Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Loo trzymajcie mnie jaka pogoda do (cenzurka). Spac mi sie tak w pracy chcialo ze rady nie dawalam;/ a tyle pracy jeszcze do domu przynioslam. Bez kawy sie dzisiejszy dzien nie obyl, mimo ze rowniez juz mi nie pochodzi, ale 3w1 na podtrzymanie na nogach wypije.
Ja tez uwielbiam spac na brzuchu ale juz mi maluch nie pozwala gniecie mnie jak sie tak poloze, cala noc na lewym.boku przespie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie czy można się jeszcze do Was przyłączyć? 🙂
Tez mam krwiaka. Najpierw miałam tylko plamienie i oderwanie trofoblastu. Dostalam luteine 2x2 magnez 3x1 i buscopan 2x1. Lekarz powiedzial ze niezaleznie od tego czy bede siedziec w domu czy pracowac to i tak nie mam wplywu na to co moze sie stac. Jak pwoedzial "co ma byc to bedzie". Cos mnie jednak niepokoilo i poszlam na kontrolne usg po 2 tyg i okazalo sie ze zrobił mi się krwiak. I teraz siedze na zwolnieniu. Jutro do lekarza.

Obecnie moj maluch mierzy 23mm 🙂 a krwiak ma 14x4mm :/ Widziałam jak macha sobie rączka mi i nóżkami i jak bije serduszko.

Mam już jednego synka w Listopadzie skończy 4 latka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 wiesz lezec powinnam ale zawsze jest cos do roboty...
choć pewnie ja jestem w troche lepszej sytuacji bo moj synek chodzi do pszedszkola wiec mam czas na odpoczynek. A Twoja córa pewnie razem z Toba w domku?

Ciekawa jestem co mi lekarz jutro powie bo jak mialam usg to malo kobitka mowila ale stanowczo powiedziala ze mam isc na zwolnienie a nie to co ten moj ze co ma byc to bedzie.

Dodatkowo sie przeziebilam gardlo mnie piecze chyba musze sobie zrobic plukanie (oby pomogło).
Ach i noce mam ciezkie bo mnie strasze kregosłup boli. Bolal juz przed ciąża a teraz sie nasilil :/ i tak sie troche boje bo zeby sie przekrecic (zminic pozycje lezenia) musze mocno napinac miesnie zeby mnie jak najmniej bolalo a w naszym przypadku to raczej nie wskazane. Dzis nie spalam od 2 do 5 rano. A po 5 to zasnalam ale na siedzaco i obudzilam sie o 8.

Co do imion to cały czas mi sie zmienia. Wiec jestesmy w trakcie wyboru.

Jezeli chodzi o mdlosci to mam i to straszne. Przy poprzedniej ciaży tak nie mialam. teraz książkowo, obolale piersi, ból głowy i podwyzszona temperatura ciala. i dlatego wszyscy mi mowiaz ze pewnie bedzie dziewczynka.

tutaj znalazlam jakis chinski kalendarz. w zaleznosci od wieku i miesiaca zaplodnienia ma byc okreslona płec. nie wiem czy wierzyc czy nie ale to tylko przeciez taka zabawa
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj leniuch 🙂

Dziewczyny mam nadzieję, że będzie wszystko ok i krwiaczki się szybko wchłoną. Sama mam małe dziecko więc wiem jak ciężko pewnie leżeć i nic nie robić ale najważniejsze to żebyście nie dźwigały ale to pewnie same wiecie najlepiej 😉

W poprzedniej ciąży nie miałam mdłości a teraz się pojawiły. I bardzo jestem drażliwa i niedotykalska, trochę się izoluję przed Moim 😉 ale jest wyrozumiały, całe szczęście :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7.10 na 11.40,fajnie bo Małego nie będę musiała nikomu podrzucać,tylko A.z Nim będzie. Nie wiedziałam,że mój gin ma też wizyty do południa,dopiero dziś mnie Pani,która rejestruje uświadomiła,że od jakiegoś czasu lekarz w pn przyjmuje od 11,ale krocej urzeduje,w srode od 15.do ostatnirj pacjentki(w pierwszej ciazy mialam wizyte umowiona na 21.40,a weszłam przed polnoca),no a w pt przyjmuje od 8.,ale tez krocej! Moj A.w tym tygodniu co mam gina ma na 14.no i myslalam juz z kim malego zostawie..a tu taka niespodzianka,naprawde sie ciesze 🙂 myslicie,ze w 14tc przy badaniu prenatalnym może już powiedzieć jaka płeć? 😜 kurcze,strasznie chciałabym córcię 🙂
Mam lenia w d..i troszke zrobie i siadam na chwile..dzis na obiad mam ziemniaki,mielone i buraczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch moja córa też poszła do przedszkola, więc do 14 mogę wypoczywać 🙃
a co do tego kalendarza to już kiedyś na nie patrzyłam i co ciekawe w tym kalkulatorze wychodzi mi teraz chłopiec a w tabelce dziewczynka http://jak-zaplanowac-plec-dziecka.blogspot.com/p/chinski-kalendarz-pci.html
więc to tak z przymrużeniem oka.
też bym chętnie posprzątała bo już widzę placki na podłogach ale na razie mam to w d...e 😉
a ja mam prenatalne 2.10 - za 2 tygodnie. Niektórzy lekarze już mówią co widać, tylko że wiele razy zdarzają się pomyłki bo narządy nie są jeszcze tak dobrze wykształcone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam usg genetyczne 15 października i też po cichu liczę, że może coś się uda podejrzeć. chciałabym drugiego chłopczyka mieć 😉 poprzednio o płci dowiedziałam się dopiero w 20tc tak się zasłaniał.
ja obiad mam od wczoraj-gołąbki więc nic nie robię, snuję się . Młody ma drzemkę i chyba pójdę w jego ślady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
Znowu jak wpisałam wiek z Alanem i miesiac to i w tabelce i z kalkulatora wychodzi chłopiec 🙂

no mi 1 też się zgadza tu i tu.
ale jak sprawdzałam sobie z tabelką i brata lub innych co mają co mają 2 dzieci to zazwyczaj to 2 się nie sprawdzało...ale w niektórych przypadkach sprawdzało się wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze znajoma mowila o wrozbie z obraczki i z niej wychodzi dziewczynka teraz,bo wczesniej to roznie.M.mowila mi,ze komu by nie wrozyla to sie sprawdzilo 🙂 wiesza sie obraczke na wlosie i zadaje pytanie jaka bedzie plec dziecka 🙂 ruch jak wahadelko chlopiec,w kolko jak sie kreci dziewczynka 🙂 takie pierdoly 😁 - ale zrobilam 😜
Justyna ja zawsze chcialam parke .. moja wymarzona,upragniona...moj A.tez zawsze parka,parka,a teraz chce 2.chlopca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to z obrączki też znam hehe, to już kiedyś mi koleżanka wróżyła i wychodziła mi w ogólnym rozrachunku parka...w ogóle podobno też mówi ta wróżba ile dzieci będziesz miała...bo potem już obrączka nie drgnie 😎
jeszcze znam z rzuceniem kłosów jęczmienia na ubranie, ale to już ściema bo mama we mnie rzuciała mówiąc ile chłopców będziesz miała i 2 się przyczepiły hehe........no chyba że wpadnę później 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z obrączką co później nie drgnie to wieszasz na nitce i mnie parka wyszła 🙂 Justyna obraczke mozesz od kogos wziac 🙂
Mojej mamie zawsze 2dziewczynki wychodzily,a od kilku lat jak wrozy to jeszcze chlopiec jej wychodzi 🙂 i smiejemy sie,ze moze miedzy nami,a tym chlopcem duza roznica wieku miala byc,dlatego wczesniej nie elwychodzilo 🙂 moja mama ma 42lata,wiec jakby nie bylo jeszcze by sie moglo trafic:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...