Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kolezanka dala mi duzo wiecej informacji w smsach,bo nie.chciala na fb,ani ogolnie w necie mi pisaac,ale dla wszystkich,ktorzy Anke znali to szok..nikt by sie nie spodziewal. Choc ta znajoma napisala mi,ze ona juz dawno mowila,ze powinna sie leczyc..takie bajki jak ona potrafila ponoc plesc..ja jej od tej strony nie znalam,ale O. Przyjaznila sie z nia od przedszkola az do 3liceum,bo pozniej zerwala z nia kontakt,bo byla dwulicowa..jak mi napisala..czlowiek ma jedna osobowosc,a jak jest inaczej to znaczy,ze musi sie leczyc..i zgadxam sie z ta.znajoma w 100%!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do środy czyli połowy 8 mego tygodnia czułam się super poza zmęczeniem i mogłam jeść wszystko.
Jednego dnia mi się przestawiło 😠 Teraz jestem w 9 tym tygodniu - podobno hormon odpowiadający za umoszczenie się kosmówki m.in. powoduje mdłości. Może mi przejdzie niedługo.
Aczkolwiek dzisiaj udało mi się nieco wzbogacić menu.

Właśnie przeczytałam że największym nośnikiem pestycydów i różnych niefajnych substancji m.in podobnych do hormonów to: 1 sałata, 2 pomidor, 3 ogórek, Pamiętam, że wysoko jest też jabłko...
Masakra ja uwielbiam pomidory....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o tych matkach mordujących swoje dzieci słychać co raz częściej...i pojąć nie mogę czemu ich po prostu nie oddadzą do okna życia albo nie zostawią w szpitalu...
Wiola ty jesteś mój rocznik (przynajmniej na to wskazuje Twój nick 😉 mamy córki z tego samego roku - tyle, że moja z początku stycznia.
a ja się częściej czuję źle popołudniami i wtedy już nawet kolacji nie zjem...
dziś muszę powiedzieć księgowej że jestem w ciąży i od pon idę na l4, mam stres bo to stara panna choć młoda jeszcze, a poza tym moja firma się sypie i zapewne nie będzie im to na rękę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam stresy w związku z L4 😞 Planowałam że popracuje do końca roku ale wyszło jak wyszło 😞 Ja pracuje w dużym banku i w poprzedniej ciąży też szybko poszłam na L4 ale wiedziałam że tam już nie wrócę do pracy bo nie było warto ale teraz bym chciała a już słyszę komentarze że mam się zastanowić czy chce 6 czy 12 m-cy macierzyńskiego bo podobno przy rocznym to pracodawca może mnie zwolnić mimo umowy na czas nieokreślony 🥴 Od wczoraj odbieram telefony z pracy z różnymi pretensjami - strasznie mnie to stresuje bo ostatnie 2 lata poświęciłam dla tej pracy kosztem rodziny i teraz nie zamierzam robić tego samego błędu ale wiadomo, o pracę jest trudno wiec chciałabym mieć do czego wracać. Ehhhh... za dużo tych stresów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
nie wydaje mi się,żeby mógł Cię pracodawca zwolnić jak weźmiesz rok macierzyńskiego..muszę się dopytać u księgowej, bo zna dużo prawnych nowinek ..


Mi też się tak wydaje, ale zasada jest jedna, jak się pracodawca chce ciebie pozbyć to się pozbędzie. A w dużych korporacjach jesteś niestety kolejnym pionkiem. Mam nadzieję, że będzie dobrze bo zaczęliśmy budowę, drugie dziecko w drodze więc pieniędzy trzeba.

Swoją drogą jetem na L4 od 17 sierpnia i dostałam o 470 zł!! większą wypłatę, bo oni biorą do wyliczenia średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 m-cy wraz z dodatkami, nadgodzinami i premiami - więc opłaca się być na L4. Poprzednim razem też tak miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wracam popołudniu do domu..mam serdecznie dość..Alan non stop bije Zuzkę..są ryki,krzyki,nerwy(te ostatnie to u mnie). Ręce opadają,ja się boję co to będzie,jak będzie drugei dziecko..może mu to przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):


Mi też się tak wydaje, ale zasada jest jedna, jak się pracodawca chce ciebie pozbyć to się pozbędzie.

Swoją drogą jetem na L4 od 17 sierpnia i dostałam o 470 zł!! większą wypłatę.


Też się zgadzam że przepisy przepisami a życie życiem.
Wiola, jeżeli można spytać, czemu już jesteś na zwolnieniu?

ja się zatrudniłam u kumpeli od 12 sierpnia żeby sobie uzbierać na chorobowe i macierzyńskie.
Oprócz tego mam ubezpieczenie z tytułu prowadzonej działalności ale niewielkie kwotowo. Na zwolnienie już mogłabym pójść bo warzywko ze mnie intelektualne i maks 1 godzinę mogę się nad czymkolwiek skoncentrować. Ale poczekam do końca września ze zwolnieniem.

Któras miała wcześniej przeprawy z ZUS i zwolnieniem?

Ola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nową koleżankę 🙂
sasanka ja jeszcze nie smaruję brzucha bo większość kremów jest od 4 m-ca no i właściwie dopiero wtedy zaczyna rosnąć. Przynajmniej tak z córką robiłam i mam tylko 2 małe rozstępy u dołu brzucha. Najbardziej to się boję że nie zrzucę tych kilogramów po 2 dziecku, bo samozaparcia mam zero i lubię jeść. Przed córką ważyłam idealnie, po niej zostało mi 5 kilo, to jak teraz chociażby 5 mi zostanie to masakra hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jakie stosujecie witaminy ciążowe? nie wiem które wybrać... przy pierwszej ciąży brałam Prenatal, ale strasznie źle mi się go przełykało, bo te tabletki były za duże.
Co do rozstępów, to ja przy pierwszej ciąży smarowałam różnymi specyfikami od początku, ale niestety i tak zrobiły mi się paskudne rozstępy na brzuchu, powstały w 9 miesiącu, jak już miałam spory brzuszek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smarowalam w.pierwszej ciazy olejkiem dla kobiet w ciazy z rossmana. Ale uwazam ze jak komus maja wyjsc rozstepy to wyjda..mnie wyszly ok.3tyg.przed porpdem..na szczescie troszke i teraz sa biale. Widac tylko pod slonce. A i tak nie pokazuje go,bo kg mialam mimo wszystko za duzo 🙂 co do witamin to ja falvit mama lykalam w pierwszej ciazy,ale te tabletki tez sa duze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja staram się jeść dużo warzyw i owoców

Sztuczne witaminy mogą bardziej szkodzić:

Podejście do sztucznych witamin zmieniono dopiero w 1994 roku po opublikowaniu badań przeprowadzonych na grupie ochotników. W badaniach uczestniczyli mężczyźni po pięćdziesiątym roku życia, palący papierosy, czyli najbardziej narażeni na choroby serca i nowotwory. Mężczyzn podzielono na grupy i przez 6 lat jednej grupie podawano sztuczny beta-karoten, drugiej sztuczną witaminę E, trzeciej beta-karoten i witaminę E a czwartej placebo.W grupie przyjmującej sztuczny beta-karoten na raka płuc zachorowało o 18% więcej mężczyzn w stosunku do tych, którym podawano placebo, a śmiertelność wyniosła 8%. Mężczyźni częściej umierali na nowotwory niż na zawały. W grupie przyjmującej witaminę E śmiertelność była taka sama jak w tej, która zażywała beta-karoten ale częściej umierali na zawały i udary.

W połowie lat 80-tych przeprowadzono badania ze sztuczną witaminą C. Po roku je przerwano, ponieważ u osób przyjmujących sztuczną witaminę C blaszki miażdżycowe w naczyniach szyjnych odkładały się dwa razy szybciej niż w próbie z placebo, a u palaczy 5 razy szybciej. W tym przypadku, witamina C zachowywała się jak silny utleniacz, zwiększając poziom wolnych rodników. Kobiety chore na cukrzycę, zażywające sztuczną witaminę C przez 14 lat, umierały na zawały i udary dwa razy częściej niż te, które jej nie jadły.

sztuczne witaminy niejako blokuja pryjmowanie naturalnych z pożywienia a naturalne jest lepsze:

Na szczęście już od kilkunastu lat specjaliści nie polecają sztucznych witamin, ponieważ nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Syntetyczne witaminy są wskazane do leczenia awitaminoz, chorób spowodowanych niedoborem witamin w organizmie, na przykład szkorbutu (witaminy C), kurzej ślepoty (witaminy A), czy krzywicy (witaminy D). Należy pamiętać, że sztuczna witamina A to czysty retinol, witamina C to kwas askorbinowy a witamina E - tokoferol. Natomiast naturalne witaminy to te same związki ale występujące w roślinach z całą rodziną fitoskładników działających ze sobą w synergii (wspomagających swoje działanie), co zwiększa ich skuteczność.

dlatego przyjmuję tylko kwas foliowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Kumpela mi powiedziała że pierwsze prenatalne się robi w 10 - 12 stym tygodniu ciąży. Sama tak miała 2 lata temu. Moja gin mi na ostatniej wizycie nic o tym nie mówiła a ja mam 38 lat więc mogę z NFZ mieć te badania.
Czy Wam ginekolog już mówiła o tej możliwości? Ja mieszkam w Krakowie - nie wiem czy na takie badania się czeka jakoś czy to tak z marszu można się zapisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...