Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey

Co do dolegliwości to mam wszystko co opisałyście plus skurcze co do wcześniejszego porodu ja czekam jeszcze do 37 tygodnia i zaczynam jeść ananasy i pić herbatkę z liści malin i oczywiście dużo będę chodzić po schodach bo to wszystko podobno pomaga zobaczymy i wypróbujemy 😁 Najbardziej to dość mam tych skurczy reszta to Pikuś 😆

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No herbata z liści malin,ananasy,mycie okien,chodzenie po schodach,seks,draznienie brodawek .. to jest,to o czym ja slyszalam 😉 naprawde ja czekam do tego 37tyg.i chce rodzic,a pewnie urodze jeszcze po terminie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy się!
My już przed 6.wstaliśmy. byliśmy już na zakupach .. zaś za dużo nakupowałam,bo ciężko miałam i brzuch zaczął boleć :/ ale tak to jest,jak sie na dwa razy nie chce isc.. Alan dalej katar,chrypa..jak do jutra nie bedxie lepiej-mimo antybiotyku to ide z nim do lekarza znowu.
Czy Wy też tak macie,że praktycznie codziennie sprzątacie,a i tak zawsze jest coś do zrobienia? U mnie to wnwt na drugi dzien nie widac,ze sprzatane było :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oho to ja czekam do tego 38 tyg bo w 37 podobno jako wczesniaka moga uznac i wybieram seks 😁 pozniej bedzie celibat na min 6 tygodni 😁

Mnie tez ciezko, rowniez budze sie mokra w nocy. Wczoraj bylam na spacerze i chyba mnie przewial. mialam krotki rekaw i kurtke zimowa tylko goraco mi bylo i sie rozpielam i dzis bola mnie ledzwie albo nerki juz sama nie wiem, albo za dlugo.lezalam na plecach i mnie bola od tego lezenia po.prostu co myslicie?

Jak ja uwielbiam wiosne! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wITAM PO WEEKU 🙂
widzę że z początkiem marca zaczynają się stresy hehe, to tak jak u mnie. Codziennie się budzę i zastanawiam który to już tydzień, tak jakby tydzień zmieniał się codziennie 😉
no ale ciekawa która z nas pierwsza się rozdwoi
a nie wiedziałam że jedzenie ananasów przyspiesz 😮 ja ostatnio wciagnęłam pól takiego świeżego...
week nam minął szybko bo stale gdzieś, a to u dziadków a to u rodziców 🙂
jutro malujemy sypialnię to już sobie ogarnę pokój, a w sobotę rozlożę łóżeczko a po weekendzie spakuję torbę..........boszzzz 🙃

trza iść na zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprasuje te ciuszki co przywiozlam,wybiore ciuszki do szpitala,no i tez juz spakuje torbę. Bo jakby nie było dziś równy 35tc u mnie! Jak to zleciało 🤢 ale i tak pewnie ostatni ms tak jak w tamtej ciazy bedzie sie dluzyl,jak ... 🤢
Ja się śmiałam wczoraj do mojego,że tak za dwa tygodnie to będzie miał seks codziennie :P żarcik taki oczywiscie,nie dalabym rady chyba 🤢
No a czeka mnie mycie okien na pewno .. urodziny Alana będziemy robić,więc dużo stania przy garach,sprzątania,więc wiecie 😜. Ja to jeszcze z tym moim Łobuzem tą moją Małą wyłażę/wybiegamn tych zakupach..

Kinga no mogło Cię przewiać ...

Dzisiaj w nocy skurczy kilka miałam,ale no spę wzięłam i luuz!
My łóżeczko złożone mamy tylko muszę poprać prześcieradło..ochraniacz na szcpA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki 🙂)
i ja was wityam po dłuzszej nieobecnosci 🙂 mam nowe łącze i mam nadzieje ze nie bedzie mi tak znikac jak te z plusa 🙂
u nas oki.. Janek na szczescie wyzdrowiał i dzisiaj posłałam go do przedszkola.. na szczescie mam teraz troszke spokoju...
własnie piorę częsci wózka... poprosiłam z rana męża aby mi zdjał ze strychu bo chciałam zobaczyc w jakim jest stanie i oczywiście wszystkiego nie znalazł... a mi na strych nie pozwolił wleśc.. no nic niestety pok kryjomu bede musiała tam wejsc bo przeciez nie wsiąkło tych elementów wózka w kosmos...no i jeszcze wiem ze miałam rożek, którego też oczywiście nie potrafił znaleśc ech te chłopy 🙂
powiem wam, ze ja też bym chciała już w 38 tyg sie ropakowac.... moja kolezanka jeszcze w dwu paku a jest juz 11 dzien po terminie.. i siedzi w szpitalu.... dostaje zastrzyki a córa uparta siedzi i nic... rozwarciew tylko na 3 cm.. i kompletnie nic sie nie dzieje..
jade dzisiaj po wyniki badan do szpitala to ja przy okazji odwiedze... moze zdazy sie do południa rozpakowac 🙂
też nie wiedziałam ze ananas przyspiesza 🙂) to w takim raziue bede wcinać ananasa i wykorzyustywać męża.. ten to sie baardzo ucieszy, 🙂) aai mam nadzieje ze zdazy mi góre wykonczyć to bede miała kilka okienek do porządnego wyszorowania hehe 🙂
też uwielbiam wiosne... wczoraj to było przecudownie... a na moim trawniku już wdzięcza sie krokusy 🙂
dzisiaj niestety chłodniej i troche mnie wywiało jak rozbierałam ten wózek na dworze 🙂.. poczekam na słoneczko aby go dokładnie obmyc z kurzuu 🙂
no i czekam na pensje aby wykonac reszte zakupów 🙂
Tuśka... ja tez sie zastanawiam skad sie ten syf w domu bierze 🙂 niby codzien sie sprzata i codzien musze na miotle polatac... szok.. a najbardziej to mnie wkurza kurz na zabawkach mojego dziecka... bo szlag mnie trafia jak musze przelatywac szmatka te małe duperele 🙂
oki.. ide własnie ogarnąc ta chatke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej drazni mnie pisanie z telefonu :/

Ja zaraz idę dokończyć sprzątać..dzisiaj zupę na obiad robię to przynajmniej przy garach stać nie trzeba jakos strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak co do kurzu to tez juz sily nie mam:/ ledwo sie koldra ruszy i juz lezy:/ a przy urzadzenia elektronicznych to juz sie nie wypowiadam.

Kurde chodzic nie moge:/ bola mnie te plecy.

My tez wozek bedziemy zamawiac i bede torby pakowac ojjj zaczynam sie bac.

A czy ananas w puszce tez sie liczy? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka u nas tez weekend w ruchu 🙂

Dzis ma mojego M w domu wiec od rana łata dziury w małym pokoju wiec juz blisko jest malowanie 😁 i bardzo mnie to cieszy.
U nas wczoraj pochmurnie bylo a dzis piekne slonce tylko wiatr moze głowe urwac. Dla mnie WIosna to najwspanialsza pora roku, tez ja uwielbiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMój A to stwierdził,że jakby szło sprzedawać kurz to bylinyśmy milionerami!

Ja też uwielbiam wiosnę! Najlepsza.pora roku 😉. Bo w zime - za zimno..jesien-szaro i buro..no a lato czasami za gorąco..moj tp sie ze mnie smieje,ze alno narzekam,ze zimno albo ze za goraco 😉 . Ale mnie sie nie dogodzi .. dla mnie jest najlepiej wiosna 😉 .

Kurde Alan caly czas mi pokazywal,ze boli go pepek..z 5raY wolal,ze kupe chce,a wkoncu i tak nic nie zrobil..rano mial biegunke 😞 le to pewnie przez ten antybiotyk .. oslonowo dostaje,ale nie do konca chyba pomaga.

Niech on juz wyzdrowieje! 😞 a wlasnie zasnal..w srode mamy sesje ciazowa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Tuska - widziałam, że pisałaś wcześniej o szpitalach - a nie myślałaś o Rudzie Śląskiej? Ten szpital ma bardzo dobrą opinię, na patologii trochę słabiej, ale położnictwo przyjemniejsze. Nie znam kompletnie szpitali w Gliwicach i Zabrzu, ale wiele "źródeł" poleca Rudę lub CSK jako najlepsze na Śląsku. Zależy oczywiście, jakie są Twoje oczekiwania, bo pewnie żeby się załapać na zzo trzeba mieć szczęście.. ale szpital polecany, sporo dobrych lekarzy tam pracuje.

My też właśnie będziemy odbierać wózek, a powiedzcie mi, czy nowe wózki też prałyście (to, co się dało oczywiście 😜 ) czy tylko wietrzyłyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie prałam. Shelly w ogole nie myslalam o Rudzie Sl. .. ale ostatnio widzialam,ze moja ciotka rodzila Marcelinę w Rudzie Śl.i zastanawiam się co tak,no oni koło Olkusza moeszkają..nie wiem czy kojarzysz gdzie jest Olkusz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nowego bym nie prala.moj stal 5 lat na strychu...a wczesniej i tak mialam go po dziecku kolezanki. Na szczescie w moim mozna wszystko zdemontowac wrzucic do pralki...
Zuzka tak dzisiaj kopie ze mam.wrazenie jakby trenowala do jakis biegow:-)
Leniuch jak Twoja osemka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff, dzięki za odpowiedzi wózkowe 😉

Kojarzę, kojarzę Olkusz 🙂 wiesz, Ruda Śl. i CSK w Katowicach mają III stopień referencyjności (najwyższy), jeśli chodzi o oddział neonatologiczny, dlatego jest tam najbezpieczniej rodzić, jeśli np z dzieckiem mogą być jakieś komplikacje. Przyjeżdżają tam ludzie z przeróżnych rejonów PL, ja na patologii leżałam np z dziewczyną z Raciborza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nowego też nie pralam, ale teraz ta moja spacerówa stoi na klatce więc trzeba będzie go przetrzeć a gondolę z piwnicy poprać co się da bo 3 lata chociaż w worku to i tak kurz się dostanie...
za tydz usg, ciekawe ile będzie ważyć 🙂 i też mi pobiorą na te paciorkowce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym powiedziała mojemu,że w Rudzie teraz chce rodzić to by mnie wyśmiał..że czego ja jeszcze nie wymyślę. Shelly a Ty gdzie chcesz rodzić? Ja rodziłam w Gliwicach,bo szczerze mówiąc Zabrze dobrej opinii nie mka zbytnio,choc dwie znajome tam rodzily i nie narzekaly..a moj gin pracuje w Gliwicach i dlatego tam zdecydowalam sie rodzic..a szczerze widziałam Go tylko raz,jak lezalam na patologii..przyszedl do sqojej pacjentki,ktora ze mna na sali lezala i widzial mnie,anie zapytal co tam u mnie..dopiero,jak na korytarzu sie spotkalismy to zagadal..
Dzwonilam,jak urodzilam i we wtorek mial dyzur,wiec mial przyjsc,ale nas wypisali w pn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moj mi przyniosl fotelik i gondole z piwnicy .. fotelik wszystko szlo rozebrac,wiec do pralki i juz wyprany caly 😉 a gondoli niestety sie calej nie da i musze tak wyprac..wiec jeszcze na to czeka :P poprasowac zbytnio nie poprasowalam,bo maly obudzil sie z placzem..pokazywal na brzuch,ze go pepek boli mowil..no wiec brzuszek..masowalam mu,siadl na kibelek..masowalambzuch i w koncu sie zalatwil,ale znow biegunka..chyba mu troche przeszlo,bo ciastoline przyniosl i sie bawi,wiec ja po rz kolejny sprobuje cos poprasowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha ja też trochę kombinowałam z tymi szpitalami 😉 trochę tego za dużo na Śląsku :P

Moja lekarka pracuje w Chorzowie i w Bytomiu, i dopóki miałam rodzić naturalnie to własnie zastanawiałam się nad Siminem w Chorzowie i nad CSK w Katowicach. Ale teraz po 1. - raczej skończy się cesarką 😞 po 2. zapisałam się do szkoły rodzenia, która prowadzi położna z CSK, po 3. najbliżej mam do CSK (bo szpital w Tychach odpada..), więc padło na CSK.. Chyba, że coś mi się nagle odwidzi 😉 Ale nie sądzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do prania wozka to u mnie niestety nie da sie wsyztskiego zdemontowac i czesc rzeczy musze w reku prac. w sumie zostala mi tylko najwieksza czesc od tej gondoli.

summer
ósemke czuje ale powoli chyba sie przyzwyczajam. najbardziej przeszkadza mi ze caly czas mam tam opuchniete i musze uwazac zeby sie nie ugryzc wiec zuje tylko jedna strona.

kurcze takie przestawianie jest normalnie mega meczace tyle rzeczy do przebrania a tyle nie potrzebnych... a tyle zabawek maskra... no nic ale przynajmniej raz na jakis czas sie wszystko odswierzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

U nas masakra. W nocy mała dostała 40 stopni gorączki i wymiotowała. Prawie nie spałam z nerwów 😞 Okazało się, że jest jakiś wirus cholerny. U lekarza mi w poczekalni zwymiotowała a ja z tym wielkim brzuchem musiałam to sprzątać 😞

Poza tym byłam dzisiaj u gina i niby wszystko ok a jednak mała słabo przybrała za te 3 tygodnie - tylko 35 dkg i ma dopiero 2,5 kg a do cesarki równo 4 tygodnie zostało. Martwię się trochę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...