Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jej dziewczyny trzymam kciuki, ciekawe czy rzeczywiście szybciej się rozpakujecie czy to tylko jakieś przedwczesne oznaki. Słoneczko to już właściwie jesteś donoszona więc luz 🙂
leniuch to ciekawe czemu Ci tak synka wysypało...prawie tak jak u mnie, wszystko jadłam a pewnego dnia dostałam tej wysypki...tylko ja w ciąży więc tu już wszystko jest możliwe 😉

ja odebrałam dziś ten gbs i kuźwa mam bakterie więc u mnie antybiotyk na bank...i skąd to się weźmie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Szalejecie widzę dziewczyny 😉 no to ciekawe, która pierwsza na porodówce 😉 Ty Słoneczko już magiczne 37tyg masz skończone więc możesz ruszać 🙂

Shelly ja ma cesarkę i mój mąż będzie w jej trakcie ze mną... Ale jak rodziłam Marcinka w innym szpitalu to nie pozwalali.. także co szpital to inne zwyczaje - choć najczęściej chyba jednak w trakcie cesarki nie pozwalają :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to właśnie u nas też tak było przy poprzednim porodzie - że wynieśli Marcinka do taty przed salę.

a zapomniałam Wam jeszcze napisać, że w ramach ostatniego przygotowania do porodu-podpisaliśmy dziś umowę na bankowanie krwi pępowinowej 😉 zaszaleliśmy.... no, ale oczywiście i tak mamy nadzieje, że nigdy nie będzie to potrzebne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania czyli jednak to nie dupka się wypychała tylko główka 🙂

Powiem Wam ze pomimo dolegliwosci, ktore mi ostatnio doskwieraja czuje sie lepien niz ze 2 mies temu. Jakos sprawniejsza jestem fakt od czasu do czasu cos mnie zaboli i uciska ale przy np schylaniu sie czy pracach domowych jest zwyczajnie lzej (albo moj organizm sie przyzwyczail?).

u mnie tez przy pierwszym CC maz czekal za drzwiami poniej jak juz Olka mierzyly i czyscily to zawolaly mojego M pozniej sie podniecal ze Olo smolke puscil na przewijaku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila moja lekarka nie dala mi teraz antybiotyku, mam dostać 4 h przed porodem, miałam antybiotyk ale na zapalenie pęcherza, na penicylynie ale nie podział na ta bakterie, bo ponoć jest ona bardzo opora i dlatego leczą ja kroplowka przy porodzie. Miałam dostać silna masc dopochowa ale zrezygnował am z moim lekarzem bo stwierdziła ze najprawdopodobniej jedna seria nie zadziała. Ponoć wiele kobiet rodzi z ta bakteria a nawet o tym nie wiedza ze ja maja. Trochę poczytalam i się uspokoilam, muszę tylko przypilnowac badańdzieca po porodzie, w 2 dobie sprawdzają. CRP u malca i stad wiedza czy jest zarażone i dają antybiotyk malcu. Daj znać z kolei co sadzi Twój lekarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny czy ten moj brzuch to teraz juz caly czas bedzie taki twardy????i strasznie mnie kuje w pachwinach maly piety mi wystawia jakby chcial mi dac w zeby 🙂
pogoda sie zepsula i praktycznie przespalam polowe dzisiejszego dnia a mialam takie plany na mycie okien skonczylo sie na poodkurzaniu calego domu i zmyciu podlog reszte zostawiam mojemu niech sprzata sam lazienke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
albo probuje mala wylazic:P tez taiego stresa zlapalyscie przez ta akcje?:P ja tez werwy nie mam, ciagle mnie dol brzucha boli;/ a jeszcze jak dzisiaj polazilam i posprzatalam to sie nasililo;/ a ile prasowania mam.., tylko stac nie moge za dlugo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie planują CC z tego samego powodu - położenie pośladkowe. Pewnie i by były jeszcze jakieś nadzieje na odwrócenie się małej, ale mam też bardzo mało wód płodowych (z tego powodu byłam w szpitalu), więc mała nie ma miejsca na odwrócenie się..
Do tego przy tak małej ilość wód może się ten stan nagle jeszcze obniżyć, do tego jakaś infekcja i natychmiastowa cesarka, dlatego lekarka wolała zabezpieczyć małą sterydami.

W szpitalu, na który się zdecydowałam tata jest przy cięciu, a potem idzie z malcem na ważenie, mierzenie, badanie i go dostaje, skoro mama nie może 🙂 więc tyle mnie cieszy, że dzidzia będzie z jednym z rodziców, skoro ja odpadnę.

A co do GBSa - to też podają antybiotyk na 4h przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
u nas za oknem szaro, buro, deszczowo i wietrznie. Mnie wczoraj cos zaczelo rozbierac (nie moj M) i w nocy juz sie okazalo ze mnie mocno przewialo i jestem przeziebiona. Boli mnie głowa i gardło z zatok mi spływac ech... ta pogoda. Za bardzo sie wczoraj rozsunelam pod szyja jak wialo no i mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch dzięki za link, skladalam wniosek 2 lata temu i w sumie nie pamiętam jak to było. A Ty się lecz, ww sumie jak zaczelas brać antybiotyk to Ci powinien pomoc.
Ja czekam jak na szpilkach na wiadomości od Tuski.
Ja juz dawno wiedziałam ze tak maleństwo jest ułożone, posladkowo, ale mam cicha nadzieje ze się odwrocie, choć juz niewiele zostlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic sie nie dzieje ... ustalo wszystko,a ze weekend to do pn bede tu siedziec..tak to jak by tydzien byl to bym juz dzis wyszla.. urodze jeszcze ostatnia przez te dwie kroplowki ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska dzielnie się trzymasz powiadasz hehe
spakowałam dziś torbę, jeszcze tylko kosmetyki dla siebie i cyc 😉 w rossmanie pokupuje sobie takie miniaturki szamponu czy żelu bo i tak mam wypchaną torbę więc te małe będą w sam raz 🙂

wczoraj wieczorem pobolewał mnie brzuch jak na miesiączkę i dziś kazałam kupić mojemu no-spę bo to niefajne....też macie takie bóle czasem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam takie bole od niedawna, wydaje mi sie ze to moga byc skurcze, ale moge sie mylic moze doswiadczone mamy podpowiedza czy sie myle? Ja bede w tym tyg sie pakowala. Dzis weszlam w 35 tydz leci 36 juz nie przelewki:P jak mnie ledzwie dzis bola:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
Witam wsrod przeziebionych..od wczoraj z goraczka, zawalonymi zatokami i bolacym gardlem...
Dziewczyny ja rowniez miewam takie skurcze i wydaje mi sie ze to juz nasza macica sie ptzygotowuje i tyle:-) jak mnie mocniej boli to biore no spe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nip, dowod, aktualne badania
Mama:
2 reczniki, duzy i maly
Kapcie
Klapki pod prysznic
Szlafrok
3 koszule (zalezy czy rodzisz w swojej czy nie, jak nie to 2)
Stanik do karmienia, ja mam jeden taki i jeden zwykly
Jezeli mozesz miec w szpitalu to majtki jednorazowe
Wkladki laktacyjne
Bephanten
Wklady poporodowe ze 3 paczki
Paczke podkladow na lozko (w paczce jest ok 5 sztuk)
Reczniki papierowe
Kubek
Talerzyk, sztucce
Kosmetyki i cos do podmywania

Dzidzia rozm.56 i 62 zebys miala odpowiedni rozmiar jak sie urodzi
Ze 3 kaftaniki
Ze 3 spiochy lub polspiochy
Skarpetki
Niedrapki
Ze 2-3 czapeczki
Paczka pampersow
Recznik kapielowy
Smoczek
Kocyk
Becik choc ja nie biore
6 pieluch tetrowych
Chusteczki nawilzane

Chyba to.wszystko... 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...