Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Karos serdeczne gratulacje!
Coś czuję że z tym chrzestnym może być problem.. zobaczymy 🤨 Ja robie dokładnie tak jak Wy - w restauracji. Poprzednio też tak robiłam tyle że teraz upatrzylam inne lokum. Raz z wygodnictwa, a przede wszystkim po prostu nie mam warunków na tyle wiary w domu a spokojnie najmniej z 20 osób się uzbiera. Robie w ten weekend lipca co Ty Kangoor tyle że 20 w niedziele 🙂 chciałam wcześniej, ale organizacyjnie nie da rady.
Mój Mały nie chce dziś piersi 😞 butelkę zjadł raz dwa.. nie wiem co jest grane ale bardzo się od wczoraj przy piersi denerwuje i płacze, chwyta zaraz nerw puszcza i tak w kółko..może coś zjadłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karos Gratulujemy 🙂 udało CI się zostać Majóweczką w ostatniej chwili 🙂
My chrzcin nie robimy, jak mały będzie duży to może sam będzie chciał to zdecyduje sam 🙂
Taka decyzja bardzie mojego męża ale jak się tak dłużej zastanowię, to też jestem na nie.
Chyba już tak zostanie. hm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei co do chrzcin to juz mialam pierwszy maly zgrzyt z tesciem odnosnie tematu.
Dosyc ze przyjechal prawie 3 tygodnie po urodzeniu sie malutkiej bo niby nie mial ciagle czasu to jeszcze wczoraj kiedy wspomnialam ,ze chce podobnie jak wy dziewczyny zorganizowac chrzciny w jakiejs restauracji to on do mnie z tekstem , ze po co ? ze to drogo itd...nie wytrzymalam i zapytalam sie od kiedy to on rozporzadza moim kontem bankowym zeby mi mowic na co sobie mozemy pozwolic i ze to moje dziecko i Mojego i jak bede chciala to jej bal zorganizuje na 100 osob a jemu nic do tego.
Wyobrazcie sobe ze w przeciagu 10 min musial nagle sie zbierac.Takze 1 - 0 dla mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂 Ledwo żyję, nie mogę przełykać a jak leżę to się trochę duszę tak mam gardło spuchnięte... Właśnie próbuję złagodzić ból zimnym zmiksowanym arbuzem. Nawet pomaga...

Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych Brzuchatek!!!!

My chrzciny też będziemy w restauracji robić. Nie wyobrażam sobie obsługi gości w tak ważnym dniu...Poprzednim dzieciom też robiłam w lokalu. Wcale tak drogo nie wychodzi - w sumie zależy od ilości i jakości jedzenia. Niektórzy znajomi robili Chrzest w sobotę na mszy o 18 i potem tylko torcik i kawka. Ja wiem z doświadczenia, że zawsze jedzenie zostaje 😉
Z chrzestnymi będziemy mieć mega problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jakie owoce jecie? Mi jedna polozna mowila ze mozna banany I gotowane jablka, druga mowila tylko o jablkach, zas jak sie poczyta w necie to mowia ze mozna wszystkie owoce oprocz cytrusow??? Z Hania jadlam tylko jablka ale teraz z Filipkiem mam straszna ochote na owoce a boje sie zaryzykowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
mało się odzywam ale cały czas Was czytam, Tymek to totalny pochłaniacz czasu 🙂
Kangoor ja jem wszystkie owoce oprócz cytrusów, teraz w weekend zajadałam się truskawkami z działki i małemu nic nie było 🙂 do tego borówki, jagody, banany (ale to nie wiecej niż 1 dziennie), jabłka.
Odnośnie chrzcin to my też pozostawiamy decyzję małemu, sami mamy tylko ślub cywilny więc troszkę byłoby obłudne iść i ochrzcić dziecko ( ale tu też jak u Ciebie Hoondi przekonał mnie do tego mąż).
Dziewczyny które karmią piersią jak czesto Wasze dzieciaki budza się w nocy na karmienie? bo ja muszę wstawac co 2-3h i tak co noc...jestem już na skraju wyczerpania 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi z kolei położna mówiła że można jeść wszystkie owoce, tylko z umiarem - nie po kilo. Teraz sezon owocowy,więc szkoda z owoców rezygnować. A gdzieś w necie wyczytałam,żeby wprowadzać po jednym owocu i potem przez kolejne 5 dni obserwować reakcję dziecka na dany owoc. Ale i tak myślę,że ile osób, tyle opinii.Każde dziecko jest inne i może inaczej reagować na ten sam owoc. Więc pozostaje metoda prób i błędów 😉...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jem banany i jabłka i dżemy porzeczkowy malinowy aroniowy także jak pojawią się maliny na bank kupie, ostatnio kupiłam sobie arbuza. Tylko cytrusów nie mam odwagi spróbowac. Mój Mały ma kolki praktycznie od początku.. ostatnio jest trochę lepiej ale bywa że musze podac sab simplex. Te kolki zaczęły się jak jadłam 5 rzeczy na krzyż więc teraz się wkurzylam i staram się próbowac i obserwować.. bo na kurczaka i indyka już patrzeć nie moge.. dobrze chociaż że zaczął się sezon młodych ziemniakow.. mniami 🙂 pisałam Wam że malutki marudzil mi przy piersi , przeanalizowalam diete i zwalam to na serek bieluch bo jadłam przez 2 dni malutko a jednak z tym nabiałem muszę uważać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia potrafi przespać całą noc. Jak zje koło 23 00, to budzi się o 6-7 rano. Trochę mnie to martwil, ale mała przybiera na wadze wiec polozna kazała jej nie budzić i pozwolić spać. Tylko, że ja karmię piersią +butelka. W ogóle to nasze karmienie jest takie inne, od poprzednich. Po nocy
Monia je 2 razy pod rząd i ma czuwanie 3-4 godz, potem znowu długie spanie 4-5 godz, jedzenie. Potem krótka drzemka, czasem nawet nie, kąpiel i znowu dwa karmienia . Dla mnie to nowość, bo przy poprzedniej dwójce przestrzegalam godzin, że względu na wagę i ryzyko zoltaczki. A i też dokarmialam butelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga mój się budzi co 2,5 -3 godziny.. w sumie na piersi nie jest długo ale zanim go przewine i odbije to troche schodzi, tym bardziej że on mi ulewa i boje się go za szybko odłożyć. Nie wiem jak to mozliwe ale ja się ostatnio wysypiam pomiędzy pobudkami.
A tak z innej beczki czym smarujecie pupe? Zawsze smarowalam f18 i byłam zadowolona ale ostatnio Michał nie może nigdzie dostac dużej tubki a ta mała schodzi w mig i chciałabym coś nowego wypróbować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu u nas też kolki były przy 3 rzeczach na krzyz więc stwierdziłam że będę próbowała wszystkiego no nie licząc grochu czy kapusty 🙂 wczoraj nawet pozwoliłam sobie na kiełbaskę z grila 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie smaruje niczym... jak widzę że coś się zaczerwienia przy jajeczkach to daję troszkę mąki ziemniaczanej żeby sie nie podrażniało i na drugi dzień już jest ok.. a dosłownie raz użyłam bethapenu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja tez wstaje do malej w nocy co 3 godziny mniej wiecej i tez nie wiem jakim cudem czuje sie wyspana przez dzien 😁
Co do smarowania ja profilaktycznie nakladam jej na pupcie cienka warstwe bepanthenu, w ten sam sposob leczylam jej pachwinki bo miala tam skorke popekana przez moje niedopatrzenie.

Wy tez macie wrazenie ze czas szalenie ucieka ? Dopiero co bylam rodzic mala a juz dzisiaj konczy 3 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała spi w nocy po 5-6 godzin ,ale jak juz sie obudzi to wisi na cycu prawie godzine 🙂 i znow przy nim zasypia ,a w dzien spi po 3 godzinki Popoludniem tylko wstaje sobie na dwie godzinki i mozemy sie sobą nacieszyc 🙂


A pupe smaruje tylko mąką ziemniaczaną i jest piękna , bez zadnych odparzen , naprawde polem wszystkim smarowac mączką jak dla mnie najlepsze co moze byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
Nie odzywałam się, bo w poprzedni weekend wylądowałam u moich rodziców, a nie wzięłam ze sobą sprzętu ☺️ Początkowo miałam być tylko na weekend, a w rezultacie zjechałam przed wczoraj.
Przede wszystkim pozdrowienia dla nowych mamusiek 😁
Moja malutka je jak opętana. Też muszę ją dokarmiać. Dostaje max 3 butelki na dobę (czasem 1 🙂 ) i piersi praktycznie non-stop. Przynajmniej w nocy potrafi przesypiać 4 - 5 h. To jest możliwość na mini wyspanie.
A jak z powietrzem u Was? Mam małą stację pogodową, która pokazuje, że mamy ok. 20% wilgotności w pomieszczeniu. Lekarze trąbią, że to zdecydowanie za mało i musimy koniecznie zakupić nawilżacz. Też na to zwalają notorycznie zatkany nosek małej 😠
No nic, pewnie zaraz ten mój pieronek się obudzi, więc ulatniam się. Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ;-) Mamuśki

Urodziłam moja małą niunię Lenka ważyła 3805 i długa 58 cm 29.05.2014 o godz 17:35. SN nie dało rady . MiAłam już rozwarcie na 9cm ale małej zaczęło ginać tętno i szybka decyzja o CC. 10pkt. apgara więc jest wszystko dobrze. Od nd jesteśmy w domku.

Może w weekend pierwszy spacerek ;-) jak pogoda dopisze.
Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Małgorzatta Doti ... Kroplówkę podłączyli mi o 7::30 i do 17ej walczyłam i te bóle krzyżowe...masakra... Po cesarce wstałam na drugi dzień o 14ej się wykąpać...czyli jeszcze doba nie minęła...ale to chyba dzięki morfinie. 😆 Dzięki mężowi przeżyłam ten tydz. bo nie było łatwo... Dziś jest już tydz. jak mam córeczkę i jestem szcześliwa 🙃 😁 🙂

Mam fb, a jak się dołączyć do Was ?

Miłego dnia... 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...