Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sylwia nie denerwuj się.moja w 39tyg.miala wymiary na 37 i lekarz powiedział ze przestała rosnąć! Tez sie wystraszyłam, a urodziłam zdrowe dziecko. Głowa do góry-napewno wszystko jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ciekawe co mi powie w piątek lekarz na temat wielkości szkraba. Ost usg miałam 6 tych temu. Jak do tej pory to nigdy nie miałam tak na usg że wszystkie wymiary cialka odpowiadały tej samej dacie. Także też bym się nie przyjmowała Sylwia. Na pewno wszystko jest ok z dzieckiem. 🙂

P.s Doti z tabelka chodziło mi o to że dziewczyny właśnie nie rodzą w tej kolejności co tabelka i już powoli tracilam orientację która z nas już została mamą 🙂 tym bardziej że część wpisów jest na fb. Teraz wygląda to super 🙂 i jak patrzę na te wszystkie szczęśliwe rozwiązania w tabeli to uzmyslawiam. sobie że zaraz ją 🙂 coraz bliżej i bliżej 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety Karos, rzadko jest tak, że dzieciaczki rodzą się w kolejności zaplanowanej 😉
Ja to wszystko staram się na bieżąco notować w exelu....
A jak widzę siebie na samym końcu tabelki to mi tak żal że tyyyyyyyle czasu jeszcze to może potrwać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takze ze ja niby nastepna ? 😁 Hah no nie jestem co do tego przekonana 🙂 Poki co wiem ze mala juz jest bardzo niziutko bo dzisiaj dosc dotkliwie odczuwam kazdy jej ruch, a toaleta to juz moje drugie naczesciej dwiedzane miejsce zaraz po sypialni jednak podejrzewam ze na koniec pojedziemy wywolywac , czyli za 13 dni dopiero.


W piatek juz piate ktg przed nami , a potem jeszcze we wtorek jak nic sie nie ruszy, tym razem juz w szpitalu, wiec tam tez pewnie zrobia jakies pomiary usg.Dzisiaj cos mi sie spac wyjatkowo nie chce, ale moze dlatego ze Moj ma nocke i jakos mi tak dziwnie bez niego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Niestety Karos, rzadko jest tak, że dzieciaczki rodzą się w kolejności zaplanowanej 😉
Ja to wszystko staram się na bieżąco notować w exelu....
A jak widzę siebie na samym końcu tabelki to mi tak żal że tyyyyyyyle czasu jeszcze to może potrwać 😞




Ja się pocieszam tym że jak narazie wszystkie mamy z tabelki rodzą przed czasem ok tydzień 🙂 i już prawie połowa z nas ma zdrowe kruszynki 😉. Także Monia, Doti może i nam uda się szybciej wypchnac lokatorów z brzuszkow 🙂 Ja dziś w miarę noc przespana. Tylko 3 wizyty w wc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc, ja też dziś miałam wyjątkowo dobrą noc. Dzieci spały spokojnie, ja nie biegałam do wc..
Podobno statystycznie większość dzieci rodzi się 2 tygodnie przed albo 2 tygodnie po wyznaczonym terminie... Dobrze, że pogoda znośna, bo poprzednim razem jak chodziłam z brzuchem w środku lata w największe upały to nie było za fajnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też właśnie zauważyłam że wbrew pogodzie, im jest cieplej tym gorzej to znoszę. Przez ost kilka chlodniejszych dni, nie puchlam, nie dretwialy mi ręce i w nocy lepiej spalam. Super że urodzimy przed największymi upalami. Chyba kwiecień i maj to najlepszy czas na poród. Jeśli zamarzy mi się kiedys drugi bobas to też będę celować w wiosenne miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super ta tabelka Doti 🙂

Ja juz ma 30 lat 🙂 i termin z usg na 8 maja czyli jutro. Jestem w Krakowie.
Wczoraj wieczorem miałam silne skurcze, bolało i juz myślałam, że się rozkręci na maxa. ALe jak tylko się położyłam na lewym boku, coby troszku sobie ulzyć to wszystko zniknęło.
Eh! Pewnie ja będę ostatnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my dziś werandowanie.Mala czapkę zdejmuje,wkurza ją,ale jak tylko wystawiłam ją do okna,to zasnęła za chwilę 😆 wyszlabym juz dzis na spacer,ale mam wozek w domu i sama go nie dam rady znieść z tej wiezy 😠 Poza tym Piotrek sie uparł.ze On tez che wiec musimy czekac do soboty 😮
Dzis zdążyłam wysprzątać mieszkanie, pozostał mi obiad do zrobienia i poprosiłam M,by wrócił wczesniej z pracy,bo chce jechac sama na zakupy,bo wczoraj niestety wrócił o 21 🙃
Juz się duzo lepiej czuje,ale brakuje mi świeżego powietrza.
M na sobotę wynajął całą knajpę, zaprosił mnóstwo kumpli i robi pepkowe-az się boję w jakim stanie wroci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nie idziemy,bo to troszkę daleko. A wozek moze i bym zniosła,ale u mnie są kręcone schody-juz Wam kiedys pisalam,ze mieszkam w kamiennicy i jest tragedia z wchodzeniem i schodzeniem po tej klatce. Wozek bede trzymała w aucie i sobie schodziła z mała do auta,tylko M w sobote mi go zniesie. Troche szkoda,bo w dzien mała spi w wózku w salonie,a w nocy w łóżeczku w sypialni,bo mi wygodniej jak cos robie w kuchni to ją widzę i słyszę,no ale dostaliśmy nianie,to bede z niej korzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki i te jeszcze dwupaku...;-")

Malgorzatta Zniknęłam , ale czytam na bieząco aż mnie skręca z zazdrości jak czytam że dziewczyny mają już swoje skarby przy sobie...a ja jeszcze w dwupaku... Wmawiałam sobie że to będzie przedczasem tzn mogłoby to być już ...a wkoło słyszę że mam się tak nie spieszyć bo nie jest tak wesoło...noce nie przespane...kolki....kupki itd Chciałabym zobaczyć tą tabelke...można by gdzieś podglądnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja się zastanawiam czy nie czeka mnie tym razem poród z bólami krzyżowymi... coraz częściej i coraz bardziej dokucza mi ból w plecach tuż nad pośladkami i promieniuje niemal do kolan. Czuję się jak rozjechana przez walec... Miednica boli jak popękana na kawałki...

Nina tabelka jest w osobnym temacie wstawiona jako obraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam Doti skurcze krzyżowe,ale ja podczas porodu to chyba miałam wszystko co najgorsze 😞 dzis leciały Porody-nie potrafię już tego oglądać...
Dzis wyrwalam się na zakupy. Wróciłam stęskniona za mała jak nie wiem. Mi w dzien marudzila,a z tatą nawet nie drgnęła i spała jak zabita 🙂
Miłej nocy,ja uciekam się kąpać,bo o 0.00 karmienie. Teraz moje zycie toczy się od karmienia do karmienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂

Aniu pisałaś że pojawiły się u Ciebie kolki. My mieliśmy wczoraj pierwszy epizod, powiedz jak sobie z nimi radzisz podajesz cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Agus podaje mu delicol lekarka nam polecila bo już można, a reszta jest powyżej m-ca. Podaje mu to szczególnie w nocy pięć kropli na łyżeczke przed karmieniem. W dzień staram się jak najrzadziej podawać by się nie przyzwyczaił i by działalo. Po każdym karmieniu staram się by sobie odbił. Najczęściej odbija mu się od razu, czasem muszę sporo poczekać a zdarza się że w ogóle nie odbije. 🤨 Jak zaczyna mi się preżyć masuje mu brzuszek. Często kładę go sobie na piersiach i masuje po plecach.. Raz pomaga, raz nie 🤨 Mam nadzieje że u Ciebie to tylko epizod, mój Mały ma tak już od tygodnia 😞 dla mnie to też coś zupełnie nowego. Przyznam się że aż boję się jeść jakiś nowych rzeczy by mu nie dołożyc 🤔
Mam też sab simplex. Michał dzwonił wczoraj do swojej sis i ponoć jej lekarka powiedziala ze można dawać w 1 m-cu, ale póki co nie jest aż tak źle więc wolę się wstrzymac bo sab simplex jest mało wydajny daje się tego 15 kropli przed karmieniem. Czytałam że mamy polecają bobotic forte ale one zaś są od m-ca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...