Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka
ja od wczoraj mam ciezkie dni z malym bo strasznie nie spokojnie spi. Co zasnie to budzi sie po 20min i placze. Wczoraj od 4 do 7 nie moglam go uspac a dzis od 3 do 5 a pozniej od 8 do 10. Od wczoraj rowniez chodzimy na spacery wtedy ładnie spi. Zastanawialam sie co moglam zjesc bo jak mam go na rekach to czuje jak mu w brzuszku i jelitach jezdzi i jedyne co zjadlam nowego to wedlina lub kawa inka z mlekiem.

co do usg to my wizyte do ortopedy mamy umowiona dopiero na 17 lipca! jak dla n=mnie troche pozno. A usg u nas zalecaja jak jest potrzeba a tak to nie. Z Olkiem nie mielismy usg i teraz pewnie tez nie bedziemy miec. Jak dostane skierowanie to poszukam gdzies indziej tego ortopedy moze uda sie wczesniej.

ja wlasnie wyslalam mojego M do apteki po jakas masc na blizne po cc bo mam taki faldek 1,5 cm na 5cm i chcialabym zeby sie to zmiejszylo mam nadzieje ze pomoze. Kazalam mu kupic jakas masc z sylikonem a jesli nie bedzie to wlasnie ten Cepan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny ale pediatra sama o.to dba wypisuje i daje czy musze sie upomniec? Bo nie.wiem jak to jest skorDo lekarza z mala nie ide, dopiero na szczepieniu sie pokaze pediatrze.

Musze polozna chyba zapytac czy moge espumisan dawac malej bo te wzdecia to tragedia, mnie to jej zal bo tak sie meczy biedna, a nic nowego nie jadlam od dwoch tyg mam taka sama diete.

Leniuch moze byc to co u mojej po prostu wzdecia i tyle, a ilu procentowe mleko pijesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch zęby blizna się wchłonęła to potrzeba porządnie wmasowyac masc, na ulotce zalecają przy starych bliznach nawet pozostawienie maści w dużej ilości pod opatrunkiem.
Moja tez purka, dziś jej dalam esputikon to podpala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz mi polozna kazala isc na wizyte do pediatry wczesniej na kontrole czy wszystko ok a na szczepienia to swoja droga.
No wlasnie tak sie zastanawialam nad tym mlekiem bo pisalas ze Tobie polozna kazala kupic 1,5% a ja pilam 3,2%

Aniu no wlasnie mi polozna tez kazala masowac ta blizne jak bede masc nakladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉


Ja standardowo po karmieniu czekam czy wszystko ok i moge Was nadrobić
Kinga na wzdęcia polecam jak najbardziej ćwiczenie nóżek 😉 bardzo pomogą i efekty sa natychmiast wiec nie czekasz no i nie trzeba nic podawać 😉

Filipkowi marzną rączki wiec zaczęłam mu zakładać niedrapki na noc ;( trzymam temperaturę w pokoju cały czas taka sama a jak go biorę do karmienia to ma takie lodoweczki ;(

Idziemy dzis na ważenie i standardowo zakłady ile juz moze ważyć 😉 ja wiem jedno na pewno duzo bo plecy mnie strasznie bolą 😉 dam znac co i jak 😉

Z moim juz od dwóch dni nie rozmawiamy :/ obraza majestatu jak mu powiedziałam ze to nie tylko moje dziecko, nawet obraził sie do tego stopnia ze wraca z pracy juz najedzony... Ja jestem ciężka w takich konfliktach i przeważnie pierwsza sie łamie ale tym razem czuje ze mam racje bo on sobie nie zdaje sprawy z tego jaka to ciężka praca z takim maluchem 😞 no ale co ja tam wiem o wychowywaniu dzieci jak to jego siostra stwierdziła ;/ no cóż...

Co do tej asymetrii to mój chyba nie ma, czytając na czym to polega chyba moge stwierdzić ze nie 🙂 lubi leżeć na boczkach i na brzuszku chociaż zależy o jakiej porze dnia go kładę i jaki ma humorek 😉

U nas pogoda ze psa by sie z domu nie wyrzuciło ;( od praktycznie poniedziałku ciagle pada a wręcz leje 😞 na jutro tez zapowiadają deszcze 😞 ale cóż i tak trzeba nos z domu wystawić bo małemu lepiej sie spi na dworze 😉
Kupilam mu mleko tak jak pisałam w razie "wu" no i jak tylko je postawiłam w szafce to pokarmu mam tyle ze mały sie najada i jeszcze cos zostaje 😉 nie wiem czy to podświadomość tam działa 😉

Miłego czwartku mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko nam tez marzna raczki i przykrywamy malego kocami i zakladamy mu czasem czapeczke. Najlepiej owinac w rozek i opatulic kocykiem u nas czasem trzy koce szly w ruch i wtedy dopiero sie rozgrzewal.

Maly znowu najadl sie zasnal a po odlozeniu juz fiiluje i zaczyna marudzic. Ale tym razem chyba cos wyciska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech te moje dziecko dalej nie chce spac. Wsadxilam go do lexaczka i wlaczylam wibracje ale to chyba nic nie daje. Dawalam mu znowu cycka to tez tylko memlal. Chyba wezme go na przetrzymanie bo oczy tak mi sie kleja no i strasznie mi zimno w nicy choc spie pod pierzyna i w domu jest cieplo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch jak mój mały tak robi to juz go wyczułam ze chce mu sie odbić i czasem go tylko podniose i od razu wszystko gra 😉
Dzis pogoda tez nas nie rozpieszcza leje jak nie wiem co. Miałam iść na ważenie ale nie wiem czy pójdę. Mój zamiast zaproponować ze zostawi mi auto zawinal sie na piecie i tyle go wodzialam 😞 zobaczę jak to wszystko bedzie wyglądać do 9 jesli tak jak teraz to zostajemy w domu nie ma co sie moczyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał(a):

No wlasnie tak sie zastanawialam nad tym mlekiem bo pisalas ze Tobie polozna kazala kupic 1,5% a ja pilam 3,2%.


Leniuch kupilam to 1.5% ale jak zobaczylam date waznosci na wrzesnia to stwierdzilam ze lepiej bedzie pic 2% z data na dwa dni. Ale 3.2% moglo byc przyczyna, a co z mlekiesz jedasz bo ja.pomyslu nie mam.

To mowicie ze masc cepan jest dobra? A macie tez takie zgrubienia pod blizna po cc? Ja mialam.masowac blizne polozywszy najpierw na niej butelke z ciepla woda i mialam czwkac az wodA wystygnie i dooiero masaz. Robilam tak raz i wiwcej nie bo kurde jak wstalam po tym okladzie to myslalam ze sie po**am z bolu:/ czyli masc ma.za zadanie powolne znikanie blizny tak?

Jak.polozna przyjdzie 12.05 to zapytam o te bioderka. Jutro ide zapytac w jakiej cenie sa.szczepionki 5 w 1.
Rzeczywiscie uginanie nozek.troche pomaga ale nie zawsze.. najgorzej jak jej sie nie odbije 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj nie przelknelabym chyba... jutro konczy 4 tyg to spobuje z platkami kukurydzianymi 🙂

Po.prostu masz niespiace dziecko:P a moze nie dojadl? Moja czasem tak ma ze jak nie.doje to sie budzi po jakims czasie, a moze bardziej jak nie zasnie porzadnie przy cycu to sie budzi:P Twoj moze tez tak miec? 🙂

Pobolewa Was czasem jak na okres? Dzis chcilalam odkaszlnac i troche mnie zabolalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ja też mam właśnie takie dwa zgrubienia i przeszkadza mi to jak dłuzej chodzę, zastanawiam się czy samo zniknie...
leniuch moja też ma czasem dni ze na cycu śpi a jak odłożę to kaszana....nic nie można zrobić
zaraz idziemy na spacer to zapewne zaśnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 a my dziś wychodzimy do domu nareszcie 😉 po 1,5 tyg zobaczę synka i jestem szczęśliwa jak nigdy w życiu 😉 Maja jest kochana. LUbi dużo jeść a potem zazwyczaj śpi, trochę ulewa. KArmie cycem a od wczoraj już nie dokarmiam bo ruszył pokarm na całego. Rana po cc się goi. Nie boli i w ogóle ta cc zniosłam dużo kępiej, po kilku h sama się już wyłapałan i na chodzie cały czas. BOlało tylko jeden dzień tak mocniej. no to tyle wrócę do domu to nadrobie co u was. MAm nadzieję że wszystko ok I dzieciaki rosną zdrowo 😉 buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Wiola zdrowka dla Małej :* oby szybko wyzdrowiała!
Justyna fajnie,że już do domu ... Synek pewnie stęskniony tak samo jal Ty 😉
Leniuch mojej tez jezdzi non stop cos w brzuszku..robie wszystko,zeby prukala czy zeby odbila po kazdym jedzeniu..ach i moja musi porzadnie zasnac,zeby ja odlozyc
.cycka ma za uspokajacza .. co mnie irytuje momentami.. 🤢 wczoraj zasnela mi dopiero po 21:00 jak na zlosc..przyszla przed 20.kolezanka mnie farbowac,a ta jak na zlosc jeszcze nie spala i tylko cyc..co ja odlozylam,bo zasnela to do 5min.budzila sie i ryk...jakas masakra wczoraj byla..nakarmilam ja ile wlazlo,wlozylam do wozka powozilam i zasnela..po prostu juz nie wiedzialam co robicsta ten wozek..espumisan jej dalam,a i tak byl ryk,wiec chyba po prostu vhec pomarudzic miala..

Nie wiem co mialam pisac... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

My dzisiaj miałyśmy USG główki bo mała ma krwiaczka bo źle się wstawiła w kanał rodny przy porodzie ale na szczęście ładnie się wchłania potem odebrała nas teściowa i poszłyśmy na 1,5 godzinny spacer a potem w lidlu bo pampersy są po 30 zł rozmiary od 2 - 5 a potem poszłyśmy do teściowej ale już bobas wykąpany śpi we własnym łóżeczku bo u babci marudziła jak nie wiem co dała popis i to na całego nawet dobrze pogadać nie dała ale już jest oki idę zaraz w jej ślady też będę kimać

Wiola współczuję i zdrówka dla ciebie i małej wracajcie szybko do domku 🙂

Justynka super że wracasz do domku w końcu mały się ucieszy a i tobie pewnie łezki ze szczęścia popłyną że w końcu w komplecie będziecie 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieciorki od 19ej spia 😉 wykapalam mala,Alan mi marudzil,ze chce sie kapac,powiedzialam mu,ze jak nakarmie mala,bo darla sie jak opetana..no i usiadl kolo nas,oparl sie o moje ramie i czekal az skoncze karmic 😉 az biedaczek zasnal 😜 i to jeszcze w tym samym czasie co siostra 😉.
No i ze nie chce mi sie sprzatac..zostawilam to na jutro,bo bajzel jakis okropny nie jest..to wyregulowalam sobie brwi,teraz siedze z maseczka na twarzy i zaraz ide wziac prysznic..mam nadzieje,ze nie bede musiala szybko spod niego wyskakiwac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mnie tutaj dawno nie było. Mala daje popalic. Męczą ja kolki podajemy jej delicol do każdego mleczka i 2 razy dziennie sap simplex no i jeszcze czopki dostała. Mam nadzieje, że jej przejdzie bo tak płacze okruszek maly.
Nadrobiłam większość wpisów. Widzę, że Wasze maluszki tez dają popalić.
Oby wszystko szybko mineło 🙂
Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...