Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry,

nasz Patrys spał lepiej po espumisanie wiec jestem szczesliwa ze zadzialal,
Tylko nie wiem, czy dawac mu te kropelki zawsze przed karmieniem każdym, czy tylko po południu, bo w zasadzie jest mu źle tylko w nocy...
buziaczki dla Was.
Doti elektryczny laktator z firmy Medela jest super ja go mam . Jak mam za twardo już w piersiach to tylko przyystawiam, reguluje sobie siłę ssania i po kłopocie. Bo ręczny też mam ale za długo to trwa sammemu, no chyba, że tylko troszkę chce się zciągnąć.
Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hoondi napisał(a):
Hej ALexia 🙂 Witamy w Majówym świeciie 🙂
Jak Twój maluszek się czuje?JAk TY?

Maluszek jeszcze w szpitalu niestety, ale już jest wszystko na dobrej drodze, mam nadzieję że mi go oddadzą do końca tygodnia.. 4 tygodnie przed terminem się urodził, cud że żyjemy, odklejenie łożyska, wesoło nie było, no ale nie chcę tego pamiętać.. Szybka akcja, cesarka i jesteśmy cali i zdrowi. Synek dość duży jak na wcześniaka bo 3 kg i 48 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ...
Dziś mija termin 40tyg, a moja maluda nie ma zamiaru wyjść na ten świat.... w czwartek mam wizytę może mój gin coś zaradzi... 😉 😉 BYŁAM dziś na spacerku z kolezanką wszyscy mnie zaczepiali że na kiedy a ja odpowiadałam że na dziś a tu ani skurczy ,i nic. 🥴
Może wy znacie jakieś sposoby na naturalne wywołanie akcji porodowej... zaznaczę tylko że sex mi nie pomógł...choć mąż się starał....jak mógł...hehee 🙃 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina współczuję tego oczekiwania.... Z tego co wiem, to seks może przyspieszyć poród na dwa sposoby - pierwszy to skurcze macicy wywołane orgazmem a drugi to jakiś składnik spermy który powoduje zmiękczenie szyjki macicy. Skuteczny może być masaż sutków, bo powoduje wydzielanie oksytocyny... U mnie wywoływał skurcze, ale one nic nie wnosiły w postęp porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina my wywołalismy naturalnie poród właśnie sexem 🙂 Udało się, po kilku godzinach o 4 rano dostałam regularnych skurczy i o 10. 35 mój Malutki już był na zewnątrz. Spróbujcie. Mój M nie chciał, bo miał psychiczną blokadę ale wypił piwko, 2 drinki i biedak potem na porodówce na kacu był 🙂
Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Takie pytanie mam do mam po porodach SN - czy macie problem z nietrzymaniem moczu? Dla mnie to jakiś koszmar... wiem, że to dopiero 6 doba po porodzie, ale mimo wszystko... może jakbym miała nacięte krocze albo była bardziej obolała to może inaczej bym to odczuwała, a tak to funkcjonuje jakbym w ogóle nie rodziła i nietrzymanie moczu dokucza mi strasznie. Nie czuję jeszcze pełnego pęcherza, a wystarczy że kucnę czy przejdę szybciej kilka kroków i samo leci 😞 Już właściwie nie krwawię ani nie plamię po porodzie a będe musiała chyba dłuższy czas we wkładkach tena chodzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki i mamusie 🙂 Ja dziś byłam jeszcze mocz do analizy dostarczyć i pobrykałam autem to tu to tam 🙂. Jutro mam wizytę (chyba już ostatnią) u ginekologa, czeka mnie masaż szyjki, wątpię żeby coś się przez ostatni tydzień zmieniło bo i skurczy prawie brak no a termin porodu mija pojutrze....a szyjka była na 2,5cm bez rozwarcia ostatnio 😞 Potem czekają mnie wizyty w szpitalu na ktg, bo u nas nie kładą tak od razu na patologi jak z wodami i łożyskiem jest ok. Ostatecznie czuję że za tydzień będą wywoływać, może na maj jeszcze się załapię. Mam już dosyć tego czekania 😞 ale wolałabym sama z siebie zacząć rodzić niż wywoływać. Podobno wtedy skurcze są mniej bolesne i lepiej znosi się cały poród. Trudno, moje dziecko chyba ma tam za dobrze.

Czekam na koleżankę, ma mnie odwiedzić z 5 mies córeczką, idziemy na jakiś dłuuugi spacer ale i tak to nic nie daje jak narazie. Powoli łapię doła, jeszcze chyba nigdy na nic tak nie czekałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Doti , ja bylam nacinana ,ale poki co problemow z nietrzymaniem moczu nie mam , krwawie juz tylko troszeczke tez, wiec pewnie do tygodnia w ogole przestane.
Gosiu ja tez o dziwo jestem 9 dni po porodzie i te 9 kg ktore nabralam w okresie ciazy juz jest przeszloscia 😁 Czekam tylko az mi sie hormony zrownaja i zaczne cos cwiczyc , baaa na pewno brzuch bo chociaz nie ma po nim sladu mam to mam troche naciagnieta skore , no i ta ciemna krecha musi zniknac 😁
Bylismy juz wczoraj i dzisiaj na spacerku na pol godzinki , po tym jak bylam zamknieta w czterech scianach od zeszlego poniedzialku bylo wrecz cudownie wyjsc na swierze powietrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak Wy to robicie,ze juz nie krwawicie?? Ze mną jest chyba cos nie tak.bo ja krwawie juz 5 tydz.i konca nie widac 😞 nie jest to żadne plamienie tylko krwawienie normalne jak podczas miesiączki:/ ale położna mówiła,ze do 6tyg.moze tak byc. ja to wogole mam jakiegoś pecha...porod ciężki, dochodzilam do siebie tez kiepsko...a mowia,ze po SN to bardzo szybko sie dochodzi do siebie itd.-u mnie wszystko na odwrót! Juz zapowiedziałam mojemu M,ze przy drugim porodzie zbieramy na cesarkę-w zyciu,ale to w zyciu nie zgodzę się juz na normalny porod!!do tego do dzisiaj jak zbyt długo z mała pochodzę to wszystko mnie tam boli. Chetnie poszłabym do ginekologa.ale nie wyobrażam sobie,ze miałby mnie teraz badać!! Na porody SN jest taka sama nagonka jak na karmienie piersią 🤪 nie wiem dlaczego,ale u mnie i jedno i drugie nie poszlo 🤪 😆 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki
Zabieram się za napisanie posta, zabieram i zabrać się nie mogę a jak już raz napisałam to wysłałam czerwcowkom 😮 🤢 normalnie zawiecha jak nie wiem. Mój kontakt z forum to ostatnio - czytanie.
Doti współczuję, mam nadzieje że jak tylko znajdziesz trochę czasu to jakiś lekarz Ci się tym zajmie bo faktycznie dyskomfort musi być okropny
Ja też krwie tzn w zasadzie plamie. Miałam 1,5 tygodnia przerwy a teraz bez wkładki ani rusz. Poprzednio krwawilam tydzień i myślalam teraz jak była ta przerwa że to tyle a jednak nie 🤨
Byłam dziś na pobraniu krwi z Wojtkiem. Koszmar. Myślalam że pielęgniarce rękę odgryze 😞 mimo że co ona winna, u takich maluchów ciężko krew pobrać..
Pozdr
Aaaa Gosia ja zakładam czapke, zawsze mam taką cieniutką bez szans by się upocil pod nią. Większy t problem mam teraz z tym w co Małego ubrać, ostatnia rzecz jakiej bym chciała przegrzewac już wole by miał ciut chłodniej bo i tak mały kocyk czy pieluche flanelowa zawsze zabieram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja tak miałam po pierwszym porodzie. Nie dość, że krwawiłam prawie cały okres połogu, to jeszcze miałam tak paskudnie dwa szwy założone, że ciągnęły okropnie i nie chciały się rozpuścić. Byłam zupełnie nie do życia...
Aniu jak rozmawiałam z ginem prowadzącym ciążę, to mówił, że tym można się zająć dopiero po skończeniu karmienia i muszą minąć 3 cykle od powrotu miesiączki.... 😞
Monika nacięcie krocza nie ma chyba za wiele wspólnego z nietrzymaniem moczu - chodziło mi o to, że jakbym była bardziej obolała to może inaczej bym patrzyła na to co się ze mną dzieje. Jutro dopiero tydzień od porodu mija a ja w ogóle nie czuję, że rodziłam...
Gosiu ja właściwie nie ubieram nic dodatkowo jak wychodzimy na spacer, bo prawda jest taka, że na dworze cieplej niż w domu. Tylko czapeczkę ubieram bo u nas to zawsze wieje koło domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti Hoondi Dzięki za rady ... do sexu to się może dziś bardziej przyłożę 🙃: po schodach to poskaczę tylko aby sąsiedzi nie widzieli 😮
Dziś mam tą wizytę chociaż dość późno bo ok 21:30 ... napiszę jak wrócę... jakie zalecenia dostanę 🤪

Życzę Wam wszystkim i Waszym Maluszkom zdrówka , cierpliwości , miłości , uśmiechu Każdego Dnia i Cudownych Spacerków Przy tak pięknej pogodzie jaką mamy... Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina to kochaj się ns potęgę, męcz te schody i powodzenia, niech Mała wychodzi poznać mamę! 🙂
A ja miałam scenę i właśnie siedze i próbuje uciszyć ból głowy.. Starszy płaka dobrą godzinę nie płakał sorry on wył, a jak miał chwile przerwy to Młodszy zaczynał. W zasadzie bez powodu tak o, bo się wysmarowac nie chciał Napewno jakiś włos mi osiwiał 😉 i takie oto sceny mam coraz częściej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajowe dzieciaczki Doti 🙂
Ja po wizycie, zero postępu, z taką szyjką mogłabym chodzić jeszcze 3 tyg. Ginekolog stwierdził że szyjka cały czas 2,5cm długości a rozwarcie na taki malutki paluszek. Ból przeokropny w momencie kiedy wsadził łapę. Jutro czeka mnie ktg już na szpitalu. Czuję że będzie wywoływanie porodu....

Co u reszty dwupaków?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honia edytuj sobie profil, wejdz na zakładke forum, tam skasuj sobie podpis i zapisz zmiany.
Od 1.30 spałam może z 0,5 godz Wojtek się cały czas przewiercił i przestękał. Raz zjadłam pierogi z serem to mu dowalilam 😞 męczył się biedny z prukami aż słyszałam jak mu w brzuszku jeździ, a dwa to chyba ma pierwszy skok rozwojowy teraz bo czuwa mi coraz więcej i bardziej reaguje na wszystko. Kuba ma oczy tak czerwone że aż się boje by się z tego zapalenie spojowek nie zrobiło i leje mu się z nosa ciurkiem. Cudowna pogoda ale dla alergików przerabane. Mój potrafi kichnąć z 15 razy pod rząd aż biedny Wojtek ma odruch moro po czym w płacz
Doti dzieci masz super wszystkie, trojeczka zdrowych urwisów więc na bogato 🙂
Miłego dnia dziewczyny ide dziś po wyniki Wojtuska trzymajcie kciuki by były ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...