Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziu wszyscy twierdza ze do zadnego z nas nie jest poki co podobna , chociaz uszy i nosek ma na pewno po mnie , ale z kolei oczka ma podobne do taty 🙂
Zapomnialam wam napisac w Czechach calkowicie inaczej radza saobie z pepekiem, jest czyms spinany na dwie piewsze doby a pozniej go sami odcinaja w trzeciej i w ten sposob my juz mamy ten dylemat z glowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak Groszek śpi to jest ok, ale jak wszyscy troje na raz domagają się uwagi to jest istne szaleństwo. Czekam tylko aż zrobi się pogoda, to będzie łatwiej trochę ogarnąć wszystkich. Na razie przygotowanie śniadania było wyzwaniem, bo Groszek nie chciał się od cycka oderwać, Laura płakała co chwilę bo jej brzuszek dokucza a Mateusz dokazywał żeby zwrócić na niego uwagę... Za tydzień już będzie lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jaka ładna tabelka Doti 🙂 Coraz więcej mamuś nam przybywa.
U mnie cisza cały czas, nie śpieszy się ten mój maluch. Po tabelce widzę że chyba jeszcze nie było u nas porodu po terminie. Monika jesteś chyba w tych 5% które urodziły w terminie 🙂

Ale wam dziewczyny zazdroszczę tych nieprzespanych nocy 😜. Moje są nieprzespane, ale przez bezsenność puki co. 😁

Jak tam Sylwia, Nina, Magda_sw, Małgoniac?? Coś się u was ruszyło? Chyba z tych aktywnych dwupaków na forum to tylko my zostałyśmy. Sylwia miała jakoś być w szpitalu na początku tygodnia? Może już tuli bobaska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Przede wszystkim gratulacje dla nowych mamusiek i groszków! Wszystkiego najlepszego!

U mnie młoda nie chce się odkleić od cycka. Cały czas by jadła. Moi rodzice tłumaczą to, że musi nadrobić wcześniactwo. Może coś w tym jest... po 1,5 tyg. przybyła ponad kilogram. W nocy muszę ją dokarmiać, bo nie wyrabiam z produkcją.

Nie zależnie jak patrzę w lustro to wyglądam jak zombie :P. Wiedziałam, że początek będzie ciężki, ale nie spodziewałam się, że aż tak. Dlatego z resztą tak długo się nie odzywałam :P ciężko jest małą ululać. Co ją do łóżeczka położę to po chwili płacz i do cycka. A jest tak łapczywa, że jak mnie łapie to mam ochotę zawyć. Po chwili się uspakaja, ale ten pierwszy wgryz jest paskudny.

No nic. Powodzenia dwupaki i mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane. Widzę mamy weekendową ciszę 😉 U nas coraz lepiej z organizacją czasu. Groszek bardzo dużo śpi, ładnie je, a ja przechodzę pierwszy nawał pokarmu. Piersi mam pełniusieńkie mleka, skóra napięta boli i swędzi jednocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 Doti super że synuś spokojny 🙂 i nareszcie jesteście w komplecie. Ja zmykam na jakiś dłuuuugi spacer, może to coś pomoże. Chciałabym bardzo w tym tyg urodzić bo potem , gdy minie termin zacznie się jeżdżenie do szpitala na ktg albo co gorsza położa mnie w szpitalu na nie wiadomo ile 😞 a tego chcę uniknac. Nie wiem po jakim czasie w moim szpitalu decydują się na wywołanie. Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas tez w miare spokojnie 🙂
Mam tylkoo pytanie ,bo ja mala nie karmie z piersi bezposrednio , ale przez ta nakladke bo ma tak malenkie dziasla ze nie potrafi chwycic brodawki i tylko sie wsciekala przy tym to mi jeszcze w szpitalu dali ta nakladke. Nie bedzie to jednak mialo wplywu na jej zgryz na przyklad ?No i druga sprawa pomimo ze jest nakarmiona i przewinieta i straaasznie spiaca to nie usnie jak jej chociaz na chwilke nie dam malego palca do buzki, myslicie ze smoczek bylby dobrym rozwiazaniem czy raczej dac sobie z tym spokoj ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika mi pediatra powiedziała ze mam przyzwyczajać do smoczka,bo to lepsze niz palec. Smoczka z czasem wyrzucisz,a palcow nie odetniesz 🙂 moja za bardzo Smoczka nie chce, mimo iż Dla mnie byłby czasem wybawieniem jak krzyczy na cały dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂
Pannaekiert - moja w szpitalu spadła 270 i dopiero w dniu wyjścia wrzuciła 50. Była na pograniczu minimalnej wagi. Musiałam ją dokarmiać, bo mimo, że miałam nawal, to jednak mała nie bardzo umiała złapać. Teraz też ją dokarmiam, bo z kolei nie wyrabiam z produkcją. Od jej wyjścia w ciągu 12 dni wrzuciła ok. 1100 - 1200.

Jutro idziemy na usg bioder. Cała jestem roztrzęsiona. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, jednak dziwi mnie, że tak wcześnie mam ją przebadać 🤔 podobno w standardzie jest 4 - 6 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysza , a nie robili wam usg bioderek w szpitalu ? mojej od razu zrobili wszystki badania, takie jakd sprawnosc sluchu, refleks, wzrok itd. wJestesmy po wizycie poloznej, ogolnie stwierdzila ze mala jest zdrowa i jest na to zdrowa tylko zwrocila nam uwage na dokladne mycie i kremowanie paszek i okolic narzadow plciowych na co nie zwrocilam wcz, wczesniej uwagi.Jutro tez jedziemy sie wazyc , ciekawa jestem ile przytyla od momentu wypuszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
My zaraz się zbieramy na spacer,bo się trochę wypogodzilo 🙂
Dzis miałam debiut-obcielam pazurki-nozyczkami super sprawa,poszło w pare minut,
oczywiście jak mała spała 🙂
No i herbata koperkowa i woda bardzo nam pomogły,mała juz robi kupki bez trudu. Koperkowa pije normalna Herbapolu,bardzo lekko zaparzona. Kupiliśmy tez tą w granulkach,ale ona jest od miesiaca,a mysle ze zwykły koper włoski jest bardziej zdrowy niz ta w granulkach.
Mała rosnie,juz wyrosła z niektórych śpiochów,ale tez sporo je,ze zaraz przerzuce się juz na duże butelki. Położna powiedziała ze jak na 3tyg.jest bardzo silna,bo ciagle podnosi główkę i dość długo ją trzyma,wiec jesteśmy szczęśliwi.
Nocki są rożne,dzis akurat godzinę próbowałam ją uśpić po karmieniu i juz byłam tak zdenerwowana,bo ona strasznie ryczala. Mój Piotrek wstał,zabrał ja ode mnie i zasnęła u niego w 5min. Zła jestem na siebie,bo za szybko tracę cierpliwość i się denerwuje,muszę nad sobą popracowac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, podpowiedzcie mi coś o laktatorach! Kosmos jaki mam nawał mleka... Mały nie nadąża spijać a odciąganie tym co mam boli jak cholera...a mam najtańszy lakta plus bo taki mi m zakupił dwa lata temu jak córcie karmiłam.... żal mu było więcej kasy wydać a teraz marudzi, że nie kuppiłam jednego lepszego tylko co chwila kase wydaje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ale mi Groszek dał wycisk nad ranem... od 1 do 4 nie spał tylko wisiał na cycu... Teraz oczy mam na zapałki 😉
Wczoraj byliśmy w USC i Groszek został zarejestrowany jako pełnoprawny obywatel. Od wczoraj już nie jest Groszkiem tylko Dawidkiem. Przy okazji zaliczyliśmy pierwszy spacer bo Maluch był z nami. Dziś piękna pogoda więc na pewno nie odpuścimy spacerku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...