Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej no my łóżeczko już wczoraj rozłożyliśmy 🙂
A te skurcze to jak czuc ? Brzuch sie stawia czy tak delikatnie czuc jak na okres? Bo czasem zdarza mi się czuć jedno albo drugie.
Ale mały się dziś wypiął hehe aż mnie to bolało i potem nóżką po brzuszku przejechał fajne ale i troche to bolało i lekkiego szoku doznałam jak to zobaczyłam jak się rozpycha :p
Tuska nie martw się bałaganem u mnie to jest dopiero sajgon! Remontujemy generalnie łaienkę, już trwa to ponad tydzień. Wszędzie pełno pyłu i kurzu i w ogóle. Jak to mówią:
"...wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.... no chyba, że jest remont, to nie..."

Hehe pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ewelka to zależy jaka bedzie pogoda, napewno body i jakiś polarowy kombinezon. Do tego kocyk.
Co do skurczy to zazwyczaj cały brzuch jest twardy jak kamień, ja w pierwszej ciąży czulam każdy skurcz a teraz z orientuje się dopiero jak dotkne i czuje ze twardy. Różnie dziewczyny czują, to zależy jaki maja próg bólu. Partyzantka pisała ze jej pierwsze na KTG wyszły.
Ja jutro IDE do Gina i AZ się boje wizyta, chyba podświadomie zaczynam czuć ze mam zapalenie pęcherza. I takie ciasno w brzuszku, mam nadzieje ze to maleństwo się w końcu odwraca. Czy tylko mi się dziecko jeszcze nie ustawiło glowkowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
kolejny lekarz odeslal mnie z kwitkiem kazal mi jechac albo do Wojewodzkiego osrodka stomatologii albo do Warszawskiej Akademii Medycznej. Zapomnialam mu kurcze powiedziedziec ze przeciez kobiecie w ciazy sie nie odmawia... 😉 zarty zartami ale normalnie cieko jest wyrobic. dzis dwie godziny siedzialam z zimnymi okladami przy policzku. w nocy byla masakra boje sie pomyslec jak bedzie dzisiaj 😞 to dziadostwo nie przechodzi nawet na chwile i wiecie wszystko mnie drazni a moje dziecko wiadomo cos zawsze ode mnie chce i ciezko byc cierpliwym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się brzuch stawia..jak coś robię to nie czuję,ale jak siedzę czy leżę to czuje,jak mnie łapie..trochę się boję,bo ja rzadko kiedy nie mam twardego brzucha ;/ .. jak leze/siedze jest ok,ale hak cos robie to praktycznie caly czas twardy..
Leniuch ja Ci współczuję z tym zębem..mnie dentystka powiedziała wtedy z ta moja 8ką,że mam sobie kupić ten bajkadent,ale jak po nim nie przejdzie,bądź przejdzie,ale za jakiś czas będzie to samo,to będzie trzeba usunąć. Na szczęście póki co ok..ale mnie właśnie te cholerne 8ki wyżynają się kawałeczkami :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjścia ze szpitala i ubrania bobaska to tak jak Ania pisze,zalezy od pogody.. ja myslalam ze jak bedzie chlodniej to pajacyk i mam kombinezonik,takiego misia po Alanie. No,a jak będzie cieplej to body,skarpetki,polspioszki i bluza,a nozki jeszcze kocykiem przykryje.

O czyms mialam jeszcze pisac i nie wiem .. przypomne sobie to napisze 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do stawiania sie tego brzucha to mi zaczelo sie w grudniu i mam to caly czas. Jak cos robie albo chodze a nawet jak siedze w samochodzie to mnie tak czasem ciagnie mocno no ale nie boli. Pamietam na Swieta jak stalam caly dzien przy garach to wtedy sobie pisalam co ile mam te skurcze i bylo ich z 20 albo i wiecej w ciagu doby. Czasem sa mocnajesze ze musze przystanac i sie zacisnac a czasem lzejsze.

jesli chodzi o ubranie do domu to pewnie taki polarowy kombinezon zaloze i kocyk i siup do samochodu.
najlepsze jak mi moj M przywiozl ciuchy na wyjscie ze szpitala pamietal prawie o wszystkim no jedyne czego zapomnial t buty i szlam w klapkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze bóle jak na @,ale czasami.. no a tak to spina mi się brzuch i czasem towarzyszy temu bol plecow..mam nadzieje,ze bole z krzyza mnie omina,tak jak z Alanem,bo ponoc to jest przerabane..tak mi polozna mowila,ktora robila mi ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzankta pisz jak się czujesz i co się dzieje
leniuch bardzo Ci współczuję...bidulka z takim brzuchem jeszcze ząb dokucza
ja się wybieram w czwartek do dentysty bo właśnie 8mka której nie usunęłam przed ciążą trochę dokucza...i żeby mnie sprawdził jaka jest sytuacja

mi z pociewu wyszło że pochwę mam czystą a mam bakterie GBS w odbycie,.. wtedy też anybiotyk??

ja też mam coraz częsciej skurcze przepowiadające - ale to znaczy że macica sobie ćwiczy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania moja mała też nie ustawiła się główkowo, twardo siedzi na pupie, ale lekarz mi raczej nie daje szans na obrócenie się przez niski poziom wód płodowych 😞
Olu to już miałaś GBS? Myślałam, że to w 36 tyg się robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Ola daj znac jak tam po spotkaniu z położna.

u mnie nocka troche lepsza chyba ten antybiotyk zaczla troche dzialac. Cukier dalej mam poza norma, niestety... chyba czas najwyzszy sie ogranac i wziac sie za robote bo wtedy najszybciej zapomina sie o bolu.

zbliza sie Tłusty Czwartek planujecie cos robic smacznego? ja dla moich łobuzów chce zrobić pączki i faworki no i z pozostalego białka bezy bo lubią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂 ja tez mam balagan jak 150, wszedzie ubranka. Wczoraj troche poprasowalam i dzis bede konczyc, ukladm juz rozmiarami ale jakos organizacyjnie nie wiem jak ulozyc, czy body pajace rozmaiarami w jednej szufladzie a w drugiej polspiochy kaftaniki itd no jakos nie mam wizji. Ja chyba nie mam.skurczy jeszcze... albo nie umiem ich odroznic?
A to nie trzyma sie w torbie ubranek na wyjscie tylko maz.przywozi? A biezecie 56 i 62 do szpitala czytylko 56? No wlasnie zalezy jaka.pogoda bedzie jak chlodno to body polspiochy skarpetki kaftanik i.kombinezon a jak cieplo to bez.kombinezonu tylko.kocykiem 🙂 to wyjda dwie torby? Jedna mala.dla.dziecka.j.wieksza dla siebie? Kurde nie wiem czy jest sens kupowac plaszczyk? Bo co w zimowce.pojde na porodowke w kwietniu? A w stary sie nie zmieszcze. Eh..:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też brzuch czasem twardnieje, ale jak to któraś pisała dopiero jak dotknę to czuję że stwardniał....nooo chyba że na prawdę dużo sprzątam i robię to wtedy trochę czuje. A po za tym czasem jak idę spać to czuję takie lekkie bóle jak na @ i to mnie najbardziej zastanawia 😮

no właśnie niedługo tłusty....chyba już w tym tyg co? ja mam zapas pączków od babci mniam, a tak to pewnie będę leniwa i nic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz ja mysle ze nie ma sensu kupowac nowego ciucha, ktory za chwile okaze sie zbedny. Ja na razie chodze w tym co w zime bo niby ladnie i cieplo ale ja jakis zmarzluch jestem i wcale nie jest mi goraco w tym w czym chodze. Najwyzej zakaladam pod spod cos lżejszego.

Kamila a macie już jakies wybrane imie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzucholki...
leniuch.. bidulo..współczuje Ci z powodu tego zebola 😞 😞 musi to być okropny ból...z drugiej strony nie dziwie sie lekarzom ze sie boją podjać jakichkolwiek działań...interwencja chirurgiczna w tak zaawansowanej ciązy jest raczej niewskazana 😞 mam nadzieje ze bol sie jakoś załagodzi, i da Ci spokój...
również uważam ze kupowanie dodatkowych ciuchów na koncówke ciązy jest bez sensu.. mam nadzieje ze jakos dotrwam w tym co mam....najwyżej do szpitala pojade w polarze męża hehe 🙂
skurcze też już miewam... od jakiegoś czasu i bywa różnie.. raz to tylko twardnienie brzucha i lekkie ciągniecie z dołu... a czasami i tak mam już od kilku dni.. ze boli mnie tak jak na okres..ze musze dosłownie przystanać i skupić sie na oddychaniu bo nie moge normalnego oddechu złapać...
i też mam nadzieje ze te krzyzowe mnie obejda.. bo juz od kilku osób słyszałam ze sa okropne.. a przy Janku ich nie miałam.. i własciwie jakos z perspektywy czasu poród nie był taki straszny.. n o ale kazdy poród jest inny i nie wiadomo czego sie spodziewać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny zanim zaszczepicie dziecko warto poczytać o róznych rodzajach szczepionek:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/euvax_b_znowu_sieje_strach_wycofano_kolejna_partie_ale_nie_szczepionke_276865.html

ja podjęłam decyzję że do skończenia 6 miesięcy nie szczepię a potem będę bardzo wybiórczo wybierać szczepionkę, która ma szansę nie szkodzić a pomóc dziecku...

z postu dr Majewskiej
Dominujące pytanie było: które szczepionki zawierają lub nie rtęć ( thimerosal)? Oto ich lista, oparta na danych z Polskiego Urzędu Rejestracji Lek ów:

* Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
* Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
* Hepavax - 0,01%
* D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
* DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
* TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
* D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
* DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
* DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
* Szczepionki przeciw grypie (opakowania wielodawkowe) – 0,01 % THIM

0,01% thimerosalu dostarcza jednorazowo 25 mikrogramów rtęci w dawce szczepionki.

Co do innych szczepionek obecnych w Polsce na rynku, nie mam pełnych informacji.
Nie powinny go mieć następujące szczepionki:
Infanrix
Imovax
Poliorix
Act-Hib
Hiberix
Pedvax Hib
Procpomvax
Pentaxim
HBVaxPro
Tripacel

Nie mogę państwu radzić czym i kiedy szczepić Wasze dzieci. Moje jedynie zasugerować wgląd na stronę internetową, gdzie można zobaczyć programy szczepień w innych krajach UE. http://www.euvac.net/.../euvac/vaccination/vaccination.html

Najbezpieczniejsze wydają się programy skandynawskie, gdzie dzieci są szczepione dopiero po 3 miesiącu życia. Świadczy o tym najmniejsza umieralność niemowląt w tych krajach. Bezpieczny wydaje się też czeski program szczepień. Wyróżniają się one tym, że nie szczepi się tam noworodków (z wyjątkiem tych, których matki są zakażone żółtaczką B lub pochodzą z regionów o dużej zachorowalności na gruźlicę). A jest ich niewiele.

Najcenniejszą wiedzę na temat bezpieczeństwa szczepień można zdobyć w oparciu o zbiorowe doświadczenia innych rodziców.

Trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne i może inaczej zareagować na szczepienia. Jedno jest pewne, że rtęci należy unikać. Ustawa o Chorobach Zakaźnych, która weszła w życie w styczniu b.r. daje rodzicom prawo decydowania o programie szczepień ich dzieci. Warto z niego korzystać świadomie i rozsądnie. I na pewno warto znaleźć sobie uczciwego pediatrę, który posłuży Wam mądrą radą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zła jestem bo od kilku dni mam coś z zasięgiem plusa.. i nie dośc ze telefon działa do bani to i internet nawala...i do dupci z tym wszystkim...
a zrobiłam wczoraj pierwsza ture prania dla małej 🙂 wiec dzisiaj czeka mnie prasowanko 🙂 jeszcze sie zastanawiam jak tu wykombinować aby nie prasowac na stojąco przy desce bo nogi to mam jak balerony a jak jeszcze postoje to juz wogóle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze rzeczywiscie macie racje.. nie bede kupowac najwzyej rozpieta pojade w starym.plaszczu, trudno. Kolejny wydatek rzedu ponad 100 zl:/ moze jakos wytrwam, ale kozaki przejsciowe chyba mnie nie omina bo w te ledwo sie w lydkach dopinam:P

Dziewczyny a jak wygladaja relacje intymne w 8 miesiacu? Chyba juz niewskazane.nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz.... może kozaków nie bedziemy potrzebowac... 🙂 ja juz w swoje sie od 5 m-ca nie dopinam...chodze w botkach, które już w śródstopiu sa ciasne...może wystarczy kupic jakies półbuciki lużniejsze.. albo jakieś baleriny... nie wiem... w poprzedniej ciązy to miałam tak spuchniete stopy ze kupiłam klapki o dwa rozmiary wieksze i z regulowaną klamrą która była zapieta na ostatnią diurkę.. dosownie wygladałam jak Fioona ze Shreka.. a jakies 3 m-ce po porodzie to te klapki nadawały sie juz do wyrzucenia..

a co do współżycia.. hmmm 🙂 my z mezem może nie tak czesto ale współżyjemy ze soba 🙂pytałam lekarza.. nie zabronił...powiedział jedynie zeby robić to z gumeczka aby nasienie nie spowodowało skurczy które mogą wywołac niepotrzebnhy stres...no! ale u nas to bywa z tym różnie 🙂 lekarz powiedział ze im bardziej ciaza zaawansowana tym bardziej wskazane współzycie 🙂 no oczywiscie jesli z ciazą wogóle nie ma jakiś problemów i zagrożen dla dzidziusia.. ale to chyba oczywiste 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczynki 🙂))

u nas istny szał, na nic nie ma czasu a pogoda taka piękna, że większość dnia spacerujemy. w weekend byliśmy w zoo i Młody myślałam,że tak z radości oszaleje :P a tak w ogóle w związku z tym, że trwa tam budowa afrykanarium i jest kilka małych utrudnień to bilety do końca lutego są za 10 zł a ulgowe za 5 więc summer jeszcze kilka dni jest okazyjnie jakbyś była zainteresowana 🙂 ja się miło przy kasie zaskoczyłam 🙂 partyzantka Tobie z tymi skurczami nie proponuje tego zoo, chociaż moze już lepiej u Ciebie? 🙂 i możecie się ze mnie śmiać ale jak zobaczyłam jak pawiania mama opiekuje się małym pawiankiem to aż się tam wzruszyłam heheh 😁

poza tym to teraz mój ma zapiernicz w pracy i wychodzi z domu o 5 rano a wraca po 20... masakra , szkoda mi go strasznie no ale takie nieubłagane są czasy, że człowiek jak na posyłki a odezwać się głośniej strach bo to dzieci...kredyt...;/

leniuch kurde współczuje Ci, zwłaszcza, że nikt Ci pomóc nie może teraz za bardzo. ja wiem, że istnieje jeszcze takie coś jak dentosept A i też przy bólu można stosować ale czy w ciąży? albo może jakieś maści na ząbkowanie dla dzieciaczków?

tuska tylko się tam nie przemęcz za bardzo tymi porządkami, chociaż pewnie wizja robienia \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"bez dziecka\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" u nogi skłania do jak największej mobiiizacji ! 🙂

kingasz my normalnie współżyjemy,dość często nawet i lekarz nie zabronił bo szyjka twarda, ładnie trzyma to mamy zielone światło.

a co do skurczy przepowiadających to nie mam, a tak w ogóle to czy teraz czy poprzednim razem nie miałam ani jednego skurcza \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"z brzucha\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", nawet podczas porodu, rodziłam ze skurczami lędźwiowymi, które się nawet nie zapisywały na ktg więc nie wiem co to za uczucie... czasem tylko jak narzucę za duże tempo to kłuje mnie tam na dole i ciągnie..

kurtki nowej też nie kupuje, śmigam w rozpiętej :P na nogach botki chociaż ostatnie kilka dni to nawet w trampkach mi się zdarzyło 🙂

pączków nie piekę bo zawsze z wierzchu są jak węgiel a środek surowy, nie umiem ... ale faworki spróbuje zrobić pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha to mnie uspokoilyscie bo maz wczoraj zapytal czy tak pozno jeszcze mozna i kojarzylo mi sie im glebej ciaza tym bardziej wskazane ale nabralam watpiwosci czy dziecku sie nie zaszkodzi.

Baleriny mam dwie pary jedne wlasnie takie na ciaze zeby wyrzucic nie bylo szkoda. To moze sie wstrzymam z tymi zakupami. Wogole modle sie zebym wrocila do 36 bo teraz w 38 smigam. Mam tyle ubran 36 ze w zyciu ich nie wydam. Musialabym dla siebie wyprawke robic gdybym przy tym 38 uprczywie byla:/



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz mi w poprzedniej ciąży, którą przenosiłam 2 tyg to lekarz wręcz \"kazał\" się kochać kilka razy dziennie żeby coś ruszyło 😁 ale nic to nie zdziałało w kierunku porodu 🙂
i chciałabym mieć ten dylemat czy wejdę w 36 czy 38 :p chociaż wiem co to znaczy musieć wymieniać całą szafę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna moj Olek 8 dni po terminie zdecydowal sie ze chce wyjsc 😉 i tez pytalam lekarza wtedy o wspolzycie bo slyszalam ze wlasnie sperma moze wywolac skurcze ale moj lekarz popatrzyl na mnie i z usmiechem na twarzy powedzial ze chyba trzeba by tam wlace cale wiadro zeby cos zadzialalo 😉

jesli chodzi o buty to ja kupilam takie chinskie po taniosci na allegro a takie smierdziuchy ale nogi mi sie mieszcza wiec do porodu wystarcza.
http://allegro.pl/royal-s-jesienne-saszki-botki-khaki-tp817-roz-41-i3960406447.html

a na paczki to znalazlam taki fajny i prosciutki przepis, wychodza pyszne i raczej sie nie przypala
http://www.wielkiezarcie.com/recipe107242.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój lekarz również nie zabronił współżyć, nawet pewnego razu się zdarzyło że po stosunku pojawila sie taka czerrwona zywa krew. przestarszylam się, że coś jest nie tak ale nic mi nie było oprócz tego krwawienia chwilowego, żadnych skurczy ani nic. Za pare dni mialam wizyte i powiedzialam o tym lekarzowi i on wlasnie powiedzial ze to sie moze zdarzyc, sprawdzil wszystko i powiedzial ze nie ma sie co martwic i zaczal mi gadac ze wlasnie sperma dziala tak ze nawet skorcze moga sie pojawiac bo jakas tam substancje i tym tez zeby sie nie martwic, no wiadomo w greanicach rozsadku :p Takze mozna wspolzyc. A z reszta na poczatku ciazy jak plamilam delikatnie to tez nie zabronil tylko powiedzial zeby delikatnie i zeby uwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Alan chyba dzisiaj wróci,myślałam,że jutro..ale mama mówi,że niby nie płacze,ale każde roślinki,warzywka w ksiazeczkach to jest "mama i Łała"(Alan) albo tata i łała..a jak byly 3rzodkiewki to btm tata,mama i łała.. więc chyba juz teskni,choc jakos strasznie o tym nie "mowi". Ciekawa jestem skad mu sie to wzielo,bo nigdy mu sie tak nie mowilo i mama mowi,zw tez mu tak nic nie tlumaczyla..no a do tego przeziebiony i wieczorem lub w nocy goraczke ma.. mowila,ze ma gesty ten katar juz,wiec mam nadzieje,ze nigdzie mu to nie splynie .. i na gardlo nie przejdzie.
My wspolzyjemy..rzadko,bo szczerze mi sie nie chce,a i ciezko juz :P im blizej,tym bardziej wskazane 😉 .
Co do plaszcza ja nie kupuje..pierdziele. poki co smigam jeszcze w tym,bo wcale tak cieplo,szczegolnie rano jeszcze nie jest..no a jak cieplej to sie po prostu rozepne,buty jeszcze spokojn zapinam,a pozniej mam nadzieje,ze zmieszcze noge w adidasy 😉

Ktos pytal o torby..ja zmiescilam wszystko w jednej duzej. Ubranka biore tylko do szpitala,a mężowi przyszykuje co ma wziąć na wyjście..tzn.ciuchy dla mnie i dla ma£ej czylu wlasnie albo kombinezonik albo bluzę i jakies polspiochy. A do szpitala co bierzecie? Bo ja pamietam,ze mialam pajacyki dla Młodego i teraz nie pamietam czy pod spodem jeszcze zalozone mial body czy tylko pielucha i ten pajacyk ... 🤢 co do rozmiarów biorę 56,mam nadzieje,ze dluzsza niz Alan nie bedzie,a on mial wlasnie 56cm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch zdecydowaliśmy ze będzie Lena...chociaż moim faworytem była Pola ale mój marudzi 🙃
ja też nie kupuję już żadnego namiotu bo marzę żeby założyć normalne taliowane ciuchy 😜
jedynie kozaków bym się pozbyła bo zapinanie tych długich mnie już dobija a na baleriny jeszcze za wcześnie...ehh coś za kostkę by się przydało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...