Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej brzuszki, powiedzcie jak z wagą u was? Dużo przybbyło wam w 8 miesiącu ciąży? Ja przytylam już 20kg, waga pokazała dziś 70kg 😲. Jestem przerażona, do porodu jeszcze 7tygodni. M co prawda mówi że nie widać po mnie ale ja czuje się jak balon. Mam tylko nadzieję że uda mi się wrócić do wagi sprzed ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Karos,
Nie przejmuj sie tak bardzo wagą. Każda tyje inaczej i nie ma co tu porównywać. Być może poprostu zbiera Ci się woda w organiźmie i stąd te kg. Ja w pierwszej ciąży też przytyłam 20kg i po 3 miesiącach od porodu byłam już prawie w formie. Zostało mi 2 kg,które później zrzucałam kolejne 3 miesiące 🙂 Dasz radę, karmienie wymaga wyrzeczeń a ponadto produkcja mleka spala duuuużo kalorii więc waga sama będzie lecieć w dół.
Jak tam Wasz dzień brzuszki? Ja bez zmian, jakas taka bez życia jestem. Chyba ta pogoda jakoś negatywnie na mnie wpływa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też myślę że nie ma co za bardzo wagą sie sugerować. to zależy od organizmu, ja w sumie przytyłam tylko 6kg ale nie miałam tak niskiej wagi początkowej jak Ty więc pewnie dzidziuś bierze u mnie z zapasów:P
My byliśmy dziś z teściami w teatrze, a później wciągnęłam mega hamburgera z serem kozim, mniam pychota 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
U mnie dziś fajna kolejna nocka. Hania troszkę sie przebudzała i wstawałam do niej ale mimo to czuje sie wyspana. Zauważyłam też że już mnie tak mocno zgaga nie męczy i w sumie drugi dzień jak nie potrzebuję ani jednego Rennie, za to na siku chodzę dużo częściej. Nie wiem czy to już mi się brzuch obniżył i stąd ta zmiana czy co... Ale jak patrzę w lustro to nie wydaje mi się żeby był jakoś niżej. Chyba poprostu się już nakręcam, bo wszyscy lek twierdzą że poród będzie między 36 a 38 t.c. 🙂
Miłej niedzieli dziewczynki, choć u mnie znowu jakoś tak szaro- zobaczymy może tylko tak z rana, bo zapowiadali słoneczko i piękną pogodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny
Jak nocka? U mnie spoko, wyspałam się jak nie wiem co. Coraz częściej wstaje sikac ale zaraz jak przyłoże głowe do poduszki zasypiam. Już kolejną noc męczą mnie około porodowe sny 😉
Karos nie przejmuj się, większość kobiet z mojego otoczenia przytyla właśnie około 20 kg łącznie ze mną jedne ciut więcej drugie mniej i praktycznie wszystkie wróciły do formy. Zazwyczaj zdarzy się że po dużym spadku zostanie pare wrednych kg których ciężko się pozbyć, potrzeba na nie trochę więcej czasu ale bardzo często i z nimi idzie się rozprawić 🙂
Miłego dnia Brzuszki 🙂 mnie dziś obudził kolejny sms jak tam co tam 😉 póki co to miłe chociaż pod koniec zaczyna być męczace ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Ja nie specjalnie się wyspałam. Głupie sny miałam... Co do wagi to u mnie jest kilkanaście na plusie. Dokładnie nie wiem, bo nie chcę na razie wchodzić i się dołować 😁 jak byłam w szpitalu, to jedna z dziewczyn mówiła, że w poprzedniej ciąży miał na plusie 30! Masakra! Chuda jak szczypior, że aż ciężko uwierzyć. Po 6 mc od porodu podobno nie było nawet śladu i właśnie to była kwestia gromadzenia wody w organiźmie.
Miłego dzionka brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w pierwszej ciazy przytyłam 40 kg. bezposrednio po porodzie straciłam ok 7 kg. kolejne 25 kg straciłam w 3 miesiace po porodzie bez diet ale niestety 8 zostało mi do dziś. jak ktos gromadzi wode to tyje wiecej przeciez nie mozliwe jest abym w 3 miesiace straciła 25 kg tłuwszczu ;p
teraz przytyłam 9 kg ale nie mam zadnych obrzęków i tez wod płodowych mam mało . a odzywiam sie tak samo jak w poprzedniej ciąży. poprostu córka musiała zabrać mi troszke więcej urody 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Ciężarówki.
Widzę waga na tapecie 😉 Ja w pierwszej ciąży przytyłam 20kg, w drugiej ok. 13 a teraz tylko 7kg... No ale niestety nie mam kiedy przytyć, bo i nie mam kiedy poleżeć albo zjeść porządnie...

Pamiętacie może te blogi z testami produktów dla dzieci? Szykuję się do zakupów a wcięło mi linki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się u mnie siara 🙂 nie zalewa mnie i wiem że jeszcze to nic nie oznacza ale i tak się ucieszyłam ☺️ 🙂
Brzuch mnie od wczoraj pobolewa jak na okres..a głowa to mi już pęka od myślenia o zbliżajacym się porodzie i tych wszystkich zmianach w naszym życiu
Jeśli chodzi o wagę to mam nadzieje że uda mi się do połowy sierpnia jak najwięcej zrzucić.. bo brat mi się żeni. Nie robią dużej imprezy ale nie zmienia to faktu że chciałabym się dobrze czuć ze sobą. Woda w organizmie rzeczywiscie robi swoje.. w życiu się nie pocilam tak jak po porodzie. Teraz też buzie mam jak księżyc w pełni.. 😉 taką jakąś napuchnieta, mimo że nogi i ręce nie są aż tak
obrzekniete jak poprzednio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Damy radę schudnąć- tez mam ślub przyjaciółki w sierpniu- tej od bliźniaków i bardzo Ją podziwiam,bo dzieciaki beda miały 3 miesiące,a Ona bedzie miała ślub na 200 osob,ale mysle,ze tez da radę,bo przy blizniakach przytyła niewiele i wcale po Niej nie widac,ze ma ciaze blizniaczą 🙂 do tego ma juz sukienkę kupioną od września, wiec mamy nadzieje,ze sie zmiesci. Ja tez bede walczyć,tym bardziej,ze jade do siostry,ktora ciagle sie odchudza,wiec jakby co bedziemy razem ćwiczyć 🙂
Dzis była piękna pogoda, chyba z 20 stopni,siedzieliśmy w parku i jedliśmy lody-rytuał nasz co niedzielny 😆
Ania moze Ty juz zaraz urodzisz...? My dzis z teściową mówiłyśmy,ze mamy przeczucie,ze po świętach urodzę,nie wczesniej...I dobrze-jeszcze najem się dobroci na swieta,a od 11 Piotr juz bedzie na miejscu,żadnych wyjazdów poza Szczecin miec nie bedzie,wiec bede spokojniejsza.
Miłej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti napisał(a):
Ania ja po urodzeniu Starszego miałam pół roku na powrót do formy wagowo bo miałam własny ślub 🤪 Bałam się, że się w sukienkę nie zmieszczę...Ale jakoś się udało 😉

Zdecydowanie Ci się udało. Widziałam wyglądalas bardzo ładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Marta spakowałam się to chyba jeszcze nie 😉 😁
Wiesz że ta moja z bliźniakami co ma termin na lipiec też dużo nie przytyla i brzuszek ponoć póki co nie jakiś wielki, reguły nie ma. Swoją droga to mam taki apetyt że masakra a w święta mam zamiar pojeść jak niedźwiedź na zime co by zapasy zrobić 😉 no chyba że rzeczywiscie między jajkiem a kiełbasa zaczne rodzić 😉
Dobrej spokojnej nocy majoweczki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropo ciazy blizniaczej to wczoraj sie dowiedzialam ze jedns pani od nas z wioski co miala rodzic po mnie od tygodnia na swiecie ma juz dwoch synkow. I teraz zaczynam byc powaznie wydygana :p
Poza tym rzadko tu ostatnio bywam bo okazalo sie ze i czeska biurokracja jest pelna niespodzianek. Od tygodnia jezdzimy i zbiramy dokumenty zeby zalatwic naszej malej od razu po urodzeniu czeskie obywatelstwo... Tylko.sie tym niepotrzebnie stresuje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziewczynki,
Z tym odchudzaniem to ja się też jakoś tak wczoraj nakręciłam, że hej. Ogladałam zdjęcia małej i wpadłam na siebie z okresu przedciążowego. Wydawało mi się że jakoś tak wcale dużo nie przybrałam, ale jednak okazało się że wyglądam teraz jak słoń. Zmotywowało mnie to do juz teraz to walki z kg po porodzie. Poczytałam trochę i faktycznie jest tak jak to było z Hanią: karmienie (wiecie że organizm zużywa na produkcje mleka 700 kcal 🤪?), delikatna dieta (korzyść dla obojga, maluch będzie spokojniejszy a mamie leci waga) no i długie spacery.
A no i jeszcze porównywałam swoje zdjęcie w ciązy z Hania i teraz. Mam takie zrobione dzień przed porodem, z każdej możliwej strony mężuś mnie sfotografował więc jest co porównywać. I doszlismy do wniosku, że jeszcze brzuch mi ni opadł 😞, więc chyba jeszcze nie pójdę ☺️ i że teraz mam dużo większy. Boże ja to już o niczym innym nie myslę, tylko o porodzie i kiedy to się zacznie, jakaś masakra. No i ostatnio jak sobie przypomniałam jak to jest to powiedziałam do męża że ja nie dam rady urodzić. Cholera, zaczynam się powaznie stresować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika bliźniaki zazwyczaj rodzą się pomiędzy 36-38, moja przyjaciółka ma termin na 6.05czyli po mnie,a juz 16.04 ma zaplanowana cesarkę.
Ja się wogole nie stresuje,nic a nic,co mnie wkurza,bo jak się denerwuję to zawsze wszystko jakos gładko idzie 😲 myślę.że po świętach chyba zacznę juz chodzić rozdygotana 😠 nie wiem co mnie czeka i moze dlatego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Ja też się stresuje i to bardzo!! 🤨 🥴 ale wiesz Marta jak sięgne pamięcia to poprzednio taki mega stres dopadł mnie w okolicach terminu, to że jeszcze tak Cię nie męczy to tylko lepiej dla Ciebie i Malutkiej 🙂 Że porodu się boję .. a któz się nie boi ale tym razem bardziej zachodze w głowe jak to będzie później bym się jak najszybciej pozbierala by mi się udało uciec przed baby blues itd itp. Ah i w ogóle hormony zaczynają nade mną panować 😠 wystarczy że mi się coś pomyśli coś sobie przypomne i już bym płakala 😠 Taka beksa się ze mnie zrobiła że aż mnie to złości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta tylko , ze ta pani urodzila w 34 tygodniu :/ Ja juz tez chyba powoli zaczynam miec stres, dzisiaj bylismy w sadzie podpisac dokumenty , ze sie zgadzam na to aby mala miala nazwisko Mojego i byla tez obywatelka tego kraju i doslownie jechalismy moze 40 km , a ja w ciagu tej drogi bylam 3 razy w toalecie , w tym zwrocilam raz i ogolnie czuje sie nie do zycia... nie wspominajac o biegunce ktora sama sie objawia na mysl o tym ze musze wsiasc do auta... mam nadzieje ze po porodzie to przejdzie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...