Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola po tym co napisalas to troche zaczynam sie bac CC. Chcialabym zeby wszystko sie samo zaczelo i najwyzej w trakcie bedziemy podejmowac decyzje. Boje sie tez ze przy parciu podczas SN znowu pojawi mi sie na stale zakrzepica bo przy zwyklej wizycie w toalecie wychodza mi te guzki...

najlepiej jakby za mnie ktos podjal ta decyzje

nie wiem czy Wam pisalam ale na ktg wyszly mi jakies skurcze pierwszy byl krotki ale doszedl do samej gory skali a drugi byl dluzszy ale nie doszedl nawet do polowy. dzis poprasowalam opstatnia partie i nie wiem co mam z tymi ciuchami zrobic bo za chiny nie zmieszcza mi sie do szafki... jeszcze musze pozmywac, rozwiesic pranie zrobic kotlety (bo nie potrzbnie rozmrozilam piers a nie chce zeby sie zepsula) i jeszcze powinnam ogarnac mieszkanie ale chyba zostawie to na jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej

a my dzisiaj w kinie byliśmy 🙂 pewnie ostatni raz na długi długi czas .. namawiałam Askina i w koncu znajomi wyciągneli...
To może młoda teraz się zdecyduje 🙂

aaaa proszę o zmianę imienia tzn imię to samo ale zapiszemy je Yasmin żeby po turecku i angielsku czyli j a nie dż lub ż a po polsku i tak wychodzi j....

Wiola współczuję dolegliwości i super że wszystko dobrze się skończyło...
Ania a jak Ty po cesarce?

Mnie dziś co chwilę lewa noga drętwiała pewnie młoda jakoś uciska nerw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch to mozs cos sie zaczyna dziac w koncu konczysz 37 tydzien 🙂

ola mnie maz obiecal kino na walentynki ale ze tlumy byly to stwierdzil ze nie bedziemy sie cisnac i kiedys indziej sie wybierzemy, no to juz mamy kwiecien a kina nie bylo:P a na jakim filmie byliscie? Moze uda sie mojego wyciagnac w weenend na cos 🙂

Mnie tak ten lewy bok boli od ucisku ze az jej podniescnie moge i kuleje na jedna strone:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym poszła do kina 😉 no ale to dziś byśmy musieli,bo jak mężowi powiedziałam,że w pt jest 4.04.2014 to stwierdził,że rodzimy w piątek 😉 . Ja tego jakoś nie widzę,bo oprócz lekkiego bolu na@ i kilku skurczy nic nie ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś pół nocy leżałam i myślałam jak to ze wszystkim będzie... trochę przyznam spanikowałam.

dziś ma być we wrocku 22 stopnie więc zaraz pakuje jakiś prowiant i lecimy na działkę...

Wiola ale Ci fajnie z tym, że Nataszka tyle śpi od początku 🙂 a jak rana się goi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda barany to uparciuchy i ciezko im cos przetlumaczyc. Moj M jest wlasnie spod tego znaku a ja byczek i uwazam ze byki sa bardziej ugodowe.
Ja wlasnie wracam z kolejnych wojarzy bo zapomnialam ze musze oddac mocz na posiew wie znowu mam 2h wycieczke komunikacja. Na szczescie juz wracam powoli. I cos mi sie wydaje ze przez to bieganie rozpakuje sie wczesniej.
A Wy mamusie na co czekacie? Cos dluga przerwa u nas sie zrobila. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem na forum dla rodziców i powstał fajny wątek o filtrach dla dzieci
naturalne:
olej z nasion malin:
http://www.biochemiaurody.com/slownik/raspberryoil.html
i masło shea
polecają
zastanawiam sie nad tym olejem z mailn
ja też muszę stsosować wysokie filtry bo mam plamy na twarzy od słońca, w ciązy nie stososwałam, jak będe karmic to też wolałabym ogranczać chemię..
macie Wy jakieś spososby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.

No i kolejna nocka przespana jak na razie. Standardowo do 22 wojuje a potem śpi - dzisiaj do 6 rano i potem do 8.30 więc nie jest źle jak na razie.

Rana boli jak to rana po operacji. Jutro jadę na ściąganie szwów, wypis i zarejestrować małą w USC.
Laura bardzo dobrze zareagowała na małą ale dopiero w domu - w szpitalu mało ją interesowała.

Ja na szczęście mam wielką pomoc w postaci mojej mamy i teściowej. Sama bym tego nie ogarnęła wszystkiego. Tomka nie ma cały dzień. Przychodzi wieczorem. Laura bardzo wymaga uwagi i zainteresowania a Natasza w ciągu dnia zazwyczaj robi sobie krótkie drzemki i najgorsze jest to że jest wiecznie głodna 😞 Ja odsączam pokarm laktatorem ale nie mam go za wiele. Zwykle w ciągu dnia z obu piersi odsączam ze 100 ml więc starcza góra na dwa karmienia. Piję herbatki na laktację,świeży sok z jabłek, masuję piersi ale niestety nic nie pomaga. Dokarmiam mlekiem. Zobaczymy jak będzie. Przy Laurze też z pokarmem miałam krucho.

Widzę że wy się biedaczki jeszcze nie rozpakowujecie. Pewnie jak się posypiecie to wszystkie razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola wow to tylko pozazdrościć takiego spania ! 😲 i w ogóle nie wstaje w nocy jeść ani nic? :P ja teeeż bym tak sobie życzyła 🙂 Fajnie, że Laura dobrze zareagowała na siostrę. I życzę powodzenia w pobudzeniu laktacji 🙂

Ola jeszcze wiem, że olej sezamowy i kokosowy są dobre jako filtry. My u syna stosowaliśmy bo on na wszystkie był te kupne uczulony. I dawały radę tylko ciężko nam było proporcje ustalić więc różnie sobie radziliśmy, najczęściej mieszałam z odrobiną adermy - ona jest z wyciągiem z owsa Rehalba i pomagało.
Też polecam jedzenie gotowanych pomidorów bo w nich znajduję się aktywna postać likopenu- to super przeciwutleniacz, jest też w czerwonych owocach ale zdecydowanie chyba najwięcej w pomidorach ( o ile oczywiście masz dostęp do niepryskanych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No ja dziś aktywnie spędzę dzień,gdyż właśnie zaczynam sprzątać..chyba umyje te dwa okna,które myłam,jak trafiłam do szpitala,czyli jakieś 3tyg.temu..na święta od razu będzie..mieszkam na parterze,więc szybko się kurzą ... :/ no i mamy z Alanem obiecany dzisiaj spacer,jak Artur wróci z pracy,bo dziś wraca normalnie.
Mama do mnie dzwoniła co tam ... i mówię Jej,że nic .. ja niestety jestem zdania,że będą mi wywoływać niestety 😞 widocznie taki mój los ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola to tylko sie cieszyc bo mozesz wypocząć.

U mnie z pomoca to troche kiepsko jest bo tesciowa mieszka 120km od nas wiec szybko nie da rady dojechac no i wiekowa tez jest bo ma 76lat wiec raczej przyda sie po to aby Olka pilnowac jak ja bede rodzic i na czas pobytu w szpitalu zeby moj M mogl do mnie przyjechac. U nas nie wpuszcza Olka na oddzial polozniczy dzieci tylko powyzej 12 roku zycia (szkoda). I wlasnie dlatego tez zastanawiam sie nad CC ze wzgledow logistycznych bo jak juz bedzie zaplanowane to tesciowa wczesniej przyjedzie a jak SN to nie wiadomo kiedy sie zacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michal domaga się uwagi wtedy kiedy zajmuje się Zosia. Ogólnie jest grzeczny ale trochę mu brakuje do mojego synka z przed 2 tyg.
Ja karmiepiersią, juz w szpitalu mała zaczeła przybierać, ale w domuntak mi pogryzla sutki ze krwią jej się ulewalo, tak mnie to zestresowalo ze przyhamowalo trochę laktacje i mała w stawała co 2 h a tak to budzi się co 2 lub 3 h.
Dzis zauwazylam plesniawki w buzi malej, kupilam Aphtin i czysze, na piersi tez zalozylam, podejrzewać ze to przez antybiotyk który mi zapisali po porodzie ze względu na CC i ten dodatni gbs.
Wierze jak Wam brzuszki musi być ciężko, mi samej było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane!

Muszę się gdzieś wyżalić bo aż mnie roznosi dzisiaj. Mam tak dość, że brakuje słów. nawiedził mnie ojciec dziecka z groźbą, że spotkamy się w sądzie jeśli nie pozwolę widywać mu syna, obudził się po 9 miesiącach, że będzie miał dziecko. Wygarnęłam mu wszystko i to że nie wpiszę go w akta, to pożegnał mnie słowami ,,zobaczysz przegrasz! do zobaczenia w sądzie.\'\' Zmieniłam numer, żeby mieć spokój to i tak znalazł sposób żeby uprzykrzyć mi życie. Tyle nerwów przez całą ciążę i pod koniec też nie odpuści, no mam dość, pół dnia przeryczałam jak głupia... dobrze, żę sama w domu to chociaż mogłam wyć na tyle głośno na ile chciałam... Musiałam się rozpisać dziewczyny, bo nie wytrzymuję, jak jeden człowiek potrafi zniszczyć życie i całą radość.

Chociaż Wam życzę udanego dnia. Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
osasetkao wspolczuje bidoku, gosc wogole taktu nie ma. Brak slow poprostu. Zmien zamki w drzwiach jeszcze. Nie chcial miec nic wspolnego z dzieckiem to jego wybor a teraz moze sie cmoknac. Nie przejmuj sie maluszek sie urodzi i bedzie Twoim oparciem, a tego gbura wywal na zbity pysk.
Nie przejmuj sie tak bo nerwy w niczym nie pomoga 😞 a ktory masz tydz wogole bo nie widac nad avatarem.

wiola tfu tfu zeby Ci nie zaszkodzic, zazdroscimy takiego grzecznego dziecka, ciekawe ile razy moj zarlok bedzie sie budzil.

ania to niezle musza Cie sutki bolec jak masz pogryzione przez mala, ja sobie zalozylan ze jak zobacze choc troche krwi to ja odstawie bo nie chce sie meczyc z bolem.

Oj jak polecimy to chyba rzwczywiscie wszystkie, no ale coz w kilka zawsze razniej bie brzucholki? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola ja piłam jeszcze na laktację bawarkę-herbata z mlekiem,ale ro trzeba lubić. No i jak Mała tak ładnie Ci przesypia noce to wypij pół szklanki,bądź szklankę karmi - naprawdę pomaga..wiem po sobie,jak miał kryzys pokarmowy z Alanem..ogólnie to piwo ma takie właściwości,a pisze o karmi,bo ma do 0,5%. Nie jedna z moich znajomych stosowała to,bo ja ogólnie nie musiałam..tylko raz..ze mnie to dojna krowa była i teraz pewnie też będę,bo już bym wykarmiła dziecko 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osasetko wspolczuje naprawde! Debil neka koboete w ciazy..jakas masakra!

Kinga zazwyczaj na początku masz zgryzione cyce i bolą.. mnie krew nie leciala,ale strupy mialam..tonieuniknione,poki dziecko nie nauczy sie ssac,a brodawki sie do tego nie przyzwyczaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja się nie nastawiam że zawsze tak będzie z tym spaniem bo wiem że to się zmienia raz dwa.

Co do karmienia to właśnie ja mam dokładnie to samo. Tak mnie w szpitalu pogryzła że krew zaczęła lecieć na tyle że mi sutki zafioletowali i kazali jeden dzień odczekać. Dlatego kupiłam laktator elektryczny i ściągam pokarm. Za Chiny jej już nie przystawię bo mam tak obolałe sutki że wolę ściągać laktatorem.

A i dzisiaj byłyśmy pierwsze 10 min na balkonie w słoneczku postać. już bym mogła na spacerki chodzić ale w przyszłym tygodniu ma być masakryczna pogoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz ja już na jutro mam termin wyznaczony ale nic się nie dzieje, chyba że szybciej z nerwów urodzę... Jutro idę na wizytę więc zobaczymy czy coś się ruszyło czy nie bardzo.

Dzięki za wsparcie dziewczyny. Pomyślę nad ta zmianą zamków, powiedział że jak go nie dopuszczę do dziecka to z policją przyjdzie, ale jeśli nie będzie widniał w aktach jako ojciec to co może zrobić? Muszę odrazu po urodzeniu załatwić to w urzędzie i mieć go z głowy i zacząć się cieszyć Malutkim w końcu na spokojnie.

No ruszyłyby te maluszki w końcu a tu u nas taki zastój 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale fajnie macie dziewczynki, że już wczuwacie się i przyzwyczajacie do maluszków 🙂 a Tobie Wiola to ladnie śpi w nocy i to szybko przesypia całą...
ja umyłam dwa okna i kurna akurat mój wcześniej wracał z pracy i się wielce przejął...ale kurde sam się jakoś nie garnął przez cały tydz żeby pomyć....

osasetkao współczuje Ci kolejnych utarczek z tym człowiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Osasetkao nie przejmuj się debilem nie ma co się stresować jestem tego samego zdania co dziewczyny wymień zamki a w papiery nie musisz go wpisywać a nawet jeżeli nie byliście w formalnym związku to cie nikt do tego nie zmusi więc się nie stresuj i pamiętaj że sądy w Polsce działają zawszę po stronie kobiety więc dziecko będzie z tobą 😁 😁 😁
Pozdrawiam i życzę miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...