Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Majóweczki 😉

Dawno się nie odzywałam ale jestem na bieżąco z tematami.... w pon. miałam wizytę 33 tydz... MOja kruszynka waży 2200g i mam super filmik bo był ze mną mój M I wszystko nagrywał... jak ziewała i języczek wywaliła na gina aż się popłakałam....
Niestety muszę się oszczędzać bo jest już główką do dołu i to bardzo nisko. Położna będąc dziś u mnie też mi to powiedziała jak słuchała serduszka Małej...
Wyszło mi sprzątanie , mycie okiem i ogólne latanie na zakupy do wyprawki ;(
Następna wizyta 28.04 , ale na szczęście położna przyjedzie wcześniej bo 16.04.

Teraz obiadek i mały odpoczynek póki można, a raczej trzeba...żeby nie było 😉

Miłego dnia Kobitki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nam opieke dla meza wystawili w szpitalu przy wypisie (ale ja mialam cc), chyba! z tego co pamietam..
Co do szpitala, bo chyba ania pytala, to Kraków Szp. Położniczy na ul . Siemiradzkiego!!! Zgroza, ale to tylko przez te glupia babe, oprocz tego opieka po porodzie bardzo ok i warunki!. bede pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
co myślicie o takim połączeniu kolorów przy meblach ciemnych wenge do sypialni? szperam po tych farbach i za dużo już tych inspiracji....

https://www.google.pl/search?q=szara+%C5%9Bciana+z+jasnym+r%C3%B3%C5%BCem&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MyE8U8iNEvLV4ASw24GQCg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1440&bih=781#q=szary+z+r%C3%B3%C5%BCem+na+%C5%9Bcian%C4%99&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=AdtN1HpnPm4JBM%253A%3BgXtrI3l-eELqZM%3Bhttp%253A%252F%252F1.bp.blogspot.com%252F-OWAUormK_6c%252FUjhRkMYKVWI%252FAAAAAAAAGns%252Fkr6WvjmepDg%252Fs1600%252Fabedde1012c616e0f7e34833312bcdd3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ojkarola.pl%252F2013%252F09%252Fpokoj-zrobiony-na-szaro.html%3B530%3B795



super, mi się bardzo podobają takie stonowane kolory. Bardzo elegancko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam salon szary z fioletem i meble wenge i chce to jednak przemalować na jasny,bo jest za ciemno w pokoju,ale to wszystko zalezy jak masz oświetloną sypialnie. My mamy dość ciemny salon, jeszcze dodatkowo zamowilam drewniane żaluzje tez wenge i juz wogole wszystko sciemnilam,ale ogólnie kolory są fajne. Jesli bedziesz kupowała farbę to weź kilka próbek na ścianę i bierz jak najjasniejsza.fajne to połączenie jest z bladych rozem, tym pastelowym 🙂
Sypialnie mam cała biała i się najlepiej w takiej czujemy,ale kazdy ma inny gust 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po wizycie. Mały znów się obróciłi i jest główką w dół- więc spoko, może juz teraz się nie ruszy- oby. Wagowo też fajnie bo 2470g- coś na szczęście mój synuś przestał protestować i zaczął rosnąć. Przepływy nadal na tym samym poziomie czyli na samiutkich granicach poprawności zatem zostaję w domu i za tydzień kolejne USG a na bank do szpitala ide za 2 tyg, bez względu na to jakie te przepływy będą- jeśli dobrze liczę to na samiutkie święta 🙂 Jeśli nic się samo nie zacznie to w 38 indukcja porodu. Jeśli nie będzie chciał wyjść to cc. Powiedziała że z tymi przepływami nie może mnie trzymać dłużej niż 38 tyg. No zobaczymy jak to wszystko pójdzie, tak czy inaczej będę raczej kwietnióweczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kangoor super,ze wszystko dobrze i dzidziusi urósł i Ci powiem,ze jak na ten tydzien to dobra waga 🙂 super i zazdroszczę,mimo tych Twoich przejść,ze juz niedługo urodzisz. Ja dzis czytam książkę juz o porodach,jak rozpoznać itd. Jestem juz gotowa jak nigdy w zyciu i chciałabym jechac juz do szpitala,ale wiem,ze to za wczesniej i niech mała jeszcze sobie do tego 12.04 posiedzi,bo wg.lekarza 12 bede miała ciaze donoszoną. Mam nadzieje,ze jej nie przenoszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor świetne wiadomości! 🙂 🙂
A ja z kolei bardzo lubię meble wenge szczególnie w połączeniu z bardzo jasnymi ścianami 🙂 chociaż powiem Wam że moja szwagierka ma bardzo jasny salon z białymi meblami i równie jasną sypialnie z dużym ciemnym łóżkiem z białym skórzanym oparciem do tego dużą białą szafe.. wygląda to rewelacyjnie. Mieszkanie jest optycznie wieksze a mimo dużej ilości bieli bardzo przytulne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uwielbiam biały,surowy, styl taki skandynawski. Sypialnie mamy białą i bałam się,ze bedzie za biała,ale nie. Teraz tylko jeszcze zrobie sesję noworodkową małej i powieszę jej dwa wielkie zdjecia na ścianie,wiec chociaz troche ocieplę te ściany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki. Nie mam dzisiaj czasu żeby pupę posadzić na chwilę... Rano ze Starszym byłam na kontroli u hematologa (zeszło nam prawie 5h), potem ktoś musiał zrobić obiad, potem spacerowałam z dziećmi i trochę pomogliśmy teściowej zwieźć drewno, teraz jeszcze szybko wyskok do sklepu po kaszkę dla Małej i już jest 19 ! Kiedy ten dzień zleciał???? Jestem już wykończona a pasowało by umyć dzieciaki... chyba dziś będzie dzień brudasa...

Kangoor super!

Ja oglądałam te programy co pisałyście o zabiegach na wysiłkowe nietrzymanie moczu, ale takie zabiegi jak laser prywatnie kosztują od 1,5-3 tyś zł. Na to mnie nie stać a nie wiem jeszcze co proponuje NFZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za miłe słowa, Ja tez się baaardzo cieszę że jakoś to się póki co układa, bo jeszcze te 3-4 tyg temu wyglądało na to że będzie gorzej.
Doti, ja to Cię podziwiam, skąd Ty Kobietko masz tyle siły? Ja jestem tak słaba, żewymiękam przy moim jednym urwisie i na pewno nie mam tak intensywnego dnia jak Ty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Nie spałam pol nocy, bo mam cd.afery z ZUSem,bo zwolnienia nadal nie doszły 😞
Chyba bede zmuszona isc dzis do lekarza po odpis i jutro rano wsiąść w auto i jechac ponad 100km do zusu złożyć to osobiście,ale jesli do tego dojdzie,to księgowa poniesie tego koszty, a na powrocie rowniez się do niej pofatyguje 😠 wqrzona jestem strasznie,ze czego tak prostego nie mozna było inaczej załatwić ,a ja 4tyg.przed porodem bede musiała zapierdzielac sama i spędzić jakies 2h w aucie,a nie ukrywam,ze raczej chciałam unikać juz dłuższych wypraw samej autem 🥴 niestety M nie chce prosić,bo musiałby się zrywać o 5rano,by potem jechac do pracy.
Masakra jakas,mam nadzieje,ze dzis zadzwonie popołudniu i czekają mnie jednak dobre wiadomości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry. Ja już po dentyście dzisiaj, jedna plomba wymieniona i jeden ząb zatruty do kanałówki... zajebiscie....
Teraz chwile posiedzę a potem trzeba pranie wstawiać i obiad szykować. Starszy dziś wrócił do przedszkola - podobno wrzasku było co nie miara ale tatuś dał rade 😉 A jak Lusia zaśnie to biore sie za prasowanie.
Patrzcie co wczoraj przegapilam: http://allegro.pl/klanor-mega-zestaw-poscieli-baldachim-mis-gratisy-i4087493129.html 😠 😠 😠 😠

Marta współczuje takich przejść z księgową...

Kangoor cóż ja poradzę. Chciałabym czasem walnąć się na łóżko i po prostu poleżeć chwilę. Nawet jak mi się uda w ciągu dnia to najczęściej z dziećmi skaczącymi koło mnie 😉 ostatnio udawałam chorą żeby moi domowi doktorzy się mną zajęli i ja leżałam, Mati mnie osłuchiwał a Laura \"obcinała mi paznokcie\" plastikowymi nożyczkami... Miałam 20 minut oddechu 😉
Mam tyyyyyyle rzeczy do zrobienia, że żal mi leżeć. Trawnik na mnie patrzy mleczami, kosiarka woła z garażu, huśtawkę ogrodową trzeba skręcić i znieść stół i krzesła ze strychu.... Do tego przygotowania dla Groszka - wózek i fotelik odświeżyć, jeszcze zakupy zrobić ostatnie, torbę spakować... A ja coś czuję, że przez to wszystko urodzę przed terminem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti już po ostatnim poscie po Twojej wizycie u lekarza miałam Ci pisać byś mimo wszystko dbała o siebie i Groszka byś nas nie wyprzedziła 🤨

Marta a Tobie to współczuj ale bym była zła 😠 a nerwy i te 100 km to teraz Ci potrzebne jak dziura w bucie 🤢 daj znać jesli jednak dojdą bo aż ciekawa jestem i trzymam kciuki by się to ładnie wyprostowalo

Ja dziś też do dentysty 🤔 Pare m-cy temu spotkałam tu w mojej mieścinie koleżanke z naszej podstawowki. Spoko 130 km stad ale świat jest naprawdę mały już nie raz się o tym przekonałam. Nie gadalam z nią ponad 15 lat bo poszła do innego LO a potem wiadomo studia itd. Wymienilysmy sie tele. I na tym się skończyło. Ona jest stomatologiem. Nie chciałam do niej iść mimo że jest miejscu bo wiadomo jak to po znajomosci jeszcze po tylu latach, nie chciałam jej naciągac czy coś. Ale wczoraj tak mnie dziąsła bolały nawet przy jedzeniu że się poddalam i zadzw dopytac co moge zrobić no i uparła się by przyjść więc ide 🤨 Ciocia przyjdzie do Kuby na ten czas. Swoja drogą Martus nie wiem czy sama na to wpadłas czy ktoś Ci podpowiedzial ale kazała mi m.in. przejść z tych "naszych" szczoteczek na zwykłą na miękka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania sama jakos na to wpadlam i kupiłam,ale jedna kupiłam droższa i się nie sprawdziła,wiec kupiłam taka za 2zl najtańszą i jest cudowna 🙂
Co do ZuSU wszystko załatwione, kobiecie z zusu powiedziałam,ze Jej kwiaty wysle,bo wczoraj sama poszła na pocztę bezpośrednio odebrać tylko mój list i pieniadze będę juz miała we wtorek na koncie 😆 no ale pani powiedziała,ze mam się za nią pomodlić 😁 więc to jakas modląca pani 🙂
Tata zadzwonił i mowi,ze pani księgowa idzie chyba do zwolnienia,bo jeszcze bezczelnie od mojego ojca większa wypłatę poprosiła i ojciec chciał dac,ale teraz się wqrzyl. A pani z Zusu mowi do mnie,ze mam wspaniałego szefa,bo z Nią rozmawiał i mam Go pozdrowić,ale nie bede krzyczeć,ze tatę to faktycznie mam the best 🤪 ufff zalatwione 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta super, że się udało 😉

Ania ostatnią ciążę chodziłam dość długo z rozwarciem na nieco więcej niż 1 palec i wcale się Lusi nie chciało pospieszyć, ledwo 3 dni przed terminem z OM się zebrała 😉 Kilka fałszywych alarmów miałam ale nic poza tym. Jeszcze w czasie porodu musiałam oxy dostać... A juz miałam dość, bo to koniec sierpnia, upały okropne, ciężko, słabo i w ogóle. Ani koszenie trawników ani masowanie sutków nic nie przyspieszyło 😜

Teraz mnie jakaś energia naszła i mogę pracować i robić wszystko....Po prostu jakoś mi tak żal odpuścić. Dopiero jak wieczór przychodzi to czuję zmęczenie okropne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...