Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):
Justyna nie robi się nic zapobiegawczo jeśli chodzi o nabiał, o ile któreś z Was nie mas alergii


no właśnie u nas tylko starszy miał przez jakiś czas skazę białkową ale wyrósł z tego albo to nie było to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w dniu naszego święta 🙂
my też mieliśmy intensywny weekend, w sobotę na grilu i mała była sobie bardzo towarzyska i nie chciala spać i kazdy ze znajomych na przemian woził ją w wózku co byśmy też coś zjedli 🙃
dziś jedziemy do obu mamuś wiec też dzień szybko zleci...

dziewczyny macie jeszcze jakieś krwawienia? bo kurna u mnie już 6 tyg minęło i cały czas jakaś krew leci 😠 już mnie to wkurza....za tydz idę do gina a tu cały czas będzie plamić...

my też zaopatrzyliśmy się w 3 kartony biedronkowych pampków, a lidla mi zamknęli na 3 tyg więc nie mam dostępu 🤢

a my w środę na szczepieni, ciekawa jestem ile mala waży bo już drugą brodę dostaje....Tuska Twoja to nieźle przytyła w miesiąc 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laski 🙂

My na odparzenie stosowalismy sudocrem duza warstwe i pomoglo 🙂 a tak csly czas bepanthenem smaruje.

Ja tez caly czas krwawie i nie.wiem.czy to.okres? Ale chyba tak bo.jak bylam na wizycie u gina to.mowil zeby uwazac bo pecherzyk sie juz pojawil, czyli plodnosc wrocila.

Ma moze ktorejs.dziecko czerwony plac? Moja ma na karku, lekarka mowi ze to.naczyniak, polozna.kazala obserwowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz moj Olek mial naczyniaka i pediatra ktory jest chirurgiem kazal tylko obserwowac i wiesznawet udalo mi sie o nim zapomniec i przypomnialam sobie dopieri przy ogladaniu zdjec. w sumie nawet nie pamietak kiedy dokladnie zniknal. malam malam i pewnego dnia juz go nie bylo. a byl wielkosci odcisku kciuka.

Sylwek caly dzien spi ciekawe jak bedzie w nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
kochane dziś próbowałam z mężem seksu z penetracją ale mnie boalało jakbym miałą szwy jeszcze.. takie igiełki.. i potem mi się krew pojawiła.. a poza tym w jendym miejscu zszycia między kroczem a odbytem czuję zgrubienie i mnie ciągnie czasami.. Gina mam dopiero przyszły piatek. To normalne czy mam iść szybciej prywatnie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja seksu nie uprawiam,bo mam właśnie dwa zgrubienia i sie po prostu boje..poczekam na wizyte,a mam ja w srode. Poza tym co jakis czas jeszcze coś poleci :/ jak poleci to troche tego jest,wiec non stop w podpaskach chodze i mam juz dosc :/
Kamila no moja rosnie :P rzeczy raczej na 62 juz zakladam,a poza tym 5kg! I to tylko na cycu! Walczylam o laktacje,zeby nie dokarniac,bo to juz wgl masakra by byla..
Kinga moja ma na wardze sromowej od urodzenia i myslalam,ze to znamie,bo ja tez mam tak jak liniamajtek(w ksztalcie serca 😜)..no i tak gadalam z lekarka,a polozna powiedziala,ze naczyniak i zeby obserwowac..a na glowce ma czerwone plamki,ale to tez u nas rodzinne..siostra,mama i ja chyba tez mam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga moja Mała ma takiego naczyniaka właśnie na karku na lini gdzie szyja się łączy z włosami, ze 3 cm ma taki placek i jest taki jasno różowy a jak się zgrzeje to czerwony. Położna mówi, że to tzw. plama łososiowa czy inaczej "uszczypnięcie bociana" i zazwyczaj zanika samoistnie do 3 roku życia i podobno aż 70 % noworodków to ma, czasem też na powiece ( "pocałunek anioła" ). Może też się zdarzyć, że to jednak nie zniknie i wtedy to nazywa się malforacją kapilarną i można usunąć laserowo.

Ja swojej od początku zakładałam 62 😁 a teraz część już 68 bo ma równo 62 cm już wg położnej i np. body ją piją w pachwiny... pampersy 2 już używamy. śmieszna taka duża jak 3 mce dziecko :P waży niecałe 4,5 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też ma na linii włosów i karku taką plamę, jutro mam szczepienie to też podpytam
ja też mam takie dziwne zgrubienie bliżej odbytu, ale widzę że to kilku z was tez się przytrafiło....ciekawe czy to coś od szwu czy źle zszyte...

a co do becikowego to nam już w zeszłym tyg wpłynęło, bo na szczęście wszystkie papiery pozbieraliśmy jak byłam jeszcze w ciąży, bo fakt sporo tej papierologii 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Moj maly tez juz raczej nosi 62 ale i 56 tez jeszcze niektore ciuszki sa dobre. Zaraz ruszamy do biedry na zakupy. Moj niunio juz od kilku dni sie do mnie usmiecha z rana jak do niego gadam. Slodko tak.
Ja tez czuje de3likatne zgrubienie. A pozatym jak sie umyje tam i pojde siku pozniej to mnie cos szczypie i piecze - nie jest to cewka tylko wlasnie tam gdzies ale nie gleboko tylko przy wejsciu. I tak tylko pierwsze siki po umyciu potem juz jest ok.
Zaczyna mnie wkurzac moj obwisly brzuszek nie mam sie w co ubierac wszystko takie obcisle. 😠


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to.widze ze moja Nadia nie jest wyjatkiem co do tej czerwonej.plamy, musze to.obserwowac jak sie bedzie.powiekszac i grubnac to do czestochowy na konsultacje.

W czwartek mamy szczepienie. Juz maz ma.wolne:p

Co do becika to.nawet mi nie mowcie, tragedia jest jakas my ostatnie.dokumenty kompletujemy. U mnie bylo wymagane zaswiadczenie od lekarza ktore dostalam w szpitalu.

Marta moj brzuch i biodra doprowadzaja mnie do.szalu:/ nie dosc ze 38 jest z male to 40 wisi:/ a w niedziele mam.komunie i w sierpniu wesele a po drodze chrzciny Nadii i co zalozyc?:/ na komunie i wesele wyczailam sukienki wyszczuplajace rozmiar uniwersalny bo.juz pomyslu nie mam:/

Moja mala tez juz sie powoli usmiecha,slodkosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Aniu ja szczepiłam tymi nie płatnymi bo wszyscy znajomi mi tak doradzili po za tym ja stwierdziłam że skoro my też byliśmy takimi szczepieni to nic małej po nich nie będzie tylko raz miała 38,6 ale szybko się zbiło i już wszystko oki POLECAM 😁 😁

A u nas wszystko w porządku czasem tylko gaziki się odezwą ale to daję albo espumisan albo posmaruję maścią kminkową i jest oki mała rośnie jak na drożdżach waży już ponad 4kg i ma ok57 cm. bo nie dała się dokładnie zmierzyć a śmieje się już tak że aż wszystkich dookoła zaraża śmiechem 😁 😁 😁 😁

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobilam dzis mielone z koperkiem i pietruszka, nie dodalam cebuli ani jajka. usmazylam na oliwie z oliwek i potem poddusilam w sosie wlasnm zobaczymy czy malemu sie przyjma.
A ile kropelek tego espumisanu podajecie dzieciaczkom? Bo ja to daje z 10 i pomaga ale zastanawiam sie czy nie przesadzam bo codziennie od kilku dni dostaje jak sie zaczyna wieczorem prezenie.
U mnie wszystko sie podoba oprocz brzucha. W getrach wylewa sie gora, mam nadzieje ze spadnie bo nie mam w czym chodzic. Bylismy w sobote na slubie i nie mialam co zalozyc. Ciekawe kiedy bede mogla zaczac cwiczyc jakies brzuszki. Bo od latania na spacery to spada mi dupa i nogi a akurat ta czesc ciala mi nie przeszkadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to do becikowego mam tylko zaseiadczenie od gina..musimy sie za to wziac..
Ja mojej kupilam dady 3,bo na nozkach od dwojek czasem odcisniete miala 😉 ale moj pulpecior juz 5kg..baleroniki itp 😉 . 3 brody 😜 moja Lalka kochana 😉 :* kocham te moje Dzieciorki 😁

Coś miałam pisać jeszcze,ale nie pamiętam ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się cieszę ze się ochlodzilo, bo byliśmy dziś na szczepienie i lepiej ze nie będzie się Zosia musiała dodatkowo męczyć na upale.
My dostalismy skierowanie do ortopedy bo cos się prawe biodro lekarce nie podoba. Mi samej cos nie pasuje bo inaczej kopie tą nóżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania i jakie wkoncu szczepionki wzielaś?

Justyna to faktycznie dziwne z tym szkoleniem pierwsze słysze. U mnie polozna tez byla jakas przywalona bo wszystkiego sie czepiala i wyszlo na to ze wiekszosc rzeczy robie zle wg niej i w szpitalu tez mi zle mowili. Byla to kobita ktora uwazala sie za alfe i omege 😉 A te wizyty patronazowe to do ksiazeczki sie wpisuje? I az cztery musza byc? U mnie byla tylko dwa razy ( o jeden raz za duzo) i pytala czy chce wiecej wizyt to powiedziala ze nie i musialam to pisemnie poswiadczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch wzielam szczepionkę 5 w 1 plus żółtaczka która była w szpitalu, czyli dwa kłucia. Zaplacilam 140 zł. Zosia dzielnie szczepienie zniosla., p,skala tylko przy końcu i zaraz dala się uspokoić. Ja nie trzymalam jej nóżek, były dwie tajne pielęgniarki i same zaszczepily bo ja się balam 😮
Ja tez mam dwa wpisy, pierwy z waga i odpadnietym pepkiem , drugi z zaleceniem dokarmiania bo malo przybrała. Moja położna była super, jeszcze teraz jak mam problem to do niej dzwonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch no niby 4 wizyty przysługują ale zazwyczaj właśnie nie ma potrzeby tyle przychodzić... tej też mówiłam, że nie chcę, że sobie radzę a ona jakaś nadgorliwa :P a wygląda jak mała Mi z muminków 🙂
a w książeczce mam takie strony co nazywają się \"wizyty patronażowe położnej\" i ona się tam uzewnętrzniała myślami jak np. \" pępek suchy, skóra czysta itp.\"

moja pierdółka dziś ma dzień marudy, mało śpi chociaż oczy jej lecą. no ale wczoraj jak mi zasnęła o 17 tak wstała o 8 rano z przerwami na jedzenie i kąpiel więc sie nie dziwie że do spania jej nie śpieszno. ale mogłaby tak nie miauczeć bo już się aż Młody się denerwuje, że ciągle z nią na rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...