Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Faktycznie, zainwestujemy w bezdotykowy odrazu 🙂 dzieki dziewczyny 😆
Dziś ma byc u nas 20stop. 🙂 cudownie,bo wlasnie zbieram się do wyjścia,musze jakies papiery ojcu poskładać w kilka miejsc. Pewnie wrócę do domu i padnę,tak jak wczoraj. Wczoraj tam się zgrzalam w tym sklepie,ze jak wyszłam to mnie przewialo,bo juz wieczorem gardło mnie bolało i katar miałam, ale tamtum verde pomógł na gardło,katar tez jakos przeszedł szybciutko.
No to miłego dnia dziewczynki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Co do termometrów, to niestety najlepsze są rtęciowe, ale jak słusznie zauważyła jedna z dziewczyn one wymagają czasu. Ten termometr do pupy - jeżeli moje dziecko odziedziczy wierciciołka po ojcu, to nie ma szans na jakikolwiek sensowy pomiar 😁. Więc stwierdziłam, że trzeba te szybkie i dotykowe wybrać. Wybrałam BabyOno Termometr elektroniczny do ucha i czoła. Nawet facet w hurtowni powiedział, że dobry wybór 🙂 bo ten na odległość może mieć większy błąd pomiarowy. A ten do ucha i czoła, to z tego co wyczytałam z jego instrukcji to można dotknąć dowolnego miejsca ciała (np. pod pachami) i pomiar będzie dobry.
Ania, te skurcze mnie też zaczynają męczyć 🤢 wczoraj takie miałam silne, że w krzyżu i w podbrzuszu je czułam i były stosunkowo bolesne. Inna sprawa, że wczoraj jak te sprzęty przyjechały, to jak przyssałam się do roboty, to stawy do dziś mnie bolą 🤢. A magnezu w ogóle nie biorę, bo lekarz powiedział na poprzedniej wizycie, że mam w dolnej granicy normy i nie widzi potrzeby dodatkowego faszerowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szysza, baby ono nie kupuj! to szajs! przynajmniej nam sie po prostu zepsul , a wlasciwie nigdy nie pokazywal dobrze, obecnie ma bledu dwa stopnie, mamy go moze rok. no ale zrobisz jak uwazasz, moze Tobie sie poszczesci i bedzie dobrze wskazywal.

ja nwet nie wiem czy mam niedobor magnezu, skurcze lydek sporadyczne, drganie powieki kilka razy sie zdarzylo, teraz spokoj - moze dlatego ze biore, w kazdym razie szysza, ty juz masz 34 tydzien, za 2 tygodnie mozesz rodzic, ja jestem 2 tygodnie z tylu to moglby jeszcze posiedziec, bo nie usmiecha mi sie patrzec na bidoka w inkubatorze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny !
Śniło mi się dziś że rodze..
Ania ja magnez właśnie asmag forte brałam cały czas do wczoraj. Miałam brać 3x2 ale często w ciągu dnia zapominalam. Twardnienie brzucha tyle że zupełnie bezbolesne i tak mi się zdarzało a oko tzn powieka też mi czasem lata 😉 na szczęście nie wiem z autopsji co to skurcze lydek. Dopiero dziś mam pierwszy dzień zupełnie bez magnezu bo zaczynam 37 tydz i kazał całkiem odstawic.
Byłam dziś zrobić gbs. Nie wiem Hoondi i Gosia gdzie Wam lekarz kazał czy może sam Wam pobiera.., mój Sławkowską polecił a tam kolejki.. matko kochana dobrze że pojechalismy wcześnie bo potem ludzi jak mrówek kobiety z takim brzucholkiem starsze babki..kazdy grzecznie czeka..czekałam i ja prawie godzine ale siedzialam sobie więc spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Ania za odpowiedź. Nie miałam możliwości przetestowania tej firmy, bo to pierwsze dziecko, a termometr już kupiliśmy (w środku marca). Jeżeli się rozwali to trudno. Pierwsze co, to go przetestowaliśmy na sobie 😁 - pokazywał dobrze. Przynajmniej dzięki Tobie wiem, że trzeba na niego uważać 🙂. Co do rodzenia, to pewnie w czwartek dowiem się kiedy będą mnie cieli 😞 przynajmniej taką mam nadzieję, bo zaczyna mnie nosić z tej niecierpliwości.
No nic, spadam na spacerek, bo szkoda takiej pięknej pogody.
Miłego dzionka brzuchatki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo ja tez zapominalam, teraz grzecznie pilnuje 🙂 ale po poludniu jak bedzie zle to 2 wezme, skoro tak przepisuja lekarze to nie powinien mi zaszkodzic

37 Aniu, ale Ci fajnie! a to gbs to co za roznica gdzie zrobisz? moga cos zle pobrac, zle zbadac ? w sumie za pierwszym razem nie przejelam sie tym gdzie mam robione, ale powtorzylam dla swietego spokoju w innym miejscu, bo wyszlo mi pozytywne i przy porodzie ampicylinka, leciala, jeeju tak na codzien o tym nie mysle, ale odkad tu bywam to czesciej sie zastanawiam, jak ten moj maly Tymek dal rade, a jak sie urodzil to mial taka biala wysuszona skore na nozkach i raczkach, ze az zal bylo patrzec, na szczescie tym razem bedzie inaczej, lepiej - mam nadzieje.

aha jakbyscie mnie dziewczyny wzywaly to mozecie mowic(pisac) Hanka, zeby sie z Ania31 nie mylilo 😉 w zasadzie znajomi mowia mi hanka wiec dlaczego Wy mialybyscie nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dobrze Aniu Haniu 🙂 grunt że wiadomo o kogo chodzi 😉
A z tym gbs to ja myślę że bez znaczenia gdzie. W pierwszej ciąży spytałam mojego gina gdzie to zrobić bo zielona byłam to mi właśnie Sławkowską podsunął więc i teraz tam pojechalismy ale dzisiejsza kolejka mnie powalila 😮 chociaż tam robią autoszczepionki i wymazy a chyba z wszystkiego to pewnie dlatego tak
37 tydzień... Boże już mi się śni po nocach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wlasnie przypomnialam ze my tez na poczatku kupilismy BabyOno ale zaraz kupilismy ten zwykly wiec na smierc o nim zapomnialam. Faktycznie, nasz rowniez nie pokazywal dobrej temperatury a potem bardzo szybko sie poprostu zepsul. Kosztowal nie malo, porownywalnie to tego co mamy teraz a jakosc niestety- bez komentarza.
Natomiast jesli sprawdziliscie na sobie I jest OK to moze jakos usprawnili ten model, w koncu minelo 2,5 roku od kiedy ja kupowalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natomiast z czystym sumieniem moge polecic nianie baby ono, ktora sluzy nam prawie 2 lata, byl okres nawet ze sluzyla jako zabawka dla mlodego i dziala bez zarzutow, oczywiscie pod warunkiem, ze podlaczy sie ja do gniazdka, ktore nie powoduje zaklocen, najlepiej dziala gdy w "sluchawce" jest bateria i np przymocowana jest do wozka - mlodego czesto wystawiam na zewnatrz podczas snu - a glosnik "podlaczony" jest do gniazdka, rowniez w domu sie sprawdzala - teraz mamy kamerke (ale nie jakas z monitoringiem oddechu, zwykla kamere ) - bo nie trzeba bylo biegac po schodach przy kazdym jeknieciu niemowlaka, tez na wyjazdach sie sprawdza, bo nie trzeba sie martwic ze nie uslyszy sie czy dziecko sie obudzilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się złaziłam 🙂 już dawno nie byłam na tak długim spacerku. Co do BabyOno to wydaje mi się, że nie należy z góry skreślać produktów, bo są z takiej firmy. Jak słusznie zauważył jeden ze sprzedawców: nawet wśród Mercedesów trafi się bardzo wadliwy egzemplarz i w drugą stronę 🙂
A właśnie, ostatnio wyczytałam, że następuje wielki powrót do środków naturalnych jeśli chodzi o pielęgnację niemowlaków. Np. zamiast oliwki nawilżającej to naturalny olejek ze słodkich migdałów, na ciemieniuchę to olejek z czarnuszki, na odparzenia skóry i na odkażenie olejek kokosowy i inne. Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pogoda dziś, kiepsko bardzo. Miałam plany rodzinne na weekend a tu kicha. No trudno, może chociaż w niedziele będzie słoneczko. Jak Wam brzuszki nocka minęła? U mnie dziś całkiem fajnie, rano obudziłam się wyspana, a dawno już taknie miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja tez dopiero wstałam i ię porządnie wyspałam 🙂 No coś dziś pochmurno ale zapowiadali u nas 20 stopni więc może jeszcze się wypogodzi 🙂 Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysza, ja juz wiele razy pisałam o naturalnych olejach i pielęgnacji maluszka ale ni etylko, bo sama używam już wiele miesięcy olej migdałowy i kokosowy zamiast balsamów czy kremów i jestem Mega zadowolona. Po co kupowac konserwanty, w których jest 0,1 % naturalnych olejów, jak można bio, tłoczony na zimno naturalny, pełen cudownych właściwości czysty olej kupić, który można tez jeść 🙂

Zachęcam zamiast oliatum np olej migdałowy! Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzucholki
Ja też w sumie wyspana ale połamana 🤨 Mały przyszedł w nocy i tak się wtulal że nie miałam jak oddychać a co dopiero się ruszyć. W ogóle jakaś taka przylepa się z niego zrobiła. Zawsze był pieszczoch ale jak był zajęty autami to się ruszyć nie dał a teraz ..
U mnie pomału zaczynają się smsy wiadomosci na fb co tam jak tam...M mój dzisiaj \" kurde przecie to już 🤔\" heh no ciśnienie rośnie pomału 😉
Co do olejków.. co kto lubi 🙂 ja nigdy dziecka nie smarowam ani olejkiem ani oliwką nie lubimy ( nie no przepraszam nie tak nigdy bo z 2 razy by wypróbować) Wszystko tłuste lepi się no jakoś nie przejdzie to u nas. Siebie próbowalam oliwką ale po co się męczyc skoro mi to nie odpowiada.. Także jak ktoś lubi to jak najbardziej wiadomo im mniej chemii tym lepiej
U nas szaro buro ale w miarę ciepło. Pije słabiutka kawe i biorę się do sprzatania. Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu nie mam sil na nic. Niby sie wyspalam i myslalam ze dzien jakos taki bardziej konkretny bedzie a tu nici. Nic mi sie nie chce, nie mam mocy, tylko bym lezala i wypoczywala. O matko, kiedy mi ta energia wroci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki, u mnie remont się dzieje, muszę zaraz gdzieś zabrać Bo bo gotowy malować jak nikt!


Właśnie miałam pisać że Hoondi to aktywistka na naszym forum zdrowych i naturalnych substancji,i nie raz wspominała o ich właściwościach! Ja się przekonałam, olejek migdałowy używam już od jakiegoś miesiąca i jestem pełna ochów i achów 🙂
a oliwkę wystarczy użyć na mokrą skórę i nie zostawia żadnej tłustej poświaty tylko mega nawilżoną skórę 🙂
Hoondi a gdzie kupujesz olej migdałowy, bo widzę tylko w netowych sklepach a tak nie mogę jakoś trafić nigdzie???

Aniu ja robiłam gbs w poprzedniej ciąży w przyszpitalnej poradni żeromskiego, mój lek ma tam dyżury, pamiętam że na koniec wizyty mieliśmy już tam, najpierw robiłam ktg a potem wizyta w gabinecie obok, już za te wizyty nic nie płaciłam, ale to było zaraz przed terminem porodu... teraz nie wiem czy w ogóle mi będzie pobierać tego gbsa skoro na bank mam mieć cesarkę? zobaczymy.


Miłego dnia Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedź 🙂 bardzo mnie ucieszyłyście. Być może temat naturalnych środków już kiedyś był podnoszony - mnie niestety tak siadła pamięć, że nie pamiętam dnia poprzedniego - co dopiero mówić o poruszanych tutaj tematach 😞 A poglądy są tak zróżnicowane, że czasem nie idzie się zdecydować. Tak jak moja bratowa - przez całą ciążę miała dietę lekką - warzywa i kurczak gotowany na parze (co gorsza żadnego normalnego mięsa - za tym poszła ciężka anemia, ale mniejsza z tym). Za to faszerowała się wodą mineralną smakową. Gdzie tu logika?
Ja niestety w ogóle się nie wyspałam. Mój M najadł się przed snem kanapek z surowym czosnkiem i całą noc myślałam, że go uduszę! A dzisiaj na dodatek pogoda świruje, gwiżdże za oknami makabrycznie.
Za to od rana jak siadłam na szmatę tak dopiero teraz mam chwilę dla siebie :P muszę w miarę szybko ogarnąć ten bałagan po remontowy 😠 a chce mi się jak cholera!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jak będę sprzątać takim tempem to prędzej urodze jak ogarne mieszkanie tak jak lubię 😉 jeszcze Aga przypomnialas mi o lodówce że umyć muszę. Oj nie widze tego 😉
Masz rację Szysza poglądy są tak różne że ja to z kolei myślę że najlepiej w miarę możliwosci samemu próbować. Mi to się śmiać chce z siebie bo za nic w świecie nie chciałam spróbować owoców morza, dawniej to samo miałam ze szpinakiem już sam widok mnie odrzucał a teraz jedno i drugie lubię bardzo 🙂 dobra Kochane bo ja tu gadu gadu a praca czeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...