Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tuska ja miałam jasną kreskę na teście i wyszło pozytywnie...niech lepiej powtórzy za tydz 🙂 dla pewności
leniuch ja prałam Vanishem (pianą) ale średnio mi się podobało, tzn plamki które miałam nie zeszły może jedynie tylko się odświeżył, latem to chyba wezmę faceta z firmy piorącej
jak ja miałam hemoroidy po porodzie to na szczęście mnie nie bolały, jedynie przy podcieraniu było ciężko i same jakoś zniknęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jej mówiłam co napisałyście 😉 no i wizytą u gina tez kazalam zaczekac..ja bylam z Alanem w 5tyg.byl tylko pecherzk..powiedzial,ze ciaza jest,ale zebym przyszla za 3tyg.,bo tylko 2% takich ciazprzezywa..wiec juz stres byl..no i teraz bylam w 8tyg.serce bilo,a mimo wszystko kazal przyjsc w 10 czy 11 tyg.i dopiero wtedy zalozyl karte ciazy..takze z wizyta nie ma co sie spieszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Tuska...ja robilam 2 testy.Jeden w 5 dni po przewidywanym terminie okresu i nic, tylko jedna kreska....a drugi w 9 dniu i byla totalna bladziocha i tez nie bylam pewna czy to jest ciaza czy jej nie ma:-) wiec niech poczeka..i dopiero najwczesniej w 6 tyg sie pojawi u gina:-)
Ja juz po wizycie...wszystko oki,ale o zuzce nic nie wiem bo popsulo im sie usg.. zla jestem:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

ja robiłam test aż miesiąc prawie po spodziewanej @ i krecha była wyraźna a do lekarza poszłam w 8 chyba tyg. bo wcześniej właśnie z synem to w 5 tyg powiedział, że jest sam pęcherzyk i wszystko się może zdarzyć.

Kamila nieźle boli takie ucho nie ? :P

leniuch z biedronki jest z mleka pasteryzowanego co prawda trochę gorszy w smaku ale można chęć zaspokoić 🙂

ja się dziś zorientowałam, że ten Oillan w którym kąpiemy Młodego to nam się nie nada na samym początku dla małej bo jest od 1szego mca życia, tak samo balsam :/ i muszę dokupić Oillan Baby :/

a na bephanten jest niezła promocja w Auchan a właściwie chyba w stałej sprzedaży jest w takiej cenie bo już z pół roku widziałam - maść 100 gram plus gratis maść 30 gram plus taka jakby kosmetyczka przezroczysta za ok 40 zł. więc mega się opłaca 🙂 stoi przy lekach a nie na dziale dziecięcym 🙂
o taki zestaw jak tu : http://www.aptekawarszawa.pl/bepanthen-baby-masc-ochronna-100g-30g.html tyle, że tutaj jeszcze 12 zł za dostawę trzeba więc tam korzystniej.

i śliczne w Auchan mają buty dla dziewczynek coś a\\\\\\\'la Martensy w kwiatki lub kropki w różnych kolorach, też taniutko. Kupiłam nawet najmniejszy rozmiar na baaaardzo \"na zaś\" aż mój się pukał w głowę no ale jak kiedyś dla Młodego szukałam martensów lub podróbki martensów to ceny były masakra... martensy drożej niż dla dorosłego - 50 funciaków :/ a podróbek nie znalazłam - no więc w auchan są 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa dziewczyny potrzebuje kppa w dupe,bo musze brwi wyregulowac,nalesnikiusmazyc..wykapac sie i poprasowac nam bluzke i koszule na sesje..juz 11:00,a ja w czarnej d jestem! :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok to kupie sobie sobie ten bephanten jak tak zachwalacie 🙂 mam te nakładki na piersi do karmienia z lovi tak samo jak smoczek i butelki zeby mała juz do jednej firmy była przyzwyczajona, myslicie ze się sprawdza? 🙂

ja mam rybke dzis na obiad zaraz wstawiam ziemniaki i piekarnik uruchamiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz mi te nakladki sie nie sprawdzily ale wiem ze innym mamom pomogły. laktatora tez chyba nie bede kupowac bo mi sie nie przydal szybciej bylo recznie najwyzej pozycze od kolezanki.

kurna mlody tak mi sie wierci w brzuchu i wygina sie to tu to tam go czuje normalnie wiercipietka mala i czasem jak sie wypnie to az tak zaboli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nakladki na piersi,a w sumie jedna piers sie przydaly,bo mam wkleslego sutka..pozniej juz se mlody radzil bez nakladki 😉 . A jak mialam poranione to z ta nakladka mnie np.jeszcze bardziej bolalo. . Takze zalezy chyba od osoby.

Ja dwie pozycje odhaczone .. nalesniki usmaone,brwi wyregulowane 😉 . Musze prysznic wzuac,najgorsze,ze przy mlodym,bo to dziecko spac przeciez w dzien nie sypia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂 Widzę, że przygotowania do szpitala trwają pełną parą 🙂 Ja jakoś weny nie mam - część rzeczy mam spakowane a resztę to na liście mam. Ja ubranek do szpitala nie biorę bo oni dają swoje (na wyjście trzeba tylko zostawić jakieś ubranko dla biedniejszych dzieci).

Ja mam fazę na truskawki - w Kauflandzie są pyszne. Ostatnio jem sporo truskawek bo potem jak będę karmić to pewnie nie będę jadła. A na obiad dzisiaj mam pstrąga z patelni grillowej, pieczone ziemniaczki i sałatka. Na śniadanie z kolei robiłam racuchy z jabłkami i sosem klonowym.

A na piątek zapisałam się do kosmetyczki na pedicure i pielęgnację stóp bo już nie sięgam aby się tam oporządzić a do szpitala jakoś muszę wyglądać. Regulację brwi i henną robię co 3 tygodnie. No i na 30 marca jeszcze fryzjera zaklepałam bo po porodzie nie wiadomo kiedy znowu będzie czas coś koło siebie zrobić.

A co do dolegliwości to ja tak jak wy mam już dość. Noc to jest masakra a dzień wcale nie lepszy. Nogi i ręce puchną a w kroczu tak boli że szkoda gadać. Jeszcze 26 dni!! No chyba że mnie wcześniej weźmie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze,ale mam lenia!!!moje dziecko jeszcze w pizamie lazi!!pewnie ubiore go dopiero jak jechac bedziemy.do tego juz coraz bardziej z cyckow leci.. jeszczew dzien moglam polazic bez wkladek,nawet zdazaly sie "suche" noce,a dzis masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe...dokladnie co mamuska to inne doswiadczenie...nakladek nie mialam i nie potrzebowalam...laktator mialam pozyczony ale okazal sie zbedny...za to bepanten na sutki niwzastapiony bo mi popekaly:-)
Z niektorymi powaznoejszymi zakupami typu laktator bym sie powstrzymala bo to kosztuje a moze sie nie przydac..a teraz takie czasy ze bez problemu mozna chlopa poslac do sklepu i kupi jak bedzie potrzeba:-)
Ja rowniez umowilam soe do fryzjera na przyszly tydzien...na farbe i sciecie za co zostalam skarcona przez tesciowke, bo w ciazy nie powinnam...to jakis zabobon co!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o to widzę, że prawie wszystkie udamy się niedługo do przybytku rozkoszy jakim jest fryzjer i kosmetyczka :P ja w przyszłym tygodniu idę zrobić jakiś fajny manicure, już na ślub, poczesać się próbnie przed sobotą i też myślałam o jakimś ścięciu. do tego regulacja brwi i może będę jak człowiek wyglądać.
a czy to taki zabobon to nie wiem, nie słyszałam o takim, może chodzi o jakieś amoniaki w farbach czy coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer - chyba są jakieś takie wierzenia, że w ciąży się włosów nie ścina, bo mózg się dziecku nie rozwija, czy coś w ten deseń 😜

Widzę, że Wy już tu poważne pakowanie, aż mnie zestresowałyście 🤪 no ale ja jestem na szarym końcu w kwietniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer jakis tam przesad jest na pewno ale co doklad.ie to nie pamietam. Tez musze wlosy pofarbowac ale raczej w domu i tez bym podciela ale myslalam ze moze po porodzie jak juz cieplej bedzie.

A mi niestety te hemory zaczely krwawic i cos misie wydaje ze wycieczka do proktologabedzie nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja miałam knedle z truskawami śmietanką i cukrem....tak żeśmy na słodko 🙂
tuska jak będziesz miała zdjęcia to pokaż koniecznie, bo ja sobie zrobię dopiero w ramach chrzcin - latem.
ale miałam spacer znów, ale kurna już się nie nadaję w plecach mnie boli i syry do tyłka mi wchodzą i na krocze nacisk czuję....retyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po..mysle,ze zdjecia beda fajne 😉 . Wgl skomplementowala mnie,ze ladnie na zdjeciach wychodze ☺️ zdjecia bede miala za jakies 4tyg.wiec moze mala bedzie jux z nami :P,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
]Tuska musisz koniecznie pochwalic sie fotkami tu czy na fejsie 🙂

Ja laktatora nie kupowalam tylko.pozyczylam od sasiadki bo wlasnie moze sie wogole nie przydac a wydatek jednak jest.

Dzis rozmawialam ze znajoma polozna z mojego.szpitala i ogolnie jestem dobrze przygotowana, kazala mi dokupic koszule do porodu, ktora zaraz bedzie do wziecia do domu i zmienia mi na swieza, kazala tez przygotowac mala reklamowke w ktorej bede miala czapeczke, skarpetki, pampersa, spiochy lub polspiochy i kaftanik i wezme ja ze soba do rodzenia zeby mialy w co dziecko ubrac po porodzie. A tak to pytam czy lepiej wziac body czy kaftanik a ona do mnie ze jak bede umiala zalozyc body to moge wziac... 🤢 wiec stwierdzilan ze nie bede sie stresowac i wezme najprostsze ciuszki a w donu bedziemy cwiczyc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny robilyscie badanie w kierunku GBS? Wyszedl komuś pozytywny? Ja odebralam dziś wynik z takim opisem, lekarka mi mówiła ze przy porodzie dostanie antybiotyk zęby dziecka nie zarazić. Ale doczytalam się ze ten lek który bralam na zapalenie pęcherza działa na ten wynik, czyli możliwe ze juz tego ustrojstwa nie mam. Ale powiecie mi czy macie jakieś informacje na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...