Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola zdrowka i szybkiego powrotu do domku 🙂
Justyna na pewno synuś tez nie mogl sie doczekac Ciebie i siostry 😉
A mój mały wczoraj skończył 6 tygodni moja mała kluseczkami 🙂 mieliśmy iść go zważyć ale lalo cały dzien i nadal pada 😞 juz dwa dni nie bylismy na dworze dzis muszę chociaż na chwile wyjść go przewietrzyc i siebie tez 🙂
Jak go nakarmilam po 21 to dopiero zaczął sie wiercić o 4.20 dał miedzią pospać 🙂 a teraz czekam czy wszystko ok bo mu sie nie odbiło 😉 a dźwięki ten mój mały wydaje 😉

Partyzantka dobrze ze krwiaczek sie wchłania 🙂 zdrowka dla Ciebie i małej 🙂

Dziewczyny o co pytalyscie najgęściej na pierwszej wizycie u lekarza? My mamy pierwsza wizytę z całkowitym sprawdzeniem 22 maja i zaraz potem mamy szczepienie. A zaczynam sie zastanawiać co pytać. Bo jak zapytałam o stulejke czy mam juz małemu troszeczkę naciągac to mi powiedzieli ze wogole nie ruszać a jak bedzie problem to wtedy natna. A wy swoim synusia naciągacie troszkę te skórkę czy tez nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Sloneczko ja mojemu synkowi naciagalam,bo moja pediatra mi kazala po troszku naciagac..ale i tak musielismy miec zabieg.. troszke ta skorka mu zaczela schodzic,ale pozniej znow noe chciala,wiec chirurg zrobil nam zabieg,jak maly mial dwa latka. Co do tematu stulejki rozne opinie sa,w sumie co lekarz to opinia..jednej znajomej powiedzieli,zeby do 6roku zycia czekac,bo moze samoistnie zejdzie..ja tam nie czekalam i sie ciesze z tego. Ja bym na twoim miejscu naciagala,bo nie zaszkodzi,a moze pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc...
powiem Wam ze padam na ryjek.. pewnie nie ja jedyna... ae dosłownie czasami mam dosc.... moje dziecko spi jak mysz pod miedza i do tego problemy z brzuszkiem... ech... oczy mam podkrążone, chodze nieprzytomna i nawet nie mam czasu głowy umyc... a najbardziej to żal mi Zuzy, ze musi sie tak meczyc 😞 rozmawiałam wczoraj z moją doktorką, oprócz kropli infacol, mam zapodawac dziennie 5 kropi Biogaji... zobaczymy czy to pomoze...
Słoneczko siusiaka napewno przy kapaniu musisz lekko odkrywac zeby umyc...bo pod napletkiem zbiera sie mastka... u takiego maluszka to bym jeszcze nie naciągała...odczekałabym tak do pół roku...i delikatnie., nie na siłe... my u Janka też naciagalismy i niestety ni sciaga sie do konca i czeka nas zabieg 😞
Partyzantka.. cesze sie ze z Wiki wszystko oki i ze krwiaczek sie wchłania...
My umówiismy sie do ortopedy na 20 czerwca...i u nas USG bioderek robia w ramach wizyty na NFZ.
no a ja mam lekarza na 4.06..wiec jeszcze troche.. a zauwazyłam ze nie rozpusciły mi sie wszystkie szwy.. no i nie wiem co robic... czy isc z tym do lekarza, czy spróbowac samemu jakos je oderwac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂
dziewczyny Wy też byłyście takie zakręcone po powrocie do domu? ja nie umiem się odnaleźć kompletnie, nie wiem co mam robić, za co się brać... czuje, że jak się raz rozkleje tak będę tu beczeć więc staram się panować nad emocjami.
Synek szczęśliwy, głaska Małą i cały czas chce żeby wstawała , jak ją karmię trochę jest zazdrosny ale co się dziwić, wszystko się unormuje.
W nocy raz do niej wstawałam i karmiłam i poszła spać od razu ale wiem, że to może się zmienić w jedną chwilę bo przecież ona ma kilka dni.

Wiola trzymajcie się dzielnie, oby szybko Małej przeszło, dobrze, że od razu jesteście pod dobrą opieką 🙂

nadrobiłam Was i widzę, że wszystkie dzielne jesteście i prawie każda oczy na zapałki ale są już wszystkie kwietniowe bobasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja tez niespokojna ale do opanowania. Mnie męczy zmęczenie, niewyspanie i wszystko razem. Czasem mam dość, ale Zosia juz się do mnie fajnie uśmiecha, a najbardziej podoba jej się glos brata. Wybudzi ze snu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola biedaku trzymajcie się i dużo zdrówka dla malutkiej!
jej a ja myślałam że tylko moja tak śpi że żeby ją odłożyć to masakra, już nie wiem jakie metody stosować żeby jadła i spala póki co 😜
moja maleńka też powoli się uśmiecha i tak fajnie całą paszczą, jeszcze z tydz dwa i będzie częściej 😉
i też lubi głos Mai i najbardziej jej się przygląda 🙂
ja dziś kupuję używaną karuzelę z FP bo podobala mi się taka z projektorem na sufit a nowa ponad 200 zł. Więc weszlam na tablicę i znalazłam w Toruniu, jeszcze mi spuścili 30 zł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Justyna ja tez nie mogla sie odnalezc i przez pierwsze dni balam sie czy dam rade z malym zeby sie nie rozbeczal tak ze go nie da sie uspokoic. Na szczescie nic takiego sie nie dzieje. I w ogole sama nie wiedzialam co na obiad zrobic jak to rozegrac zeby ogarnac i zajac sie dzieckiem.
Sloneczko mi polozna kazala sciagac dlikatnie w kapieli.
Wiola jak sie czujecie? Trzymam kciuk abyscie jak najszybciej wyszly i zeby mala wyzdrowiala 🙂
Mojemu malemu wciaz sie nie odbija po jezeniu, na szczescie nie mam problemow z kupkami i z kolkami. Oby tak dalej!
A Bartek juz z jednego ubranka wyrosl 🙂 Rosnie nam chlopaczysko.
Pozdrowionka zdrowka i cierpliwosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za miłe słowa.

Cieszę się, że trafiłyśmy do tego szpitala bo opieka jest rewelacyjna. Zapalenie płuc leczymy dalej ale co się jeszcze okazało, mała ma jakieś szmery nad serduszkiem więc w poniedziałek będzie mieć EKG i konsultację kardiologiczną. Poza tym na 100% ma asymetrię ułożeniową a napięcie mięśniowe zbadają jak się trochę podleczy więc mamy w przyszłym tygodniu USG głowy i konsultację z rehabilitantką. Dzięki temu pobytowi będzie zbadana wzdłuż i wszerz w jednym miejscu więc będę miała spokojne sumienie że wszystko mam pod kontrolą i niczego nie przegapiłam.

Obawiałam się bardzo tego pobytu ale jest na prawdę w porządku. Malutka jest kochana, nawet kolki są o wiele lżejsze albo nie ma ich wcale. Nocki mi ładnie przesypia więc nie jest źle.

Będę was na bieżąco podglądać i informować.

Trzymajcie się ciepło i życzę wam wytrwałości w tych naszych codziennych "małych" rodzicielskich wyzwaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola to jakiś pozytyw jest, a szmer nie powinnas się obawiać. Często SA u małych dzieci i w większości się z nich wyrasta, ale zawsze lepiej sprawdzić. A czym u Was się objawiła asymetria?
Ja moja Zosia staram się obserwować ale nie wiem czy potrafię to wylapac bo nie miałam z asymetrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):
Wiola to jakiś pozytyw jest, a szmer nie powinnas się obawiać. Często SA u małych dzieci i w większości się z nich wyrasta, ale zawsze lepiej sprawdzić. A czym u Was się objawiła asymetria?
Ja moja Zosia staram się obserwować ale nie wiem czy potrafię to wylapac bo nie miałam z asymetrii


Ania tak jak pisałam. Dziecko układa głowę głównie na jednej stronie. Nie chcą same jej za bardzo odwracać. Poza tym wygina się lekko w "banan".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe,zebym ponad 3tyg.po porodzie dostala okresu? Mialam brazowe uplawy,a teraz normalnie krwawie..z Alanem dostalam w 5tyg.po porodzie pierwszej @.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
Mozliwe,zebym ponad 3tyg.po porodzie dostala okresu? Mialam brazowe uplawy,a teraz normalnie krwawie..z Alanem dostalam w 5tyg.po porodzie pierwszej @.


Tuska ja właśnie mam teraz totalny potop szwedzki - a w szpitalu to masakra. Nie wystarcza zwykła olbrzymia podpaska - na tą jeszcze muszę dawać tą wielką poporodową. Leci jak z kranu!! Tu chyba nie ma znaczenia czy jesteś 3 czy 5 tygodni po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska trochę szybko, ja uważam ze po miesiącu od porodu najwcześniej, czyli tyle ile miało się dni @ przed ciążą. Ja znów trochę plamie na brązowo, miałam dzień przerwy myslalam ze juz koniec a tu z powrotem. Z synem miałam pierwsza @ jak skonczylam karmić po 6 mies, i to chyba mi zatrzymało laktacje 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolu zdróweczka Wam życze..

a ja już nie pamietam jak to było u mnie z okresem... choć wydaje mi sie ze pojawił się wcześniej mimo iż karmiłam do 9 miesiaca...

aniu dzieki wielkie za info... bede pamietac... jak sie sokncza te, bo juz niestety zakupilismy.. i kosztowały 45 zeta 🥴
odpukać dzisiaj jakoś spokojnie.. Zuzka je i śpi.. no ale nie chwale dnia przes zachodem...
troszke sie dzisiaj wsciekłam bo przyszły rolety i karnisze na góre no i paczka była rozerwana.. okazało sie ze brakuje 4 rolet.. kurna złodziejstwo sie szerzy wszedzie.. rozmawiałam juz z firma na szczescie paczka była ubezpieczona.. i jak mąz odbierał paczke to spisali jakis protokól z uszkodzenia...
a z milszych informacji to to ze tatko chce mi kupić maszyne do szycia... tylko mam mu powiedziec jaka a ja przez przeglądanie info o maszynach zgłupłam 🤪 🤪 i wiem ze nic nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja miałam dzisiaj z młodą istny Meksyk 🤪 🤪 🤪 🤪 ponieważ wczoraj mi się zachciało kiełbasy z grilla to se zjadłam a dziś młoda miała prawie cały dzień ból brzuszka teraz dopiero zasnęła i śpi już z 2 godzinki zaraz będzie się budzić na kąpiel a ja trochę ogarnęłam chatę i jeszcze mi gary do umycia zostały bo obiadek dla mojego A. się gotuję robię mu spaghetti a pewnie sama też trochę zjem zobaczymy czy znowu mi bokiem nie wyjdzie jutro

Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola trzymajcie sie!

Dziewczyny nie straszcie ze tak szybko.okres przychodzi bo ja planuje isc do gina w nast tygodniu i w koncu spelnic obowiazek malzenski 😁

My mamy hardcore z mala, w nocy noszenie od 23 do 3 bo oczywiscie panna spi przy cycu na co ja jej za bardzo nie pozwalam, no ale nie o tym. Ma juz prog przyjecia pokarmu i jak widze ze zaczyna sie wiercic toja biore do odbicia bo.wiem.ze dluzsze trzymanie skonczy sie ulaniem na 10 metr i wlasnie problem jest w tym jak Nadia nie zdazy zasnac:/ na rekach nie usnie bo musi miec cyca a jak wspomianalam ma.wzdecia/zaparcia nie wiem co to i jak.jest najedzona to.pozniej dosypianie przy cycu dla.swietego.spokoju wiaze sie z jedzeniem a.kazdy polkniety lyk ja boli i krzyzczy bo zasnac niie moze ani na rekach ani przy cycku. W dzien to samo od 10 do 3 proby zasniecia a przeciez smoczka nie.wezmie.bo.z.niego nie leci. Eh musimy to.jakos przetrwac, ale w nocy myslalam ze jej butle zrobie na dopakowanie bo.juz sil nie mialam.

Swoja droga ciekawe co z osasetkao?

Justynka pytalas czy tez nie moglysmy sie ogarnac po.powrocie do domu, z czystym sumieniem moge Ci powiedziec ze tez. Ja nie wiedzialam czy rozpakowywac sie czy mala sie zajac mimo ze spala:P ale w niedlugim czasie jakos ruszyla orgaznizacja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie chyba to jednak nie okres,bo na nowo tylko lekko plamię,ale krew jest,a nie te brązowe upławy. Ja mam gina 28maja,mam nadzieje,ze wszystko dobrze sie tam dzieje..
Ja jak nie mialam ochoty na seks,tak wczoraj myslalam,ze mnie rozsadzi 🤢 a tu jeszcze niecale 3tyg ..

Dzisiaj padam na twarz.. Mała mało spała,no i marudna była.. jak nie spala to praktycznie non stop rece,bo ryk byl okropny.. no i mlody dzis byl wybitnie zazdrosny,ale co sie dziwic jak ja prawie caly czas z Lila na rekach.. poza tym troszke nieznosny jest,bo jak ta lezy spokojnie to on podcjodzi do niej i to za reke zlapie,to po buzi ja poglaska,a ta wtedy sobie przypomina,ze lezy i nerw,ryk,krzyk.. wrecz jej czasami na zlosc robi i czeka az zacznie plakac.. oczywiscie momentami jest tez kochany..patrzy jak ja przebieram..jak potrzebuje,a on ma dobry humor to mi pampersa poda,krem,itp. Kapie ze mna mala..co czasem jest uciazlwe,ale chce go jak najwiecej angazowac,zeby nie czul sie odrzucony..bo i tak juz jest ciezko..bo zdarzy sie na niego krzyknac czy cos,a on wtedy robi smutna mine,idsie do pokoju i sie w nim zamyka..a mnie wtedy jest tak strasznie przykro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze wiekszosc z nas ma problem ze spaniem maluchow. Moj to dzis pospal jedynie na dworzu ponad 2h a w domu to max 30min bylo a tak to placz.

Ja mam chyba jakies bakterie w moczu bo strasznie mnie cewka moczowa szczypie. Wiecie czy cos mozna stosowac przy karmieniu piersia?

A i robilam probe picia mleka niestety maly sie strasznie umeczyl. Krzyczal strasznie i czyc bylo jak mu w jelitach jezdzi... :-\\
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz kupila mleko dla siebie to chudsze i zrobilam sobie ryz na mleku no i maly sie umeczy wiec na raZie musze zyc bez mleka a bardzo je lubie.

Dzis ma do mnie wpasc kumpela a ja mam sajgon jeszcze maly ciagle na cycku chce wisiec i dp tego wszystkiego zepsul mi sie odkurzacz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz Jestem, jestem, czytam co tam u Was codziennie ale gdy tylko mam napisać mały się budzi i nie ma jak.

U Nas wszystko dobrze, ojciec dziecka (odpukać) się już nie odzywa więc nam lżej.
Mały w dzień nie zbyt chętny do spania, budzi się często, wieczorami histeria ok. 1-2h zje, zapowietrzy się, nie może się odbić a jak się odbije to się uleje i płacz. Martwię się tym że jak płącze to prostuje się całkowicie na sztywno to normalne? Albo jak się zdenerwuje to macha jedną nóżką, tak nerwowo. Może to przez nerwy w ciąży, albo coś mu jest?
Skończył miesiąc a położne nadal nie dotarły do nas. 19.05 mamy szczepionkę, mam nadzieję, że obejdzie się jakoś lekko.

Dzięki za pamięć. Postaram się częściej odzywać jak Maluch pozwoli 😉 Buziaki! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...