Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Uhasasa wytrwalosci, sliczny chlopczyk, grunt ze zdrowy 🙂 pisz jak sie macie 🙂

Wiola.zdrowka dla Was wszytskich. Ja tez mam dwa wlokniaki na piersiach, nie wiem skad to sie bierze:/ zastanawiam sie czy to ruszac czy nie bo czasem swedzi i mam wrazenie ze rosnie.

Ja mam karuzele ale jest za niska i mala moglaby urwac misia z niej jak juz mialaby wycwiczony chwyt a teraz przeszkadzalaby w wyjmowaniu jej z lozeczka. Ale kupimy jej karuzele niech swiczy wodzenie oczkami 🙂

Marta mojej tez sie czasem nie odbija. Pediatra mi mowila ze nie zawsze sie odbije po piersi.

Wczoraj byla u nas polozna i mala ma juz 3500 🙂 przybiera prawidlowo 🙂 mowila ze na wzdecia najlepiej dziecko przebrane przed karmieniem polozyc na brzuszku lub na kolanach tak zeby nogi i glowa zwisaly i pobujac troche zeby te gazy uwolnic troche. Kazala tez smarowac brwi kremem nawilzajacym najlepiej z emolium i szczoteczka do zebow podwlos rozprowadzic i nakladac tez na skore glowy zeby ciemieniuchy nie dostala.

Czy Wasze dzieci tez maja ulubiona strone? Mojej sie glowka znieksztalcila od kladzenia glowy na prawo i walki z pieluch jej podkladam na barki zeby trzymala prosto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Moja Mała tez woli na jedna strone glowe klasc,ale jakos dajemy rade..
Moj Alan mial napiecie miesniowe i asymetrie i nie wiem czy mala asymetrii tez nie ma :/ bo napiecia takiego jak Alan nie ma na pewno,bo polozy glowke lezac na brzuszku,a Alan nie potrafil,ale co do asymetrii jestem sklonna powiedziec,ze ja ma..pojdziemy na za tydz lub dwa na wazenie to poprosze lekarke,zeby spojrzala jeszcze raz i powiedziala czy cos widzi..nakwyzej da skierowanie do neurologa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha czyli niby nie trzeba...bo kurka wczoraj jak dzwonił mąż do pediatry to powiedziala że dawać to i to 😮 w sumie ja tylko przed spaniem będę jej podawać żeby w nocy nie cierpiała
ja moją kładę na różne boki, na wznak rzadko także główkę ma równomiernie układaną 😉
dziś ładna pogoda więc na spokojnie można iść na spacer
Słonko współczuje Ci, że chłop taki podatny na gry....to już często pod nałóg podchodzi skoro nie reaguje na Twoje prośby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Zosia wczoraj dwa razy chlusnela mlekiem AZ jej nosem polecialo. Ale miałam Stresa.
A ma miedzy włosami takie lekko żółtawe krostki w miejscu ciemieniuchy, może z 5, mialyscie z czymś takim styczność?
Mt dziś na USG bioder idziemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynaaaa, gratulacje! 😁 To mamy juz 2 nowonarodzone Majeczki na tym formu 😆
A ja od wczoraja chora. Dzis jeszcze jakos zyje, ale wczoraj mialam goraczke 38.9 i sama z trojka dzieci do 20.30! Okolo 17.00 mialam taka ochote spac, ze myslalam, ze umre jak tego nei zrobie. Ale z moim Damiankiem sie nei da spac. Biega, krzyczy, skacze po sofach, maltretuje starszego brata i zmusza do zabaw na jego warunkach a jak nei to ryk. I wogole to sie boje, ze cos Mai zrobi bo robi niebezpieczne rzeczy w jej otoczeniu i ciagle chce ja dotykac. Chcialam zadzwonic do meza, bo przyszedl wczesniej ale nam na zlosc wszystkie telefony na raz padly a jak mu napisalam na skype to odpsal dopiero jak juz nie mialam na nic sily i zamknelam kompa. Wkurzona bylam na meza, ze nei wiem, bo jk go potrzebowalam to siedzial w pracy do pozna. Ciezki jest los kobiety 😞
A w ogole boje sie, by dzieciakow nie pozarazac, szczegolnie Mai. No nic, ide sobie cieplej herbaty zrobic z miodem i cytryna 🙂.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna GRATULACJE !!!

mama76 podziwiam 3 ka dzieciaki i choroba...
i was też laseczki, malujecie się coś robicie..

ja dziś się uczesałam, zębów jeszcze nie zdążyłam umyć...
wszystko z rąk mi leci

malutka ma ropę na oczku na razie przemywam sola fizjologiczną
i też lubi na 1 boku spać i się przekręca sama... boje się że to asymetria będzie...
jedno z ćwiczeń mamy takie że kładę ja na kolanach na brzuszku i rozciagam wzdłuż..
moze to jakos złagodzi..

a poza tym to mam mega kryzys płaczę już bez powodu a jak mała sie pożądnie rozbeczy to płaczę razem z nią... ona od tego jeszcze bardziej i tak sobie płaczemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola a jak objawia sie to,ze jest napiecie w raczkach i nozkach?
Moja to nie umie na boku lezec :/ tylko ma glowke w bok,a tak to na wznak..probuje ja na boku klasc,ale ona po prostu sie przekreca na plecy,a jak na poduszce takiej duzej lezy i poloze ja nabok to pol na boku,pol na brzuchu spi albo calkiem na brzuchu..no i chyba ma lekkie napiecie,bo jak lezy to odgina glowe do tylu..nie zawsze,ale jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola masz najzwyklejszego babyblusa. Ja tez to przechodzilam, mój Michal jak płakał to miałam ochotę zamknąć się w łazience czasem i tego płaczu nie słyszeć. Kolki miał takie ze hoho. Musisz to przejść, niech Ci ktoś przypilnuje maleństwo a Ty wyjdz sama na spacer albo na zakupy.
Daje któraś jakieś probiotyki dzieciopm.?
Japoszlam dziś z Zosia na USG bioder i wyszło ze SA jeszcze nie wykształcone dobrze.mamy grupę II a -, i mamy się zgłosić do ortopedy albo chirurga. Jak na rzazie mam pieluchowac.
Mama pełen podziw dla Ciebie,, ja z moim dwulaytkiem czasem wymiekam, jest z nim więcej zachodu niż z Zosia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a jak objawia sie ta asymetria? Bo moja przekreca glowe na prawo tylko dlatego ze od takiego ciaglego lezenia szpic z tylu jej sie zrobil.i samoczynnie leci na ta strone. Juz sie wrownuje dzieki tym walkom trzymajacym glowke prosto. A wszytsko przez polozna w szpitalu:/ ubzdurala sobie ze po jedzeniu dziecko ma spac na prawej stronie, wiec trochd ja tak trzymalam.a pozniej przekrecalam na plecy lub na lewo, a ta przylazila i kontrolowala jak nie lezala na prawym to mi ja przekladala:// a polozna mowila ze bardzo zle jak caly czas na tym jednym boku lezala bo bioderka ciarpialy 😞

A co z tym.napieciem? Jak rozpoznac? Dziewczyny zdrowia i wytrwalosci!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniag - za wcześnie poszliście na bioderka - USG robi się między 6 a 9 tyg. życia dziecka. Ja z Laurą zrobiłam ten sam błąd i też było szerokie pieluszkowanie i stres a ortopeda mi powiedział że to przez to że za szybko do niego poszliśmy. Ale to przez głupiego pediatrę. Teraz nie popełnię takiego błędu. Z Nataszą idę dopiero 20 maja.

Laura miała obniżone napięcie mięśniowe i asymetrię i przez rok jeździliśmy na rehabilitację. Osłabione napięcie to wtedy gdy głowy nie podnosi jak na brzuszku leży na przykład, zaciska mocno piąstki itp. a asymetrię najlepiej poznać jak się dziecko na brzuchu położy i wygina się w "banan" w jedną albo w drugą stronę. Natasza mi się w prawo kręci więc muszę podpytać pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Moja mała dała mi dzisiaj wycisk w nocy zamiast spać to jej się zebrało na gaworzenie i zabawę i nocka z głowy bo jak zaczęła o 23:30 to skończyła o 4:30 normalnie oczy mam na zapałkach a potem po 1,5 godz. znowu się obudziła i od początku zabawa 🤪 🤪 ale na szczęście teraz ładnie zasnęła ale nie będę jej chwalić zobaczymy jak długo pośpi

Kinga a co do usg bioderek to pediatra kieruje a ty ze skierowaniem musisz znaleźć przychodnie w której to wykonują i się zarejestrować a terminy są okropne chyba że zapłacisz 🤪

tu macie link do hurtowni zabawek są super ceny i produkty ja kupiłam karuzelę jest ekstra http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3462438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SA rożne opienie co do terminu badaniu USG, ja poszlam teraz na 5 tyg bo mała była ułożona miednicowo i tak mi mówili w szpitalu. Teraz ,usze się dostać do ortopedy zęby zmierzył rozstaw nog . ale uważam ze jest ok.
A NFZ nie refunduje USG, pediatra daje skierowanie do ortopedy i jeśli on stwierdzi ze trzeba USG to SA skierowanie. Przynajmniej tak jest na moim terenie. Ze starszym nie robilam USG bo pediatra zbadała i stwierdziła ze jest ok. I tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
We Wrocku z automatu dają skierowanie na usg i ono jest refundowane ale terminy są tragiczne bo jak teraz rejestrowałam to termin usłyszałam dopiero na lipiec a jak prywatnie to 140 zł i termin nawet za 2 dni 🤪

a to nasza karuzela
[IMG]http://i59.tinypic.com/2kn1h4.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas usg jest refundowane i akurat jak dzwoniliśmy zaraz po powrocie ze szpitala to termin mamy na poczatek czerwca więc będzie mieć 8 tyg
dziś była zważona i wyszło 3740 więc idzie w miarę ok....w sumie jak sobie porównalam z Mają to była chudsza aż o 700g o tym samym czasie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak nazywa sie ta masc ktora stosujecie na blizne? Bo mnie tam gdzie odpadly szwy mam dwa zgrubienia czy opuchniecia..nie wiem..moze by pomogla taka masc,jak myslicie?

Ka musze zadzwonic nas umowic,jak bedzie odlegly termin to pojedziemy prywatnie,jak z Alanem..wtedy placilam 30zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...