Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila mleko w proszku w realu jest tam gdzie jajka i mleko UHT. U nas to dokladnie jest obok śmietanek i mleka w tubce na dolnej półce. 🙂

bylam dzis po porade u ginekologa i babeczka miala do czynienia z osemkami i to sporo komplikacji mieli wiec zdecydowanie mi odradzala. Jesli zapalenie jest jałowe czyli tylko boli a nie ma zadnej infekcji to lepiej poczekac bo nie waidomo w jakim stanie jest ten zab i jak organizm na to wszystko zareaguje. wiec chyba poczekam do wizyty u mojej gin i wtedy cos postanowimy.

justyna a przepis bralas ze stronki moje wypieki? bo tam czytalam ze trzeba walic tym walkiem. Ja wybralam lzejsza opcje i dzis pewnie bede ja probowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilę spokoju 😉 - dodałam zdjęcie Lilki z usg i z brzucholem z tamtego tygodnia,bo marcowki mnie meczyly o zdjecie 😉
Mam czysto w mieszkaniu - nawet! Bo kuzwa nie wiem skad ten kurz i paprochy sie biora :/ odkurzylam i po pol godziny juz sie walają po podlodze :/ jak tak siedze bezczynnie to mi brakuje mojego lobuza ... na szczescie juz dzis przyjedzie! Mnie mama pewnie przywiezie domowe pączki,bo juz rano smazyla..a tak to by robila dopiero jutro...specjalnie pewnie,zeby przywiezc 😉 choc A.woli kupne i i tak rano poleci do sklepu,ale po 79gr są w biedrze..wzielismy,dobre byly to pewnie do niej poleci .. tylko sie smialam z niego,ze chyba o 7.00,jak otwieraja bedzie musial tam byc :P

Ach i odebralam wyniki z posiewu w kierunku GBS - chyba tak to sie nazywa i na wyniku pisze tylko,ze nie wychodowano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl tyle co Wam napisalam posta,to przyjechal moj Łobuz! 😉 w nocy nie miał temperatury ponoć,ale za to jak przyjechali to miał..teraz mu dałam przeciwgorączkowy syrop..katar ma jeszcze i mama mowiła,że raz na ile pokasluje..wiec jak w nocy badz jutro bedzie temperatura albo nie daj Boże bardziej kasłał to idę z nim do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odebralam wyniki glukozy 55 mam. Takze justynka to ze jadlam czesciej i ok 22 nie ma nic do rzeczy. Przyczyna jest inna. A moze juz taka moja uroda i musi tak byc?

Jacie laski tylko miesiac na dobra sprawe nam zostal, jutro ukladam ubranka do komody i generalne sprzatanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka brzucholki
tuska to chyba dobrze ze nic nie wyhodowano 🙂)
moj tez ciagle kaszle.. to juz tydzien i nie wiem co robic skoro syropy i inhalacje nie pomagaja... moze jeszcze raz sie wybiore do lekarza na wizyte aby go osłuchała...
jutro ide na pobranie krwi i oddac siusiu.. mam nadzieje ze beda oki...
dzisiaj moja kumpela poszła do szpitala... jest tydzien po terminie, ma rozwarcie na 3 palce a ginka jej powiedziała ze moze miec poród bezskurczowy.. tzn .. ze skoro nie czuła skurczy na takie rozwarcie to moze jej sie zrobic wieksze i bedzie plum i mała bedzie wjej ramionach heheh.. fajnie jakby porody tak wyglądały 🙂)
justyna to walenie wałkiem sprawia ze wtłaczasz powietrze w ciasto i dlatego faworki robią sie takie kruche i rozpływajace sie w ustach.. ja to zawsze ciastem wale po stolnicy 🙂 dobre na wyrabianie muskułów hehe
zamiesciałm tez fotke wieloryba z łobuzem 🙂) fajne macie te brzuszki,, takie zgrabniutkie...
a moje dziecko dzisiaj tak przegieło ze mam ochote go porzadnie zlac... dostał juz klapsa ale jeszcze za kare żadnej bajki na dobranoc 😞 zwiał mi z świetlicy i wogóle sie mnie nie słuchał... zatrzymał sie dopiero po jakis 500 metrach gdzie jeszcze w biegu przebieg ulice.. myslałam ze go rozszarpie... gdyby to człowiek był sprawniejszy to by dogonił a ja sie ledwo czołgam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miałam dziś wizytę i tak ogólnie mnie obejrzał-wszystko jest ok, mała nadal głową w dół więc chyba już nie fiknie 😉
za dwa tyg będę mieć też pobierany ten GBS i ostatnie usg to się dowiem ile waży i czy więcej niż Maja
ja mam pączki od babci w zamrażarce więc jutro wyżera, a tak to wymęczę ten blok z mleka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summer dobrze..oczywiście,że dobrze,ale zdziwiło mnie to,że tak mało napisane.. 😉 . Kurde dziewczyny dzisiaj tak malo robilam,bo tylko rano zostala mi lazienka do posprzatania i odkurzylam..przetarlam podlogi..i pol dnia przesiedzialam na dupsku,a jestem bardziej zmeczona niz jak zapieprzalam calymi dniami..
Do tego Alan ma takie "chore" oczka 😞 zasnął szybko,ale boje się,że jutro poleciny do lekarza,ech!

Wysmarowalam brzuch balsamem grubo,bo mnie mocno swędzi..pewnie mała rośnie szybko znów i skóra jest napięta i pęka :/ choc pewna nie jestem.
Idę spać..nie czekam na mojego dziś,bo jutro już nie będzie spania ile się chce,tylko na nowo pobudki 😉 a poza tym i tak sie lekko posprzeczaliśmy przed jego wyjsciem i wole spac,zeby nie kontynuowac tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kwietnioweczki 🙂 przepraszam ze wtrącam 🙂 ale jakos nie moge sie opanowac :p jestem kwieniowka 2013 i szczerze Wam zazdroszcze, chcialabym przezyc te cudowne chwile jeszcze raz 😞(( Przezyjcie kazda chwile najlepiej jak potraficie bo one szybko mijaja 😞 Ciaza to piekny stan kobiety, najpiekniejszy jaki kiedy kolwiek czulam.Zycze wszystkim mama - przyszlym , lekkiego porodu i pociechy z dzieci 🙂)) Czasem zagladam tu do Was bo brakuje mi "brzusxeknet" i tych pogaduszek. Pozdrawiam Kwietniowka 2013 :*****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mada dzięki 🙂 ale co masz na mysli ostatni miesiąc ciązy czy pierwsze miesiące z dzieciaczkiem? Ja bym się chciała jak najszybciej rozpakować jak będzie już dobry termin bo mała mnie teraz bardzo często i boleśnie uciska i już z tym brzuchem ciężko cokolwiek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz to ze mna rozmawiałąś o tej cukrzycy. Troche szkoda ze nie udalo sie tej glukozy wyregulowac dieta daj znac co lekarz Ci powie. Coreczka mojej kolezanki dostala zaraz po urodzeniu sie glukoze bo miala wlasnie za niski poziom.

ja wczoraj smazylam paczuszki i juz na dzisiaj to z polowe nie ma. czekaja mnie jeszcze te faworki i w moim prrzepisie tez jest zeby walic to ciasto nie wiem jak moglam tego wczesniej nie zauwazyc 🙂 mam zamiar zrobic jeszcze takie ciasto z jablkiem niby mega proste ale okaze sie jak juz wyjdzie z piekarnika.

Mada2409 u nas na listopadowkach to przenioslysmy sie z mamami na mamusie.net i dalej moglysmy utrzymywac ze soba kontakt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie jak przeczytalam od justyny post ze to nie z nia rozmawialam to mnie oswiecilo ze toz. Toba leniuch tez ciekawa jestem co powie... za tydz mam wizyte mowila ze gdyby ponizej 50 spadla to byloby zle. Okaze sie.

U mnie paczkow a paczkow, bedzie wyzera 😁 glukoza do 70 skoczy 😁

Magda ja chyba nie wyobrazam sobie zebysmy przestaly pisac jak juz urodzimy. Pasowaloby zalozyc jakies forum zeby kontaktu nie staracic. A uwierz ze cieszymy sie kazdego dnia ze jestesmy w ciazy 🙂 pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:* My kwietniowe niby tez sie przenieśliśmy na mamusie net ale z tego przeszlysmy na fb osobną grupę i tak jakoś cicho 😞 bylo nas raptem z 11? !
Chodzi mi o ostatni miesiąc z maluszkiem w brzuchu <3 ach jakie cudowne uczucie 🙂 wiem ze koncowka jest do donoszenia najgorsza bo jest ciezko i mi to przytlumilo ostatni miesiąc radosci bycia w ciąży. Wczoraj jak weszlam do Was na forum od razu przypomnial mi sie poród 😁 w życiu nie przezyje cudowniejszych niż ta. Urodzilam przez CC bo mamy ulozony posladkowo na dodatek cisnienie tętnicze podniesione. Takie moje uczucia zbytnio nie mam komu wyrazic swojej radosci wiec troszke Wam pogegalam. Przepraszam jeśli kogoś urazilam. Buziamy z Oliwerkiem wszystkie kwietniowe pociechy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach jakie cudowne uczucie 🙂 wiem ze koncowka jest do donoszenia najgorsza bo jest ciezko i mi to przytlumilo ostatni miesiąc radosci bycia w ciąży. Wczoraj jak weszlam do Was na forum od razu przypomnial mi sie poród 😁 w życiu nie przezyje cudowniejszych niż ta. Urodzilam przez CC bo mamy ulozony posladkowo na dodatek cisnienie tętnicze podniesione. Takie moje uczucia zbytnio nie mam komu wyrazic swojej radosci wiec troszke Wam pogegalam. Przepraszam jeśli kogoś urazilam. Buziamy z Oliwerkiem wszystkie kwietniowe pociechy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Mada2409 🙂 Ja to codziennie jak sie budze to sprawdzam czy mam ten brzuszek i dzidziusia czy mi sie to snilo 🙂
A wczoraj odebralismy wozek - jest super! Uwielbiam jak synus rusza sie w moim bvzuszku a moj maz czesto pyta cz\\y maly kopie 🙂 Och cudowny czas mam nadzieje ze maluszek juz zawsze bedzie mnie tak uszczesliwial jak w tym okresie 🙂 A dzis ide do lekarza i zobaczymy czy buzke pokaze!
A w weekend pranie i prasowanie malutich ciuszkow 🙂 Wszystko obraca sie wokol niego.

A dzis mi sie snilo ze nie mialam brzuszka ze bylam szczupla jak kiedys i plakalam ze wlasnienie mam tego dzidziusia i brzusia i ze to byl sen, ze w ogole bylam w ciazy. Plakalam jak glupia. Na szczescie sie obudzilam i poglaskalam niunia przez brzuch i juz wszystko bylo ok. 🙂
Buziaczki drogie brzuchalki i mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mada przeciez nie mamy zalu 🙂 cieszymy sie ze ktos nas podglada i wspiera, kazda rada czy opinia jest na.wage zlota tym bardziej dla.pierworodek, dobrze ze mamy u nas dziewczyny z doswiadczeniem, takze jak.masz cos cennego to pisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mada jak masz ochotę się tu z Nami wygadać to śmiało ! 🙂 🙂 zapraszamy.

kurde Dziewczyny dziś pechowo mi się zaczął dzień, postanowiłam z rańca, że pojadę do moje ulubione pączki na dzielnicę gdzie kiedyś wynajmowaliśmy mieszkanie ( cukiernia u Spychały koło Grabiszyńskiej ) no i zapakowałam nas w auto i siuuup. jadę jadę i patrzę, że jakiś baran przede mną co chwila a to przyspiesza a to zwalnia, myślę - wyprzedzam no i trochę wymusiłam na nim pierszeństwo przy zmianie pasów i pech chiał, że manewr skończyłąm na przejściu dla pieszych... a tu nagle syrena zawyła, ja we wsteczne a tam lizak mi macha, że mam zjechać no i policja :/ dwie stówki mandatu dostałam wrrr. ! jakiś w ogóle nie życiowy był ten facet bo ani nie zażartował ani na żartach się nie znał, kazałam Młodemu nawet symulować, że siku mu się chce w nadziei, że odpuści mi mandat ale nic to nie dało a Młodego tak czy siak musiałam wysadzić pod autem bo mu się zachciało, dobrze, że na to nic nie powiedział.
no więc mam pączki za 212 zł plus paliwo :P ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Zrobiłam wczoraj 2kg faworków i24 pączki mi wyszły już pod koniec mąż smażył faworki bo jak mnie skurcz złapał to będziemy jechać na porodówkę.Disiaj już jestem po KTG i jest dalej wysoki poziom skurczy i na nie szczęście robią się bardziej regularne ale lekarz powiedział że będzie dobrze bo rozwarcia nie ma. Ale dzisiaj przytyje 😁

A co do płucek to jak byłam ostatnio w szpitalu to dostałam sterydy na rozwój płucek dlatego są w pełni już rozwinięte 🙂
Oj Justynka to chyba były najdroższe pączki w twoim życiu współczuje 🤢
Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
po tygodniu przerwy od choroby na nowo mnie złapalo.
Znacie jakiś dobry sposób na mocny ból gardła?
Pukanie szałwią, i wodą z sola nie pomaga 😞
jeszcze syrop z cebuli sobie zrobiłam...
ale nie wiem...
moze macie jakies sprawdzone sposoby? 🙂

Zycze wszystkim zeby pączki poszly w cycuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj justynka za 212 zl paczki gdzie Ty to pomiescisz:P

Wlasnie ulozylam ubranka ale sie naglowkowalam... ale chyba logistycznie jakos.niezle wyszlo:P z lozeczka zniknal balagan:P

Partuzantka to moze byc tak ze wczesniej urodzisz. Fajnie juz bedziesz miala.maluszka.ze soba 🙂

A moja mala.jakas.spokojna dzisiaj tylko raz sie ruszyla. Az mi glupie mysli przychodza do glowy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OzeszMy byliśmy u lekarza,bo Alan miał gorączkę w nocy i zaczął kasłać. Mamy zapisany antybiotyk,bo gardlo czerwone,a on nie chce noska smarkać,bo go boli i nic nie daje przy nim robić..ani kremem posmarowac,zeby nawilzyc i naweet woda morska zapsikac,ech 😞 po tygodniu wody morskiej nasile wpsikiwanej,lipomala i nurofenu..mimo wszystko gardlo czerwone,wiec mama mi doradzila zebym jednak dala antybiotyk,bo chcialam sie jeszcze wstrzymac..ale faktycznie juttro moze byc jeszcze gorzej..

My dzisiaj faktycznie na tlusto..paczki,na obiad frytki 😜
Ach no i pozarlam sie z moim A.,bo Alan nieznosny przez ta chorobe...ryk urzadzil jak cholera..no a moj zero cierpliwosci i sie na niego wkurxylam..bo ledwo dziecko wrocilo..do tego chore,a on juz kuzwa nerwy..nie powiem sama mialam nerwy,ale wiwm,ze chory jest..kaprysny itp.

Partyzantka to jak plucka rozwiniete mozesz rodzic,ale jak juz pisalam niech malutka siedzi jak najdluzej w brzucholku u mamuni! Im dluzej,tym lepiej 😉 .

Cos jeszcze mialam pisac,ale oczywiscie skleroza postepuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...