Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justynka, to dzidzua zrobilaby Ci niezla niespodzianke:-) z terminu z tych ktore zostaly wyjdzie ze ostatnia bedzie pierwsza:-)czekamy na info..
Leniuch ja tez myslalam ze nie wypuszczaja, ale chyba dlatego lekarz tak powiedzial bo to swieta..no zobaczymy...
Ja w domu prawie zdazylsm przygotowac tesciowej swieta:-) zrobilam babke, babeczki, sernik, makowiec,3 bit oraz wafla, rybe po grecku, rolady wieprzowe, salatke gyros, i golabki..nie zdazylam rolad drobiowych..zreszta to i tak goscie do tesciowej sie zjechali:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
summer napisał(a):

Ja w domu prawie zdazylsm przygotowac tesciowej swieta:-) zrobilam babke, babeczki, sernik, makowiec,3 bit oraz wafla, rybe po grecku, rolady wieprzowe, salatke gyros, i golabki..nie zdazylam rolad drobiowych..zreszta to i tak goscie do tesciowej sie zjechali:-)))


mniam mniam chociaz za ciastami nie przepadam to teraz zjadlabym wszystkie ktore przygotowalas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe..leniuch a nawet nie wiesz jak ja zjadlabym cokolwiek z tych pysznosci....do swiecenia pokarmu pokarmu poscilam...zjadlam jedynie kromke chleba, pozniej wsxystko w biegu...myslalam ze cos zjem jak wrocimy z ktg...no i zostalam tutaj otrzymujac jakies 2 marne kromeczki z marmolada:-) i doslownie nic z tego co robilam nie sprobowalam...
Ale sie zale co :-) leze sama w sali u nudzi mi sie i mam czas zeby klikac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer ale ci sie dzis trafiło jeszcze zebys miała z kim na sali pogadać bo samemu to idzie wariacji dostać bo człowiek wtedy ma za dużo czasu dla siebie 😉
Ja znalazłam super przepis na babkę i powiem wam ze mi wyszła i jest smaczna 😉 teraz mały nakarmiony to moge sobie z mama posiedzieć chwile i odpocząć 😉 dzis przyszły moje herbatki na laktacje czeskie 😉 ale co tam nie ma innych to pije 😉
Miłego popołudnia i jeszcze raz wesołych świat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uh wróciłam ze szpitala właśnie bo postanowiłam sprawdzić co tam się dzieje... no burdel na kółkach tam dziś mieli, chyba już świętują. no więc tak... według lekarza CC mogliby mi zrobić nawet dziś... aaaaleeeeeeee.... i to najlepsze - nie zrobią bo większość persolenu na urlopie i robią tylko NAGŁE przypadki a mój jest mniej nagły... a nagły się zdaje się być bo faktycznie skurcze jakieś są, rozwarcia nie ma ale za to na usg szpitalnym waga wyszła... 4100 :O no i kazali jechać do domu i jak się nasilą objawy - wracać. dzwoniłam do gina i we wtorek mam wizytę wtedy postanowimy bo on nie wierzy w aż taką rozbieżność pomiarów usg... z drugiej strony przecież on pracuje w tym szpitalu to co on nie wie jakie mają zwyczaje? kurde zakręcona jestem tym wszystkim i żałuje, że byłam sama bo właśnie mnie kręcili jak chcieli a widać, że nie wygodnie im mnie było na święta brać. no ale najważniejsze, że zapis ktg ok to spokojna o Małą jestem.

summer współczuje szpitala ale mam nadzieję, że na święta wyjdziesz do domku jeszcze, najważniejsze, że sprawdzą wszystko 🙂 i faktycznie narooooobiłaś pyszności 🙂

leniuch ja kiedyś do kokosanek zamiast cukru wsypałam sól to był dopiero smak 🤢 😁 bleeeeeee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynnka wlasnie dokladnie takie samo odczucie mam jak Ty... swieta sa a ja przyszlam i im dupe zawracam...z laska zrobili mi ktg....i chyba z taka sama laska mnie tu dzis zatrzymali..troche sie zrazilam do lekarza ktory byl przy porodzie janka no ale nue chce sie negatywnie nastawiac...waxne ze narazie polozne wydaja sie oki....
A jaka jest roznica wagowa?
Tos zrobila niezle kokosanki:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tydzień temu było 3500 kg więc 600 gram w tydzień to coś chyba za wiele...sama nie wiem. jeju jeszcze ciut ciut, sam finisz.
summer,leniuch,marta musimy zewrzeć szyki i we wtorek po świętach zaraz cztery małe kurczaki wykluć 😁

a te kokosanki robiłam po pijaku wtedy i dopiero na 2gi dzień nie smakowały,w ten wieczór jako zagryzkę każdy chwalił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna git ze bylo czym zagryzac ale ze nikt sie nie polapal to faktycznie musialo byc troche wiecej alkoholu.

Ja to kiedys zrobilam gulasz i chcialam dosypac papryki a zlapalam za cynamon i jak sypnelam to do dzis nie lubie cynamonu. Polapalam sie dopiero jak zaczelam jesc.

Mam nadzieje ze przetrwamy swieta w domu wiec summer jutro wracaj i dopiero dajemy dzieciakom pozwolenie na wyjscie po 21 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety kolejny zapis ktg z bledny.Wiec juz zurku swiatecznego ani innych przysmakow nie pojem. Zostaje...jutro mam dostac kroplowke na wywolanie porodu...boje sie jak cholera ale pozytywem jest to ze juz nie wyjde sama.
Justynka to jest ewidentny blad w obliczeniach, ja tez tak mialam ze co tydzien inna waga. Dzisiaj wyszlo 3,4.
Leniuch gulasz musial byc wysmienity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer trzymam kciuki za szybki i bezproblemowy poród 😉 i prezent na zajączka bedziesz miała 😉
Troche sie dzis podminowalam bo mój siedział 3 tygodnie w domu i dosłownie raz zmienił pampersa i za każdym razem jak mały zaczyna sie kręcić to mnie wola bo on akurat siedzi i gra w te swoje głupia grę 😞
Wczoraj jak rozmawiał z siostra to skarżył sie ze mały ma kołki bo ja mało jem i wogole. No a ona oczywiście swoje mądrości mu przekazywała o dopajaniu itp. Przecież gdyby sie mały nie najadla to by płakał a on jak je to zasypia na cycu 😉 dobrze ze on juz wraca do pracy nie wiem czy bym z nim jeszcze wytrzymała w domu a staram sie nie denerwować bo pozniej mały moze być nerwowy...
Mykam spac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oo zadna nie ruszyla? Ciekawe jestesmy jak kolejne pisklaczki wygladaja 🙂

Moja mala jest niesamowita dzis od 3 do 4 nad ranem budzilismy dame na jedzenie i jedyne co zdolala wykrzesac to kilka usmiechow i kupe 🙃 po kapaniu jak nam sie rozdarla to nie bylo na nia sily az do polnocy. A moj maz bardzo mi pomaga, oprocz tego ze tez jeszcze jej nie przebieral bo.boi sie ze ja polamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko to miałaś ciężki poród.. I długi ... Ile w sumie godzin to było? Bardzo dzielna byłaś gratuluje.
Ja swój poród potem opisze bo cały czas w szpitalu jestem i pisze na telefonie.
Yasmina miała naświetlenie na oddziale noworodków ale dziś maja mi ja dać i mam nadzieje ze po
1 dniu obserwacji puszcza nas do domu.
Mocno walczę o laktacje bo przez wywywanie porodu miałam problem z pokarmem.
Mała tez nie umie ssac moich sutków wiec jest walka. Teraz jak była na oddziale dostwalA butelkę wiec będzie przestawianie sie na normalny tryb jedzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola bóle zaczęły sie w nocy 😉 oni dopiero zaczęli liczyć od momentu jak mnie przejęła Polozna czyli od ok 12 w południe i wpisali w książkę niecałe 7h 😉 a tak szczerze dodając to wszystko do siebie to było ok 18h ale mając małego na rękach zapomniałam o tym wszystkim bo on jest teraz najważniejszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer trzymam kciuki za dobry poród!!

Słoneczko mi przebili pecherz ok 12 ok 13 podali oxy urodziłam 1:40 czyli ok 14 godzin . W tym 3 h na parcie. Ale wzięłam zoo to w środku 2 h miałam znośne.

Dziś usłyszałam ze jak nie będę umieć odstawić dziecka do piersi to mnie nie puszcza... Mogą tak?

Dziewczyny życzę wam zeby wasze zajaczki jak najszybciej wyskoczyły 🙂 oczywiście już po świętach. Poza summer bo jej życzę zeby już była po 🙂

A wszystkim już rozpakowanym mamom życzę zdrowka maluszków i Was. Dużo siły i dobrego humoru zeby trudne momenty przechodzić pozytywnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summer gratuluję Kochana 😉 :* - duża ta Twoja Zuzka 😉 .

A mnie udało się dać małej smoka,a raczej mój mąż i nie miała odruchu wymiotnego! Tak więc jestem uwolnipna od jej ciaglego siedzenia przy cycku 😉 . Bede pewnie pozniej wyklinac przy oduczaniu jej,ale coz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer gratulacje! 🙂

no i dotrwalam do tego 20tego. Niby jutro moj szpital powinien otworzyc juz porodowke. Zastanawiam sie kiedy jechac na ktg bo na ostatnim wypisie z IP zalecenie jest zeby isc wlasnie 21/04 ale nie wiem czy nie wstrzymac sie do 22. Dodatkowo dzisiaj znowu wszyledl mi ten hemoroid czy ta zakrzepica i nie moge chodzic tak mnie szczypie i boli... :/ Normalnie masakra mam nadzieje ze jakos mi to przejdzie i nie bede musiala miec zabiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer gratulacje, dużo zdrówka!! dlugo się męczylaś?

mi też hemoroidy wyszły i teraz bardziej mnie gryzą i dokuczją niż to szycie 😠 muszę sobie coś kupić w aptece.
a moja dała mi pospać w nocy aż 5h, a jak się obudziłam to aż się zdziwiłam....od porodu przez 4 doby nie miałam laktacji a teraz budzę się z mokrą piżamą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...