Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):
Moja dziś tez maruda 😮 chyba ma kolejny skok rozwojowy.
I albo ma sapke, bo często wczesniej ulewala i zalega jej cos głęboko w Nisku albo katar, bo jak leży na płasko to tak dziwnie furczy, jak na podusi to juz jest dobrze. Co można używać u takich dzieci poza woda morska i maścią majerankowa na katar?
Leniuch jeśli kupka nie wsiąka cala w pieluszke tylko cos zostaje \" większego\" w niej to jest norma. Mojej siostry syn 2 tyg robi kule przed i po karmieniu, i tez się martwiła ze takie plynne ale to jest norma.
Moja tez cały czas piąstka w budzi, jak włoży za głęboko albo przycisnie to płacz.


Ania Euphorbium S możesz używać nawet 5 razy dziennie. W szpitalu mi o tym lekarze powiedzieli bo to niby coś ala homeopatia. Jak moje mają katar to im to podaję. Poza tym inhalacje z soli fizjologicznej są rewelacyjne. Natomiast stanowczo odradzam Nasivin bo uszkadza śluzówki a gówno daje.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):

Kinga posalas kiedyś o masowaniu paluszka przy wzrastającym paznokciu? Skracalam paznokcie Zosi i jeden paznokieć u nogi był w połowie złamany, chciałam go obciąć o on odpadł w miejscu złamania czyli prawie w połowie, mam nadzieje ze nie bedzie wrastal. 😲


Ania tak ja pisalam zeby masowac bepanthenem bo te paznokcie u stop.rosna do gory i trzeba bylo je kierunkowac zeby rosly na boki. Sprobuj go codziennie przy przebuerabiu masowac moze sie rozrosnie na boki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja kupilam wczoraj bebilon i poprawa z tym,ze pruka sobie spokojnie i sie nie prezy..wczoraj kupka byla nad ranem i dzis dopiero kolejna..ale jak zaczela to skonczyc nie mogla..przebralam ja i mowie: jak chcesz to zrob jeszcze kupke,tak malo rpbisz,ze mama przezyje" - a tu pierd i poszlo :P ja to soe boje o wage malej zeby jej nie rozpas na tej mieszance 🤢 moja to juz z 6kg pewnie bedzie miala... a teraz to juz wgl boje sie tego wzrostu wagi.. 6.06 jak mielismy szczepienie wazyla 5350g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też jestem ciekawa ile moja waży, 10.07 mamy szczepienie to się okaże 🙂
właśnie jak byłam w szpitalu to najbardziej rekomendowanym mlekiem był bebilon...może coś w tym jest
moja wczoraj tak wysoko łepek zadzierała że fiknęła z brzuszka na plecki i taka zdziwiona była co to się stało 🙃
mi też się podoba taka malutka, zacałowała bym, a dzieci tak szybko rosną, zaraz 3 miesiące....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasze dzieciaczki to kochane Słodziaki 😁 a swoja droga Justyna to Twoja Malutka wydaje sie drobniutka a niby tyle wazyla. pewnie w gore idzie
widze ze wszystkie mamy tak samo 🙂 ja tez chcialabym zatrzymac ten czas kiedy Sylwek jest taki malutki 🙂
ja waze malego na wadze łazienkowej wchodze najpierw sama a potem z Sylwkiem na rekach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe na prawdę Słodziaczki dzieciaczki:*
Mój maluszek jest taki kochany od dwoch dni. Nie marudzi, smieje sie i cieszy.Jakos tak dobre dni ma 🙂 Az chce sie zyc. Ale wcalke na brzuszku nie chce lezec. Od razu krzyczy bez zadnego wysilku. Cycus jest straszny Jak jest bardzo zmeczony to musze go wziac na rece, przytulic i w minute spi. Slodkie to ale i uciaxzliwe bo tylko u mnie tak lubi.
Moj maly nie ma jeszcze 2 miesiecy a mam wrazenie jakby byl tu juz z rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch no wszystkie te pourodzeniowe fałdki juz jej poznikały. ma 66 cm i powoli szykujemy rozmiar 74 bo 68 robi się za krótkie.

Marta moja też jak jest zbyt zmęczona by spokojnie zasnąć to tylko w moich ramionach się uspokaja. i tak jak mówisz słodkie ale czasem ciężko tak...

jak Młody był niemowlakiem to chciałam żeby szybko wszystko się działo, żeby zaczął siedzieć, raczkować itp. a teraz bym chciała żeby jak najdłużej była taka bezbronna, malutka. i mogę ją całować non stop 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaczki faktycznie słodziaki 😉 może coś i ja dodam dzisiaj..przez zepsuty ekran w laptopie i to,ze nie dzialaja wszystkie klawisze nie chce mi sie go wlaczac i praktycznie wszystkie zdjecia na aparacie,a ja z telefonu wszystko pisze..
Oj ja to tez tylko bym calowala 😉 i przez to widze,ze Mlody zazdrosny..czasem kaze mi odkladac Lilę do łóżeczka i wziac jego... 😞
Ach,a moja to w ogole corusia tatusia 😉 - jak tylko widzi A.to banan od ucha do ucha 😉 a jak lezy akurat to zaraz placz,zeby na raczki ja wzial - tak sobie tate "wytresowala" 😜

W ogole to mala nie chce mi za bardzo pic nic oprocz mleka..jak poczuje,ze to woda/herbatka to wypycha jezorem..chyba bede musiala jej lyzeczka podawac :/ ale ogolnie po zmianie mleka od razu widze poprawe,bo mniej placze .. dluzej polezy .. ogolnie taka pogodniejsza jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska a poczytaj sobie o tych mlekach bo ja lyszalam ze to są te same mleka, producent i skład. Wiec nie wiem o co tu chodzi, ja starszemu dawalam czasem bebilon a właśnie po nim miał zatwardzenia.
Moja po chrzcinach jakaś odmieniona 😮 marudna taka, chyba ze to znów skok rozwojowy bo interesują ja zabawki, jak leży na macie to stuka piąstka w te stworki wiszące.
A juz się ciezykam ze jest ustawiona, Wiola w tym leku na katar jest napisane zęby nie podawać przy problemach z tarczyca, a ja bralam leki w ciąży nas tarczycę i nie wiem czy Zosia ma ja w normie.
Justyna slodziutka ta Twoja cora, Leniych Twój jest fauny :-)
Ja juz bym chciała zęby moja miała 6 mies, Lubie ja taka maleńką ale traci na tym trochę mój syn, na spacerach ma mniejsze pole do popisu bo wózkiem wszędzie nie wjade, a jak mała marudzi to musimy wracać mimo ze on bawi sie w najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz wyjechaliśmy 😉 mały spi wzięłam mu zrobiłam herbatke koperkowa jak bedzie chciał pic bo on wodę odrazu mi wypluwa
Justyna my pozyczylismy to nosidełko leżące jak na razie soe sprawdza gorzej z temperatura za oknem 23 stopnie upał w aucie straszny chodzimy sie delikatnie ale i tak sie upocony zwłaszcza ze ja to mam takiego stresa bo jedziemy z małym i standardowo juz minęliśmy wypadek a ja jak wodze cos takiego to od razu mi słabo i płakać mi sie chce ;/
Ah....
Kobietki wiozę Wam piękna pogodę 😉 szykujcie sie na upały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko a gdzie jezdziesz do PL?
Tuska a ile posiłków ma Lila w ciągu dnia? Moja zjada co 3 h 120 ml x 6 dziennie. W nocy tylko ma jedna butle nad ranem. Tez mam schizmy zęby jej nie utuczyc, bo Michal był taki grubasek ale był na piersi. Położna mi mówiła zęby dawać tyle ile zaleca producent, i zęby jej niepotrzebnie nie rozepchnac żołądka. Bo utuczyc to można kaszkami. Jak będę wprowadzać nowości to mam dawać dużo owoców i warzyw, a nie kaszel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania tak jedziemy do PL pierwszy raz z maluchem 😉 no już drugi bo pierwszy to jeszcze jak był w brzuszku 😉
Na razie odpukać dobrze mu sie spi 😉 co jakis czas mokra pieluszka przecieram mu usteczka bo widzę ze ma suche
Jeszcze 200km i dojedziemy na prom pozniej 2h na promie i bedziemy we Francji a pozniej juz tylko bedziemy liczyć koedy bedziemy w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko oby szybko i bezpiecznie Wam podróż minęła ! 🙂

Leniuch wzruszająca ta historia, podziwiam Mamy chorych dzieciaczków, że są takie dzielne i walczą o normalne życie dla nich i za każdym razem dziękuję losowi, że mam zdrowe kochane maluchy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do mm to u nas w szpitalu zalecali Nan no i ostatnio jak byliśmy u moich rodziców to kupiłam takie jak w szpitalu w buteleczkach, juz gotowe i moja mama dała Małej jak z mężem byliśmy u znajomych i nie dość, że spała po tym dużo krócej to jeszcze brzuszek ją bolał a w szpitalu jak dokarmiałam nim było ok. z synem po karmieniu piersią przeszlismy na bebiko i najpierw też rewolucje, potem się przyzwyczaił chyba i zostało. i bądź tu mądry człowieku które mleko wybrać :O

Ania zgadzam sie co do tych kaszek, ja jak robiłam Młodemu te z paczki z nestle czy bobowity np. to taka ulepa była, że dla mnie aż za słodkie, jak się tym zaćkał to potem nic nie chciał do wieczora ruszyć. potem mu mannę robiłam albo ryżową i mieszałam do tego owoce i również była smaczna a nie miała tyle cukru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas kaszki wogule sie nie sprawdzily i mleko z R tez nie. co kupilam to sama zjadlam.

ajustyna a ile kosztuje taka buteleczka? bo w pt ide powtorzyc badania na cukrzyce a nie bardzilo mi idzie sciaganie. a calego pudelka kupowac nie chce bo po co?

Sylwek spi mi juz 3h tak wiec sie uspokoil, zobaczymy jakie kupy beda

a mni dopadla znowu rwa kulszowa i dzis daje mi niezle popalic. tak wiec ciesze sie ze maly tak dlugp spi bo ciezko mi chodzic. menda musiala o sobie przypomniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3,50 zł kosztuje 90 ml plus smoczek jednorazowy 1,5 zł ale można sobie przelać do swojej butelki 🙂 wygodne to bo całą paczkę trzeba zużyć w przeciągu chyba 3 tyg od otwarcia to się zmarnuje a ściągać mi się nie chce , wolę na łatwiznę bo z laktatorem się nie lubię za bardzo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny...
przepraszam, ze tak rzadko wpadam..ale jakos sie nie wyrabiam....czytam Was ..z telefonu z którego ostatnio mam problem aby zapodac jakiegos posta..
u nas kolek ciag dalszy.. pocieszam sie tym ze jesli bedzie ksiazkowo to został nam tylko miesiac... mam nadzieje ze tak bedzie...
dzisiaj byłysmy na szczepieniu i rutynowej kontroli.. mała wazy 5730 gr.. wiec w ciagu dwóch miesiecy przybrała ponad 2 kg 🙂 rośnie niezle...
dostałysmy skierowanie do neurologa dzieciecego.. bo albo mam leniuszka albo Zuzka ma problem z rozwojem.. nie podnosi głowki jak brała ja za rece i jest bardzo leniwa jak jest na brzuszku... mam nadzieje ze to tylko to i jakos moja mała sie ogarnie ..
z młodszym dalej walczymy z zebami.. niestety jak do tej pory nie dał sobie wyleczyc zadnego a juz 3 wizyty za nami... nastepna 4 lipca...
my szukamy wiekszego auta... ale na rynku straszna kiszka i wogóle to tak sie mozna nadziac z tymi handlarzami ze szok... juz powoli wariujemy...
mykam bo juz mam marude 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...