Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka nadrobie Was dopiero jak wrocimy do domku bo tak z teo to ciezko. Maly jest kochany i spokojniutki jak sie najje to tylko spi az normalnie sie na poczatku stresowalam bo nie bylam do tego przyzwyczajonra. Maly moze juz wyjsc jutro a ja niby dopiero w poniedzialek ale chce ponegocjowac z lekarzem bo nic mi takiego nie dolega wiec po co mam zajmowac miejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A tak tesknie za Olusiem ze czasami to mam dola i placze po cichu wiec Summer wspolczuje Ci kochana tyle czasu bez Janka.
Sylwek strasznie lapczywie je a potem ulewa strasznie. W nocy pojawil mi sie dopiero pokarm wiec go dokarmial ale juz coraz mniej.
Dzis wypilam herbate z cukrem a wczoraj zjadlam po raz pierwszy biale pieczywko z maselkiem uczucie niesamowite niby zwykle jedzenie a dla mnie super rarytas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cieszę się dziewczyny, że tak sprawnie dajecie radę i tak szybko dochodzicie do siebie po porodach 🙂

my dalej razem 😞 nawet nie chce mi się nic więcej pisać w tym temacie bo z godziny na godzinę moja depresja się pogarsza... dziś zlazłam pół wrocławia, sadziłam kwiatki, grabiłam rabatki, wyszorowałam taras, łącznie z fugami i nic.
idę się załamać. ja i mój bebzon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynla ja Ci wierze ze masz dosc....ale jeszcze chwilke jeszcze troszeczke i bedziesz z malenstwem...
Leniuch ciesze sie ze z Sylwkiem dajecie rade:-) z dnia na dzien bedzie coraz lepiej..
Dziewczyny nie bez przyczyny mowi sie ze polog trwa 6 tyg. Wstrzymajcie sie z cwiczeniami tym bardziej takimi jak chodakowska...ja przynajmniej do kontroli u gina nie bede sie foesowac...
Dzisiaj sprzatalam cala chate, powycieralam wszystkie.zabawki mojego dziecka, i wyszorowalam lazienke i to juzz bylo dla mnie ogrmnym wysilkiem.
Do pierwszej wagi z karty mam 8 kg do stracenia.
Dzionek mija na wariactwie.. miedzy Zuzka, Jankiem, ogarnianiem chatki i zwyklymi obowiazkami domowymi:-)
Jak spotkalam sie wczoraj z Jankiem to swieczki.w oczach...namalowal specjalnie.dla.mnie rysunek "szczesliwej rodzinki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejuuuuuuu Summer mnie takie obrazki rozczulają, starszy brat na medal. a co do ćwiczeń mam podobne zdanie do Ciebie, po porodzie w macicy jest ruina, wszystko tam się obkurcza, złuszcza, czyści więc też bym raczej poczekała te min. 6 tyg.

a w ogóle byłam dziś na tattoo convent wrocław i prócz mnie było tam z dziesięć babeczek z brzuchem, śmiesznie wyglądało :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w szpitalu dziewczyna juz po ceseparce miała pas poporodowybale jej się spojenie rozchodziło. Ja juz jestem 4 tyg po CC wiec na kilka razy mogę sobie pozwolić na pas, ale nie nosze cały czas i mam większy rozmiar, a kupiony mam drugi mniejszy.
Leniuch świetne czucie herbatki z cukrem :-)
Summer masz kochanek synka, fauny prezent na powitanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ja też zacznę od pasa, tak mówie ale jednak jeszcze coś tam ciągnie od szwów więc lepiej się nie nadwyrężać....a i tak nie wiem jak to niektóre z was mają że już tylko kg czy 2 brakuje do normalnej wagi. Ja muszę zrzucić 10 żeby być w miarę zadowolona 🤢 po ciąży z Mają jakoś szybciej mi to zeszlo, no ale ba w końcu po drugiej już więcej tluszczyku zostało 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilee napisał(a):
nie ja też zacznę od pasa, tak mówie ale jednak jeszcze coś tam ciągnie od szwów więc lepiej się nie nadwyrężać....a i tak nie wiem jak to niektóre z was mają że już tylko kg czy 2 brakuje do normalnej wagi. Ja muszę zrzucić 10 żeby być w miarę zadowolona 🤢 po ciąży z Mają jakoś szybciej mi to zeszlo, no ale ba w końcu po drugiej już więcej tluszczyku zostało 😎

Matka 😎 ja poproszę o foty dziewczyn na pw! Lepiej chudnąć powoli niż za szybko, bo mogą pojawić się rozstępy i luźna skóra 🙂 mam nadzieję, że Cię pocieszyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
ale się działo tutaj 🙂 my may ciągle przeboje..
mi zaczęła lecieć krew o brzydkim kolorze i zapachu położna w przychodni przyszpitalnej dała mi lek na skurczanie macicy (potem sobie przypomniałam, że podobno obkurczanie macicy miałm w normie). Miałam wziąć 9 tableteke 1 x 3 dziennie, wzięłam 4 i przestałam.. bo ja zaczęłam mieć mdłości a młoda zrobiła się znowu żółta. Jak odstawiłam lek to przeszło jej i mnie. moja położna środowiskowa nie odpowiada.. wczorak ten lek odstawiłąm.. nie wiem co teraz robić.. jechać do szpitala?
Piję zioło krokosz czy jakoś tak na wydalanie krwii z macicy - ale wiadomo że to nie działa tak silnie a już od środy - czyli 4 ni mi takie śmierdzące leci 😞.

My cały czas uczymy się jeszcze karmienia.. młoda między 16 a 23-24 ciagle je.. między posiłakami ma drzemki po 10-30 minut. A potem śpi do 7 mej ale ja sie budzę jak tylko się ruszy i odciągam pokarm bo moje piersi zgupiały i znowu mam mało pokarmu 😞.

Poza tym mam symdrom deprechy poporowej: ciągle poczucie winy, lęk, płaczę.. Mąz na początku mnie pocieszał a teraz każe mi tylko przestać płakać i mniej pomaga przy dziecku.. Nawet czasami mam poczucie że nie powinnam tego dziecka mieć.. po co mu takie życie

Nie wiedziałąm że macierzyństwo jest takie trudne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Justyna jeszcze troszkę i Mała będzie z Wami 🙂 :*
Leniuch cieszę się,że Sylwek spokojny, choć ja też tak miałam 😜 a teraz zasypia na rękach 🤢 i jak próbujemy odłożyć,jak jeszcze dobrze nie zaśnie to oczy jak 5zł i marudzenie 🤢 Cwaniara jest z mojej Lilki, naprawdę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj co do cwiczen to ja tez sie wstrzymam, mam 5 kg do zrzucenia do pierwszej wagi w karcie ale chcialabym dojsc do wagi dlugo sprzed ciazy mimo ze szczupla jestem 🙂 mala ma marude od samego rana, co godzine przy cycu wisi:/ boje sie ze znowu ja przekarmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):


Leniuch cieszę się,że Sylwek spokojny, choć ja też tak miałam 😜 a teraz zasypia na rękach 🤢 i jak próbujemy odłożyć,jak jeszcze dobrze nie zaśnie to oczy jak 5zł i marudzenie 🤢 Cwaniara jest z mojej Lilki, naprawdę!

Tuska ja mam identycznie i juz slow brak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.

Ola - ja miałam tak samo przez tydzień jakiś. Smród rozkładającego się mięsa (sorki za wyrażenie) ale przeszło.

Ja mam kilogram mniej niż przed ciążą ale od 3 tygodni chodzę do dietetyka a mój cel to 15 kg w 3 miesiące. Na razie spadłam 3,5 kg. Jestem mega zmotywowana więc nic mnie nie zniechęci. Po pierwszej ciąży przeszłam na drakońska dietę i szybko zleciałam ale potem to wszystko wróciło. Drugi raz nie popełnię takiego błędu.

U nas masakry kolkowej ciąg dalszy.... 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiola Twoja tez ma kolki? Bo u mnie byl spokoj przez dwa dni a wczoraj twarogu z makaronem zjadlam i dzis od 6 mam jazde bez trzymanki moze z godz temu mi zasnela dopiero tak konkretnie. ale ani za bardzo nozek.nie podkurczala a darla sie w nieboglosy, dopiero na rekach mi zasypiala ale po 10 min sie budzila:/ chce ja karmic ale jak tak dalej bedzie i ja bede mogla jesc tylko bulke z maslem.lub dzemem to przejdziemy na mm bo ona sie wscieka a ja razem z nia.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga a podajesz jakieś leki? Poja położna mówiła zer dzieci po CC maja kolki bo podczas porodu nie dostają flory bakteryjnej od matki, w moim szpitalu takim dzieciom podają probiotyki od urodzenia floractin. Tylko różnice widać pi jakimś czasie stosowania, nie od razu. Ja z synem zmagalam się z kołkami do 6 miesiąca, a jak po tym czasie przeszlam na mm to jak ręka odjal wszystko przeszło, czasiem mleko matki tak ma ze dziecko jest kolkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde a ja dziś polazłam do warzywniaka a tam jakaś zmiana niedzielna była czy zastępstwo bo babki nie kojarzyłam a ona do mnie z tekstem : Pani to już biednej musi być tak ciężko z tymI BLIŹNIAKAMI w brzuchu i mnie załamała bo potem zrobiłam sobie fotę brzucha i niewiele brakuje a będzie większy niż ja mam wzrostu 😁 ja chyba gdyby nie indukcje porodu nosiłabym ciąże jak słonie.

Blue wolałabym żeby żadnych rekordów nie biła bo jestem ciekawa jak to jest mieć dzidziusia ze średnią wagą :P

Ola idź do szpitala bo może jakiś skrzep się zrobił albo zapalenie połogowe. a co do humorów to tak już jest, że te hormony szaleją ale starasz się, karmisz jak potrafisz i na pewno niedługo nauczycie się siebie bardziej i wszystkie smutki miną. głowa do góry 🙂

Kinga a pijesz te herbatki na laktację? one mają w składzie koper włoski itp. i dobrze niby działają na mały brzuszek. z rossmana są fajne i połowę tańsze niż np. hipp a skład taki sam. i ogrzewaj brzuszek jej np. ciepłą pieluszką to może pomoże.

Wiola a taki dietetyk ułoży dietę jak się karmi? czy trzeba skończyć laktację? też myślę się wybrać po porodzie.

chociaż jak piszę "po porodzie" to sama nie wierzę w to, że to kiedyś nastąpi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem,ze Alan mial z 3 razy kolkę i myślałam,że padnę..pozniej sie wycwanilam i szlam na spacer z nim o tej godz.co mial napad kolkowy,bo na spacerach mi spal i bylo ok..chyba,ze za szybkowocilam to mialam jazde..
Teraz z Lilianą jeszcze masakry nie bylo..bo te raczki to z jej wygody :/ bo ryczy i ryczy,awystarczy,ze ja na rece wezme i spi! A jak siedze,a ona rycxy to wystarczy,ze tylko wstane i jest spokoj.

Ola ja po urodzeniu Alana mialam jakies zapalenie..pojechalam do ip z goraczka..przekonana,ze to od piersi,bo mialam nawal pokarmu i nie umielismy sobie poradzic..a okazalo sie,ze to zapalenie jakies i dostalam antybiotyk..po chyba 5dniach do gina na kontrole mialam pojsc. Ja bylam na ip,bo to weekend byl.

Justyna no to sprzedawczyni wypalila 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna takie teksty sklepikarek na medal. Moja sprzedawczyni w piekarni zapytała mnie tydz po moim porodzie kiedy rodze, ja jej ze juz urodziłam a ona do mnie ze wygladam jakbym dalej w ciąży była 😮
Tuska no niestety dzieci szybko się uczą, Lilianie dobrze na rekach, ale chyba wygodniej Ci będzie jakja tego oduczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...