Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzieki Ola wlasnie mialam pytać jak Ty tam sobie poradzilas. Bo obawiam sie ze u mnie bez antybiotyku sie nie obejdzie. Temperatura wzrasta mi po 6h. O tyle dobrze ze sie poce to moze wyrzuce z siebie tego wirusa/bakterie. Dzisiaj ide do apteki to moze jakies tabletki sobie kupie z lipy te Verbena czy cos takiego. Dodatkowo plucze woda z sola i szalwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leniuch
ja piłam herbatę: lipa, rumianek + sok malinowy - kiat bzu czarnego jest podobno dobry ale ja nie miałam + hoerabta z suszonych owoców typu porzeczka, róza ect co ma witamine c + duże dawki witaminy c w tabsach..

Kinga ale marchewkę to można było chyba od początku? ja też już jadłam te owoce poza brzoskiniami bo jeszcze na nie sezon ..

Dziewczyny ginka mi powiedziała, że mi sie wszytsko tam ładnie zrosło, ale jak probojemy się kochać to nie mogę.. przy próbie włożenia penisa mnie tak boli że rezygnujemy.. jakby mnie kłuło coś w pochwie.. ktoś coś wie na ten temat...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola a kiedy bralaa ten antybiotyk? Bo plesniawka u mojej Zosi zaraz na 5 dzień od stosowania antybiotyki wyszła. Na poczatku na gaziku przygotowana woda smarowalam, później aphtinem, a najbardziej pomógł fiolet na wodzie.
C do sexu to mój gin mówił zęby kochać się w prezerwatywie nawilzanej bo kobieta po porodzie jest bardzo sucha bo hormony nie nawilzaja pochwy. Abo może za bardo się denerwujesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dzięki za odpowiedź
mieliśmy antybiotyk przy porodzei podany i podawałam jej probiotyk.. dziś na forum wyczytałam, że u innego dzieciaczka coś podobnego lekarz określił jako fizjologiczne.. Yasmina ma takie białe kropki na środku podniebienia dość głęboko.. może to jednak nie pleśniawki...

a propo sexu to wydawało mi się że wilgotność jest ok i że się nie boję.. ale może.. spróbujemy z tą prezerwatywą.. dzięki za radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

U nas wczoraj było nawet ładnie wiec cały dzien spędziliśmy na dworze z cycem na zadanie a moze inaczej to określe czasem z wielkim wrzaskiem ze trzrbabylo awaryjnie zjeżdżać z autostrady ;(
No ale chyba dzieki temu Filip jak zasnął w sobote przed 23 to obudził sie przed 6 rano 😉 bylismy mega zadowoleni ze tak długo spał 😉 ciekawe jak bedzie z dzisiejsza nocą
Juz mamy zaświadczenie od księdza i jak tylko dostaniemy paszport to jedziemy do domu załatwić chrzciny. A tak wogole to jak długo sie czeka czy jesli powiem ze np chce za tydzien to myślicie ze sie zgodzą?
Czy któraś z was bierze tabletki? Ja biorę cerazette i w poniedziałek dostałam @ i mam do dzis i taki dziwny :/ gdyż nigdy nie miałam tak długo i strasznie duzo sluzu i juz nie wiem czy moze powinnam je przestać brać? Moze któraś z was tez tak miała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!!
a u nas skwer i upał.Siedze z Zuza na tarasie w cieniu a i tak jest goraco.Zaraz bedziemy sie chowac:-)
Sloneczko ja biore tabletki Azalia i dopiero 3 dni. Krwawien jak narazie nie mam.Mysle ze tez duzo zalezy od organizmu...kazdy reaguje inaczej.
Podczas seksu rowniez czuje dyskomfort..ale to chybs przez blizne po szyciu..po Janku tez troche czasu musialo minac az bylo oki.
Leniuch jak zdrowko?
My juz po urodzinach Janka, ciesze sie ze mam to juz za soba bo byl to ciezki dla mnie weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

my w te upały spacer zaliczamy od 8 rano a przed 11 zasłaniam rolety, zamykam okna i ukrywamy się przed słońcem 🙂

ja jak brałam Azalie to krwawiłam cały czas dlatego odstawiłam, teraz u mnie jeszcze trwa połóg i dopiero za tydzień umówie się do gina to coś wymyślimy z antykoncepcją...

Dziewczny a do kiedy trzeba najlepiej iść na usg bioderek? My mamy termin z nfz na 3 lipca więc nasz 8tydz to będzie... nie za późno? mam prywatnie iść prędzej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
My spędziliśmy cały weekend nad wodą.. 😉 cieplutko było i fajnie 😉 . Choc mala niala szczepienie w piatek i troche nam odreagowala to .. zasnela na noc dopiero o 21:30 i mimo,ze na dworze spi po 3godz.tak w ten weekend nie umiala i buczala..moze ja raczki po szczepiace bolaly..no i upal byl..to pewnie tez i przez to ciezko bylo.

Ja w pt mam isc na kontrole do gina..bylo juz ok,a dzis swedzi,lekko pobolewa,ale ponoc dobrze,bo wtedy sie goi..
My juz dzisiaj bylismy na zakupach,bo pustki w lodowce.. zevy zjesc sniadanie trzeba bylo isc. Moj wroci z pracy to na jakies lody sie wybierzemy 😉 na razie bie ide z nimi,bo skwar jak nie wiem,a o 12:00 najgorzej jest.

Wczoraj kleszcza mialam,tzn. Na szczescie nie zdarzyl mi sie wkrecic jeszcze i A.mi go szybko wzial wyciagnal..a jak ja juz kleszcza mialam,tzn.ze jest ich sporo,bo to moj drugi w zyciu..wszyscy na okolo potrafili miec,tylko ja nie..po wyprawie do lasu,nad jezioro,itp. No i mojej mamie tez sie juz wkrecal..takze jest tragedia! Najbardziej to widac po psie mojego tescia..rekord to chyba 10 po jweekendowym wypadzie nad wode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynaa na usg bioderek trzeba sie pojawic po 6 tyg ale nie pozniej niz po trzecim miesiacu wiec uwazam ze jest ok. My mamy dopiero 20 czerwca wiec tez pozniej niz 6 tydz.
ja jestem przerazona iloscia kleszczy:-( moja kota tak srednio co trzy dni przynosi..moj K ja czesto oglada...ja to wogole spanikowalam jak zobaczylam kleszcza lazacego po fotelu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
ja to strasznie sie boje tych kleszczy bo sa obrzydliwe no i wiadomo niebezpieczne...
najbardziej sie balam jak Olek byl maly bo mielismy wtedy psa i on przynosil ich sporo do domu. Normalnie jeden lazil po dywanie drugi wchodzil na stol trzeci tez na dywanie a pozniej to wydawalo mi sie ze wszedzie je widze masakra...

najgorsze jest to ze czlowik bardzo lubi przyrode a tu takie gowienka szkodliwe sie czaja

co do mojej choroby to gardlo dalej mnie boli ziewac ciezko ale na szczecie nie mam juz goraczki.
martwi mnie tylko sluz w kupie SYlwka co prawda jest go coraz mniej ale jednak jest. no i kupa taka wodnista w weekend byla i smierdzaca jest. zastanawiam sie czy do lekarza nie isc ale on jeszcze nie szczepiony ( bo jak bylam chora to przelozylam) wiec moze sie tam w przychodni zarazic czyms gorszym. Moze to przez leki ktore bralam?

w nd bylismy na chrzcinach a Olka oddalam pod opieke mojemu Tacie. On zabral go na basen i siedzieli tam z 5h. Pozniej jak go moj M przywiozl to normalnie bylam przerazona moje dziecko spalone na raka. Cale plecy czerwoniutkie. Tak sie balam ze bedzie cierpial ale na razie nie narzeka.

w sobote musielismy polazic po sklepach bo nie mialam w czym isc na ten obiad po urocZystosci. Moj starszy syn wyprowadzil mnie z rownowagi bo uciakal nam w centrum handlowym. Ja sie odwracam a mojego dziecka nie ma. Normalnie tyle stresu mnie to kosztowalo. W kazdym slepie tez gdzies wlazil za wieszaki ze go widac nie bylo ja wolam a on nie wychodzi masakra...
wieczorem mu powiedzialam tak dosadnie i pozniej zastanowilam sie czy nie za ostro. Powiedzialam mu ze na swiecie sa nie dtylko dobrzy ludzie ale tez i zli. I jak tak bedzie nam uciekal i sie nie pilowal to ktos go zlapie i zabierze. Wywioza go do innego kraju i nie zobaczy juz nigdy mamy i taty i ze nie bedzie mogl sie bawic i ze bedzie tylko siedzial i plakal bo bedzie za nami tesknil. no i ze mama by sie zaplakala jakby ktos go zabral. Ja patrze na niego a on mi zaczyna plakac bo sie przestraszyl tego co powiedzialam. i potem mialam wyrzuty ale w sumie w tylek nie dostal to chociaz moze w ten sposob zrozumial. a tak szczerze to sluchajac sama tego co mowilam to sie tez przestraszylam. w sklepie traktowalm to w ten sposob ze on sie po prostu bawi i nie slucha i do glowy mi nie przyszlo to ze moze go ktos zabral.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch i dobrze wytlumaczylas synowi, niech wie ze świat jest nie tylko dobry. Ja tez mowie mojemu dwulatkowi ze musi iść ze mną za rękę bo może się mu cos stać n p. Auto uderzy i będzie płakał, będzie go bolalo a mi będzie smutno.
Ja byłam w niedziele u teściowej a osią dala taki koncert ze się wystraszylam, a teraz tam robimy chrzciny, oby historia się nie powtórzyła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze eLeniuch mysle,ze dzieki temu,ze tak dobitnie mu powiedzialas to teraz nie bedzie uciekal..oby!
A ja wybiore sie po skierowanie do neurologa,bo Mała jak lezy na brzuszku to nie polozy gliwki calkiem 😞 u Alana bylo gorzej niz u niej,wiec moze jakbym miala regabilitowac to krocej to potrwa niz z mlodym..moj twierdzi,ze sie dopatruje,ale wole sie doszukiwac biz zlac sprawe najwyzej neurolog powoe,ze jest ok..wole sprawdzic..bo bormalnym nie jest,zedziecko glowki polozyc nie umie na jednym cxy drugim boku lezac na brzuszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola moja Lenka też miała te kropki białe na podniebieniu, już w szpitalu po porodzie i lekarze mówili że to normalne...
u nas usg bioderek zalecają do 8 tyg
u nas też skwar że wychodzimy dopiero popołudniem.
ja już na szczęście przestałam plamić bo mnie szlag trafiał
leniuch dobrze wytłumaczyłaś synowi, lepsze to niż klapsy....ja mojej też dobitnie tłumaczę np. jak nie chce chodzić za rękę, i teraz jak widzi ulicę to zaraz lapie sama, a wręcz jak widzi zaparkowane samochody to krzyczy żeby jej podać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Sorry że się nie odzywałam ale internet m i świruje u nas na szczęście wszystko w porządku upały są dobijające bo mała śpi mi tylko po 0,5 godziny i co chwile mnie doi ale na szczęście w nocy chociaż przesypia nie chwaląc jej dzisiaj przespała 7 godzin w nocy 😆 😆 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 dawno mnie tu nie było, ale ciagle cos sie działo 🙂
w sobote bylam w szkole bo koncze podyplomówke, pozniej bylismy na spacerze poza miastem bo fajna pogoda to co sie w domu bedziemy kisic, a w niedziele byla komunia, wiec tez poza domem 🙂
dzis mialam horror rano 😞 chcialam malej dac witaminkę a mam ja w kapsulkach takich przezroczystych, mala szturchnela mi reke i wpadla mi ta kapsulka do jej buzi 😮 jak ja jej to wyciagnelam to Wam nie powiem, nogi jak z galarety i po wszytskim odreagowalam placzem. tragedia.
a nam lekarka na szczepieniach powiedziala ze nie ma potrzeby isc na usg bioderek wiec nie wiem czy jest sens ja zapisywać? jutro dwa miechy skonczy 🤪 jak ten czas leci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 dawno mnie tu nie było, ale ciagle cos sie działo 🙂
w sobote bylam w szkole bo koncze podyplomówke, pozniej bylismy na spacerze poza miastem bo fajna pogoda to co sie w domu bedziemy kisic, a w niedziele byla komunia, wiec tez poza domem 🙂
dzis mialam horror rano 😞 chcialam malej dac witaminkę a mam ja w kapsulkach takich przezroczystych, mala szturchnela mi reke i wpadla mi ta kapsulka do jej buzi 😮 jak ja jej to wyciagnelam to Wam nie powiem, nogi jak z galarety i po wszytskim odreagowalam placzem. tragedia.
a nam lekarka na szczepieniach powiedziala ze nie ma potrzeby isc na usg bioderek wiec nie wiem czy jest sens ja zapisywać? jutro dwa miechy skonczy 🤪 jak ten czas leci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
dzieki dziewcxyzny moja doula też mi potwierdziła że te kropki to nie pleśniawki.uff ulzyło mi..
Tuska może bardziej fizjoterapuety powinnaś się poradzić niż neurologa?
Nami sie fizjoterapeuta opiekuje. Moja mała nie lubi na brzuszku powinnam ją częściej kłaść. tylko ona czasami trzyma główkę ładnie, czasami dziobie a czasami kładzie...
Muszę wymyślić jakieś oświadczenie do przychodni w sprawie szczepień.. tego standardowego nie chciaąłm podpisywac bo mnie przestrzegali że sanepi będzie mnie ścigać no i jest tam bzudra wpisana. Obiecałam lekarce że sama jakieś oświadczenie napiszę. Na stronach antyszczepionkowych sa wzory takie ostre - już w odpowiedzi na konflikt z lekarzem.. a ja w konflikt nie chcę wchodzić..

Przypomnijcie jak się zdjęcia wrzuca to się pochwalę mautką - wygląda jak laleczka.. ubrałam jej przedwczoarj sukieneczkę 🙂 mała modelka po prostu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim Młodym byłam u beurologa,a ona dala skietowanie do osrodka rehabilitacyjnego..i byl traktowany Vojtą.
Ola tinypic.com i jak zaladujesz zdjecie to vhyba 3kod trzwba skopiowac i tu wkleic BBcode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!

nie zagladalam tu jakies 2 tygodnie bo mialam urwanie glowy. teraz powinnam miec troche wiecej czasu to poczytam zaleglosci 🙂
przedwczoraj moja Maja skonczyla 2 miesiace a wczoraj na wazeniu okazalo sie, ze ma 56 cm i wazy 4410g, wiec wszystko ok. wczoraj tez zaszczepilam ja przeciw gruzlicy i rotawirusom. A dzis moj najstarszy syn mial koniec roku wiec ma juz wakacje 😁
pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...