Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przeziębienia to u nas też się chyba coś kroi..Alan nos zatkany,wczoraj jak mierzyłam mu temp.to mial 37,1..a u niego taka temp.oznacza,ze cos sie dzieje. Może piątki postanowiły w końcu mu się przebić..u nas ząbkowanie zawsze ujawnia się katarem..tylko pozniej Alan jest chory..
I mnie tez dzisiaj glowa cos bolala 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aaaa..i w tej ciąży walka ze zgagą zaczęła się u mnie bardzo szybko,bo juz dzis:/:/ wtedy w drugiej polowie ciazy dopiero zaczęłam ją mieć!!!i wgl dowiedzialam sie wtedy co to zgaga..u mnie niestety na zgage dziala tylko rennie...zadne migdaly,mleko..nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i się zezłościłam
chciałam wrzucić link do artykułu o kwasie foliowym (zażywany w nadmiarze po I trymestrze moze powodować astme i inne problemy u dziecka)

i fajną stronkę o śmiesznych sytuacjach przy porodach....

ja mam przeziębienie na maksa ledwo kumam
w ogóle już nic nie myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas przełom, widać światełko w tunelu - ja i Laura powoli wychodzimy z choroby ale T. właśnie zaczyna walkę.
Poza tym mamy w domu jeszcze 3-miesięczne maleństwo od brata T. i mały złapał zapalenie gardła i ucha - to jest jakaś parodia - wszyscy chorzy.

Wytrwania w walce z chorobą wam życzę kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ohoo ponad 2 cm to już poważna persona Kamila1 🙂 Moja Fasola we wtorek miała niecały centymetr.

Czytałam też o zleconych Wam badaniach... u mnie podobnie jak w 1szej ciąży sporo tego do zrobienia. Sama nie wiem czy jest potrzeba aż tak kompleksowo się wybadać no ale jak lekarz powiedział to raczej się posłuchamy :P

Męczą mnie nieco nudności ale i tak na pierwszym miejscu jest senność. Czasem tylko na chwilę przy zabawie z potomkiem się położę, budzę się a tu minęło pół h 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową Koleżankę 🙂

Odebrałam dziś badania i w moczu wyszly jakies pojedyncze bakterie..nie wiem zobaczymy co jutro lekarz powie. Justyna ja sie zastanawialam czy jest sens robic toksoplazmoze znow,ale jesli lekarz zlecil,no to zrobilam. Hmm..coś miałam jeszcze pisać,ale nie pamiętam 🙂
Aaa..Kinga ciesz się,że nie wymiotujesz!! Wiem co mówię,bo ja wymiotowałam w 1.ciąży pierwsze 4 m-ce i myślałam,że wykończę się,bo czasem to już nie miałam czym wymiptować..i wymiotowalam noe tylko rano,a wtedy kiedy mnie naszlo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Justyna.

Kinga ja też teraz będę mieć prenatane. Za tydzien krew a tydzien potem USG i już wyniki krwii będę miała. Tak sobie ustawiłam bo potem wyjeżdżam.

Mam nadzieję że nudności całkiem ze mnie zejdą i to zmęczenie. Jedziemy samochodem do Turcji do rodziny męża (jest Turkiem). Moja szwagierka niedawno urodziła trzeba zobaczyć malutką. To aż 2500 km... ale jedziemy samochodem żeby zabrać trochę rzeczy w 1 i 2 stronę i psa też bierzemy 🙂 Będzie ćwiczenie przed jazdą z maluszkiem. To już będzie 14 sty tydzień więc mam nadzieję że będzie dobrze ze mną w autku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola_szelma ja po porodzie korzystałam czasem z książki Pawła Zawitkowskiego "Mamo Tato co ty na to". Przed przeczytałam " W oczekiwaniu na dziecko" i " Ciężarówką przez 9 mcy". No i powiem szczerze, że żadna z tych książek jakiejś szczególnej pomocy nie wniosła. Zdałam się później na intuicję a gdy czegoś nie wiedziałam to najwięcej pomógł jednak internet. O pielęgnacji dużo dowiedziałam się na szkole rodzenia więc jeśli będziesz miała możliwość uczęszczać to polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mimo wszystko najwięcej wyniosłam ze szkoły rodzenia i również przeczytałam "W oczekiwaniu na dziecko" a tak to rzeczywiście porady mam, koleżanek czy własna intuicja. eraz jak Maja ma prawie 3 lata to jakaś książka by się przydała, jak nauczyć dziecka słuchać hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj u lekarza i moje maleństwo ma ponad 3cm 🙂 serduszko bije,nawet mam zdjęcie 3d 🙂 oczywiście płytę z całego usg 🙂 naprawdę coraz bardziej cxuję,że będzie to dziewczynka 🙂 sama nie wiem dlaczego 😜 następna wizyta 7.10 i do tej pory mam czas aby zastanowić się czy będę robić prenatalne badania. Powiedział,że te badania mają sens,ale oczywiście wszystko zależy od nas. Yermin z miesiączki wyliczył na 7.04 (w necie wyliczyłam 6.),a z usg wychodzi 10.04,wiec jakiejs duzej rozbieznosci nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Tuska
to chyba będziemy rodzić w tym samym terminie - ja mam
termin 7.04. 🙂

Ja się zdecydowałam na badania prenatalne mam termin badań 26.09. I tak płatne z NFZ.
Nie będzie potem juz na nie za późno? Bo można robić do 13t 6 dnia
Na tym nowym USG 4D można czasami już w 12 tygodniu płeć ustalić 🙂

Laski a myślałyście nad porodem w domu? Ja zaczęłam się zastanawiac..

Jak choróbska u was? u mnie trochę lepiej - zaczęłam oddychać 🙂 miłego weekendu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

no sama jestem byłam zdziwiona,że już taki duży bąbel 😉 Do samego lekarza się zaśmiałam,że taki już duży? 😁 a on do mnie,że no tak to jest 😉 Mnie powiedział,że prenatalne najpóźniej za 3tyg.,no i powiedział,że tego 7.10 przyszła,czyli za 3tyg. i wtedy albo będzie normalna wizyta,albo jak się zdecyduję to,to prenatalne zrobimy.
Ja mam synka z marca 2011.. 😉 no i z Alanem wiedziałam,że będzie syn..nawet jak lekarz powiedział mi na 2 pierwszych wizytach jak płeć można poznać,że będzie dziewczyna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, u nas na weekend znowu ciekawie. Mała ma taka biegunkę, że szok - pewnie jelitówka się przyplątała 🥴Nie mam już sił.
Dzisiaj miałam iść na panieńskie ale nie mam siły wstać z łóżka - kiepskie mam samopoczucie.

No i znowu mam zachcianki. Dzisiaj sushi na tapecie ale nie wiem czy znajdę siły żeby pojechać do restauracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski! Ale tu glosno 😉 ja wracam do zywych przeziebienie wygonilam 😉 we wtorek wracam do pracy 😉 widze ze o zachciankach troche. Ja mam nieodparta chec na fastfoody, no strasznie za mna chodza, wiem ze za wiele mi nie wolno ale niczym nie moge zabic ochoty, ciagle glodna chodze poki czegos z fastfoodow nie zjem. Musze to zniwelowac jakos bo przeciez nie wolno mi tego, a nie umiem sobie odmowic;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wam 🙂
ja z zachcianek ostatnio pół wrocławia przejechałam za płatkami Kangus, już miałam stres, że je wycofali z rynku czy coś i planowałam ogłosić kilkugodzinną żałobę... no ale znalazły się na szczęście :P
pogoda dziś taka, że tylko spaaaaaaaaaaaaaaaaać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś stałam cały dzień w kuchni przy garach bo szykowałam swoje imieniny 🙃 goście już poszli i zaraz lecę do wyra...dobrze, że chociaż mąż posprząta ten garowy bajzel 😉
tuska to jestem ciekawa co ci lekarz powiedział jak rozpoznać dziewczynkę...ciekawe czy mi się zgodzi z Mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...