Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Generalnie czuje się dobrze.Ale zmęczenie i ciężki brzuszek daje już znać o sobie.I chyba już po prostu chcę urodzić, by być w lepszej formie,a nie czuć się jak jakaś nieporadna staruszka.
Natomiast moje dziewczynki nie mogą doczekać się dzidziusia.Są bardzo pozytywnie nastawione.Całują, głaszczą brzuszek, lubią się też "chwalić" przed innymi dziećmi, że mam duży brzuch i dzidzie w środku. Mówią też,że mi będą pomagać, będą tulić małą i podawać smoczka 🙂. Aha i dodam, że moja starsza córka ma 5 lat, a młodsza 3 latka. Ja jestem dobrej myśli i mocno wierzę, że obie przyjmą z radością nowego członka rodziny. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Malgorzatta napisał(a):
kangoor napisał(a):
Malgorzatta napisał(a):
Dziewczyny jak tam z Maluszkami w domu???? Chyba już jesteście, com???

a jak tam starsze rodzeństwo reaguje????


Gosia, my niestety jezzcze w szpitalu. Maly dostal infekcje I sie leczymy ale juz w czwartek do domu. W koncu.... juz te 3tyg daly mi tu w kosc.
Ania ale Ty juz chyba jestes w domku? Jak Kuba zareagowal?


No tak rzeczywiście pisałaś o tej infekcji... w takim razie oby do czwartku 😉
A jak sie czujesz po cc i ogólnie jak samopoczucie???
Ania już w domku 🙂

Dziekuje. Juz teraz dobrze, wracam do formy jeszcze tylko czasami odczuwam ze mi brzuszek kolo rany puchnie I szwy troche ciagna ale generalnie juz calkiem spoko. Natomiast pierwsze 3 doby to jakas katastrofa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja córcia niby czeka i sie cieszy, mowi ze bedzie pomagac przy dzidziusiu. ale wiem ze bedzie zazdrosna i pokaze fochyyy bo ona ma ciężki charakter. wiem ze bede musiała byc bardzo czujna by nie zrobiła małemu krzywdy. 🙂 Małgosiu zazdrośc napewno bedzie bo poki co miał mamusie tylko dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Magda sto lat!
Kangoor współczuję że Wasz pobyt w szpitalu tyle trwa 🤨 pewnie tęsknisz za Hanią. Życzę Ci by infekcja Filipka jak najszybciej minęła i byście cali i zdrowi wrócili do domu
My od niedzieli w domu. Kubuś zachowuje się bardzo fajnie póki co na płacz Wojtusia leci z innego pokoju i tekstem już do Ciebie ide i całuje go w czoło, przeważnie krzyczy za mną jak Wojtus zaczyna marudzic " mama chodź z piersią" ! 🙂 Ale wiadomo dzieci to dzieci sa nieobliczalne więc nie chce popadać w jakiś szczególny zachwyt bo mój starszy to charakterny skorpionik i potrafi bardzo dobitnie pokazać swoje niezadowolenie ale póki co cieszę się z takiego obrotu sytuacji 🙂
W dzień Wojtus dużo spi i je ale w nocy to w ogóle by z piersi nie schodził i się dużo wierci. Jestem wykończona ale takie są często początki, wiadomo.
Ważne że już nie boli że bez przeciwbolowych dziś jestem. Chciałabym mieć kiedyś trzecie dziecko, marzy mi się jeszcze córka, ale przez te cc zrosty na macicy i to że okazało się że mam cienka blizne na macicy - 1,8 milimetra nie wiem czy będę miała odwagę.
Ściskam Was wszystkie
Btw WITAJ MADZIU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki i Mamusie.
Jestem zmięta. Kolejna ciężka noc za mną. Od rana boli głowa. Przyszedł chyba czas kiedy będę Wam tylko narzekać.... A może to przez tą pogodę, która zmienia się co kilka minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślę że Ty Doti masz za wiele na głowie. Ja jestem w tym samym tygodniu ale takie objawy i odczucia jak Ty mam tylko wtedy gdy naprawdę się narobie tj latanie z mopem odkurzaczem, pranie. A gdy mam dzień lenia to generalnie nie odczuwam większości dolegliwości ciężarowych. Co więcej, zaczynam się niepokoić bo większość z was pisze o skórczach przepowiadajacych, bólach w dole brzucha i kręgosłupa co zwiastuje zbliżający poród a ja tego nie odczuwam. Obym nie urodziła 2 tygodni po terminie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie mam zadnych skurczy, nie mam rozwarcia a moja szyjka ma 5 cm a termin mam za 4 dni. lekarz mówił ze to sie wszystko moze zmienic w jeden dzień. duzo kobiet chodzi po 2 -3 tyg z rozwarciem na 2 cm i nic. a niestety tez musisz sie liczyc ze przenosisz. ale teraz juz nie trzymaja az 2 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, większość dnia spedziłam u moich rodziców. Troche pomocy przy dzieciach miałam. Może nie wypoczęłam jakoś szczególnie, zwłaszcza że przeziębienie mnie chwyciło, ale jest lepiej. Skurcze jakieś ciągle się pojawiają, czasem tak silne, że mnie zgina w pół. Mimo to coraz mniej zwracam na nie uwagę.

Karos Magda ma rację. Wszystko zaczyna się zwykle nagle i niespodziewanie. Ja przy pierwszym porodzie zanim dostałam skurczy to nie miałam ani mm rozwarcia. A od pierwszych bolesnych skurczy do narodzin Starszego minęło 26 godzin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zauważyłam,ze przed porodem u większości z nas zaczyna się przeziębienie... 😠
Ja dzis trochę lepiej, fizycznie i psychicznie,ale teraz nie mogę się wypróżnic-okropny bol. Piję siemię lniane,moze cos pomoże,wogole tak zdrowo się teraz odżywiam,bo M gotuje tylko zupki i kasze,zero słodyczy, jakies sosy... Jutro zadzwonie do ginekologa zapytam kiedy mam odstawić furagin i kiedy po tym mogę karmić,bo mleko odciągam i cos tam się go powoli pojawia,wiec jest jakies światełko w tunelu...
Miłej nocy,my śpimy po 2h,mała je,spi i strasznieeeee duzo sra 😁 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooo to sa szanse, ze urodze w terminie , bo wlasnie przechodzi mi przeziebienie 😁 tez od kilku dni ma m skurcze jakies , ale czy to to ??? od wczoraj mam tez jaies bole jak przed okresem , ale tez nie wiem czy mala mi nie naciska juz tak silnie na pecherz ... no nic trzeba czekac 😁
Marta podobno sen po uodzeniu to luksus na ktory malo ktos sobie moze pozwolic , wiec worki pod oczami pewnie zagoszcza u kazdnej z nas na dllluuuuuuuuuuugi czas :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się zastanawiam jak będzie tym razem. W pierwszym porodzie najpierw odeszły mi wody i potem pojawiły się skurcze.w sumie poród trwał 5.45,czyli dość szybko jak na pierworodke.Drugi poród był całkiem inny.Zaczęło się od skurczy.tego dnia miałam wizytę kontrolną u ginekologa . zbadał mnie i powiedział,że urodze jeszcze tego samego dnia,albo najpóźniej nazajutrz. Po wizycie piszę  do mojego M, by się w pracy oszczędzal, bo pojedziemy rodzic 😉. Do dzisiaj ma tego smsa w telefonie 🙂. I mój ginekolog się nie pomylił.OK 17 pojawiły się pierwsze skurcze dość regularne, co 5min,ale bezbolesne i tak do 23.00.Potem mój M nie wytrzymał i powiedział, ze jedziemy do szpitala, a ja jeszcze chciałam pobyć w domu. No ale przed północą byliśmy w szpitalu i potem powoli wszystko zaczęło się rozkręcać.Położna zaproponowla przebicie worka owodniowego i niedługo po tym urodziłam nasza druga córkę- o3.33.Takze też poszło ekspresem. Mam nadzieje że tym razem też pójdzie gładko i szybko. Sorry dziewczyny,ze tak się rozpisalam, ale się już mentalnie nastawiam na to co mnie czeka już niedługo...Pozdrawiam Was serdecznie i dobrej nocy życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!
Ja z pytaniem do Kangoor i innych dziewczyn które mrozily mleko. Ile to mleko może leżeć w zamrażalce? Byłam pewna zawsze że około 3 m-cy a tu w necie widze często 2 tyg więc zgłupiałam 🤨 Wyczytalam że od -14 st 3 m-ce tyle że ja pojęcia nie mam jak nasza mrozi 🤔 Dopiero zaczynam z mrozeniem moją przygodę póki mleka dostatek bo zaraz taka obfita dostawa się pewnie skonczy jak ostatnio. Aaa i jak je rozmnażać? W kąpieli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
Aniu chyba 3 miesiące może leżeć takie mleczko zamrożone. Odmrażasz zawsze przekładając do lodówki. Świeżo ściągnięte mleko w chłodziarce może być 24h. Mleko sie rozwarstwia ale tym nie trzeba się przejmować - wystarczy wstrząsnąć. No i pamiętaj o tym, że skład mleka kobiecego zmienia się wraz z potrzebami dziecka więc nie warto za długo go przetrzymywać. Na dłuższy czas można zamrozić mleko nocne, bo jest bardziej kaloryczne niż to produkowane w ciągu dnia. Tyle co ja wiem 😉

Ja się czuję byle jak. W nocy znów mało spałam bo przeziębienie mnie rozklada i zimno było potwornie. Humor do d... bo znów męża cały dzień nie będzie. Dobrze, że Starszy w przedszkolu to więcej luzu będę miała niż z dwójką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...