Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Zdrówka dla następnej szczęściary i maluszka 😁

Co do kwestii mojej malutkiej, to ma na imię Aniela. Waga urodzeniowa 2870 i 51 cm wzrostu. Jak wychodziłyśmy miała 2630 😞. Kruszynka, ale z drugiej strony to 3 tyg przed terminem. Wczoraj chciałam ją zważyć przed kąpielą, ale tak się przejęłam tą kąpielą i tym, że była głodna, że postanowiłam na razie jej to darować. Co do fotki, to muszę złapać jakiś fajny moment. Póki co nadal skutecznie chowa się przed obiektywem (przy USG też się chowała 😁 ). Przy odrobinie szczęścia to może dzisiaj coś wrzucę 😁

Pytanie do dziewczyn po cc. Po wyjściu też miałyście dostawać zastrzyki antyzakrzepowe ? I drugie pytanie: miałyście szyte te rany czy klejone ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację Magda i Szysza!
Dziewczyny co już mają maluchy, jak Wam przesypiają noce? Tymek jak zaczyna szaleć ok 2-3 to potrafi tak do 5 i wtedy spania nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szysza napisał(a):
Witam 🙂
Zdrówka dla następnej szczęściary i maluszka 😁

Co do kwestii mojej malutkiej, to ma na imię Aniela. Waga urodzeniowa 2870 i 51 cm wzrostu. Jak wychodziłyśmy miała 2630 😞. Kruszynka, ale z drugiej strony to 3 tyg przed terminem. Wczoraj chciałam ją zważyć przed kąpielą, ale tak się przejęłam tą kąpielą i tym, że była głodna, że postanowiłam na razie jej to darować. Co do fotki, to muszę złapać jakiś fajny moment. Póki co nadal skutecznie chowa się przed obiektywem (przy USG też się chowała 😁 ). Przy odrobinie szczęścia to może dzisiaj coś wrzucę 😁

Pytanie do dziewczyn po cc. Po wyjściu też miałyście dostawać zastrzyki antyzakrzepowe ? I drugie pytanie: miałyście szyte te rany czy klejone ?

Szysza,nie martw sie tym spadkiem wagi. Każdy maluszek na początku traci. Mój Fifi miał urodzeniową 2840, później spadło 200g. TYlko że my bylismy tydzień w szpitalu wię na wyjście miał 2890g. Myślę że Twoja Aniela już odrabia straty i przy kolejnym ważeniu będzie już na plusie 🙂
Co do zastrzyków- to ja oczywiście mam robić przez conajmniej 14 dni po wyjściu ze szpitala (lek- Clexane 40) ale u mnie to chyba raczej kwestia tego zespołu APS niż cc samego w sobie, więc nie wiem czy tak normalnie robi się te zastrzyki. A ranę miałam szytą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agach86 napisał(a):
Gratulację Magda i Szysza!
Dziewczyny co już mają maluchy, jak Wam przesypiają noce? Tymek jak zaczyna szaleć ok 2-3 to potrafi tak do 5 i wtedy spania nie ma 😞

Hej Aga,
u mnie znockami różnie, ale generalnie mały budzi się co 2- 2,5h. Czasami też ma tak że trochę podje, niby zaśnie ale jak go odłożę to od razu się buzi i znowu do cyca i tak potrafi ze 2 godzinki, wię spania nie ma 🙂 Maluchy się wyrobią i niedługo będą przesypiać 3h i więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda19883004 napisał(a):
Hej dziewczyny. O 12 przyszedł na świat mój synek Julian ważył 3320g mierzył 58 cm. Nie pisałam bo były ze mną dość duże problemy. Macica się nie obkurczala i dostałam mega krwotok.naszczescie udało się nad tym zapanować ale ból był koszmarny ze trafiłam przytomność. Mówię sobie teraz ze nigdy więcej ale pewnie za kilka lat znów się skuszę 😉 o północy mają mnie pionizowac. Mały jest przecudny

Gratulacje Magda! Jak sie czujesz? Jak Julianek, masz go juz przy sobie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny
Szysza Twoja corcia nie taka malutka skoro to 3 tyg wcześniej głowa do góry 🙂 a co do Twojego pytania, poprzednio wyszłam ze szpitala z 3 receptami m in heparyna właśnie, antybiotykiem i żelazem bo miałam anemie. Teraz nie dostałam kompletnie nic, aż poszłam do dopytac to mi powiedziały że teraz już nie dają przeciwzakrzepowych że odchodzą od tego 🤨 🤔

Aga właśnie miałam pytać co u Tymka 🙂 u nas noce różne ale w miare śpimy. Może Twój Malutki też zaczął mieć problemy z brzuszkiem? Pręży się? Nam lekarka powiedziała by kupić delicol. To naturalny środek -enzym laktazy pozwala szybciej trawic laktoze w mleku, a to z nią maluszki mają najczęściej problem na tym etapie. Nam pomoglo. Raz na czas mu daje najczęściej w nocy i o niebo lepiej pruki bez bólu i sen spokojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.Gratulscje dla mam 🙂
My z nockami fajnie (tfu tfu) ale moze to kwestia tego ze karmiły butelka.mala przesypia 3h a ja muszę nadstawiać budzik 🤢 za chwilę ją odkładam i spi dalej.
Wczoraj się trochę wystraszyłam,bo położyłam mała do lozeczka i poszłam tez spac. Budzę się po 2h i nie wiem jakim cudem mam ją u siebie w lozku 🤪 do teraz nie mogę sobie przypomnieć jak to sie stało,.. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu właśnie się nie pręzy tylko płacze i spać nie chce. Najlepiej mu jak się go nosi i buja, no ale to nie sposob tak co noc z nim wędrować...
W dzień jest bardzo grzeczny tylko cyc, kupa i spanie a w nocy jazda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Marta też tak miewam i mnie to przeraza więc oby jak najrzadziej ! Dziś Michał pyta \'spałas w ogóle?\' bo co otworzył oczy to ja siedzialam z Wojtusiem przy piersi, a ja mu mówie że nie pamiętam .. No seryjnie, 3 raz mi się tak zdarzyło w tym 2 razy przy Kubie. Film mi się urwal wszystko widocznie robiłam automatycznie ale coś spać musiałam bo nie jestem jakas mega niewyspana. Wiem jednak że jak jestem bardzo zmęczona to się robi niebezpiecznie bo trace czujność 🤨 😞
Często zmieniacie w nocy pieluche?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 🙂
Ja dostałam zastrzyki Fraxiparine. Oprócz tego właśnie nie miałam zakładanych szwów, tylko klejone. Tyle, że zostawili mi dwie żyłki na końcach rozcięcia, a zauważyłam to dopiero jak nieco mi brzuch zmalał. Nie wiem kompletnie co z tymi z żyłkami, a co gorsza nie wiem kogo mam zapytać.

Co do wagi, to tak samo mi mówili, że waga spada. Tyle, że pediatra w szpitalu mnie nastraszyła, że jest na pograniczu dopuszczalnej wagi. Jestem o nią spokojna, bo widzę po policzkach i po ilości jedzenia jaką przyjmuje, że ładnie się odbiła.

Co do spania to lepszego aniołka chyba mieć nie mogłam 🙂 budzi się co 2 - 4 h, wtedy też pieluchę zmieniam. Bardzo często przy zmianie dobija to co już było w środku 😁, karmienie trwa 20 - 40 min. Przeważnie zasypia zaraz po karmieniu, więc wkładam ją do łóżeczka. Jeżeli się nie budzi na jedzenie to w ogóle nie płacze. W nocy muszę ją dokarmić sztucznym, bo jeszcze mam za mało pokarmu i po tym czasem ma problem z kupką (w tym mleku jest za dużo żelaza :angry 🙂. Jest po prostu kochana 🤪 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas różnie z pieluchą, dziś zmieniałam 3 razy ale noc wcześniej 6, więc chyba reguły nie ma 🙂
Wczoraj była u nas położna i stwierdziła że i tak nie jest zle z tym spaniem bo przy piersi dzieci potrafią się budzić równo co 1,5h.
Marta ja też robie wszystko automatycznie i zdarza się że jak karmię małego na leżąco to zasypiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe co u Hondi, coś nic nie pisze a termin chyba na 4 maja miała... Także na nią chyba kolej 🙂 A ja dziś sprzątam, piorę, prasuję, przepakowuję torbę szpitalną. Usg z pomiarami mam w piątek a wizytę u gina we wtorek i lekarz zapowiedział mi że jak nie urodzędo tego 13 maja to postara się mnie wymasować żeby coś ruszyło.

Na M nie mogę liczyć. Boi się nawet cycka dotknąć bo może mu mleko polecieć a co dopiero seks.... 🙂 Zasugerował mi gadżety erotyczne..hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kochane niestety nic u mnie się nie ruszyło, nadal rozwarcie na jeden malutki palec i nic! Nastepne ktg 8 maja. Zaczynam się denerwować ale cóż mogę. Mój mąż tak jak Karos boi się mnie dotknąć już od dawna więc same widzicie. Czekamy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja mam podobnie dziewczyny . odkad Mojemu powiedzialam , ze po 36 tygodniu seks moze przyspieszyc porod jak reka odjal zatrzymaly sie jego potrzeby. takze jak chyba sama nie zaczne dzwigac na weekend to mi nikt nie pomoze nic przyspieszyc :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie dziwie się,że jesteście juz zmęczone-ja tez juz miałam dosyc brzucha 🤢
Zamowilam dzis wyparzacz do butelek-liczyłam,ze sie nie przyda,a jednak...
Wróciło mi zapalenie pecherza i dalej jem furagin,wiec juz chyba zrezygnuje z karmienia piersią,pogodziłam się z tym i trudno. Dla mnie koniec tematu 😞
Zamowilam tez torbę do wozka SKIP HOP,trafiłam na allegro za 119zl,a normalnie kosztują 230,tylko kolor zgniła zieleń,ale ponad 100zl tańsza, wiec ok. Teraz trzeba oszczędzać, w koncu mleko i pieluchy to niemały koszt. Umówiliśmy tez dzis mała za tydz.do pediatry, za miesiac do ortopedy i za 3m.do okulisty. Tej wizyty u pediatry troche się denerwuję,a pewnie tez pojadę sama,wiec musimy jakos ją przeżyć. Na dodatek wybrałam przychodnie prawie na koncu miasta,ale pediatrą jest przyjaciółka mojej znajomej,bardzo zachwalana przez wielu rodzicow,wiec bedziemy jeździć kilka km. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziewczyny że to końcówka i zaraz wszystkie dołączycie do nas :*
Ja mam kryzys 😞 Kubusia nie mogę dziś opanować a Wojtus często się prezy i poplakuje 😞 aż mi głowe chce urwać 🤨 Nic trzeba zagryz zęby i przetrwac. Szkoda że M nie może być szybciej w domu, z nim to o niebo łatwiej bo stara się pomóc no ale żyć za coś trzeba. Nie mogę się już doczekać spacerów. Zastanawiam się kiedy się wybrać, z Kubą wyszłam po 3 tyg wcześniej werandowalam z 3 dni ale to była inna pora roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu mi położna wczoraj mówiła że na spacerki już można wychodzić tylko żeby była ładna pogoda, więc my pewnie w weekend się wybierzemy jak M będzie w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie dzisiaj strasznie zmartwilam 😞 , bylam na USG kontrolnym i wyszlo ze glowka jest 0 12 dni mniejsza od nozki , lekarz co robil usg , skierowal mnie do mojego prowadzacego i powiedzial ,ze pewnie mnie zatrzyma na badania ,poszlam do mojego prowadzacego i ten powiedzial ,ze moze byc roznica dwoch tygodni i puscil mnie do domu bez niczego . Tylko ze glowka wyszla na 37tydzien ,a nozka na 39 . Boje sie ze moze byc cos nie tak ehh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia wystarczy że lekarz zmierzył nóżkę o kilka mm za długą. Musisz wziąć pod uwagę błąd pomiaru. Nic się nie stresuj, bo dzidziuś może mieć po prostu dłuuuugie nóżki 🙂 Może rośnie Ci mała modelka? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obyś miala racje Doti , bo wszystko bylo dobrze do tej pory ,tylko teraz taka roznica niby , a wiadomo stresa juz zlapalam strasznego i tymbardziej chcialabym zeby sie juz urodzila . Bede tej mysli ,ze bedzie mała modelka z dlugimi nogami ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...