Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też Was rozumiem bo od 6 rano do 18 najwcześniej jestem sama z moim Bąkiem to czasem mam ochotę go na balkonie zamknąć :P ale tłumaczę to sobie, że to ostatnie chwile z nim sam na sam, zaraz pojawi się siostra,od września mam nadzieję pójdzie do przedszkola.

ja się wkurzam na to sikanie, wyjdziemy na spacer, mija jakaś chwila a mnie ciśnie jakbym cały dzień nie sikała więc pędem albo do domu albo szukamy jakiegoś wc a tam kilka kropel i już 😮 a w nocy to czasem taaaaaak przeciągam to wstanie do wc, że szok i tylko leżę i myślę , że mi się wstać nie chce :P

nie mam pomysłu na obiad...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey

Ja dzisiaj też w miarę dobrze przespałam nockę tylko skurcze mnie raz obudziły i raz siusiu ale mała dała mi dziś pospać. Mam nadzieję że dziś w nocy albo jutro mnie w końcu weźmie bo mam teraz w miarę częste skurczę na razie są takie nijakie ale się nasilają 😁

Justynka może zrób placki albo naleśniki 😆

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laski!

ja sie nie wysypiam;/ może jak przejde 37 tydzien to bedzie lepiej. za tydzien mam ktg ciekawe czy cos sie zaczyna dziac, ale watpie. ja mam termin na swięta i ciekawa jestem czy mała zdecyduje się wyjsc przed świetami czy nie bardzo?:P

wlasnie ciekawe jak tam nasze świezo upieczone mamusie, nic sie nie odzywaja, czasu chyba nie ma, albo zaczynamy sie wykruszac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po zakupach,koło 14:00 przyjdzie znajoma z córą na kawę. Ja jak młoda się dziś eusza to czuję jąbrdzo,bardzo niziutko.. jakieś napinanie brzucha,lekkie skurcze są..ale ja to przestaje juz liczyc na to,ze urodze calkowicie naturalnie,bez zadnego wywolywania. Chyba taka moja dola już. Później przyjdą na kawę to na jakiś spacer je wyciągnę,bo naprawdę ładna pogoda dzisiaj...cieplutko... 😉 . Muszę z Małą pogadać,że pogoda się poprawiła,w sam raz na to,żeby zawitać 😉.

Justyna mnie też wkurza ten nacisk na pęcherz,bo dosłownie kilka kropel poleci,a ja czuje jakbym miała się zaraz zlać 🤢 w nocy jakoś spokój od dwóch dni,ale za to nasrabiam w dzień. No i ja też mam nadzieje,że uda się małego do przedszkola wyslac od wrzesnia,chocby na te 5godz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Wlasnie siedze i czekam na ktg przede mna 4 osoby wiec pewnie do 16 sie zejdzie... albo i dluzej. Wczesniej bylam u diabetologa i wszystko ok potem poszlam do lumpexu i wydalam 20zl a ze wszystko po 1zl tp mam 20 ciuchow i z dwoma reklamowkami siedze w poczekalni. Nabralam jak glupia ale poki mam okazje to korzysyam bo pozniej tak lekko nie bedzie. Odwiedzilam jeszcze dziolchy z mojrlej pracy bo i szpital i praca i ciuchland w miare blisko siebie. Powiem Wam ze chcialabym aby wyszlo ze jest jakies rozwarcie chcby na centymetr bo na opuszek juz jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, hej 🙂
Widze, ze wszystkie ostro czekacie, az maluchy zdecyduja sie ruszyc 🙂
Ja nadal leze w szpitalu, na szczescie juz na patologii, a nie na bloku porodowym.. i dla odmiany licze na to, ze nic sie nie zacznie i dotrwamy do poniedzialku, bo lekarze chca dociagnac do konca 37 tyg i na poniedzialek planowane cc..
Pozdrawiam serdecznie i zycze szybkich porodow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ja juz po maly juz glowka nad wchodem wiec pewnie stad te wczorajsze bole rozwatcir na centymetr szyjka 1.5 pytalam o ta cc ale powiedzieli ze musze miec skpnczone 39tc woec ewentualnie za tydzien moze bede sie umawiac. Troche to takie dziwne i mam jakies poczucie winy czy cos ze decyduje sie na cedarke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.

Wpadłam się przywitać. My dopiero wczoraj wróciłyśmy ze szpitala. Bogu dziękuję że miałam cesarkę i że jeszcze nawet przyspieszyli mi termin. Okazało się w trakcie operacji że mam zielone wody płodowe i jakbym czekała dłużej to mogłoby to stanowić zagrożenie dla małej. Łyknęła sobie tych wód i podniosło się jej CRP. Czekaliśmy aż spadnie. Na szczęście obyło się bez antybiotyków ale od tych badan ma całą główkę z siniaczkami od wkłucia . W szpitalu ze spaniem bywało różnie. W ciągu dnia spała jak zabita a w nocy były akcje. Aż mi się położne zlitowały i zabrały na jedną noc na noworodki. Ale jak wczoraj wróciliśmy do domu to szok!!! Spała od 22 do 5.30 bez przerwy - na siłę obudziliśmy ją do karmienia i znowu spała do 9. W końcu wyspałam się - pierwszą noc od porodu.

Poza tym wszystko u nas ok. Jestem mega szczęśliwa że to już za mną.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy porodach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola a Ty jak się czujesz po cesarce?
Leniuch w szpitalu,w którym będę rodzić,jeśli nic wcześniej się nie zacznie to planowane cc robią tydzień przed terminem. Myślę,że to taka norma.
Ja co jakiś czas skurcz,mocniejsze stwardnienie brzuszka..ale to jeszcze na pewno nie teraz..niestety. znajoma stwierdzila,ze widac,ze to juzs blisko.. 😉 no jakby nie bylo na pn termin.
Ciekawe jak u mnie rozwarcie,..mialam na palec,a wyczytalam,ze palec to 2cm. Pani z rejestracji dzwonila i mam gina jakbym nie urodzila na 13:40 w pn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola dobrze masz, że już w domu....ja się niestety nie dowiem o rozwarciach hehe bo mój gin przez calą ciążę tego nie sprawdza. Oprócz porania gbs wcale nie bada na fotelu 😮 pewnie jedynie jak się coś dzieje...
zrobiłam dziś pizzę i tak się nażarłam że aż przesada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tylko jak mówiłam,że twardniał mi btzuch czy skurcze miałam to mi sprawdzał,a tak to nie.
No i ostatnio,bo to juz mogla byc ostatnia wizyta przed rozwiazaniem,wiec sprawdzil,ale mowil,ze nie wyglada zebym miala wczesniej urodzic.

Ja.ze.moj do 18.robi to robie ciepla kolacje,a nie obiad..tak jak mialam zupe to sobie odgrzal,ale nie bedziemy z tego wzgledu robic zupy caly tydzien..to zamiast obiad na dwa razy,to kolacje zrobie. Piers z kurczaka faszerowana pieczarkami i szpinakiem,a do tego salatke z pekinskiej,papryki,pomidora,ogoeka i fety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze 3 dni to masakra - myślałam że padnę, zwłaszcza że stawiają cię na nogi 6 godzin po operacji. Na pewno świadomie nie zdecyduję się na 3 dziecko - nigdy w życiu!!! Trzeciej cesarki bym chyba nie zniosła - poza tym przez 4 dni miałam dren który mi odsączał krew z otrzewnej więc generalnie nie było ciekawie 🙂 Ale już się pozbierałam i dzisiaj już nawet byłam na zakupach bo nic w lodówce nie było 🙂 No i stanęłam na wadze i mam 7 kg mniej. Jeszcze 10 kg i będę miała wagę jak sprzed ciąży 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oddałam ten termometr....muszę się za jakimś innym rozejrzeć co szybciej mierzy temperaturę, ale zgłupiałam znów.
W dzień wysprzątałam mieszkanie, poszłam do miasta i ledwo łażę...a skurczów brak, pewnie jak zwykle przed snem trochę pomęczą i przejdą. Czekam na wizytę w piątek cóż pozostało jak tylko czekać aż coś tam się ruszy w końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Dokladnie pozostaje nam tylko czekac...jestem dzisiaj po wizyci i ktg..u mnie za kazdym razem sprawdza czy jest rozwarcie...no i niestety nic sie nie dzieje u szybko sie nie zadzieje..sam lekarz zazartowal ze pewnie na wielkanoc poczeka...
No i ostatnim razem jednak musial sie pomylic w wadze bo dzisiaj mala wazyla 3300 gram...wiec juz lepiej:-)
Nocki niestety mam caly czas do bani a do tego maly znow chory...i przekaszlal cala noc..a dzisiaj zostawilam go w domu i jest tak absorbujacy ze az mu ryczec sie chce ze nie daje rady...bo wszystko mnie boli...zwlaszcza krocze:-( nie wiem jak ja jeszcze wytrzymam te kolejne dni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilee napisał(a):
Wiola dobrze masz, że już w domu....ja się niestety nie dowiem o rozwarciach hehe bo mój gin przez calą ciążę tego nie sprawdza. Oprócz porania gbs wcale nie bada na fotelu 😮 pewnie jedynie jak się coś dzieje...


bardzo dziwne... mnie ginka badała często pod koniec sprawdzała tak ułożenie dziecka, stan szyjki macicy.. USG było badaniem dodatkowym..

Tuska ja też w zeszły piątek miałąm rozwarcie na palec i ktoś mówił że to 2 cm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola współczuję. Ja już teraz wiem,że na trzecie dziecko świadomie się nie zdecyduję,a jeszcze drugiego porodu nie mam za sobą. Jak Laura zareagowała na siostrę?
Ania mały zazdrosny? A Ty jak po cc się czujesz? - swoją drogą ja się strasznie boję właśnie zazdrości 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...