Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
My od razu jak sie dowiedzieliśmy powiedzieliśmy najbliższym a potem jakos sie rozeszło. Nie dalibyśmy rady tego ukryć - potem trochę żałowałam, że tak wcześnie wszyscy wiedzą. Na szczęście wszystko było ok 🙂 Trochę krępuje mnie jak ktoś patrzy na mój brzuch i chcą dotknąć - jakoś tak dziwnie. Jedynie lubię gdy mąż dotyka a kto inny to takie drażniące jeszcze.

Jak mam iść do gina to też zawsze mam stresa i też nie wiem dlaczego, czuję się szczęśliwa zniecierpliwiona ale jakos się denerwuje (choc przeczucie mam ze wszystko jest w porzadku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂,
Postanowiłam dołączyć do grona oczekujących na kwiecień.
O ciąży dowiedziałam się w 8 tygodniu, właściwie od początku dokucza mi częste oddawanie moczu, nie miałam za to nudności czy wymiotów. Jedynie podwyższone ciśnienie. Pracuję w szkole podstawowej, zamierzałam zostać w pracy przynajmniej do listopada, ale już dwa tygodnie temu dostałam zwolnienie. Moja lekarka stwierdziła, że praca wśród dzieci jest niebezpieczna dla kobiety w ciąży. Miałam nadzieję, że wrócę jeszcze do pracy, ale wszyscy mi to odradzają. Nudzę się w domu :P A wy? Już na zwolnieniu czy jeszcze pracujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂,
Postanowiłam dołączyć do grona oczekujących na kwiecień.
O ciąży dowiedziałam się w 8 tygodniu, właściwie od początku dokucza mi częste oddawanie moczu, nie miałam za to nudności czy wymiotów. Jedynie podwyższone ciśnienie. Pracuję w szkole podstawowej, zamierzałam zostać w pracy przynajmniej do listopada, ale już dwa tygodnie temu dostałam zwolnienie. Moja lekarka stwierdziła, że praca wśród dzieci jest niebezpieczna dla kobiety w ciąży. Miałam nadzieję, że wrócę jeszcze do pracy, ale wszyscy mi to odradzają. Nudzę się w domu :P A wy? Już na zwolnieniu czy jeszcze pracujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Jestem tutaj nowa termin mam na 6 kwietnia. Nie znam jeszcze płci. Niestety w niedzielę dostałam dość silnego bólu brzucha. Wczoraj pojechałam do lekarza prowadzącego i okazało się, że łożysko nie przylega mi do macicy, wcześniej było wszystko w porządku. Miała któraś z Was taką sytuację ? Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe Koleżanki 😉

Może faktycznie to przez to,że mi się siku chce..później mi to przechodzi..idę w pn do lekarza to zapytam się o to..jedna kolezanka mi powiedziala,ze moze to maciva mi sie rozciaga..no nie wiem,zobaczymy.
Ja jak tylko zrobilam test to po moim mezu,wiedzieli moi rodzice,bo zadzwonilam do mamy,no i bylismy nad woda i rodzice A.tez wiwc im tez powiedzielismy..do dwoch znajomych oprocz tego napisalan..a tak dalej to sie juz rozeszlo..moja szwagierka,siostra i tesciowa sa strasznymi klepami,wiec jak oni wiedza to kazda osoba,z.ktora rozmawiaja wie:/ - co troszke mnie denerwuje. Jedynie xo to siostra mojego taty nie wie,bo w ogole nie chce mi sie z nia gadac:/ powiedzialam,ze jak spotka mnie i zauwazy to jej wtedy potwierdzimy,a najszybciwj ja spotkamy pewnie we wszystkich sw.niestety przez to moj dziadek tez nie wie,ze zostanie po raz trzeci pradziadkiem,bo mieszka z nia i pierwsze co to by do niej z ta nowina polecial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe koleżanki, co raz więcej nas tu 🙂
ja już po wizycie, czekałam chyba z h ale dzidziuś jest strasznie ruchawy aż lekarka się śmiała że jakieś adhd 😜 musiala mi glowicą na brzuch naciskać żeby uspokoić szkraba, ale wszystko jest w najlepszym porządku więc jestem zadowolona. Potem przyszedł mój gin i razem oglądali czemu plamiłam i wyszło że główną przyczyną tych paru plamień było to że póki co mam łożysko przodujące...czyli jak do 20tc się nie przesunie tak jak trzeba to będę już zakwalifikowana do cesarki. To nie jest nic groźnego tylko po prostu taki typ łożyska gdzie nie da się rodzić naturalnie. No zobaczymy bo wolałabym rodzić naturalnie!!! A krwiaka już nie ma zresztą był taki mały i to nie od niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie

Kamila1 troche sie pewnie wczoraj wkurzylas ale najwazniejsze ze wszystko jest w porzadku.

Ja ma takiego lenia w tyłku ze masakra normalnie. dziś jak siedzialam w domu to nawet palcem nie ruszylam. Dobrze ze moj syn do przedszkola chodzi bo dzieki temu chociaz troche na dworzu jestem. (zaprowadzanie i odbieranie).
U mnie praktycznie wszyscy dowiedzieli si ena poczatku. Zapewne przez to plamienie ale z drugiej strony jakos lubie sie dzielic dobrymi nowinami z innymi choc staram sie zeby nie wygladalo to jak chwalenie sie.
Co do obmacywania brzucha to ja tego nie lubie. Ok jak jest ktos bliski i juz jest duzy brzucho to jeszcze przezyje ale teraz jak w wiekszosci to sam tłuszcz to moze po prostu sie krepuje. Jednak we wczesniejszej ciąży tez tego nie lubiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej nikt nie dotykal brzucha w ciazy,no oprocz mojego meza. Teraz brzucha dotyka synus,jak pytam gdzie mama ma dzidzię 🙂
Kamila dobrze,ze wszystko ok 🙂 ja coraz czesciej mysle,ze bede miala drugiego chlopaka..ale nie wiem..az tak pewna plci jak z Alanem nie jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry

tuska8 co do bóla brzucha yo mnie boli w tym miejscu gdzie miejwiecej mały cZłowieczek urzeduję. Są to momenty np jak kaszlne, kichne za szybko wstane albo wczoraj za mocno sie do tyłu wygiełam. ten bol jest dos mocny i troszke trwa i wlasnie tak sie boje czy to ten krwiak sie nie powiekasza...

nadawali ze dzis ma byc ładna pogoda a tu za oknem szaruga...

dzis snila mi sie dzidzia za nie mialam ja w co ubrac 🙂 a i jeszcze przyjemna czesc ze doslalismy 8000zł 🤪 🤪 🤪 ach coz to by byla za niespodzianka he he milo bylo chociaz pomarzyc. niestety nie udalo mi sie ich wydac bo budzik zadzwonil 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniuch mnie tez sie dzidzia snila..ze urodzilam chlopca 3200g,mial dlugie czarne wloski,strasznie podobny do Alana byl..no i snilo mi sie,ze do cyca go przystawialam,ale on byl spiochem i takim leniuszkiem,ze musialam go przebudzac,zeby z 3razy ppciagnal 😉 fajny byl ten sen 🙂 tylko wolalabym corcie 😜 ale jak bedzie syn tez bede sie cieszyc,byleby zdrowe bylo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
dojechalismy wczoraj wieczorem dopiero..
czemu? moje zapominalstwo winne
najpierw na Słowacji sie zorientowałam, ze wzięłam ze sobą L4. Więc była akcja jak to wysłać pocztą.
Potem o 1 szej w nocy na granicy Serbia/ Bułgaria okazało sie że nie mamy dowodu rejestracyjnego.. Po godzinie nas z litości puścili dalej. Ale wiadomo że na granicy z Turcją nie puszczą.
Pamiętałam, że pokazywałam go na Węgrzech na stacji jak kupowałam winietę...
Rano znalazłam numer telefonu na stację zadzwoniłam.
Oni ani po angielskuani po niemiecku, odkładanie słuchawki jak chciałam się dopytać.
Poszukałam tłumaczenia na necie i ustaliłam, że papiery tam są...
Potem kilka godzin załatwiania w efekcie znajomy pojechał po to na Węgry, z Węgoer poszło kurierem do Bułgarii, gdzie czekaliśmy z pensjonacie...

MASAKRA !!!!!

koncentracja, pamięć, myslenie .zatrzymane !!!

a i jeszcze we wtorek jak czekalismy na te papiery zrobiłam mężowi awanturę, że coś zrobił źle...
zrobił to jeszcze raz i wtedy się okazało, że za 1szym razem było dobrze, a mnie się za drugim razem pomyliło.... 😞

Czuję się jakbym była nawiedzona, coś zjadło mi mózg, albo już nie wiem co ....



No i rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Matko Ola_szelma no to niezła podróż szkoda że te przygody takie nie fajne. Jedyny plus to taki ze za kilka lat bedziesz to opowiadac i śmiać się do rozpuku ze taka roztargniona byłaś 🙂

A ja właśnie oglądam na Polsat Cafe 'u progu macierzynstwa' i co nie zobacze to od razu chce mi sie płakać. Beksa taka jestem teraz. Wszystko mnie wzrusza.
Kiedys zanim zostalam mama małe dzieci noworodki, niemowlaki wcale mnie nie obchodzily. Nawet jak kolezanki urodzily to bylam ostatnia osoba ktora brala dzieciaczki na rece. Teraz w sumie tez nie mam takiej ciagoty ale wzruszam sie na ich widok a jak spia to juz moge siedziec i tylko na nie patrzec,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola no to faktycznie mieliscie przygod kupe!!! Masakra! 😞

Ja od zawsze lubie dzieciaczki 🙂 beksa bylam zawsze,ale teraz to juz masakra...wzruszam sie bardzo szybko..nawet jak ogladam jakas komedie romantyczna czy cus..lezka sie w oku zawsze zakrecila,ale teraz potrafie sie poplakac!!! Cieple kluchy ze mnie!
Mam lenia jak sto dzisiaj..nawet mi sie z domu na.zakupy wychodzic nie chce :/ szukam co tu w domu mam,zeby na obiad zrobic,a nie wychodzic z domu..dopiero popoludniu jak A.wroci to pojdziemy na jakies zakupy .. to tez przez to,ze nie chce mi sie biegac za Alanem,a jak wozkiem to po schodach musze wejsc,a ci kuzwa nikt nie pomoze..dobrze,ze pod biedronka z 5schodow,niskich to wciagne ten wozek..jakbym go wyciagla z wozka to mi nie wlezie spowrotem to go tak wciagam..u nas do klatki tez mam schody i jak mi ryczy,ze nie chce do domu jeszcze to go tez wciagam,bo inaczej mi zwieje..a tu juz nie tak lekko,bo schody dosc wysokie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 13.09 wazylam 78kg..waze sie tylko u gina,qiec bede wiedziec w pn ile teraz..waze sie tylko u gina,bo na innej wadze pokazywalo mi 80,z tydz.przed wizyta u gina..a u niego 78,wiec postanowilam ze bede trzymac sie jednej wagi..az jestem ciekawa ile przutylam i troszke sie boje..choc nie objadamsie za duzo..jak czuje glod to zjem cos,bo jak chodze gloddna to zaraz na wymioty mi sie zbiera,ale tak to ja nawet nie w ciazy mialam.

Juz nie raz pisalam,ze ja w tej ciazy czuje sie swietnie..oczywwiscie poki co 🙂 bo ciaza z Alanem,w pierwszym trymescie - masakra!'!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ale mieliście atrakcji....chyba Wam się nie nudzila podróż 😉
Marta te rzeczy powinny być na zdjęciu usg jeśli akurat zrobił ci wydruk gdy mierzył - długość oznaczona jest CRL a dzięki tej długości pokazuje przypuszczalny tydz ciąży.
mój bobek miał wczoraj 6,5 cm 😆
mi już raczej przeszły wszelkie dolegliwości 1 trymestru, ładnie jak w zegarku bo jutro kończę właśnie 1 trymestr 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka poniżej macie wyjaśnienie wszystkich skrótów na usg
http://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza/znaczenie-skrotow-na-badaniu-usg-w-ciazy/

ja dzien spedzilam w terenie moje ciezarna przyjaciolka mnie wyciagnela (rodzi koniec listopada poczatek grudnia)
i tak laziłysmy po sklepach i og;ladałyśmy ciuszki i inne akcesoria. Rany ale to wszystki drogie... dobrze ze mam jeszcze kilka rzeczy po Olku choć poodddawane do rodziny to mysle ze czesc jeszcze bedzie w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...