Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):


Dzidzia rośnie zgodnie z planem, ma już 2,3 cm. 🙂 Wszystko ok, dostałam serię badań do zrobienia.


Gratulacje
ja mam gina w przyszłą środę. USG mam za kązdym razem - mimo że na NFZ ale nowy gabinet. Ostatnio maleństwo miało 1,06 cm zobaczymy teraz.

Ja się nie mieszczę już od 3 - 4 tygodni w ciasne swoje rzeczy. Zaczęłam nosić nawet spodnie ciążowe co dostałam od kumpeli. Tak przytyłam ale chyba też brzuszek mi już wywaliło bo mam wąskie biodra. Jem zdecydowanie częściej bo pomaga na mdłości i chyba więcej też a biegać i ćwiczyć przestałam.
Muszę iść kupić znowu większe staniki. Tuż przed ciążą wymieniałam rozmiar bo się zaokrągliłam ale teraz tamte zaczęły być za małe. Teraz chyba będę musiała kupić D albo i E 🙂 bo wcześniej przestawiłam się z C na C ale z wiekszym rozmiarem pod biustem.
Mężowi się podoba a mi przeszkadza bo piersi wrażliwe są strasznie i mi przeszkadzają na brzuchu spać. Bolały mnie w pierwszych tygodniach ciąży ale teraz jak nie są dotykane to nie bolą.

Ja mam mdłości, bóle podbrzusza, znowu miałam jakby rozrywanie krocza wczoraj, totalne zmęczenie + maksymalne rozdrażnienie. Jakaś masakra od 2 tygodni a teraz mi się zaczęło nasilać. Zaczęłam krzyczeć na męża nawet. Biedactwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja po biustonosze też się udać muszę..tylko ja to mam miseczke bardzo duza,wiec teraz to juz nie wiem jaka mi dobierze:/:/
Jeśli chodzi o rozdrażnienie to u mnie jest masakra..mąż to już się przyzwyczaił i nie.reaguje na mojekrzyki..tylko uśmieszki głupie strzela jak zaczynam krzyczeć .. biedny to jest synek .. czasem mnie wyprowadzi z rownowagi czyms,co nigdy mi nie przeszkadzalo i krzykne ba niego 😞
Ja teraz w ciąży też nie ćwiczę,ale zastanawiam się nad basenem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez odczuwam bole w podbrzuszu a czasem bol jakby okres mial przyjsc. A czuje ciagniecie jak sie przeciagam rano, takze za wiele rak do gory podniesc nie moge. Wlasnie ja tez jestem.bardzo szczupla i chyba dlatego szybciej przybralam w boczkach, a jem duzo bo tak jak pisalyscie zmniejsza to mdlosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wam, byłam dziś podglądać dzidzie, widziałam bijące serduszko, wszystko jest ok, termin mam na 19 kwietna. Dostałam również serię badań do zrobienia, ale karty ciąży mi jeszcze nie założył....

co do rozdrażnienia to mam identycznie, czasem jakieś pierdoły mnie tak denerwują, że wybucham, a potem jest mi głupio, no po prostu jak przed okresem...

biust też mam wrażliwy, ale nie żeby urósł... a przydałoby się trochę, bo nie jest zbyt obfity 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 przerwę tą ciszę i napiszę Wam,że jeśli jutro też przed 7. Alan mnie obudzi to mogę zapomnieć o tym,że wytrzymam długo na tym weselichu!!! :/ jakaś masakra,ja jak wstaje o tej godz.to o 18. Jestem już gotowaab położyć się spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też jestem zmęczona ale nie aż tak że muszę się zdrzemnąć. może za wcześnie jeszcze na znużenie. co mnie wykańcza to tylko rano jak mąż wychodzi do pracy ja się budzę razem z nim, problemem nie jest ponowne zaśnięcie tylko, że za godz półtorej ja muszę wstawać do pracy i wtedy z łóżka się podnieść nie moge.
a wogóle to wczoraj badania ciążowe odebralam 🙂 jeszcze dwa tygodnie i skonsultuje je lekarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Z wesela bylismy juz chwile po 1. I to nie przeze mnie..mnie sie strasznie podobalo u bym mogla siedziec jeszcze dlugo pewnie,ale moj maz zaniemogl:\ bylam na niego naprawde wsciekla!! Slavej glowy nie ma,a tak sie ululam,ze masakra..tempo za szybkie obral:/ no nic powyzywalam na niego,a on i tak nic nie pamietal:/ Alan byl z nami do 19.30, bo pozniej plakal..sama nie wiem czemu..za malo sie chyba przespal.

A tak ogolnie to my z Alanem pol godz.temu wstalismy 🙂 3godz.pospalismy..Artur na 14.00 ma więc sami jesteśmy.ja mam w tym tygodniu latanie po lekarzach. Jutro mam dentyste,w środę muszę zlecone badania porobić..w czwartek idziemy do poradni wad postawy z synem,bo koślawi nadal lewą nóżkę troszkę i odstające żeberka ma..przez co zaokrąglony brzusio mimo tego,że mało je..tzn.nie jakoś przesadnie..może to być przez słabe mięśnie brzuszka,qięc idziemy się dowiedzieć co i jak,no a w piątek gin 🙂 zobaczę moje drugie maleństwo 🙂 no i założymy kartę ciąży 🙂
Tutaj faktycznie cisza,ciekawe czy uda się rozkręcić wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a juz mialam pisac, ze tuska wesele odsypia i nie ma kto pisac;D ja niestety nie malam w weekend glowy bo w sobote wyladowalam na pogotowiu z wysoka goraczka. Dostalam paracetamol i jakos przeszlo, jutro ide na kontrole ciekawe czy mi zwolnienie da choc sensu nie widze bo dobrze sie juz czuje. Tez stomatologa jutro mam. Pozdrowka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz,że dobrze się czujesz i nie potrzebujesz zwolnienia. 🙂 no ja zauważyłam wła$nie,że ja tu najwięcej piszę..hehe 🙂

Co$ mnie podbrzusze pobolewa..no i jakoś mdli mnie dzisiaj..nie wiem co yo się dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem..może 😜
Jaką ja mam chęć dzisiaj na mleko,takie zimniutkie z lodóweczki 😁 moje dziecko juz spi i nie wiem czy nie ppjde w jego slady 🙂 mialam czekac na meza,ale cos czuje,ze nie dam rady 😁 - zasne pewnie zaraz jak sie poloze.
Musze chyba cos zjesc,bo mnie strasznie mdli..jak nigdy w tej ciazy..az na wymioty mi sie zbiera,masakra jakas..specjalnie zjadlam chwilke po 18.zeby sie na noc nie opychac,ale dupa nie da rady..tym bardziej,ze jak poczuje glod to juz na pewno zwymiotuje,bo tak mam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się wczoraj źle czułam, głowa mnie bolała, gardło, rzygać mi się chciało i ciągle spać...masakra
już mnie męczy ze jeden dzień w miarę a następny beznadzieja...jeszcze ze 3 tyg. trzeba wytrzymać
ja mam jutro wizytę i też powinien robić mi usg bo jednak przez 1 trymestr zawsze robi, potem już tylko 2 razy. Ciąglę się martwię bo nie czuję tak podbrzusza jak w ciąży z córką. A przynajmniej bardzo rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Umieram!!!!
Nade mną to chyba jakieś fatum wisi, serio!! Nie dość że weekend spędziliśmy na pogotowiu lub w szpitalu bo mała dostała zapalenia dróg moczowych + jakieś przeziębienie (nikomu nie życzę) to na dodatek zaraziła mnie i od wczoraj ledwo żyję. Masakra. Mój T. wydał wczoraj w aptece 170 zł, na jakieś pseudoleki dla kobiet w ciąży i nic nie pomaga. Chyba mam anginę a tu nie dość że do pracy chodzę (bo muszę) to jeszcze boje się że będę musiała jakiś antybiotyk brać i dzidziusiowi zaszkodzi 😞 Od wczoraj pije mleko z miodem i czosnkiem, herbatę z sokiem z malin i miodem i syropy z sosny itp. DUPA!!!! To już jest chyba mój koniec bo boli mnie dosłownie wszystko. 😞 🤨 🥴 😞 🤨 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola
na przeziębienie dobre jest połączenie cebuli i czosnku...można wycisnąć jedno i drugie do tego sok z cytryny.... paskudztwo ale pomaga.
trzymaj się bidulka.

ja też zaczęłam kichać jakoś i gardziołko pobolewa... co na gardło w ciąży może być?

ja jutro do lekarza idę.
Przeczytałam że za częste USG nie jest dobre dla dziecka. Ja już miałam 3 razy. Chcę się wybrać na to prenatalne. Więc chyba jutro nie będę chciała. Słyszałyście coś o tym???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze znajoma na bol gardla brala tantum verde..lekarz jej mowil,ze w ciazy mozna..
Ja po prostu zostalam dzisiaj wyprowadzona z rownowagi przez moje dziecko. Bylam z nim na placu zabaw chwile,pozniej zwracalam mu uwage,zeby piaskiem nie sypal,itp.a on dalej wiec wzielam go do domu..wkurwiona na maksa,ale nie pokazywalam tego..nioslam go cala droge na rekach,na szczescir bie jest daleko,a on ryczal jakby ze skory obdzierali go:/:/ siedzimy jakies 20min.w mieszkaniu,a on doslownie przed chwileczka sie uspokoil..!!! Juz po prostu z nim nie wyrabiam!! Rycxy tak,ze sie dziwie,ze sasiedzi jeszcze policji nie naslali Nam kuźwa!!'czasem to mam ochote dac mu w dupsko,zeby wiedzial o co tak kurwa ryczy! No i ryk na nowo,wykoncze sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bylam dzis u lekarza i definitywnie wlepila mi zwolnienie, do poniedzialku leze plackiem, a we wtorek jak bede sie dobrze czula to wroce do pracy. Co do prenatalnego to wiele nie... Wiem tylko ze mozna je robic w okreslonych okresach ciazy, ostatnie chyba do 5 m-ca ale nie chce wprowadzac w blad. Robia badania z krwi jak jest ok to luz a jak nie to jesli zdecydujesz sie na inwazyjne wkluwaja igle w brzuch co nie jest obojetne dla dziecka. Ja chyba sobie daruje te badania, jestem dobrej mysli, choroby genetyczne w rodzinie nie wystepowaly wiec moze bedzie ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde recepte z badaniami jakie mam zrobic wlozylam do zeszytu i do torebki,bo mialam podejsc i zapytac ile beda kosztowac te wszystkie badania,no i jak szlismy na poprawiny to wyjelam ten zeszytz torebki i zostal u rodzicow..jak juz pisalam mam do nich 60km. Zadzwonilam do mamy i podala mi jakie badania mam zrobic,oprocz jednego,bo sie doczytac nie umiala,wiec jednego nie zrobie,zleci najwyzej jeszcze raz. Zrobic mam glikemie,mocz,toksoplazmoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie chyba coś wisi w powietrzu, bo ja praktycznie nie choruję a to gardło nie wiem skąd mi się wzięło...i moja mała też nosem pociąga, chociaż ona to pewnie z przedszkola wynosi.
Mój lekarz tez nie jest fanem usg i robi tylko przez 1 trymestr (ok. 3 razy) i potem w 20-22 tc i ew. przed samym porodem, ale z drugiej strony mówi że kobiety w zagrożonej ciąży są stale obserwowane przez usg więc po prostu najlepiej stosować tylko jak jest konieczność, a przy prawidłowo przebiegającej ciąży nie jest to aż tak potrzebne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...