Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

I wstrzymali..tzn.czuje teraz dyskomfort w podbrzuszu,ale tylko tyle. Chce do domu,jak nie rodze... 😞 a ona mi powiedziala,ze no dzisiaj,tzn.polozna,ze no dzisiaj to moze jeszcze nie..a wkurza mnie to bo jak niby akurcze sie nie zapisuja na ktg to po co mnie trzymac? Zapytam sie larza czy moge wyjsc dzisiaj..i tak jak pompy z kroplowka nie dostane to tylko magne b6 i witaminy mam lykac i to swoje,bo szpital nie daje..to po co tu siedziec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzucholki!

leniuch jak narazie przystało na imieniu Dawid 🙂 przyzwyczajam się.

Właśnie szykujemy się na wizytę, mam nadzieję że w końcu zrobi mi usg i powie jak tam maleństwo ile waży i mierzy i jak się ułożył. Dzisiaj będę miała też i ten posiew robiony.

Miłego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech Tuska ja to pewnie tez bym sie wkurzyla na Twoim miejscu bo po co to wszystko przechodzic od nowa tym bardziej ze pewnie chcialabys byc z Alanem. Wlasciwie z tego co pisza dziewczyny to spokojnie juz dzidzia jest gotowa wiec po co tak na sile trzymac. A jak Twoje ciśnienie w szpitalu????

A ja wlasnie sprawdzilam swoje recepty i wychodzi ze ta babka dala mi wszystko na 100% platne i antybiotyk i zelazo a do tego przeciez musze jeszcze kupic cos oslonowego 😠 i kupe kasy wydam... wrr cos chyba przykombinuje bo spora dawke mi dala tego Augmentinu i jeszcze kazala kupic 2op co dla mnie jest bez sensu przy takim niskim wyniku tych ecoli.

Wczoraj upralam pierwsza partie ciuszkow dla Sylwka dzis bedzie kolejna no i prasowanko. W nocy moje dziecko tak mnie maglowalo prezylo sie jak struna normalnie moglam wziac centymetr i go zmierzyc. Tak mi to przeszkadzalo ze zasnac nie moglam wygladalo na to jakby chcial sie wydostac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska jeszcze 3 dni i juz może Cię na nowo łapać skurcz 😉 także przyszły tydzień stoi przed Tobą otworem 😉
ja jutro będę się pakować bo akurat skończę 36 tc więc pora na mnie bo moim odnośnikiem jest termin z Mają....czyli w następny poniedziałek 😮 heh wiem że to tak nie działa ale jestem ciekawa czy ponosze dłużej....byle do 1.04 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze tuska zasiala niepokoj:P ale wcale sie nie dziwie ze sie sprezylysmy bo dotarlo do nas ze kazda moze to juz spotkac. Ja sie zorientowalam ze nie mam porecznej torby do szpitala tylko taka 70l to.troche duzo. Musze poszukac kolo 50 moze? Mala spakowalam a ja musze sie na zakupy wybrac. Ide dzis po.odbior wynikow GBS to zajrze do galery 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dziecko rano wstało buźka juz ładnie wyglądała mniej krostek i nie podrażniona (czytaj nie czerwona), zrobilam mu kanapke z masełkiem i co no i znowu caly w krostach i czerwony 😠 😠 😠 nie wiem co moze go uczulac zawsze jadl to samo na sniadanie. Moze to ta margaryna albo kajzerka? Az boje sie myslec ze to gluten... nic chyba kupie dzis takie prawdziwe maslo i te wafle ryzowe oby chcial to jesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
oj Tuska bidulko.. jak jest ok to chyba możesz wyjść na własne żądanie?
rzeczywiście ja też muszę na wszelki wypadek torbę spakować/..

Osaseco a mi się dziś śniło że urodziłam chłopca (a mamy mieć dziewczynkę) i nas to zaskoczyło i zastanwialismy się nad imieniem David 🙂 (chociaż dla chłopca Damir już wybraliśmy).
W ogóle bardzo silne dziecko już pełzać/ prawie raczkować zaczął na 2gi dzień 🙂 Jak to w snach bywa...

Leniuch może umów się do innej lekarki - lekarza? nie dość że Ciebie tak potraktowała i dała wszytsko na 100 % to jeszcze masz wątpliwości czy to wszytsko brać. A jak Twoje sprawy toaletowe? Mam nadzieję że lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchole...
Tuśka.. jak sie czujesz??? skurcze juz przeszły?... mam nadzieje ze juz wszystko ok.... niezła akcja.. może powinniśmy zmienić nazwę z kwietniówek na marcówki 🙂 🙂
a co u pozostałych dziewuch ?? Partyzantka, jesteś jeszcze w dwupaku??? coś sie ostatnio nie odzywasz??
Leniuch a jak Twoje zdrówko?? może faktycznie powinnaś pojśc na konsultacje do innego lekarza?? a moze Twoja lekarka juz wyzdrowiała i uda Ci sie wbić na jakaś wizytę miedzy klientkami, aby tylko recepty Ci wypisała...
a co do Olka.. to nie mam bladego pojecia co go mogo uczulic.. a tak wogóle to ma skłonności alergiczne??? byłaś z nim u alergologa???
no ja tak ciągle planuje sie spakowac.. ale jakos nie moge sie zebrac...
byłam dzisiaj na chwilke u koleżanki która urodziła 4.03.. jej córeczka jest przecudna... już zapomniałamjak sie obchodzic z takim maleństwem... chciałabym aby jeszcze góra dwa tygodnie pochodzic a pozniej juz spotkac sie z maleństwem... powiem Wam ze jestem okropnie opuchnieta.. mam juz dość tych wszystkich dolegliwości.. drętwiejących rąk....i wogóle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skurcze mam na nowo i o dziwo lekarz stwierdzil,ze jak badaniabeda ok to wszystko odstawiaja..bo plod duzy i widocznie ma sie urodzic wczesniej..wiec swiatelko w tunelu jest 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska co obchod/lekarz to inna opinia 🙂

co do nas to bylam z Olkiem u lekarza to rez nawet go nie obejrzala wypisala skierowanie do alergologa i dala recepte na Zyrtec i Cutivate. Kiedys juz bylismy u alergologa ale zrobili mu te podstawowe testy (w zeszlym roku) i ze nic nie wyszlo to lekarka nawet mu karty nmie zakladala. Co do kosmetykow to nic nie uzywamy nowego a buzie odkad pojawily mu sie krostki przemywam sola fizjologiczna i smaruje Hydrocortyzonem 3xdziennie i dostaje ten Zyrtec 2x1 i Wapno. Jak ta masc nie pomoze to wtedy mam dac mu ten Cutivate.
Z nowosci spozywczych w domu to hm... ketchup nowy kupilismy ale dostal go tylko raz, jedlismy tez sporo orzechow ziemnych (ale nie pierwszy raz bo czesto kupujemy ale moze nie jemy w takiej ilosci co ostatnio). Kupilam tez proszek do prania ale ten co zawsze, no i czekolade ale jak wyskoczyly mu krostki to wszystkie te rzeczy odstawilam. Tak wiec dalej ma taka kaszke na calej buzi tylko czasem robi mu sie wiecej i czerwienieje albo mniej i blednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syn szwagierki tez miał buzie kiedyś w krostkach, lekarz stwierdził ze to od proszku, a raz miał krostki nawet w budzi i odazalo się ze to wirus belgijski czy jakoś tak. Ale nie wiem jak się leczyli. Byćmmoże ze to od orzechów ziemnych, SA silnymi alergentami, a przynajmniej tydz musi minąć AZ całkiem zejda z organizmu.
Tuska a sprawdzają tętna dziecka, masz KTG? Bo przy takim powstrzymywaniu ważna jest kontrola tętna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczekamy z tydzien i zobaczymy moze minie. Moj M chce teraz w weekend jechac do swojego brata (oni maja 6 dzieci) ale mi to nie bardzo pasuje bo wyjazd ten wiaze sie z noclegiem bo po pierwsze troche to daleko a i rzadko tam bywamy wiec sie nie oplaca na jeden dzien. I martwie sie o Olka bo przeciez wiadomo tam gdzie dzieciaki tam i przkaski a on na razie nic nie moze jesc wiec nie chce zeby mu przykro bylo. A druga sprawa to ja i moje dolegliwosci. Na szczescie juz prawie wogule nie plamie ale mam problem przy wizycie w wc. Przy takiej gromadzie ludzi ciezko o prywatnosc bo nie dosc ze nasze dzieciaki to zawsze sporo tam dziciakow z sasiedztwa. A ja te wizyty w wc bardzo ciezko znosze, mocno mnie boli wiec za kazdyma razem placze, robie kilka podchodow. Wczoraj wieczorem juz sie stresowalam a tu sie okazalo ze jeden dzien obeszlo sie bez. Moze dzieki temu bedzie juz lzej bo szybciej sie zagoi... ktoz to wie... ale nadzieje mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki 🙂

Tuska widze ze wczorajszy dzien dla nas obu byl taki sam 🙂
ja jeszcze dalam rade isc rano do pracy mialam lekkie skurcze ale myslam ze to po prostu stres bo dzis mialam isc tam ostatni raz no i skonczylam prace o wiele szybciej niz pracowalam...
mialam silne skurcze co 4 minuty dobrze ze mam w pracy przeszkolonych z pierwszej pomocy i moja przelozona liczyla czas skurczy.
zadzwonili do mojaj poloznej odeslala nas do spzitala zeby do nich zadzwonic, po rozmowie i opowiedzeniu co i jak kazali przyjechac...
bylam tam od ok 12 do poznego wieczora... skurcze ze az mi lzy same lecialy no i okolo 18 same usatly wiec powiedzili zeby jecahc do domu
brzusio twarde jak pilka i tak od wczoraj maly sie rozpycha i strasznie boli....
a jeszcze jak prasowalam jego ciuszki w srode stwierdzilam ze chyba czas sie spakowac ale bylam za bardzo zmeczona wiec tego nie zrobilam... moj wczoraj z lista w reku pakowal wszystko co potrzebne 🙂 najwazniejsze w srode przyszedl wozek wiec juz bylismy spokojni jakby cos sie zaczelo...
a dzis juz nie poszlam do pracy bo i tak by mnie odeslali do domu i mam pierwszy dzien odpoczynku...najgorzej ze skurcze zaczynaja sie od gory brzucha i schodza na sam dol... chyba moje dziecko stweirdzilo ze jeszcze nie jego pora 🙂
moj brat wczoraj przyjechal i powiedzial ze on juz by chcial zeby maly sie urodzil i moj K tak samo 🙂 ja chyba tez tylko sie troche boje jak to wszystko bedzie...
rodzice w poslce jak na szpilkach siedza i co jakis czas dzownia zobaczyc co i jak...
dzis chyba sobie okna w domu pomyje z tego lenistwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch na chwile obecna to jeszcze siedze na wyrku pod koldra bo nie chce mi sie schodzic na dol 🙂 ale chyba bedzie trezba sie ubrac bo w pizamie caly dzien to chyba raczej nie da rady 🙂
trzymam kciuki za lepsze samopoczucie i moze taki wyjazd bylby dobry zebys oderwala sie troche od zmarwtien i poczujesz sie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko
ale mycie okien chyba nie jest zalecane za bardzo.. własnie chyba pod kątem że może przyspieszyć poród? zobacz może w necie. Ale numer chcesz już sie rozpakować 🙂 trzymam kciuki. Ja za tydzień bym chciała 🙂

Leniuch
ja też bym chyba wolała zostać w domu.. a może rzeczywiście mały jest uczulony na gluten..? generalnie alergie wynikają często z nieprawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Może warto by oczyścić organizm. ja byłam mega uczuleniowcem i w testach mi nic nie wyszło 😞 Nawet na jad pszczeli a kiedys po uryzieniu osy ręka mi spuchła od palców do konca ramienia mimo 3 zastrzyków anytyhistaminowych.. i jeszcze miałam różne inne historie.. parę razy wylądowałam w szpitalu z powodu uczulenia, raz się dusiłam etc.I wyspki rózne miałam na porządku dziennym. Teraz zauważyłam że nie mam żadnej wysypki juz kilka miesięcy... Może to moja dieta ciążowa wpłynęła na to..?
Fakt chce pozostać przy zdrowym odżywaniu także potem i zobaczymy jak zniosę pylenie roślin w tym roku...

Tuska trzymamy kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska trzymaj się! 🙂
Leniuch - nie zdecydowaliśmy się jeszcze na imię, toczą się dyskusje 🙂
Ania - Dexaven i Celeston mają nieco inne substancje czynne, więc ich siła działania jest ciut inna.

My wczoraj zwiedzaliśmy porodówkę.. i powiem Wam, że myślałam, że mnie to zestresuje, a było wręcz przeciwnie - poczułam się spokojniejsza, jak zobaczyłam, jak to wszystko wygląda. Pewnie też dlatego, że prawdopodobnie cesarka..

Dziewczyny, które mają planowane cc - czy partnerzy mogą w Waszych szpitalach być przy cesarskim cięciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...