski nastroj, sama nie wie czego chce. Uff oby ten dzien szybko minal.
dziewczynki, a mialyscie moze juz na szkole rodzenia o pielegnacji pepka? Jak cos bedzie to dajcie znac jakie teraz sa najnowsze wytyczne bo juz sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pielęgnacji pękpka będę miała w lutym zajęcia więc dam znać.
Ja nawet dziś humor mam dobry piekę ciasto czekoladowe bo wieczorem jedziemy do rodzinki na taką małą imprezkę 🙂 Mąż dzisiaj pierwszy raz jechał autem od tygodnia i godzinę skrobał szyby bo był 1cm lodu, masakra jakaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzieki juz z gory Aga.
A z tym ciastem to mi narobilas takiego smaka- oj jak ja bym zjadla sobie czekolade... w czwartek minal tydzien jak nie ruszam slodkiego. Jak czlowiek nie moze to dopiero sie mobilizuje 😮
Aniu dzis do mnie dotarly te staniki. Cale szczescie ze zanizylam sobie te pomiary bo byl musiala na bank odsylac a tak trafilam. Jeden jest superowy lezy jakby szyty na miare, drugi ma inny fason ale tez niezle wyglada wiec jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Kangoor a właśnie miałam pytać 🙂 ja sobie zamówie chyba jeszcze jeden by mieć na zmiane tyle że teraz tak jak Ty zaniże obwód bo z miseczką udało mi się trafić.
A u mnie co dziewczynki.. ano polegiwanie.. Lekarz pozwolił mi więcej chodzić ale mój Misza zaś mi suszy głowe bym leżała jak najwięcej
Aga mi też zrobiłas smaka u nas na takie ciacho mówi się murzynek 🙂 A Kangoor masz rację że smaki ma się największe na to czego nie można.. Ja jakbym mogła to bym teraz cały dom posprzątała tak wiecie generalnie albo poszła na spacer taki z 3 km 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...