Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Leniuch - małej zaczęły wypadać włosy i straszne zadziorki miała na palcach a codziennie dostaje witaminy bo jej daje vibovit. Poza tym ona stale choruje i wiecznie jest na antybiotyku - jeden skończyła w piątek (na infekcję dróg moczowych) a od poniedziałku ma kolejny bo znowu coś złapała i kaszle i ma katar. Masakra. TSH ma przekroczone i jedziemy 7 maja na wizytę do endokrynologa prywatnie.

Marta - gratuluję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marta GRATULACJE szybko Wam poszło, super waga!!!

Leniuch - ja jem kurczaki z bazaru boje się jeść sklepowych.. dzieci mogą mieć zaburzenia hormonalne, unikam nabiału (wypłukuje wapń zamiast go dostarczać i sklepowy nabiał generalnie osłabia zamiast odżywiać). Więc tutaj bym się z panią zgodziła 🙂 Ja będę poszerzac diete po 1 miesiącu karmienia piersią.
Ty przecież niedawno urodziłaś.. moja mała ma pępek cały czas, pomalutku go poluzowujemy..

Kinga, poczytaj o szczepieniach, takie skojarzone mają więcej powikłań niż pojedyncze. Ja w ogóle przez piewrsze 6 miesięcy nie będę szczepić, dopóki nie będzie bariery krew/ mózg - wole nie narażać dziecka na powikłania...szczególnie w zakresie rozwoju mózgu. Chcę poczytać więcej
i zadecydują które szczepienia i kiedy... może według kalenadarza szczepień Szwedów - oni sa rozsądni raczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta gratylacje! Teraz mozesz tulic swoja kruszynke!

Justyna no czekamy na Ciebie :-) obys juz dluzej nie czekala

No tak minely 3h od poprzedniego karmienia a moje dziecko smacznie spi. Probowalam dac mu cycka przez sen ale marnie wyszlo bo possal troszenke i dale kima. Pytanie czy budzic czy nie budzic takiego szkraba...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ją leze w szpitalu od wczoraj, na wizycie okazało się że coś jest nie tak z zapisem ktg i dostałam skierowanie. tutaj dali mnie na porodówke ale że nie mieli miejsc na sali wzbudzen i zapis się polepszyl to o 24 poszłam ma patologie. teraz czekam na obcho i decyzję kiedy cc. mała waży 4200 i siedzi na pupie. Bojesię 😞

MArta gratuluję kochana 🙂

marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta gratulacje dla Was 😉 duzo zdrowka życzymy 😉

Mój mały chyba juz sie przyzwyczaił do cyca i teraz je bardzo spokojnie. Czasem mu sie zdążą zachłysnąć jak zapomni ze ma oddychać a nie tylko jesc ale jest o wiele lepiej niż było 😉 zauważyliśmy ze ma juz lepszy ostrzejszy słuch i czasem jak moj chrapie to go budzi 😉 no i juz prawie pierwszy ząbek sie wybił 😉 ma go na dole po prawej stronie jak dobrze zaglądam mu w buzke to drugi albo trzeci 😉 mówiłam ze do pierwszego zęba i przechodzę na butle ale przyznam szczerze ze bardzo mi sie podoba karmienie piersią 😉 juz nawet nakładkę nie używam 😉
Jutro juz wyślę papiery na paszport dla małego bo czasu coraz mniej 😉 a juz w czerwcu pojedziemy do domu 😉 nie moge sie doczekac 😉

leniuch w książce jest napisane zeby budzić, znajomą Polozna powiedziała zeby nie budzić bo jak dziecko zglodnieje to samo sie obudzi 😉 ja małego nie budze chyba ze chce wyjść to go wtedy na śpiocha wezmę 😉

Justyna trzymam kciuki za dzisiejszy dzien 😉 jak dla mnie po narodzinach mojego Filipa najważniejszy 😉
Dziewczyny a jak wy to robicie ze fotki sie pojawiają tu a nie żadne linki bo chciałabym Wam pokazać mojego malucha 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka nie boj sie. Ja miala stracha niezlego a okazalo sie xze nie potrzebnie. Balam sie znieczylenia a w rezultacie bylo to mniejsze niz uzadlenie osy bardziekj komara przypominalo.. potem zaklada.ie cewnika tyle ze robia to w znieczuleniu bo zastrzyk szybko dziala wiec tez nic nie czujesz. Nastepnie balam sie samej operacji ze bede wszystko czuc a wyszlo tak ze nawet nie zauwazylam kiedy sie zaczela.

W nocy jednak go obudzilam tzn pielusze zmienilam i troche zjadl zrobilam tak dwa razy no i teraz trzeci bo doszlam do wnioskiu ze moze jeszcze za wczesnie i musi pamietac o jedzonku zeby mu cukier nie spadl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no zeby nie szczepic to nie ma mowy, zaczepie ja 5+1 pediatra z lodzi znajoma mojej cioci mowila ze te sa dla dziecka najlepsze bo oczyszczone i nie ma te otoczki bakteryjnej. Tylko tych wkloc nie czaje, musze poczytac.

Justynka nie boj sie strach ma tylko wielkie oczy 🙂 znieczulenie pikus, ja cewnik mialam na zywca zakladany:/ a.pozniej nie czujesz juz nic oprocz tego ze Ci w brzuchu grzebia 🙂 a placz dziecka daje taki nagly spokoj 🙂

Leniuch ja przez pierwszy i polowe drugiego tygodnia budzilam ja co 2-2.5 do 3 godz zarowno w dzien jak i w nocy choc w nocy co 3 godz sie staralam zeby taka dopakowana nie byla. A polozna przyszla w drugiej polowie 2 tyg i powiedziala ze jak sama nie zacznie sis budzic to co 3 h ma.zjesc a w nocy nie budzic, sama sie obudzi, musi wiedziec ze noc jest od spania:P takze przez poltora tyg to budz a pozniej juz sam sobie unormuje godz i bedzie sie budzil. Moja juz sama wstaje co 2.5-3h 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta GRATULUJE!!! ciesze sie ze masz juz swoja kruszyne obok siebie 🙂

Justynka! trzymam kciuki!! już bliżej niż dalej.... i tez bedziesz tulić Majeczke 🙂 Jak jeszcze dziś dasz rade to dosłownie jakbyś była w tych 5 proc co rodza w terminie 🙂 🙂 🙂
i nie boj sie....wszystko to wokoło to pikuś legumina jak już dziecko jest z Tobą! dasz rade 🙂

Leniuch na poczatku w szpitalu moja tez przespała 5 h.. i kazali ją budzić ale za nic nie chciała cyca.. teraz to dosłownie jak w zegarku co 2- 2,5 H sie budzi na jedzonko 🙂

Jednak Zuzka bedzie miała taki sam problem jak Janek z trawieniem nabiału.. bo zjadłam wczoraj 5 pierogów ruskich i chyba jej cięzko z tym było bo stękała od wczorajszego popołudnia i przez całą noc.. były małe pruty... ale spokój dopiero był rano jak walnęła taką kupe ze jej bokami pieluchy wyszła 🤪 🤪 🤪 no i teraz dopiero grzecznie śpi..

w weekend majowy przyjezdza moj ojczulek z Danusia... ciesze sie bardzo.... ale powiem Wam ze wogóle nie mam weny czym ich ugościc... musze mieć pomysł na dwa obiady przynajmniej bo zostają na noc, jakieś ciepłe danie na kolacje no i jakieś przystawki bo pewnie K bedzie chciał wypić z dziadkiem jakiegoś kielonka....ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Justynka jak jesteś na Borowskiej to na pewno się tobą dobrze zaopiekują więc nie masz się czego bać tylko jedyny minus tego szpitala to to że musisz walczyć o swoje prawa a i jak nie będziesz miała siły wstać po cesarce po 6 czy 8 godzinach to nie daj się zwalić z łóżka nie mają do tego prawa ja wstałam dopiero po 12 godzinach a i tak było ciężko ale czego się nie robi dla dzidzi a i pamiętaj że mąż po cesarce niech czeka na was na górze ( na 4 piętrze ) bo oni wwiozą najpierw bobasa a potem ciebie windą służbową POWODZONKA

Kingasz cipulkę myję wodą przegotowana płatki przemywam patyczkiem żeby było czysto a resztę wacikiem kosmetycznym takim kwadratowym a pępek też przegotowaną i też patyczkiem do uszu a zanim pępek nie odpadł to nie myłam niczym tylko psikałam octeniseptem i suszyłam i tyle 🙂 mam nadzieję że pomogłam 😆

A moja mała obudziła się przez turbo bąka 🤪 🤪ale na szczęście zasnęła zaraz bardzo szybko dostała cyca i śpi ale zaraz będzie się budzić bo minęły 2 godzinki od ostatniego karmienia bo też się budzi co 2 do 3 godzin i pani położna stwierdziła że to dobrze 😁

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZięki dziewczyny za wsparcie 😉 dużo mi dałyscie pozytywnej energii :*
Co do terminu to z tym gorzej bo tu na borowskiej w święta nie robią planowych cc i z tego względu jest już 17 umówionych zabiegów i ją pójdę dopiero w poniedziałek. LIczę że rozkręci się czynność skurczmwa która już niby jest. OBy bo zapłacze się za synem 😞 ale i tak się cieszę że już tu jestem i niedługo będzie cc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!
Gratuluje nowym mamusiom 😆
Pisalyscie, ze Wam sie czarnulki rodza 😆 sliczne ksiezniczki 😁 Ale Moja Maja jest blomdyneczka.
Co. Do karmienia To ja nie budze, To Ona budze mnie 2-3 razy w Nocy i wg mojej poloznej wszystko jest ok i mala ladnie przybiera na Wadze. W szwecji tez nie kaza nic Robic z pepkiem choc ja robilam ( octrnisept albo 70 proc. Spirytus) i na sucha skore tez nie kaza niczym smarowac bo skora ma sobie sama poradzic. Ale ja do kapieli dodaje troche oliwki i nie uzywam mydla. Aha, tu wlasciwie lada kapac nie czesciej niz 2 razy wxtygodniu wlasnie by skory nie wysuszac i nie pozbawiac naturalnej ochrony i ja tak robie z Maja i Damiankiem. Mateusza rodzilam 12 lat TEmu w polsce i wtedy kapalam go Co. Drugi dzien, natluszczalam i w ogole sie cackalam i jego skora ma teraz wiecej problemow niz Damiankowa Wiec cos w tym szwedzkiej modelu jest.

Pozdrowionka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta gratulacje, szybko ci poszlo jak na 1 dziecko....widzisz nie było najgorzej 🙂
justyna trzymam kciuki że by szybko sie wszystko potoczyło 🙂 i już bedziemy w komplecie....

mi jakiś kawałek szwu został - mam nadzieję ze to się wkrótce rozpuści bo mnie uwiera i jak dłużej pochodzę to mnie dupsko piecze buuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mama76 ale masz śliczna blondyneczke.
Pisalyscie o pielęgnacji szparki u dziewczynek, moja położna znów mówiła zęby jej nie rozchylac warg, ta biała maź jest ochronna i sama ma chronić przed bakteriami. Ale ja przemywam ciepła woda wacikami i wysuszam. Smaruje bepanthenem bo moja szybko się odparza, albo jej pieluchy znów nie pasują, bo raz zmienialam firmę pampersow.
Justyna długo Twoja mała jest ułożona posladkowo? Moja była od 20 tyg i ani raz się nie odwróciła, chyba ze akurat na wizyty taka pozycje przybierała. Chodzi mi o problem późniejszy z biodrami, takie ułożenie nie jest za wygodne na biodra maluszka.
Ja wczoraj byłam z wynikami krwi i moczu malej, robilam kontrolnie po tej mojej bakterii, morfologia i mocz ok, ale rozmaz krwi ma jeden parametr przekroczony i muszę powtórzyć badanie za miesiąc. Jak nie spadnie to nie \'mogę szczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniag a próbowałaś oryginalnych pampersów bo moja mała też ma tendencje do odparzania albo marudzenia na pieluchy ja używam oryginalnych albo tych z Rossmana bo po nich się nie odparza ani nie marudzi i mogę trzymać ją jak nie zrobi kupki do 3 godzin a w nocy nawet do 5 zależnie jak się obudzi 🙂 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..ja chyba robilam z 5podejsc,zeby przeczytac co pisalyscie..
Marta gratuluję! Nareszcie po wszystkim i szybko poszlo 😉
justyna mam nadzieje,ze cos sie samo u Ciebie rozkreci i beda musieli ci cc wczesniej zrobic,bo to czekanie jest straszne ..

Ja jutro wlacze lapka i tez dodam tutaj jakies zdjecie mojej Malej. 😉
mama76 sliczna masz corcie 😉

U nas chyba od 3dni zmagamy sie z kolkami ... od 17:30 do ok. 19:00 mala placze i malo kiedy idzie ja uspokoic .. albo kurde wzdecia juz sama nie wiem,ale jak jest ryk o tej samej godz.codziennie to wlasnie slyszalam,ze kolki..
Jak lagodzic to? Bo ja jestem akuratt w temacie kolek zielona... A.byl i kupil espumisan w aptece,bo zauwazylam tez,ze momentami sie spina,krzywi i idzie pierd..wiec probuje jej jakos ulzyc..
No i moja juz przybrala od wyjscia ze szpitala 800g! Zarloczek jeden..ale moja pediatra kazala sie nie przejmowac,jesli tylko na piersi jest..z czasem zacznie mniej przybierac. Przez dwa dni przybrala 200g.. wazy juz 4100g.
Cos mialam chyba jeszcze pisac,ale nie pamietam teraz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my w szpitalu uzywalismy Dada a ze dostalam pampersy to uzywam terax ich. I nie widxialam zeby maly mi sie odparzal.

A ja mam jakiegos dolka malego. Martwie sie o ta moja blizne bo dlugo mniee boli, kiepsko sie goi a miejscr gdzoe jestem brzydko zszyta napuchlo i szczypie. Dzis zdjeli mi szwy i tak jakos zaczelo mi to doskwierac.

Dziewczyny mdcie moze grupowe ubezpieczenia w pracy? Bo ja mam ale w Cardifie i jakis chyba lipny bo nie moge znalezc nigdzie okresu karencji a regulaminu od nich nie dostalam. I zastanawiam sie bo chyba powinnam sie ubiegac nie tylko za urodzenie dziecka ale rowniez za pobyt w szpitalu oraz za operacje. Ktos die na tym zna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂 maly jest cudny, nie placze chyba ze jest rozbierany a najgorzej nienawidzi zmiany pieluch. Ogólnie nie mam problemów z nim i oby tak dalej bo chce do domu!
Justyna trzymaj sie tam! Pamiętaj ze to na prawde juz niedlugo 🙂 a zaraz po zapomnisz ze tyle czekałaś.
a mam do was pytanko jak bylo u was z pierwszym stolcem po porodzie naturalnym? Mi sie jeszcze nie chce ale trochę sie tego boje ...
ale patrze na niego z zachwytem i duma to jednak nie czuje sie ze jestem mama. A mój mąż jest najszczęśliwszy 🙂
troszke was nadrobilam dzieki za wsparcie i mile slowa. Pozdrawiam i milego świętowania majowkowego. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...