Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
osasetkao napisał(a):
kingasz na szczęście cisza 🙂 jedynie znajomi wspominają, że widują go często pijanego. My mamy spokój i cieszymy się każdym dniem, uśmiech mojego maluszka rozwiewa każdy smutek.


Aha no.to dobrze ze macie swiety spokoj a reszta to juz nie Twoj problem 🙂 oo tak te usmiechy sa cudowne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc
I ja jestrm...ale mam takie urwanie d... ze nie wiem w co rece wlozyc.
Zuzka malo spi w dzien, jest marudna i u nas tez przewazaja raczki i bujaczek.Wlasciwie spi mi tylko na spacerach a i to nie zawsze..a teraz taka pogoda ze psa zal na dwor wyganiac.:-( Nocki mam do bani bo jedna drzemka jest ok a pozniej potrafi.mi sie co godz budzic..oczy mam na zapalki.. i chodze jak wamp..a wczoraj mialam taka zajawke w nocy ze przebudzilam sie i nie pamietalam momentu odlozenia.jej.do lozeczka i z przerazeniem obejrzalam sie wokol czy jej nie.ma kolo nas.. ale byla.w.lozeczku.juz ze mna zle..
Do tego Janek choruje od tygodnia i probuje ogarnac dwoje.dzieciakow i chatke naraz i powiem Wam ze kocham moje dziecko ale jak.jest w ptzedszkolu to jestem bardziej zorganizowana...
A tak to tez mam zgrubienia i czuje przez to dyskomfort..seksik byl.ale nie.bylo przyjemnie raz ze czulam bol a dwa to mam jakas dziwna blokade w glowce.. no i antykoncepcja. Dopiero 4 mam wizyte u gina i tez sie.zastanawiam nad wkladka..Tuska a ta miedziana jest z hormonami? jaki jest koszt zalozenia?
ciuszki rowniez zakladamy na 62..o 56 raczej juz nie ma mowy..:-) isama jestem ciekawa ile ona wazy..bo glodomor taku ze szok...potrafi sciagnac mi z piersi i np jeszcze 60 mm wciagnac..i tez sie zastanawiam czy mam slaby pokarm czy co?
waga moja.niestety stoi..co niestety wprawia mnie w dolek bo wciaz nie mam.w czym chodzic:-(
Mykam.spac poki moge...bo spie na sojaco
Buziaki
Czytam Was na biezaco, wybaczcie ze sie.za czesto.nie.odzywam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski.

U nas na razie ok. Chrzciny przeszły w bardzo sympatycznej atmosferze. Cieszę się że mam to już za sobą. Malutka była dzielna chociaż głodna się zrobiła w trakcie ceremonii 🙂

Dziewczyny niby zdrowe chociaż ja drżę za każdym razem gdy Natasza kichnie lub zakaszle. Ostatnio sporo jej się ulewa i chyba to mleko jej nie służy. Masakra, Laurze też kilka razy zmienialiśmy zanim trafiliśmy na właściwe a i tak od 9 miesiąca ona już mm nie piła. Odkąd spróbowała normalnego jedzenia to od mleka ją odrzuciło. Tylko kupki mnie trochę martwią bo są zielone a właściwie to ten początek kupki co wychodzi jest zielony a reszta musztardowa. Ale wyczytałam że kolor kupki może być różny a tylko krew w kupie powinna budzić niepokój. Ale jutro na wszelki wypadek podjadę sobie do przychodni pogadać z doktorką i zamówię ewentualnie wizytę domową bo nie chcę jej tam wozić żeby mi jakiegoś choróbska nie złapała. Tym bardziej że we wtorek nad to morze wyjeżdżamy i zależy mi na tym aby dziewczyny były zdrowe.

Co do pomocy to na mojego narzekać nie mogę. Jest na prawdę super. Całą noc on karmi żebym ja się wyspała bo ja ją w dzień bawię. Poza tym wieczorem okąpie starszą i pomaga mi kąpać malutką więc pomoc mam olbrzymią. Jedyne co to nie uśpi Nataszki bo u niego na rękach coś spać nie chce. A wystarczy że tylko ja ją wezmę i już śpi.

Pozdrowienia dla was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

yasmina waży 4 kg - czyli przybrała 1 kg w 3 tygodnie 🙂 i ma 53 cm 🙂
i ciągle na cycu.. w dzień to nic nie daję rady zrobić..

Wiola super że dziewczyny zdrowe

yasmina traca rączką zabawke zawieszona nad nią.. czasami mam wrażenie że intencjonalnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂


My dzis skończyliśmy 9 tygodni 😉 i Filipek wazy juz 6300 😉 rośnie mi duży chłopak 😉
Dzis nam zrobił akcje wieczorem bo zachłysnąl sie ślina i aż sie siny biedak zrobił dobrze ze jeszcze ta moja mama jest to szybko pomogła bo nasza reakcja była błyskawiczna ale człowiek wtedy zapomina co ma robic jak patrzy na dziecko :/
Mama juz w sobote wieczorem wyjeżdża z jednej strony sie ciesze bo nie bedzie sie wtrącać i narzucać swoich rządów z drugiej strony bedzie troche smutno ale dam rade 🙂
Juz dostaliśmy kartę ubezpieczenia w razie "wu" zeby miec jak bedziemy w Polsce no i nadal czekamy na paszport juz ponad 3 tygodnie minęły
My juz dostaliśmy list na kolejne szczepienia na 24 czerwca
A odnośnie tych zgrubien ja tez wyczuwam jedno przy samym "wejściu" ale lekarka powiedziała ze wszystko gra jeszcze to sprawdzę jak pójdę do lekarza w domu 🙂 ja biorę tabletki cerazette i zobaczymy jak to bedzie bo po nich mozna wcale nie miec miesiączki chociaż szczerze to te kilka dni raz w miesiącu da sie przeżyć 😉
Pozdrawiam Was wszystkie i wasze maleństwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.

spaaaaaaaaaaać mi się chce. Mała wstała dziś o 4 jeść i jak skończyła koło 4:30 to obudził się Młody gotowy do zabawy :P:P najgorsze jak mi jedno drugie budzi i niestety działa to w dwie strony...

ja w nocy to za każdym razem wstaje razem z Mężem, zawsze tak było czy teraz czy wcześniej. On mi ją podaje z łóżeczka przewinietą, ja ją karmię ( on wtedy drzemie ) a potem ją odkłada. Kąpie dwójkę dzieci , najpierw Maja a gdy ja ją pielęgnuje bierze syna. Jak wraca po 18 z pracy to ja się dziećmi nie zajmuje, co prawda już o 19:30 kąpiemy ale zawsze to 1,5 h wytchnienia. Więc jego pomoc dla mnie jest nieoceniona. I to on jest tym bardziej cierpliwym.

a co do wagi Maluchów to moja mi się taka chuda robi znowu :/ urodziła się duża a teraz rośnie do góry a fałdki znikają powoli... syn to mi ledwo w 10 centyl wchodził to pocieszam się, że może ona tak samo....

Wiola kupka po kontakcie z powietrzem się \"utlenia\" i może się robić zielonkawa, może to stąd u Was się bierze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie islam pisać to co Justyna, ze kupka w kontakcie z powietrzem się utlenia i z tad kolor zielony. U nas czasem tez tak jest jak nie może zrobić kupki ze pierwsze jest lekko zielonkawe a reszta musztardowa a tez na mm jesteśmy. A jakie macie mleczko?
Słoneczko musisz sama wiedzieć co zrobić jak dziecko się zakrztusi, u mnie kilka razy Zosia zakrztusila się ulanym mlekiem, podnipslam do gory płuca się rozpraszają i lepiej się oddycha. Dobrze jak dziecko kaszle bo sam organizm się broni. A raz jak nie pomogło podniesienie i poklepywanie to odwrócił maz syna jak miał miesiąc na ręce lekko głowa w dół i wyszło to czym się zakrztusil. To SA ekstremalne ytuacje i naprawdę trzeba zachować zimna krew.
Wiola oby i wyjazd się udał :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania racja co piszesz, że trzeba wiiedzieć co robić jak się zakrztusi. Mi w szpitalu tak ulanym mlekiem się zachłysnęła, że nie mogła złapać oddechu :/
tutaj fajny instruktaż jest może ktoś skorzysta : http://www.mamazone.pl/tv/film,11492,zakrztuszenie-niemowlaka.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie dziś nawet ok w nocy było,bo obudziła się 2:20,a 2:45 juz w lozeczku spowrotem byla 😉 i pozniej o 5:45,no i teraz chyba przysnela albo przysypia 😉 ogolnie ile wasze dzeciaki jedza czasu? Chodzi mi o karmione piersia dzieciaki..bo Wy tu piszecie,ze 30min lib wievej,a moja to 15min.gora i najedzona..przynajmbiej w nocy,bo w dzien dluzej schodzi,bo wiecej chce pomymlac niz konkretnie zjesc.

Miedziana jest bez hormonow,przynajmniej ja taka mam.
☺️
Naczytalam sie,ze od razu po zalozeniu moze sie osunac i mozna zajsc w ciaze,a my w dzien zalozenia juz sie seksilismy i mam schize 🤢 lepiej nic nie czytac,bo masakra 🤢 o internet mi chodzi.

Co do mojego to tez narzekac nie moge raczej .. jak ma na rano to kapie mala - ja mu tylkoszykuje ubranka,ubierze ja i wgl to daje mi do karmienia,a on sprzata po kapieli i bierze Alana do kapania 😉 w nocy wstaje tylko ja,bo po co mi on..jakbysmy karmili butla to raz ja,raz on..ale tak to szybko ja przewijam,do cycora i lulu spowrotem..gdzie mowie u nas to 15min.zajmuje.. od poniedzialku biore sie za cwiczenia,wiec moj ma powiedziane,ze na te 40min.bedzie wychodzil z dziecmi na spacer 😉 a dla niego to zaden problem.. jedynie co to denerwuje mnie,ze umowi sie z kims na piwo i mowi mi dopiero przed wyjsciem..ewentualnie jakies pol godz.przed.. nie zapyta czy chcialabym,zeby sie zajal dzieciakami,bo gorzej sie czuje czy zmeczona jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas nocka minela super pomimo tego ze zjadlam wczoraj zapiekanke z makaronem i miesem mielonym i ciastko z czekolada :-)
moj M ma teraz na 6 do pracy i wstaje o 3:30 wiec w nocy raczej mi nie pomoze i w sumie nie ma takiej potrzeby bo to ja mam cycka pomaga mi przy kapieli i baei sie z Olusiem ale czasem ma jakies takie dni ze mnie po prostilu dobija.

czy waszr dzieciaczki sie tez slinia? moj to sie tak pieni jakby wscieklizne mial ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniuch z tym slinieniem u nas to samo 😉
Ach no i u mnie z mezem jest dokladnie tak samo,jak z twoim..bawi sie z Alanem,dzieciaki wykapie,ale czasami sa takie dni,ze bym go ... ech 😉

Ostatnio mnie rozwalil,bo bylismy na spacerze jakies 40min.i najpierw ja biegalam z Alanem,pozniej on..no i jak wrocilismy to on chcial jeszcze w pilke pograc przed blokiem..to moj do niego : Alan Ty mnie kiedys wykonczysz! - po 40minutowym spacerze..to co my mamy powiedziec,jak siedzimy z dziecmi po calych dniach? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska moja to zależy czy jednego chce cyca obalić czy dwa, jak jeden to je ok 10 min plus muszę ją odbić zawsze bo mi ulewa a to czasem trochę trwa... no i często po tym jednym zasypia ale jak ma dzień głoda to drugi idzie w ruch :P

jeju a pampersy u nas idą jak woda, zbankrutujemy na tych kupach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna u nas to samo pielucha za pielucha leci normalnie przeraza mnie to ale coz no nawet jak piard z kleksem jest to go przebieram bo nie chce rzeby dupke sobie odparzyl. Jedynie w nocy rzadziej zmieniam jak kupy nie ma i daje mu na noc Pampersy a w dzien Dada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pieluchami u nas identycznie..jak pruknie i cos tam poleci to zmieniam,bo to odparzenie mnie przerazilo..i cos na nowo czerwoba pupka sie zaczela robic,dlatego co chwila sprawdzam.. my uzywamy dada,bo pampersy wlasnie nam pupcie odparzyly,te z siateczka w srodku .. dry chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie nawet te pierdki trzeba zmieniać bo te pupki takie delikatne. moja koleżanka wkładała w pampersa wkładkę higieniczną i jak był sam pierdek to tylko ją zmieniała i w sumie jest to jakiś sposób ale raz czy to nie uczuli jak dla dorosłego a dwa czy wygodne dla dziecka 🤨

patrzcie na to : https://www.youtube.com/watch?v=-g8y2_Dokck#t=11 😁 😁 😁 😁 😁!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny..
U nas tezz pieluchy ida jak woda..ale coz czego sie nie robi dla dziecka...:-) my uzywamy pampersow..mialam do nich zaufanie przy Janku i teraz tez jest oki..jak narazie odparzen nie mielismy...
Moja zuzka jedna piers oproznia w okolo 7-10 min. I ja odbijam jak malo to podaje drugiego cycuszka:-)
Moj K jak jest w domu to tez popilnuje ale z reguly to ja jestem bo konczymy remontowac gore i wole aby tam robota szla.bo juz mam dosc siedzenia na kupie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wasze dzieci tak krótko jedzą..? macie fajnie...zazdroszczę
Bo ja mam karmienie 20-40 minut zwykle. W nocy tylko zazwyczaj szybko idzie - 10-15 minut, przewinięcie i spanie. A tak to 1 pierś, odbijanie, szuka cyca to dostawiam do drugiej piersi.. albo się kładę żeby ją uśpić..A tej nocy od 3 ciej do 7 mej rano to dawałam cyca co chwila... zasypiałam z nią i nie wiem ile jadła a ile mymlała... ale wiele razy musiałam się budzi, przystawiać, zmieniać pierś, bo ona głodna.. pewnie też chce mnie czuć ale zazwczyaj w nocy nie marudział mi tak.
Od kilku dni to ciągle na cycu mi wisi - chyba ma skok rozwojowy - najgorzej jak pieris puste a ona jeszcze chce.. wtedy jak szczeniak zabawką, gryzie, ciagnie.. wyciska.. ale to laktacje pewnie pobudza.

Justyna super się Towj mąz `Wami opiekuje. Zmykjam spać bo nie wiem jak córcia mi da dziś pospać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maly tez tak krociutko je 5-10 minut. I nigdy raczej nie chce drugiego cyca. Ciekaw jestem ile on zjada, bo mi sie wydaje ze nie duzo a pyza sie robi ze hoho. Tzn pucki ma bo reszta cialka to jeszcze w normie :p Uwielbiam go calowac w te poliki :*
Pozdrawiam i milego weekendu.
a tak w ogole to zycze wszystkim Dzieciaczkom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka (jutro pewnie nie bede na forum wiec zycze juz dzis 🙂 )
Pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też długo wisi na cycu, bo tak naprawdę zjada w 15 min a potem z 15 jescze memla, a w nocy szybciej 🙂
mój też mi pomaga, robi kolację Mai, myje ją, pomaga mi Lenę kąpać, chociaż przyznam że jeszcze jej nie przewinął, ani nie ubrał 🙃 ale generalnie odciąża mnie spacerami czy placem zabaw z Mają...
kurcze ja już od wtorku ćwiczę i trochę się zastanawiam czy nie za szybko 🤢...bo 7 tyg jutro mija a ja nadal plamię...może to przez wysiłek...ale w sumie już od dłuższego czasu mam takie plamienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooo moj ulubiony temat karmienia, moja GODZINE potrafi wisiec na.cycu mimo ze najada sie w 10 do 15 min, ale to trzeba sobie troche usnac, potem.obudzic i.pomemlac a nie daj Boze zeby jej wyciagnac cyca zanim sama.nie.podziekuje-ryk, wrzask i juz nie zje nic bo sie zapowietrzy i jest hardcore bo wpada w histerie, no.ale juz.sie nauczylam i tak nie.robie, siedze z nia poki.sama.nie.zrezygnuje. Z mama ostatnio zostala to zostawilam jej 150ml w butelce.mojego mleka to wyrdurdala flache i doprawila cycem jak wrocilam 😁 zarlok maly, na.szczepieniu panie sie smialu ze taki chomiczek maly z niej:P

Ja tez jeszcze plamie i zaczyna mnie to.irytowac, taka brudna krew:/

O moj maz tez mi sporo pomaga, ja karmie on odbija i usyoia, kapiemy ja razem, przebieral raz i ubieral.z.moja pomoca,.sam.tego nie robi bo Nadia jest niecierpliwa i.szybko zaczyna wierzgac i popadac w szal z.placzem.wiec nie czuje sie.na.sikach i boi sie ze ja skrzywdzi jak.ona sie tak.gnie. w nocy tylko go nie budze bo wstaje do pracy przeciez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

My od wczoraj jestesmy bez mamy. Taka cisza w domu ze szminkę jej wczoraj zabrakło i smutno sie zrobiło :/
Mój mały uwielbia chodzić do kościoła 🙂 zasypia jak aniołek i cała msze przesypia 🙂
Wczoraj po kościele pojechaliśmy sobie na zakupy 🙂 mały zglodnial i pod katedra go karmiłam 😉 żarlok mały 😉
Co do jedzenia to jest bardzo szybki w nocy w dzien niekoniecznie zależy jaki na dzien 😉
Nie wiem czy wam pisałam ale Filip w czwartek juz ważył 6300 rośnie mi mały mężczyzna 😉
Tez tak macie ze ok jakiejś tam godziny - w naszym przypadku 19 dzieci zaczynaja wam marudzić przez kilka godzin? Mój kończy koło 23 zasypia i budzi sie ok 4.30 na cyca
Dzis mi bardzo ładnie spał jak zasnął przed 22 to obudził sie o 5.40 praktycznie przespał mi nocke 🙂 dostał cycusis i poszedł dalej spac 😉
Miłego dzwonka dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...