Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂

Matra, super, że Ci się udało ten ZUS załatwić 🙂 domyślam się ile to Cię stresu kosztowało.
Dziewczyny, też bardzo się cieszę, że u Was wszystko OK po tych wizytach. Ale Wam zazdroszczę, ja mam wizytę za równy tydzień i powoli zaczynam odchodzić od zmysłów 😞

Wczoraj M wyciągnął mnie do hipermarketów, żeby mógł się ubrać, a oprócz tego jeszcze musieliśmy kupić nowe sprzęty do domu. Chyba dobre 3 godz. łaziliśmy :P w drodze powrotnej to już mnie tak brzuch bolał, że myślałam, że zaraz urodzę :P na szczęście dzisiaj jest ok.

A jeszcze ostatnio dowiedziałam się, że szef ma do mnie żal o to, że się zbrzuchaciłam! Jak można mieć do kogoś o to żal?! Ciekawe ile w takim razie miałabym czekać. W takiej sytuacji nie będę miała skrupułów i skorzystam z maksimum przywilejów 😠 i pomyśleć, że jeszcze do niedawna tak go szanowałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny... ehh czy wasi M tez czasem nie rozumieja, ze z ciezarna trzeba inaczej niz z normalna kobieta ? bo tego mojego to nawet moj brzuch nie mobilizuje do odrobiny czulosci, ale takiej okazanej samemu z siebie, nie uproszonej, lub z mojej inicjatywy...

Doti, no to mnie pocieszylas, a bralas luteine ? bo mi moj gin w poprzedniej przepisal jak tylko sie zaczela skracac szyjka w 35 czy 36 tygodniu, a to chyba normalne ze sie skraca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, mój generalnie zachowuje się jakby był ze złota, wręcz nawet nadopiekuńczy zrobił się odkąd wróciłam do domu. Nie wiem czy to wynika z tego, że to nasze pierwsze dziecko, czy też kwestia charakteru mojego M, ale do okazywania czułości to on jest ostatni - zawsze tak było, więc wiem, że to normalne. Fakt brakuje mi tego 😞 jednak wiem też, że cudów oczekiwać nie mogę i w związku z tym nie wymuszam nic na nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szysza, dzieki . nie wiem jak to mozliwe, ale troche pomoglo, wiem, ze powinnam sie do tego zachowania mojego M przyzwyczaic, w koncu dobre 5 lat mieszkamy razem, ale... ciagle jeszcze mam nadzieje ze go zmienie, ze zrozumie, ze chocby dla swietego spokoju podejdzie, przytuli, powie, no! juz dobrze, nic sie nie dzieje... bo wiele razy sie udalo, ze sie zdobyl, odwazyl, podszedl (bo ja baran i on i uparci jak osly obydwoje) ale to na palcach jednej reki mozna policzyc, niemniej dlaczego teraz nie podejdzie w tym czasie kiedy to najbardziej potrzebne nie wiem... nie chce mu sie, nie widzi swojej winy, ale nie chodzi o to by przepraszal, bo ja wiem zem zolza, a brzucholek czasem rozum tez odbiera i wiem ze czasem nie mam racji tylko zeby podszedl, przytulil w momentach grozy wlasnie kiedy hormony mi rozum obieraja, bo inaczej tego zinterpretowac nie umiem... jej kiedys to do roboty nie wyszedl bez tzw. "naladowania baterii" na caly dzien = uscisku, przytulenia, a teraz? pierwszy dzidzius wiele zmienil, a ile jeszcze zmian przy drugim nas czeka ? czasem zaluje ze nie mam prawdziwych problemow, bo te blache juz mnie dobijaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie podobne relacje z M,mam wrażenie ,ze On wogole boi się mnie dotknąć. Wczoraj nawet sobie kilka razy popłakałam z tego powodu wieczorem w lozku,ale On tego jakby nie zauważył -zimny dran 😆 ale dzis juz przestalam się przejmować,bo wiem,ze hormony szaleją,poza tym dla Niego to tez nowa sytuacja,wiec moze nie wie co ma robic,zeby było dobrze,bo faktycznie facet to inne stworzenie-jak to idealnie pokazuje Pan z filmu,ktory wkleila Ania.
Byłam dzis Rossmanie i tez kupiłam te pieluchy,białe 78sztuk chyba za jakies 43 zł 😆 z pieluchach narazie stop,bo w aucie 2 paczki jeżdżą i w domu mam dwie 😆
Poszłam tez do h&m i kupiłam dwie bluzki z krótkim rękawkiem ciazowe,bo w każdej koszulce widac mi brzuch-taki wielki urósł,ze wszystkie koszulki za krotkie,. Wiem,ze juz bez sensu kupować ubrania,ale robi się ciepło i jak głupek wyglądać nie chce 😠 weszłam tylko do dwoch sklepów,a upocilam się strasznie,jeszcze spotkałam znajomą,ktora gadala gadala i gadala,a ja zawalona tymi pieluchami , kosmetykami-myślałam ze zejdę,Miałam wpaść do Tesco,ale juz siły brak,wiec trudno-nadal pingwiny w lodowce 🙃 mocy brak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No usiadłam na spokojnie.. Z dziaslami szkoda opowiadać 🥴 silny stan zapalny trochę ropy. Przy czyszczeniu łzy mi się lały po policzkach 🤨 wiem że w ciąży tego typu historie to norma ale u mnie i poza ciążą jest problem z dziąsłami więc teraz to naprawdę kiepsko 😞
Z facetami. Oni i my to naprawdę dwie różne planety.. Mój M do wylewnych nie należy. Zdarzają mu się czułosci ale to raczej epizody. Pare razy coś tam mu nagadalam że mi nie mówi że mnie kocha itd to stwierdził że - on mnie kocha po cichu. Heh no dobra jakos dałam sobie spokój.. I tak różnymi małymi gestemi mi to wynagradza więc spoko.. Jeśli mam się ochote przytulić to się po prostu przytulam... M już dawno mi powiedział że on jest facetem więc domyslny nie jest 😉 A wszelakie sprawy intymne niestety ciąża tak na mnie działa że mogą w ogóle nie istnieć. Ponoć to tak jest że jedne kobiety nabieraja w ciąży strasznej ochoty na częste czułości a drugie wręcz przeciwnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja mam ten problem, że mogłabym M z łóżka nie wypuszczać, ale on niestety przepracowany, przemęczony i bez ochoty na seks.... ale żeby go popieścić to owszem, wyłoży się na łóżku i czeka hahaha
Przytulić się zdarzy, z tym że ja przy dzieciaczkach i hormonach ciążowych nerwy mam napięte do granic możliwości i jak podejdzie w nieodpowiednim momencie to biada mu :P

Miałam prasować jak Mała będzie spać ale mi znieczulenie po dentyście zeszło i pół twarzy mam obolałe.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zamowilam u tego r_p77 na allegro prześcieradła do wozka i spray do nosa izotoniczny frida-miała któraś z Was ten spray... 12 zł nie majątek,najwyzej sama bede używać 🙂 Aha i polecacie termometr elektroniczny,taki zwykły ,czy ten droższy bezdotykowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta z libido? Tak, chęć mam ogromną... nawet jeśli to ma być tylko szybki numerek a po porodach pochwa już nie taka ciasna i nie czuć tak jak kiedyś. Organizm upomina się o seks....

Jak mnie szczęka boli to masakra!!! Znieczulenie przestało działać i boli mnie cała prawa strona szczęki, promieniuje na zatoki, ucho, migdała.... kosmos!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag napisał(a):
Aha i polecacie termometr elektroniczny,taki zwykły ,czy ten droższy bezdotykowy?

Marta u mnie na początku sprawdził się taki zwykły elektroniczny taki z tych tanich. Mierzyłam nim w dupce. Potem kupiłam w aptece na podczerwień do ucha za 75 zł. Te termometry na podczerwień mają różne sprzeczne opinie ale ja nie narzekam. Pomiar jest szybki i najważniejsze dość powtarzalny. Wzięłam taki jaki mi doradzono bo się zupełnie na tym nie znam. Najlepsze są te stare rtęciowe, mam jeszcze taki ale wymaga on czasu a u małego dziecka to nie przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ani nawet nie zamierzałam się męczyć, ale apap nic nie dał. Wzięłam jeden a po 2h wzięłam dwa na raz i dopiero pomogło. Oby jak najdłużej....
Mój M nie wiem czy taki zadowolony, bo on nie ma siły a ja go nudzę 😜 i nawet nie raz jest tak, że ja już nic z tego nie musze mieć tylko jego wypieszczę to się trochę wyładuję emocjonalnie hahahaha

Anna tak bywa 😉

Ania u mojego 4-latka galowy jest ok ale tylko jak faktycznie ma temp - inaczej nie usiedzi. Ostatnio przy tych ich chorobach kupiłam na podczerwień do czoła za 100zł i póki jest super. Mogę sprawdzić temp o każdej porze dnia i nocy bez wybudzania dziecka.
Do ucha nam sie nie sprawdził, bo wystarczy źle ułożyć i zmierzy temp chrząstki ucha a nie przewodu sluchowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag napisał(a):
Zamowilam u tego r_p77 na allegro prześcieradła do wozka i spray do nosa izotoniczny frida-miała któraś z Was ten spray... 12 zł nie majątek,najwyzej sama bede używać 🙂 Aha i polecacie termometr elektroniczny,taki zwykły ,czy ten droższy bezdotykowy?


my mamy taki za ucho http://www.i-medyczny.pl/sklep_medyczny-oferta-termometr_zauszny_vicks_gentle_touch_v980-527.html
a wcześniej miałam taki do ucha
oba kiepskie najlepszy taki elektroniczny który mierzy w 5 sekund http://www.avans.pl/braun-termometr-braun-prt-1000,id-141635
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o termometr to my rowniez na pocztku mieliśmy taki elektroniczny zwykly u byl ok póki Hania byla mala i dawala sobie zmierzyc pozniej jednak maly uparciuch nie byl sklonny do wspolpracy wiec zainwestowalismy w taki na podczerwien do czola. Dodatkowa zaleta jest to ze jak np. Maluch śpi a nie jestes pewna czy ma goraczke to poprostu podchodzisz, nie dotykasz nawet czola, 3 sek i masz pomiar, bez wybudzania malucha. Przy okazji mozna tez nim mierzyc temp powietrza w pomieszczeniu. Jest bardzi fajny, maly, poreczny, dobrze wskazuje temp. Firma microlife. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z termometrami to podobnie mialam jak tu dziewczyny, na poczatku elektroniczny taki zwykly do pupy, a pozniej do ucha, jednak zle wskazywal i nie powtarzal temp. i kupilismy firmy breuer bezdotykowy, na razie jestem zadowolona, choc to tez nie wiadomo czy dobrze pokazuje, jak dziecko np lezy na brzuchu z rekami przy czole - czolo sie nagrzewa - i przy mierzeniu czasem pokazywal 40 jak maly byl chory, a po odczekaniu spokojnie 38,8 czy 39 a roznica jednego stopnia przy tak wysokiej temp to sporo, niemniej te bezdotykowe najlepsze

Dziewczyny ze mna kiepsko, tzn te skurcze Braxtona jakies takie czeste i nawet w nocy jak spokojnie leze, kilka razy nawet w krzyzu zabolalo 😞( oo mamy czkawke teraz 😉 caly brzuchol sie trzesie, Wam tez tak czesto twardnieje brzuch ? a ile magnezu bierzecie ? ja mam asmag forte rano i po poludniu 1 tabletka, na wieczor dwie, moze powinnam 3x po dwie wziac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...