Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ola_szelma napisał(a):
kingasz napisał(a):
Moja tez spi na wznak z glowka w bok. Umie.spac na boku ale nie ukladam jej ze wzgkedu na biodra i wydluzona glowke od spania.na boku wlasnie bo tak polozna mi.ja ukladala:/ teraz nie moge jej doprowadzic.do.okraglosci bo.mala.juz nauczyla.sie spac z glowa na boku. Brzuszki robimy przed.kazdym karmieniem i masujemy plecki zeby te miesnie.rozluznic troche, mozei glowka sie unormuje w koncu.


Co za brzuszki i masaż placków robisz? Moja ma tez wydłużona główkę. Fizjoterapeuta powiedział ze mam kłaść na boku tylko zmiennie.


Ola po prostu klade ja brzuchu i rekami masuje w gore i w dol,na.boki zeby te.miesnie.sztywne nie byly. Mowisz zeby klasc na boku mimo wydluzenia glowki? Moja rusza glowka to w prawo to lewo i jakos to sie uklada z mala pomoca walkow zrobionych z pieluch tetrowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jadlam kawalek banana troche pomidora z nowych rzeczy nic jej nie bylo zobaczymy jak.zareaguje na wieksza ilosc. Dzis zrobilam sobie nalesniki z jablkami.

Co do wagi to mnie sie waha miedzy 62 a 64, nie wchodze w zadne spodnie i spodniczki z przed ciazy:/ bluzki ok 🙂 myslicie ze po cesarce na taka wiotka skore balsam ujedrniajacy cos pomoze poki cwiczyc nie.mozna? A spacery fakt mozna troche przy nich zrzucic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Mały dał nam dziś wiezorem popalić 😞 Nie wiem czy to kolki czy coś mu zaszkodzilo czy co ... Dziewczyny co moge mu podac jakby to byly kolki jakies kropelki? On ma dopiero 2 tygodnie.
Juz w pewnym momencie plakalam z nim. Modle sie aby to nie byly kolki tylko taki epizodzik.
Spokojnej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta14 napisał(a):
Mój Mały dał nam dziś wiezorem popalić 😞 Nie wiem czy to kolki czy coś mu zaszkodzilo czy co ... Dziewczyny co moge mu podac jakby to byly kolki jakies kropelki? On ma dopiero 2 tygodnie.
Juz w pewnym momencie plakalam z nim. Modle sie aby to nie byly kolki tylko taki epizodzik.
Spokojnej nocki!


Marta, wiem jak to jest, ja też płakałam z Yasmin... to może byc odreagowanie stresu.. z porodu, ze szpitala.. ma podobne objawy do kolek.. Moja zaczyna się uspokajać a była masakra.. nie wiem czy miałam prawdziwe bóle brzuszka. Mojej pomagało leżenie na mnie, noszenie, ostatnio sprawdził się niezbyt gorocę termofor - kładałam na siebie i na to malutką..
trzymam kicuki żeby się uspokoił..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta nie wiem co moze pomoc..ja kupilam espumisan i dawalam,jak mielismy masakre,ale czy on do konca pomogl to nie wiem..

Mała wieczorami nam placze,bo zmeczona jest,a zasnac nie potrafi.. ale wczoraj to chyba jakis bol maly byl,bo A.ja nosil .. odlatywala,a zaraz budzila sie i ryk..i tak kilka razy..

W ogole chcialam Wam powiedziec,ze jak jestem sama z nimi to jest super..Alan grzeczny,bawi się ładnie-czasem ma jakies odchyly. Lila zje odloze ja do lozeczka,polezy i zasnie sama.. no a wraca A.i Alan dostaje szajby,a Mała bez rączek nie zaśnie i to jak za szybko sie odlozy to oczy jak 5zl ..
Teraz mi zasnac nie chciala w lozeczku ,bo sie za bardzo rozdarla i dopiero na rekach uspokoila i przysnela..zaraz sprobuje ja odlozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki!

A ja znów o termometrach, muszę kupić bo 19.05 mamy szczepionkę i strach. Ma któraś może bezdotykowy albo douszny? Jaki polecacie?

Mój też ciągle płakać po południu i wieczorem, kupiłam espumisan kropelki i jest spokojniej, nie ma już takiej histerii.

MIŁEGO DNIA :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo.

My meldujemy się nadal ze szpitala 😞 Zdrowiejemy ale Laura znowu chora a lekarze mówią że jak Natasza w ciągu 6 tygodni będzie miała styczność z kimś chorym to na 90% zachoruje znowu. Mam załamkę 😞

Wczoraj była u nas rehabilitankta i niestety mała ma osłabione napięcie i asymetrię. Więc będą znowu rehabilitacje tak jak z Laurą. Na szczęście część ćwiczeń które robiłam z Laurą w domu pamiętam ale przez najbliższy rok będzie trzeba pewnie 2 razy w tygodniu i tak jeździć. Ech, Zanim one dorosną to ja będę siwa jak stara babcia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh mam nadzieje ze wszystko minie. Dzis od rana znow jazdy mial moj maluszek. Pewnie cos zjadlam ... Zobaczymy jak dalsza czesc dnia. Dzis scisla dieta i zobaczymy co dalej. Moze to od kawy z mlekiem. Ja uwielbiam kawe chcialabym choc jedna pic dziennie tak jak do tej pory. Ale czego sie dla dzieciatka nie zrobi. Zobaczymy co dalej. A bylo tak fajnie taki grzeczny byl. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola kurczę biedne jesteście!
Co do napięcia i asymetrii to ja mam obawy,że też będziemy mieć ten problem co z Alanem i też się rehabilitować będziemy :/ - może nie jest to tak bardzo jak u Alana,ale wedlug mnie jest.pojdziemy na szczepienie to ja obejrzy dokladniej,z Alanem mielismy zawieszone szczepienia dopoki neurolog nie wyrazila zgody.
Trzymajcie się tam i zdrowiejcie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
?Wiola współczuje ci i nawet słów pocieszenia nie znajdę bo nawet sobie nie umim wyobrazić jaki masz sajgon. Maja to juz chyba od m-ca kaszle, teraz ma taki mokry flegmowy ze juz mnie szlag trafia skad to... 😠
Lena też miała dziś dziadoską noc, ciągle się kręciła i przebudzała...póki co dzień nie jest lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadia dzisiaj przeszla sama siebie! Od 3 nie spala, dopiero o 10 udalo mi sie ja uspic i dalej spi. Zjadla ladnie a juz zasnac nie mogla...eh. kryzys mnie zlapal az plakalam w pewnym momencie. Coz musimy to przezyc. A powiedzcie mi czy lekarz ma obowiazek sprawdzenia przed pozwoleniem na szczepienie to.napecie i czy nie ma.asymetrii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Ola a skad wzielas ta aplikacje? Fajna sprawa 🙂

Mi w nocy nie chcial maly spac ale wiecie jak moj M wstal i go wzial to ten zaraz zasnal. Nie wiem od czego to zalezy. Zawinal go w rozek i ululal. Juz dwie noce pod rzad tak bylo.

Marta a jaka kawe pijesz i w jakiej ilosci?
co do lekow to po 2 tyg zycia moje kolezanka mogla podawac Espumisan (tak jej lekarka zalecila), podobno esputicon lepszy jest.

Moje dziecko tez jak nie moze zasnac to placze i nie mozna go ululac przez dluzszy czas. Jak na razie to mial tylko lekko zielonkawa kupe i w sumie nie wiem po czym tak konkretnie. Co do wagi to mi sporo spadlo ale w ciuchy sprzed ciazy a konkretnie w spodnie sie nie mieszcze, niestety...
zaraz wychodzimy na dwor bo moj M zrobil juz Olkowi rower 🙂

Wiola a starsza cora chodzi do przedszkola?

Osasetkao my mamy temometr Microlife https://www.medansklep.pl/product/Termometr-Microlife-NC100/?id=50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obudziła się po 4. Zjadła,odłożyłam ją,ale o 5.na nowo wiercenie i marudzenie..dopiero jak wzielam ja do siebie to zasnela..gdzies przed 6.,a 6:30 wstal Alan i Lilka też się obudziła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Zosia tez ładnie SPI ze mną, a w swoim lozeczku słabo. Ale nie chce jej uczyć spać w naszym łóżku, bo nie będzie prywatności małżeńskiej 🥴 a Zosia przywitała dzień o 8, ale od 7 się wiercila i obudziła Michala, zasnęła dalej ale co z tego jak juz musialam wstać do starszego.
Leniuch ja nosze pas poporodowych i zauwazylam ze ranę mi ładnie wygłasza. Maści nie stosuje, chyba ze mi się przypomniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Wiola trzymajcie się dziewczyny dzielnie !! i dużo zdrówka dla Was. masz tam chociaż w tym szpitalu normalne łóżko dla siebie?

u nas w nocy pobudki co 3 h ale obala cyca i zasypia...w dzień trochę się kręci przy zasypianiu, czasem popłakuje ale staram się jej nie brać za szybko wtedy na ręce żeby się nauczyła sama zasypiać, pomaga nam smoczek póki co...

dziś byliśmy na pierwszym spacerze, suuuper było wyjść z domu chociaż zimno dziś jak nie wiem.

a co do diety to wypróbowałam już pomidory, duszony schab, pomidorową, krupnik, sałatę masłową, śmietanę, dżem i jogurt i odpukać jest ok... najwyżej będę w kółko jadła to samo :O 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na szczęście łóżko mam swoje polowe - super wygodne więc na to nie narzekam.
Któraś pytała czy Laura do przedszkola chodzi - nie - dopiero zacznie od września i wtedy dopiero będzie sajogn. Nie umiem sobie tego wyobrazić i poważnie zaczynam się zastanawiać nad tym czy ją do tego przedszkola puszczać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

My dzisiaj byłyśmy na usg bioderek z bioderkami wszystko oki tylko ze stópkami jest problem bo ma krzywe do środka i jeżeli w przeciągu miesiąca jej nie pomogą masaże to mi ją za gipsują od stópek po bioderka normalnie złapałam załamkę jak to usłyszałam 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
A co do kolek to odkąd małej smaruję brzuszek maścią kminkową i daję epumisan to jest oki.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojej małej też zazwyczaj nie biorę do siebie,bo później będzie przerąbane..mój trzylatek do tej pory przyczłapuje między 3:00,a 5:00 .. zdarza się,że nie przyjdzie,ale rzadko ..
No a z Alanem tez bylo tak,ze nie moglam sie doczekac az zasnie,wiec kladlam fo miedzy nami prxy nocnym karmieniu i zasypialam...i tak z nami spal..pewnie z mloda tez by tak bylo,tylko zawsze sie boje,ze Alan jej nie zauwazy jak przyjdzie albo cos..
Dzisiaj A.juz nie bylo,wiec polozylan sie miedzy dzieciakami i wiedzialam,ze przez przypadek jej maly nic nir zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli chodzi o termometr to raczej w porzadku, mam inne. jeden tez niby bezdotykowy ale beznadziejny na allegro zamowilam a drugi to zwykly elektryczny. Jak Olek mial goraczke to uzywalam i jednego i drugiego dla sprawdzenia czy podana temperatura jest prawdziwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja obudziła się dziś o 7 a zasnęła dopiero jak szlyśmy na spacer o 12 😮 tzn. przysypiała oczywiście na cycu ale jak odłożyłam do łóżeczka to 10 min i koniec spania....ehh kiedy to się jakoś unormuje. Jeszcze przyszła dziś ciocia i latalam między łożeczkiem, gotującą się zupą, i ciotką 🙃
chyba jeszcze wyjdę na spacer bo dziś dość ladnie a kolejne dni znów mają być deszczowe....masakra ten maj 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...