Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Place 90zl za 40 min.

A co dp karmienia to jest mi przykro i caly czas mam do siebie zal ze tak wyszlo. Choc w sumie to nie moja wina ale jakos mam takie wyrzuty sumienia.

A co do kleszcza to zrob badanie CRP i na Bolerioze malemu. Boleripza moze sie ukrywac i wyjsc dopiero po jakims czasie ale jesli bedzie mial podwyzszone CRP to bedzie go lekarz w razie co diagnozowal. Jak mnie stawy bolaly mocno i mialam podwyzszpne crp to pierwsze pytanie bylo takie czy nie mialam kiedys klesxcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
też bym się zastanawiala co zrobić po wyciągnięciu kleszcza, bo w sumie nie wiadomo, ąz dziwne że nic lekarka nie zasugerowała...teraz to dziadostwo nawet w piaskownicy może być 🤢
a mi się Lenka przeziębiła 😞 najpierw nasza 3 była chora a teraz bidula na koniec dostala kataru, że furczy jak ciągnik, aż dławi się czasem tą wydzieliną a jak kichnie to zielenina wychodzi 🤨 i ma temp podwyższoną między 37 a 37,5....ehhh w sumie oprócz wody morskiej i nasivinu nic innego nie przychodzi mi na myśl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

leniuch cieszę się, że nie wyszło u Was tak poważnie jak prognozował neurolog. a co stwierdziła rehabilitantka? asymetrie, obniżone/wzmożone napięcie?
a co do karmienia to nie miej do siebie żalu, karmiłaś Sylwka ile mogłaś, dla niego te dwa miesiące na Twoim mleku były bardzo ważne a teraz równie dobrze mu będzie na mm bo będzie miał szczęśliwą mamę 🙂

Kamila jeszcze maść majerankową chyba można pod nosek? zdrówka dla Lenki 🙂

a u nas dziewczyny klęska urodzaju na działce 😁 nie nadążam przerabiać plonów 🤪 Mąż nahodował sadzonek i codziennie teraz z synem przynoszą mi siaty ogórów, zrobiłam już kiszone, konserwowe, sałatkę na zimę a ten koszmar ogórowy się nie kończy !
z marchewki , jabłuszek , cukinii i kabaczków porobiłam Małej słoiczki no ale nim je zje to jeszcze ze 4 mce więc będą czekać ;p
zaraz biorę się za konfiturę wiśniową i morelową a jak dojrzeją pomidory to za suszenie ich do słoików, uwieeelbiam suszone z czosnkiem:p
no taki ze mnie ogrodnik że nie dbam za bardzo, nie plewię a to rooooośnie :P wszystko ok ale te ogóry to moja zmora :p sąsiadom już rozdałam co z resztą? :P

no i tak się u nas toczy, spacerujemy, bawimy się a w tzw. między czasie czyli najczęściej po nocach bunkruje nas w słoiki jak na wojnę 😲

a wracając do ćwiczeń - minął tydzień, postęp jest ogromny, obraca się z brzuszka, na plecach turla się na boczki, podnosi główkę ciągnięta do siadu, nie wygina się do tyłu, przestala robić mostki, okupione to ogromną pracą mojej Małej i wieloma naszymi łzami ale nie poddajemy się i mam nadzieję, że już niedługo....

miłego dnia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna ja TEŻ dziś robię soki z czerwonej porzeczki, mam juz z czarnej, i jeszcze zrobię z malin ale mam te późne. Ja w tym roku nie sadzilam jarzyn, może mi teściowa cos da.
Leniuch moja rehabilitantka brla 50 zł ale to było 2 Larra temu. Zobacze ile we wtorek powie. Moja Zosia juz na bok się sprawnie przekręca i na brzuch się jej uda. Ogólnie taka ruchliwsza niż Michal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu ja też bym jarzyn nie sadziła bo raz, że jestem wygodna i takie przetwórstwo nie sprawia mi za wiele radości a dwa uważam, że jarzyny są tak tanie, że się nie opłaca ale mój Mąż jakąś fazę złapał , że ekologicznie zrobi dla Majki i wszystkie parapety w domu miałam 2 mce zajęte bo sadzonki z nasion robił, byłam pewna, że z tego nic nie wyjdzie a okazało się inaczej :p
właśnie porzeczki rosną też u nas czerwone - jak się robi taki sok żeby mógł potem być na zimę np. ? bo z owoców tylko konfiturę potrafie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stwierdzila u nas asymetrie i wzmozone napiecie.
Aniu brawa dla Zosi 🙂

Super ze Wam rosna plony 🙂 roboty zapewne sporo ale swoje to jednak nie kupcze ktore dojrzewa w tydzien bo tak naszprycowane przyspieszaczami no i inaczej smakuje 🙂 ach kolezanki gdybyscie mieszkaly bliezj to pomoglabym Wam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

My tez do sadzonek to ręki nie mamy 😉 po prostu nie potrafię 😉 za to mojego K rodzice robią duzo i za każdym razem dostajemy 😉 tak wiec sie nie martwię
My bylismy wczoraj na ważeniu Filip wazy juz 7280 i ma 66 cm 😉

Leniuch dałaś Sylwkowi to co najlepsze przez ten czas. Przecież to nie Rwoja wina ze stało jak sie stało. Głowa do góry kochana synus to na pewno doceni 😉
My chyba mamy skok rozwojowy. Mały nie chce spac co godzina by cycka ciągnął marudzi aż sama nie wiem co robic. Na ręce noe chce bo krzyczy za to spokojny jak leży ;/
Za to tak fajnie sie śmieje ze sobie nagraliśmy i ja sue cały czas rozczulam 😉
Miłego popołudnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 ale sie dzieje dzieciaczki rosna,.rozwijaja sie ladnie 🙂 moja Nadia nie spi mi w dzien no za choinke nie moge jej uspic, cycka nie chce i marudzi a jak ja dostawie to placz,.wezme dO uspienia.to tyle co na rekach jej sie uda ukrasc. Drugi dzien pod rzad pada mi o 17 a ja musze ja wybudzac do kapania bo walczyny z ciemieniucha. Moja sie nie przewraca jeszcze z brzuszka, ale.kolysze sie na boki 🙂

Dziewczyny myslicie ze po 4 miesiacu moge jej rozszerzyc diete o marchewke jablko i pozniej deserek z tego? 😉 no i powoli nowosci wprowadzac? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga ja na ciemieniche urzywalam kremu na odparzenia bepanthen 😉 nanosilam na główkę przed kąpielą troszkę poczekam i pozniej w trakcie kąpieli tez czekałam juz woda zeszło po kilku myciach i jak na razie nie wraca 😉
Ja tez myśle zeby rozszerzyć małemu dietę i tez wlasnie planuje od 4 miesiąca 😉 mamusie dajcie znac co o tym myślicie 😉
Serdecznie pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wsypuje porzeczki do sokownika, w tym roku poszlam na latwizne i nie obieralam ich tylko odrazu do garnrka. Gotowakam AZ sok wyciekł, cedzilam przez sitko żeby był czysty, gtowalam w garnku sok daje cukier, gotuje tyle żeby się rozpuścił i gorący wlewam do sloikow, zakrecam i pasteryzuje 5 min,.
Co roku tak robię i zawsze wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dzięki :* a myślisz, że jak nie mam sokownika to mi wyjdzie?

Kinga, Słoneczko jeśli karmicie piersią to moim zdaniem za wcześnie na rozszerzanie diety. Zalecenia są żeby do 6 mca karmić wyłącznie piersią przy czym od 5 wprowadzać gluten ( pół łyżeczki kaszki mannej na wodzie przed karmieniem na łyżeczce ). Po 6 mcu nowości, najpierw warzywa potem warzywa i mięso i inne :P Ja się tego w miarę trzymam, z Młodym jak miał 5,5 mca dałam marchewkę pierwszą ale coś mu nie podeszło :p ale moja pediatra mówiła, że dziecko może być na samej piersi nawet do roku i by mu wystarczyło :O oczywiście tego się nie praktykuje ale coś w tym chyba jest jednak ja na pewno tak długo bym się bała, ten 6ty miesiąc już jest dla mnie max chyba :p mówiła jezcze jeśli nie ma kłopotów z wagą , za mało nie przybiera to nie ma co się śpieszyć z wprowadzaniem pokarmów bo to prowadzić może nawet do otyłości :O

i moja rada - nie wrowadzajcie najpierw owoców przed warzywami bo one są słodkie i dzieci mogą nie chcieć jeść potem warzyw :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
Leniuch te problemy napiecie i asymetria chyba często są razem - szybko z tego wyjdziecie - nie marwt się. My w weekend mamy wizyt kontrolną wg mnie mała już jest ok ale zobaczymy co on nam powie.
Nie przewraca się jeszcze ale głowkę i klatkę piersiową ładnie podnosi na brzuszku - tylko nie lubi tak zbyt długo - więc staram się 5-7 razy dziennie ja tak kłaśc na parę minutek zanim nie zacznie marudzić.
Wczoraj bylimsy na wizycie kontrolnej - waży 5850 czyli 3 kg na plus od urodzenia i 59 cm czyli 10 cm więcej 🙂 i wszystko ok, czasami tylko ma pupę odparzoną.
Yasmina śpi w nocy zwykle 7-8 godzin ciągiem i ostatnio nawet w dzień śpi trochę więcej.
Za to ja mam kryzys znowu 😞 Czuję się jak parę tygodni po porodzie - wykończona, zero pamięci, koncetracji, młdości mam ze zmęczenia. Mam zrobić sobie morfologię i glukozę - zastanawiam się czy coś jeszcze bo za 2 tygodnie jedziemy do Turcji na prawie 5 miesięcy..

Ania z kleszczem słyszłam że jak wyciągniesz w ciągu doby to niczym nie zarazi a warto kleszcza przebadać na boreliozę bo u człowieka to przeciwciała jakoś później mogą się pojawić...

żdrowka wszytskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i takie coś fajnego
http://www.empikfoto.pl/oferta,fotoksiazki,Soft.html

chce zrobić album ze zdjęciami małej dla nas i dziaków z obu stron 🙂

i zgadzam się z Justyna najpierw warzywa a owoce póżniej
słyszłyście o BLW Bobas Lubi Wybór - żeby dawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez dzis ciezki dzien, pomijajac to ze na lekach jestem, Sylwek sporo plakal, marudzil i jakby byl ciagle głodny bo co butle dostal to zjadl. Probowalismy go przeciagnac i pojic woda/herbatka ale za bardzo nam nie pomoglo. Moze to skok rozwojowy?

a byla dzis u nas ta pielegniarka i wiecie jej wizyta trwala 5min. miala jakas mala ankiete i wiecie jakie bylo jedno pytanie?... \"czy kąpią się Państwo codziennie?\" 😮 😮 dziwne troche...

niepotrzebnie jej powiedzialam ile lekow wzielam bo widziala ze mnie boli wiec zapytala a ja jak zwykle prawde m usze poweidziec... to sie przerazila i zapytala czy moj M jest na zwolnieniu zeby sie małym zajac a my do niej ze idzie do pracy na noc. mam nadzieje ze nie wpisala ze jacys nie odpowiedzialni jestesmy czy cos... 🤢

a i mialam zapyatac jakiego mleka uzywaja mamy karmiace mieszanka. bo u nas Bebiko odpadlo na poczatku a i ten Nan cos nie bardzo. Myslalam o tym Enfamil bo jeszcze ujdzie jego cena ale nie wiem czy wlasciwie go dopasuje. Chyba poczekam do szczepienia ktore mamy za tydzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch nasza.byla.dokarmiana w szpitalu enfamilem i tez jej go kupilismy w razie jakies draki, no ale na razie pusxka.nie ruszona. W sierpniu bede jej dawac na raz na.jakis czad bo mamy wesele i dziadkowie z nia zostana a ja tyle nie uciagne zeby ja nakarmic.i jeszcze do pojemniczkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my używaliśmy bebilon i nam odpowiadało, w razie co dla dzieci alergików jest HA
już mam dość tych upałów, nawet chalupy nie da się porządnie wywietrzyć...tak do 25 st jest w sam raz....może jak ktoś ma urlop i wypoczywa nad wodą to fajnie ale w mieście przerąbane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
my po wizycie fizjoterap[euty. malutka napiecie ma juz ok ale jej się asymetria nasiliła. Mam ją obracać, nosić odpowiednio i mamy kupic butelkę coli opróznic dać 5 kolorowych MMsów i powiesić na macie edukacyjnej tak, żeby ćwiczyła równomiernie rączki i nózki. Pokazał mi jak zachęcić małą do podnoszenia nózek do zwykłej butelki i mała po 3 próbach załapała 🙂 Podoba jej się to ćwiczenie. Wogóle to nbt Bobath jest fajne zabawowe. Polecam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas we wrocławiu dziś było 34 stopnie, myślałam, że się roztopimy, w domu temperatura wzrosła do 27,5 stopnia gdzie zazwyczaj mamy po 19 w sypialniach i 21 w innych pomieszczeniach więc z dwojga złego wywlekliśmy się na działkę bo wiał wiatr i nie było tak czuć tego upału, zabunkrowaliśmy sie w cieniu, Młodego do basenu i przeczekaliśmy to piekło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
u nas równiez upały i wiekszosc dnia siedzimy w domku...lub na tarasie w cieniu...spacerki dopiero około 19 tej urzadzamy 🙂
bylismy w czwartek u neurologa...ogólnie oki..ale ma tendencje do asymetrii wtornej, jedyne co to symulowac z lewej strony i jak najczesciej na brzuchu. kontrola z 3 m-ce. Jakos jestem dobrej mysli...
pozatym mecza nas ciagle kolki, trzy miesiace wczoraj skonczyła a i tak nas dopadaja 😞(mowie Wam kręgosłup juz mi do tylka wchodzi od tego noszenia na rekach bo wtedy jej lzej 😞 dzisiaj pierwszy raz złapało ja w nocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dzis mieliśmy ciężka noc :/ wczoraj po kościele Filip dostał temperaturę 37. Dałam mu Nurofen i troche przeszło ale cały czas by siedział na cycku. Wieczorem juz było ponad 38 a po północy 39.5 nic nie pomagało nawet kompresy na kark nic nie pomagały 😞 mały cierpiał a ja z nim bo nie wiedziałam jak mu pomoc. Tak jak myśleliśmy zabki mu wychodzą i przez to jest jak jest no i dł tego doszedł jakis wirus chyba tzw trzydniówka :/
Na razie jest lepiej czekam do wieczora bo wtedy wszystko sie zaczyna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
Znalazlam chwile,wiec zagladam..moja mala pije bebilon..no i jest ok. Ania ile dajesz mm malej? Dalej 120ml? Bo mojej juz chyba za malo 🤢 bo buczy juz z 45min.przed godzina jedzenia.
W tamtym tygodniu mielismy miec szczepienie,ale mala miala podwyzszona temp.wiec na ten tydziensie musze umowic..
Kurde dziewczyny ona non stop na rekach chce 😞 jak nie spi..a spi gora 45min. Zaczela mi sie budzic w nocy pierwszy raz kolo 1 a przesypiala do ok.4 !
Ogolnie to pulpecik z niej i troche sie tym przejmuje...
Czy wasze dzieci wyciagaja raczki do zabawek? Bo moja to ruchowo chyba ciezko..wezme to skierowanie do neurologa jak teraz bede na szczepieniu.. kurde bo ona odbija sie nozkami i sie wygina wlasnie w mostek :/ a to nie jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...