Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mnie już głowa dawno boli jak pomyśle ile już kupiłam a ile musimy jeszcze kupić. Ale przecież nie ja pierwsza i ostatnia jakoś damy rade. 🙂 Szczęśliwa już jestem że remont skończony. Mój M zaczyna coś mówić o nowym aucie jakimś rodzinnym ci faceci mają swój świat. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Cześć. Z listy którą podała Nina podaję wg mnie niepotrzebne rzeczy:
RZECZY NIEPOTRZEBNE GDY URODZI SIĘ DZIECKO
• Termometr do wody
• grzebień
• emulsja Oliatum + szampon do kąpieli Oliatum + krem na odparzenia Oliatum (jeden kosmetyk wystarczy!)
• Patyczki do uszu z ogranicznikiem + płatki kosmetyczne
• Sól fizjologiczna do przemywania oczu + 100ml spirytusu do pępka
• Gruszka do noska - lepszy aspirator
• płyn do płukania Cocolino (lepiej chyba płyn do prania bo sie łatwiej wypłukuje, do płukania nic)
• Herbata z kopru włoskiego
Do szpitala- DZIECKO
• 3x śpioszki - ja zamiast tego biorę body + pajacyki
• 3x kaftaniki
• 3x body na dł.rękaw
Do szpitala MAMA
• majtki normalne
• nakładki silikonowe
• Laktator
• Zestaw naczyń + ręcznik do naczyń - zależy od szpitala


ja bez laktatora i nakładek silikonowych to bym sie w szpitalu zapłakała. 🙂 chyba ze tylko mnie tak cycki bolały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja laktatora właściwie nie używałam - miałam tyle mleka że samo leciało. Tylko jak chciałam wyjść i zostawić dziecku porcję to odciągałam taki najprostszym "lakta plus". Nakładek silikonowych tez nie uzywałam. Ale ja mam dobrą skórę, bo ani rozstępów nie mam po 2 ciążach ani nigdy problemów z brodawkami nie miałam przy karmieniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Niestety dawno nie zagladalam i stracilam watek 🙂 ale moze cos troszke nadrobie.
U mnie wszystko w porzadku, chociaz Maly ulozony glowkowo bardzo nisko napiera strasznie na szyjke - dostalam no-spe, luteine i magnez, bo mialam bardzo czeste skurcze przez to. Ale teraz juz jest lepiej. Staram sie wiecej lezec i brzuch az tak czesto sie nie spina 🙂 moj maluszek ostatnio wazyl 1600g (30t1d). Mielismy w domu maly remont, ktory rozciagnal sie na dwa miesiace i dopiero jestesmy po i moge spokojnie odsapnac 🙂
Zaraz zobacze co tam u Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie:czy szpitale posiadają laktatory ? Bo ja o laktatorze myślałam,ze wysle męża do sklepu jesli okaże się, że jest on mi niezbędny. A z tymi nakładkami to nawet się nie zastanawiałam,kupic czy tez zobaczyć czy skę przydadzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MagdaC- dobrze ze sie odezwalas. Pisz do nas regularnie- im wiecej nas tym przyjemniej. super ze z maluszkiem i z Toba wszystko OK.
Co do laktatora to wiadomo- jedna potrzebuje inna nawet ani razu nie uzyje. Ja uzywalam na potege ale dopiero po powrocie do domu, wiec i tym razem nie bede brala do szpitala (i tak tyle rzeczy trzeba wziac wiec szkoda mi miejsca) a jak bedzie potrzebny to tatus dowiezie 🙂 Nakladek silikonowych rowzniez nie uzywalam, nie mialam takiej potrzeby ale wierze ze jak ktoras ma mocno poranione brodawki to pewnie jest to spora ulga.
U mnie dzis nalesniki i jarzynowa. Musze tez posprzatac bo jutro szykuje sie wyjscie do parku rozrywki z Hania wiec od rana poza domkiem.
Milego dnia brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w szpitalu (w sensie tym, w ktorym chce rodzic) sa laktatory, a raczej maszyny do odciagania mleka, do ktorych kupuje sie chyba tylko koncowke. Na stronie szpitala jest tez lista rzeczy, ktore nalezy ze soba wziac, wiec troche latwiej 🙂
Co do laktatora, to ja mam zero doswiadczenia, ale sobie kupilam, bo jestem zdania, ze jak sie nie przyda, to go po prostu opchne 🙂 ostatnio sprzedalam mnostwo starych mebli, wiec mysle, ze nowy laktator tez pojdzie jak cos :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Tą listę dostałam od koleżanki która rodziła w tym samym szpitalu co ja będę. Dlatego biore tę listę pod uwagę ale z przymrużeniem oka. Teraz wiem że zamiast spirytusu lepiej używać o preparacie octenisept tak jak pisała Małgorzatta. Zamiast gruszki coś innego. A z tymi spioszkami to też macie rację lepsze pajacyki i body 😉 laktator mam pożyczony i nakładki silikonowe nowe dostałam także mam ale czy będę używała to tego nie wiem... Wklejenie tej listy właśnie miało na celu posłuchania innych - Waszych opini, a nie tylko mojej jednej koleżanki. Jesteśmy tu aby sobie pomagać , mi pomagacie! Dzięki Wam wielkie za to! Mama moja za wiele teraz nie wie o nowościach jakie się pojawiły na rynku. Ciągle wysłuchuję że za dużo kupuję, że wogóle się nie przyda i takie tam....

Miłego dnia Brzuchatki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy Wy wszystkie używałyscie tej Fridy? Ja kupiłam ten wynalazek ale za cholere nie potrafiłam z tego korzystać. Malo co pluc sobie nie wciągnełam do żołądka a tam i tak nic nie szło. Z Hanią używałam właśnie gruszke i sobie chwale... Ale myślałam nad tą Fridą żeby jeszcze raz spróbować bo podobno to bezpieczniejsze- tylko co ja robię źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki!
Kangoor też nie lubie fridy, mam, używałam jak Kuba był malutki ale nie ma jak \\\'\\\'katarek\\\'\\\' tyle że to dzieciątko większe musi być. Chociaż wiem że niektórzy rodzice używają katarka już u 5 - 6 miesiecznych dzieci przykladajac go na chwile, ale ja bym się bala. takze mimo ze tej calej fridy nie lubie jak musze to korzystam, gruszki przyznam sie ze nawet nie probowalam.
Troche dzis popisalyscie i nie wiem czy wszystko zapamietalam ale tak z tego co pamietam;
octenisept naprawde spoko antyseptyk zawsze mam w szafie, jednak przy pępowinie mi nie pomogl 🤨 tak jak kiedys pisalam byla u nas wyjatkowo dlugo i trzymala sie uparcie. Teraz wyprobuje to co Aga pisala bardzo to ostatnio chwalą przegotowana woda z mydłem. Ewentualnie wyczaiłam jakąs eozyne osmozacare clik&go tez antyseptyk. Ponoć skuteczny więc moze się skusze i wypróbuje.
Nakładki silikonowe- ja nie miałam, nie były mi potrzebne. Pamiętam że babeczka od laktacji mówiła że jak ktoś ma wklęsłe, małe czy płaskie brodawki mogą okazać się zbawienne. Zresztą często kobiety korzystają bo mają albo tak poranione albo tak bardzo wrażliwe że jest im z nimi po prostu łatwiej. Ja miałam poranione ale krótko bo źle przystawiałąm Małego . Gdyby mi się nie udało ich szybko wyleczyć pewnie bym kupiła
Nina spoko wszystko ogarniesz 🙂 to co pasuje jednej i bardzo zachwala często kompletnie nie odpowiada drugiej 😉 także wiadomo z rad warto korzystać sama tak robiłam i robie ale najlepsza i tak okaże się praktyka kiedy sama sobie wybierzesz to co dla Ciebie najlepsze 🙂
Magda C witaj spowrotem :* odzywaj się częściej
Miłego weekendu dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, KATAREK to super sprawa i jak Hania byla wieksza to u nas sprawdzil sie w 100%, tym bardziej ze chodzi do zlobka wiec pierwszy rok, tak jak juz wam kiedys pisalam to byla masakra chorobowa. A katar miala na okraglo, wiec wciaganie odkurzaczem gilków małych i dużych bylo zbawienne. Natomiast właśnie chodzi mi o takiego malucha, jak mu tu ten nosek czyscić. Pewnie skończy sie tak że zostane przy tej gruszce bo mam już wprawę i dobrze mi sie z nia funkcjonuje. A ta Frida to sobie tak myślę że może jakaś wadliwą trafiłam i była nieszczelna albo co? No nie wiem...
Co do pępucha, to ja tez zamierzam wodą z mydełkiem, zobaczymy jak się będzie goiło. Jak coś to posilę się tym octaniseptem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Kangoor wprawe z gruszką i ładnie się oczyszcza to może warto przy niej zostać. Ja bym chyba po prostu nie umiała a że jako "odkurzacz\' przy fridzie się sprawdzam to póki dzidzius bedzie malutki przy niej zostaje. Też mi cięzko było \'\'wyssać\'\' że tak powiem od poczatku wszystko jak nalezy ale potem poszło. heh obrzydliwie to brzmi swoją drogą 😉 tu u rodziców mam taki sprzęt podobny do fridy tylko zamiast tych wkładziow nabija się wate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina co to za CHYBA? Masz jakieś wątpliwości? Pewnie że dasz radę, wszystkie damy radę. To wszystko tylko tak wygląda na trudne do ogarnięcia. No i wiadomo, każda przyszła mama denerwuje się czy sobie poradzi, czy będzie dobrą mamą, skąd będzie wiedziała dlaczego maluch płacze itd. Instynkt macierzyński zaraz po porodzie zadziała i wszystkie ogarniemy perfekcyjnie nasze kruszynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehh Wy się biedne zastanawiacie czy dacie radę z pierwszym maleństwem a ja dalej sie zastanawiam czy dam radę z trójką.... I mimo, że doświadczenia trochę mam i wprawy to jednak się boję, bo każde dziecko jest inne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...