Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂!

Co do szałwii to w zeszłym tygodniu byłam u lekazra bo jestem przeziębiona i powiedziała, że jak najbardziej płukanie szałwią. Myślę, że to nie może zaszkodzić dziecku, ponieważ nie połykamy tego 🙂
Oj współczuje z tymi ósemkami.

Dzisiaj taka ładniutka pogoda, że trzeba korzytsać ze spacerków 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też jestem kapnięta dziś bo Maja w nocy dostała temp i coś jej się przyplątało grypopodobnego chociaż i tak długo chodziła do przedszkola bo 6 tyg....

a ja se poszłam do fryzjera żeby włosa odświeżyć...bo jak z Mają zapisałam się na 3 tyg przed porodem to nie zdążyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Ja ostatnio też mam głupio realistyczne sny ale to po tym szpitalu.
Byłam dzisiaj na kontroli u swojego gina szyjka dobrze trzyma więc Oki ale niepokoją go moje skurcze bo po ktg wyszło że moje skurcze mają siłę tak ok. 50 - 80 a jak na ten okres to trochę za wysoko i mam się stawić u niego w przyszły piątek i sprawdzimy jeszcze raz i jak tak będzie dalej to znowu do szpitala 😞

Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Dziewczyny już nie pamiętam kiedy miałam tak zatkany nos!! Jakaś masakra!!! Spac sie chce,a nie umiem,bo co chqila probuje sie wysmarkac! Albo napic sie musze,bo sucho w buzi,wrrrr... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenuich szałwii pic nie powinnnyśmy a płukać jak najabardziej
Tuska - mi na zapchany nos w ciązy pomogła parówka.. miałam pod ręka szałwię, rumainek i sól.. może Tobie pomoze??

Dzięki za porady z tymi stanikami. A co sądzicie o rozpinanej koszuli do porodu?

Partyzanka - moja kumpela urodziła synka 34 i 1 dzień - i jest zdrowy chłopak, chociaż na początku miał problemy z napięciem mięśniowym. Już w zasadzie w tym wieku ciążowym

blog sroki jest fajny bardzo dzieki
poczytałam sobie o shusteczkach nawilżających ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia to daj linka do tych koszul 🙂

Partyzantka to kto wie moze wczesniej sie rozpakujesz? najgorszy to ten szpital bo zamiast czlowiek dochodzic do siebie to przez pobyt tam jeszcze gorzej sie czuje...

ja niestety dalej mecze sie z zebem. Zaraz zamierzam isc do dentysty mamu go tu na dole w bloku. oby jakies miejsce sie zwolnilo i mnie przyjeli bo w nocy strasznie mnie bolalo robilam sobie jedynie zimne oklady. wogule to nie wiem jak sie tam do zeba dostane zeby go umyc jak tam wszystko napuchniete ze ledwo co kanapke zjadlam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzucholki!!

wczoraj napociłam sie z pisaniem posta z tel... i jak chciałam go wsyłac to szlag go trafił... no i juz nie miałam siły 😞
u mnie troche wariacko ostatnio... Janek mi sie rozłozył.. kaszle jak gruźlik... bylismy jeszcze wczoraj u pediatry, na szczescie osłuchowo jest czysty.. no ale sie leczymy i siedzimy w domu.. mimo ze pogoda zacheca do spacerów...
chyba jestem wyrodna matką.. bo marze o tym aby poszedł do przedszkola.. przynajmniej do tej 15 tej miałabym troche spokoju 🙂
justyna czy Pani koszmarek to ta niewysoka kobitka w okularach?? bo na nas nie wywarła jakiegos strasznego wrazenia 🙂 wogóle janek spisał sie wzorowo... i na EKG i na USG... był dzielny i grzecznie dał sie zbadac... ostatnio to mielismy akcje z płaczem a wtedy ciezko zrobic EKG.. no wizyta ogólnie oki, bo nastepna nas czeka dopiero za 3-4 lata, musimy kontrolowac tylko ciśnienie bo miał za wysokie, ale nie wiem czy to nie był syndrom białego fartucha... problem z mierzeniem tego ciśnienia bo nie mam odpowiedniego ciśnieniomierza.. a czy pojde do przychodni czy do szpitala to i dla niego bedzie za kazdym razem stres...
leniuchwspółczuje bólu zęba... moje osemki na szczescie od kilku lat sie uspokoiły ale znam ten ból.. a najgorsze ze ciezko je wyszczotkowac...
partyzantkatrzymaj sie dzielnie.. zaciskam łapki za Ciebie... napewno wszystko bedzie oki..
mykam zaraz do ogarniecia chatki, upieczenia jakiegoś ciacha i mam całyd zien wolny bo K ma dniowke i wróci wieczorem... popołudniu przyjezdza jego brat z rodziną do tesciowej wiec pewnie pojedziemy w odwiedziny...buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer znam to uczucie bo nie raz pisalam i potem myslalm ze mnie szlag trafi bo sie wszystko wykasowalo

bylam u tego stomatologa miejsc oczywoscie nie ma ale kazaly mi po 15 przyjsc bo jest wtedy chirurg i mnie gdzies wcisna. a ja juz od 2 mies nie moge sie spotkac z moja przyjaciolka wlasnie przez jakies ekscesy tego typu. zawsze nam cos przeszkodzi. dzis jestem z nia umowiona na 13 i myslalam ze troche sie razem powloczymy a tu bede musiala szybko wracac. ech... ale co sie odwlecze to nie uciecze.

a i tak czytam o wyrywaniu zeba bo juz w sumie moglabym sie pozbyc tej ósemki i na niektorych stronach jest napisane ze mozna wyrywac a gdzie indziej ze nie za bardzo. ciekwae co na to lekarz ktory ma mnie dzis przyjac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj te osemki daja w kosc to fakt, mnie jedna nie do konca wyszla i zawsze jakies resztki jedzenia mi wpadna w dziaslo boli strasznie:/

Ja na katar stosuje wode.morska, zbawienna jest 🙂

Partyzanka to trzymamy kciuki obys w domu juz zostala do.rozwiazania 🙂

A koszule to dziewczyny pisaly zeby lepiej takie kopertowe kupic bo.rozpinane sie same rozpinaja i cycki wylaza:P takze trzeba cos.opymalnego znalezc, ja bede szukala w nastepnym tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja ósemka jest do usunięcia chirurgicznego bo niewyszla całkiem, i na dodatek wyszła pod skos. Ale powinnam mieć nacicane dziaslo i brać antybiotyk wiec mam czekać AZ urocze i przestaje karmić. Jak mnie bolas ząb to na patyczki do uszu moczylam dentosept, jest ziołowy ale z alkoholem, dawalam minimalnie, nie polykalam i miałam spokój na jakiś czas bo mi odkazalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wklejam linka do koszul
http://www.pierwsza-wyprawka.pl/38/koszule_do_porodu.html

chodzi o to że taka kopertówka to się nie nadaje żeby potem dzieciaczka położyć na brzuchu mamy po porodzie do kangurowania... ale boję się że te sznuki to rzeczywiście przy karmieniu sie nie sprawdzą...

jeszcze takie śmieszne znalazłam
http://allegro.pl/koszula-do-porodu-karmienia-100-bawelna-rozm-s-m-i3763580361.html
tylko dla mnie wg rozmiarówki to nawet XXXL za małe bo to 109 w biuście a ja mam 115... 😞 🤨

Leniuch jak z zębem?
partyzantka a Ty jak?
a jak zdrówko u pozostałych naszych brzuchatek? w porządku macie?

dziewczyny w poniedziałek mam spotkanie z położna od porodu w domu - o jakie zagrożenia zapytać - w sensie co by było gdyby...?

z badań ja teraz miałam powtarzany wymaz z pochwy bo próbka pojechała nie tam gdzie trzeba 🙂 ale to dlatego bo miewam to pieczenie cewki moczowej, chociaż już chyba mi przeszło.
Z takich regularnych badań to była krew, mocz i na tego paciorkowca GBS

Od dziś mamy łóżeczko, paczka wczoraj z podkładami etc mi przyszła to juz tylko drobiazgi zupełne mi zostały + ta koszula i stanik...Ja bym chciała urodzić za 3 tygodnie w 37 tygodniu bo brzuchol ciąży okrutnie...

Miłego weekendu dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola to łóżeczko już rozpakujcie i złóżcie żeby sie przewietrzyło.
co do koszuli do porodu to ja mialam inna niz do karmienia. do porodu waro brac taka na zmarnowanie moze byc tez zwykly tshirt meski .

co do zeba to kobitka zadzwonila do lekarza i zapytala go co da sie u mnie zrobic. No i powiedzial ze teraz nie ma sensu zeby poczekac az urodze bo moze to wywolac przedwczesny porod a jesli juz go usunie i wszystko wstepnie bedzie dobrze to pozniej moga wyjsc jakies komplikacje albo powiklania. w sumie chirurg dal opinie nie widzac pacjenta wiec nie wiem na ile trafil. zalecil mi plukanie jamy ustnej Erudrilem i tyle.
zastanawiam sie czy jechac jutro gdzies indzej czy sobie darowac i sprobowac tego co zalecil. moze uzalenie to od tego jak bardzo bedzie mnie bolao.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha czyli kolo 3 koszul musimy miec? Do rodzenia i ze dwie na czas pobytu w szpitalu?

Ola leniuch ma.racje zlozcie lozeczko i upierz sobie poszewki i wszystko co masz w komplecie bo smierdzi tym drewnem farba i wogole fabryka. Moje sie wietrzy od koncowki grudnia i dalej odrobine czuc farbe, a poszewki wypralam i czekaja na zalozenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do zęba to lekarz dobrze razi żeby go teraz nie ruszać, na mojego zęba lekarz mi mówił ze jak mnie będzie bolał to lek mi założy i tyle. Wyrwać nie może bo musi mieć zdjęcie RTG i podać znieczulenie, a tego nie można w ciąży.
Jeśli Cie boli to lekarz powinien zobaczyć bo zrobi się stan zapalny.
Ja biorę 3 koszule, przy pierwszym porodzie, mąż codziennie mi przynosił nowe wyprane bo mieszkańcy niedaleko szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łóżeczko rozłożone i się wietrzy 🙂 ale kupiliśmy turystyczne - ma 2 poziomy, przewijak, uchwyty do ćwiczenia wstawania... chyba będziemy się dużo przemieszczać więc takie dal nas lepsze. Właśnie muszę jeszcze prześcieradła kupić do łóżeczka. Kupiłam też 1 prześcieradło na przewijak - stosowałyście? bo nie wiem czy to potrzebne? w sumie chyba zwykle i tak się jakąś pieluszkę podkłada...
Ale z łóżeczkiem rozłożonym to już jakoś inaczej 🙂 Bliżej końca 🙂

A jak t-shirt do porodu to jak malucha położą na brzuchu przy piersi? podwinąć do góry? jeszcze gdziesz przeczytałam że można jakąś koszulke na ramiączkach i wtedy zsunąć w dół... nie znalazłam w sklepie żadnej fajnej koszuli dzisiaj. Za to kupiłam sobie miekki stanik do karmienia Gatta za 20 zł..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o dentystę to ją chodzę i ginekolog mi powiedział, że jak najbardziej można leczyć zeby i nawet można poprosić o znieczulenie. Wtedy dentysta podaje znieczulenie dziecięce, ktore nie zawiera jakiegos środka które mogłoby źle wpłynąć na bobaska w brzszku 🙂 podobno stres byłby gorszy i mówił że lepiej leczyć bo jeżeli meczysz się z bólem zęba to dziecko też cierpi. Ale pewnie każdy lekarz uważa inaczej.

Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Izuska no wlasnie ja tez tak czytalam ze lepiej wyleczyc te zeby niz sie meczyc bo z tego moze jeszcze wyjsc jakias infekcja i zaraze wtedy dziecko. Moze lekarz zwyczajnie sie bał i trzeba poszukac innego? nie wiem. wiem tylko ze dalej mnie moli juz mi promieniuje na gardlo i ucho nie mowiac juz o głowie....

Ola oni ta koszule i tak podwijaja bo miusza miec dostep do "wylotu" 😉 i potem klada Ci dziecko. Zreszta do konca nie wiem bo mnie to ominelo ze wzgledu na cesarke.

wiecie chyba od tego bolu zeba wychodzi mi podwyzszony cukier bo nie moge sobie z nim poradzic i go wyregulowac a wychodzi mi caly czas ponad norme choc jem to co dotychczas. Pewnie tam sie bakterie wytworzyły bo wiadomo ciezko jest domyc opuchniete miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...