Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Simplex tez mam ale wyczytałam że jest od 3 miesiaca...tez mam nadzieję że to epizod bo wczoraj w ciągu dnia tak łapczywie jadł i pewnie na wciągał się powietrza. Wyślę męza w takim razie do apteki żeby dopytał bo kazałam mu kupić espumisan ale skoro mówisz że to dopiero po 1 miesiacu to niech zapyta o delicol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć mamusie i *(jeszcze przez krótką chwilę) brzusie 🙂
Widzę, że tematy są już mocno poprzeplatane na forum 😜. Mamy dyskutują o karmieniu, spaniu i kolkach bobasków a dwupaki o trudach dźwigania brzucha na ostatniej prostej. U mnie oczywiście ani widu ani słychu zwiastunów zbliżającego się porodu. Czuję że moja "godzina zero" przesunie się na czerwiec 😠 No i robi się znowu coraz cieplej więc już kosteczki i nadgarstki spuchnięte a jakże 🤨.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Byłam dzis w szpitalu na kontroli. Nic się nie dzieje w związku z tym w poniedziałek mam się stawić na test oksytocynowy i prawdopodobnie juz zostanę w szpitalu. Namawiam M na sex żeby naturalnie przysppieszyć - może się uda! Jak nie to w poniedziałek oksytocyna i zobaczymy co dalej.
Termin był na 4 maja z OM a z usg na dziś. Nie wiem, czy to dobra decyzja...
Do tego wykryli u Maluszka zastój 1 stopnia w lewej nerce- mówią, że to najprawdopodobniej nic strasznego i samo przejdzie ale jestem zmartwiona bardzo. Tyle u Nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga akurat espumisan też można od początku z tego co się orientuje. A z tym sab simplexem to ja wyczytalam na ulotce że można od 3 tyg a pediatra małej Agi twierdzi że od początku i Aga rzeczywiscie gdzieś po 2 czy 3 tyg dawała. Fajnie by było by naturalne metody przynosiły ulgę no ale niestety
Hoondi Karos cały czas trzymam kciuki. Teraz przestoj a potem pewnie zaczniecie rodzić dzień po dniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytajcie dokładnie te oznaczenia wiekowe, bo mi kiedyś położna tłumaczyła, że "od pierwszego miesiąca życia" znaczy od chwili narodzin, a "po pierwszym miesiącu" to po ukończeniu miesiąca.
Mam nadzieje, że nas kolki tym razem też ominą...

Hoondi próbuj próbuj. Najlepsze działanie ma oksytocyna więc pobudzaj jej wydzielanie - np. masażem sutków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia czekam na wieści i oczywiście trzymam kciuki za Was, obys nie musiała długo czekac na swoją kolej a po wszystkim szybko doszła do siebie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry. Cóż za piękny dzień... w sam raz na rodzenie 😉 Tyle tylko, że moje dzieci chyba nie mają humoru do współpracy. Groszek wypina się po lewej stronie kolanami chyba i boli jak nie wiem co, Laura maruda od nocy i tylko wyje i skuczy, Mateusz z trudem dał się zawieźć do przedszkola... M oczywiście od rana nie ma bo pojechał gdzieś w pola... Ja czekam aż babcia M wróci z zakupów i jadę załatwiać wniosek o dofinansowanie obszarowe. Potem czeka mnie jeszcze sprzątanie bo nie mogę już na dywan patrzeć i zastanawiam się czy go nie wyciągnąć na trzepak... tylko kto mi go wytrzepie? Przydało by się wytrzepać i wyprać porządnie a ja na to nie mam siły na pewno..

Gosia trzymamy mocno kciuki!!! Oby szybko poszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hoondi napisał(a):
Hej,

Byłam dzis w szpitalu na kontroli. Nic się nie dzieje w związku z tym w poniedziałek mam się stawić na test oksytocynowy i prawdopodobnie juz zostanę w szpitalu. Namawiam M na sex żeby naturalnie przysppieszyć - może się uda! Jak nie to w poniedziałek oksytocyna i zobaczymy co dalej.
Termin był na 4 maja z OM a z usg na dziś. Nie wiem, czy to dobra decyzja...
Do tego wykryli u Maluszka zastój 1 stopnia w lewej nerce- mówią, że to najprawdopodobniej nic strasznego i samo przejdzie ale jestem zmartwiona bardzo. Tyle u Nas.


Hoondi, a na wcześniejszych badaniach usg nic nie było widać? Skąd się wziął ten nagły zastój w nerce u maluszka? Niedopatrzenie lekarza czy dopiero teraz to się pojawiło?

Ja dziś po południu mam usg, zobaczymy co u małej słychać, mam nadzieję że zdrowa jak rybka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Powiedzcie mi, jak to jest z tymi witaminami? Teraz z książeczki dowiedziałam się, że młoda powinna dostawać witaminy D i K i to jeszcze codziennie od urodzenia. Nie widziałam żeby w szpitalu jej podawali, a mi nic nie powiedzieli. Teraz zbaraniałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysza z tego co ja pamiętam, to dziecko dostaje wit. K dożylnie w pierwszej dobie życia a potem od 8 dnia życia do końca 3 miesiąca życia się podaje. Wit. D podaje się od wyjścia ze szpitala codziennie, zalecają nawet do 3 r.ż. ale to zależy od sposobu karmienia, bo w mm jest wit.D. Są fajne wygodne kapsułki wit. d+k, choć tanie one nie są. Taniej wychodzi wit. D w kroplach ale odmierzyć te kropelki żeby to chciało wykapać to czasem się idzie wkurzyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysza u mnie w szpitalu podawali małej odrazu. Ja podaję wit.D codziennie,a wit.K od 8 doby po urodzeniu miałam zalecenie. Podaje w kapsulkach, wlewam małej do buzki-jest ok,nie wypluwa. Pytałam o ta wit.D położnej jak ma wyglądać to w lato i powiedziała,ze tez mam podawać. Czyli tak jak napisała Doti

Ja znowu po raz trzeci nawrót zapalenia pęcherza. Ciagle nie moge go wyleczyc,bo ściągam ten pokarm,ale chyba w poniedz.odwiedze lekarza,bo juz nie moge wytrzymać z bolu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja dostałam w szpitalu przy wypisie paczkę witaminy d+k i paczkę d, jak przyszla do mnie położna z wizytą to powiedziała żeby od 8 doby podawać i dokładnie tak jak doti pisała.
Mały śpiii jaki błogi spokój 🙂 ostatnio dwa wieczory byly przeryczane. Dziewczyny w dwupaku korzystajcie z ostatnich chwil spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka, chciałabym mieć choć chwilę spokoju 😜

Wymyśliłam dzisiaj, że może dać Groszkowi imiona po dziadkach?
Jak pomyślę, że taki sam problem będzie z wyborem chrzestnych to aż mnie skreca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie dziewczyny w dwupaku-korzystajcie i się wysypiajcie 😆 moja ma 2tyg.a marze o tym,by jedna noc przespać,mimo iz nie moge narzekać,bo mała budzi sie 2razy w nocy i po jedzeniu odrazu zasypia,potem wstaje o 6-7 i śpimy do 9 🙂 Doti,Ty to wogole jestes ewenement,bo chyba juz nie pamiętasz kiedy się wyspalas przy dwójce dzieci i w najbliższej przyszłości raczej nie zapowiada się na zmiany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta powiem Ci, że do wszystkiego można się przyzwyczaić 😉 Nie wiem czy dałabym radę gdybym musiała pogodzić wszystko z pracą zarobkową. A tak jak siedzę w domu to mimo, że ciągle jestem zajęta to jakoś tak tego zmęczenia na co dzień nie odczuwam. Wyśpię sie po śmierci 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po usg, mała ma dosyć niska wagę bo 2870g ale Lekarz mówi że jest poprostu drobna. Pewnie ok 3200 będzie miała w 40 tyg. Pomiary też wyszły dziwnie bo obwód brzuszka wskazuje na 34 tydz a pozostałe parametry na 38 tydz. ale to tylko szacunki. Mam nadzieję że dziś przespie noc bo wczorajsza zgaga mnie wymeczyla od 2 do 7 😞 Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba mnie dopadł syndrom wicia gniazda... chodzę i patrzę co by tu zrobić. Pokoje nasze wysprzątałam na błysk włącznie z segregacją zabawek moich urwisków. Korci mnie wyciągnięcie dywanu, ale co mi z tego, że wyciągnę jak nie będzie miał kto wytrzepać i uprać... chyba trzeba skorzystać z jakiejś firmy...
No i zauważyłam dziś lekko różowy śluz na wkładce. Jakiś postęp jest 😉 choć o odchodzącym czopie to mi lekarka na IP wspominała już tydzień temu. Chyba że czop nie musi być podbarwiony krwią? Właściwie czy można mówić o odchodzeniu czopa teraz jak mam już rozwarcie na 2 palce (4cm)? Eh w sumie to nie ważne, bo bez skurczów i tak się do szpitala nie wybieram...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Tak sobie myślę jak tam Honia?? Może już tuli synka ? Honia daj znać jeśli czytasz
Doti pisałas o imionach po dziadkach.. Ja dałam Wojtusiowi na drugie, imię po moim najukochanszym dziadku. Imię okropne, ale dla mnie to taki symbol..z chrzestnymi też nie było większego problemu ale przy kolejnym dziecku już by na pewno był 😉
No dziewczynki działajcie 🙂 byście wszystkie na dzień matki miały swoje dzieciaczki... I Spijcie spijcie spijcie póki możecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...